Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Eye of Round, Cryovac, priced per pound, $44.07, $5.86/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Eye of Round, Cryovac, priced per pound
current price $44.07
avg. price
$5.86/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Eye of Round, Cryovac, priced per pound

4.475 out of 5 stars
4.475 out of 5 Stars. 200 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound, $147.38, $19.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound
current price $147.38
avg. price
$19.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound

4.5464 out of 5 stars
4.5464 out of 5 Stars. 862 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Yellowfin Ahi Tuna, priced per pound, $20.82, $9.17/lb

Member's Mark Yellowfin Ahi Tuna, priced per pound
current price $20.82
avg. price
$9.17/lb
Final cost by weight

Member's Mark Yellowfin Ahi Tuna, priced per pound

4.4903 out of 5 stars
4.4903 out of 5 Stars. 1028 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Blooming Flowers Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Member's Mark Blooming Flowers Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Member's Mark Blooming Flowers Cupcakes, 30 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Tart & Sweet Cherry Turnover, 8 ct., $5.98, $0.75/ea

Member's Mark Tart & Sweet Cherry Turnover, 8 ct.
current price $5.98
$0.75/ea

Member's Mark Tart & Sweet Cherry Turnover, 8 ct.

4.3045 out of 5 stars
4.3045 out of 5 Stars. 2089 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Parmigiano Reggiano by Argitoni, priced per pound, $33.74, $16.87/lb

Member's Mark Parmigiano Reggiano by Argitoni, priced per pound
current price $33.74
avg. price
$16.87/lb
Final cost by weight

Member's Mark Parmigiano Reggiano by Argitoni, priced per pound

4.7114 out of 5 stars
4.7114 out of 5 Stars. 880 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Grass Fed Beef NY Strip Steak, priced per pound, $21.18, $14.12/lb

Member's Mark Grass Fed Beef NY Strip Steak, priced per pound
current price $21.18
avg. price
$14.12/lb
Final cost by weight

Member's Mark Grass Fed Beef NY Strip Steak, priced per pound

3.9 out of 5 stars
3.9 out of 5 Stars. 801 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound, $304.23, $17.97/lb

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound
current price $304.23
avg. price
$17.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound

4.366 out of 5 stars
4.366 out of 5 Stars. 153 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound, $26.55, $2.47/lb

Member's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound
current price $26.55
avg. price
$2.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound

4.4909 out of 5 stars
4.4909 out of 5 Stars. 165 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Blueberry Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea

Member's Mark Blueberry Muffins, 6 ct.
current price $6.82
$1.14/ea

Member's Mark Blueberry Muffins, 6 ct.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 54 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound, $28.41, $5.98/lb

Member's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound
current price $28.41
avg. price
$5.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound

4.2235 out of 5 stars
4.2235 out of 5 Stars. 255 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct., $12.96, $0.54/ea

Member's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.
current price $12.96
$0.54/ea

Member's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.

4.0552 out of 5 stars
4.0552 out of 5 Stars. 598 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Lobster Roll Meal Kit, Frozen, 8 ct., $99.98, $12.50/ea

Member's Mark Lobster Roll Meal Kit, Frozen, 8 ct.
current price $99.98
$12.50/ea

Member's Mark Lobster Roll Meal Kit, Frozen, 8 ct.

3.8671 out of 5 stars
3.8671 out of 5 Stars. 158 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Restaurant Style Bacon, 10 lbs., $39.86, $3.99/lb

Member's Mark Restaurant Style Bacon, 10 lbs.
current price $39.86
$3.99/lb

Member's Mark Restaurant Style Bacon, 10 lbs.

4.3442 out of 5 stars
4.3442 out of 5 Stars. 215 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound, $22.94, $9.76/lb

Member's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound
current price $22.94
avg. price
$9.76/lb
Final cost by weight

Member's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound

4.6789 out of 5 stars
4.6789 out of 5 Stars. 1878 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Green Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb

Green Seedless Grapes, 3 lbs.
current price $6.97
$2.32/lb

Green Seedless Grapes, 3 lbs.

4.4704 out of 5 stars
4.4704 out of 5 Stars. 31406 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Grande Ciabatta Baguette, 2 ct., $4.54, $2.27/ea

Member's Mark Grande Ciabatta Baguette, 2 ct.
current price $4.54
$2.27/ea

Member's Mark Grande Ciabatta Baguette, 2 ct.

4.4684 out of 5 stars
4.4684 out of 5 Stars. 1313 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Clementine Mandarins, 5 lbs., $7.52, $1.50/lb

Clementine Mandarins, 5 lbs.
current price $7.52
$1.50/lb

Clementine Mandarins, 5 lbs.

4.337 out of 5 stars
4.337 out of 5 Stars. 23335 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Red Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb

Red Seedless Grapes, 3 lbs.
current price $6.97
$2.32/lb

Red Seedless Grapes, 3 lbs.

4.4639 out of 5 stars
4.4639 out of 5 Stars. 27362 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Double Chocolate Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea

Member's Mark Double Chocolate Muffins, 6 ct.
current price $6.82
$1.14/ea

Member's Mark Double Chocolate Muffins, 6 ct.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 29 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Blueberries, 18 oz., $7.97, $0.44/oz

Blueberries, 18 oz.
current price $7.97
$0.44/oz

Blueberries, 18 oz.

4.6558 out of 5 stars
4.6558 out of 5 Stars. 23130 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea

Member's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
current price $80.72
$0.84/ea

Member's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.

3.4667 out of 5 stars
3.4667 out of 5 Stars. 15 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Blooming Flowers 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Member's Mark Blooming Flowers 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Member's Mark Blooming Flowers 10" Round Double Layer Cake

3.9333 out of 5 stars
3.9333 out of 5 Stars. 15 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Australian Boneless Leg of Lamb, priced per pound, $43.08, $7.48/lb

Member's Mark Australian Boneless Leg of Lamb, priced per pound
current price $43.08
avg. price
$7.48/lb
Final cost by weight

Member's Mark Australian Boneless Leg of Lamb, priced per pound

4.4877 out of 5 stars
4.4877 out of 5 Stars. 814 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Custom Full Sheet Cake, $42.94

Member's Mark Custom Full Sheet Cake
current price $42.94

Member's Mark Custom Full Sheet Cake

2.3333 out of 5 stars
2.3333 out of 5 Stars. 3 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Avocados, 5 ct., $4.96, $0.99/ea

Avocados, 5 ct.
current price $4.96
$0.99/ea

Avocados, 5 ct.

4.5343 out of 5 stars
4.5343 out of 5 Stars. 28357 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Extra Trim Tenderloins, Cryovac, priced per pound, $154.35, $29.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Extra Trim Tenderloins, Cryovac, priced per pound
current price $154.35
avg. price
$29.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Extra Trim Tenderloins, Cryovac, priced per pound

4.7204 out of 5 stars
4.7204 out of 5 Stars. 955 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Loin T-Bone Steak, priced per pound, $47.27, $15.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Loin T-Bone Steak, priced per pound
current price $47.27
avg. price
$15.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Loin T-Bone Steak, priced per pound

4.6263 out of 5 stars
4.6263 out of 5 Stars. 760 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound, $200.58, $15.97/lb

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound
current price $200.58
avg. price
$15.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound

4.4717 out of 5 stars
4.4717 out of 5 Stars. 53 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Russet Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb

Russet Potatoes, 10 lbs.
current price $5.62
$0.56/lb

Russet Potatoes, 10 lbs.

4.5632 out of 5 stars
4.5632 out of 5 Stars. 12064 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Mini Cucumbers, 2 lbs., $3.97, $1.99/lb

Mini Cucumbers, 2 lbs.
current price $3.97
$1.99/lb

Mini Cucumbers, 2 lbs.

4.4129 out of 5 stars
4.4129 out of 5 Stars. 14849 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Succulents with Texture 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Member's Mark Succulents with Texture 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Member's Mark Succulents with Texture 10" Round Double Layer Cake

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 4 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

King's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz

King's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
current price $6.68
$0.21/oz

King's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.

4.8319 out of 5 stars
4.8319 out of 5 Stars. 11953 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Multi Bell Sweet Peppers, 6 ct., $4.97, Was $6.67, $0.83/ea

Multi Bell Sweet Peppers, 6 ct.
current price Now $4.97, Was $6.67
$0.83/ea
$1.70 off

Multi Bell Sweet Peppers, 6 ct.

4.7316 out of 5 stars
4.7316 out of 5 Stars. 10889 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Brisket Flat, Cryovac, priced per pound, $65.63, $9.47/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Brisket Flat, Cryovac, priced per pound
current price $65.63
avg. price
$9.47/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Brisket Flat, Cryovac, priced per pound

4.602 out of 5 stars
4.602 out of 5 Stars. 711 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs., $9.43, $0.94/ea

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs.
current price $9.43
$0.94/ea

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs.

4.4828 out of 5 stars
4.4828 out of 5 Stars. 203 reviews
Out of stock

Pork Belly, Tray, priced per pound, $14.89, $4.47/lb

Pork Belly, Tray, priced per pound
current price $14.89
avg. price
$4.47/lb
Final cost by weight

Pork Belly, Tray, priced per pound

4.5337 out of 5 stars
4.5337 out of 5 Stars. 519 reviews
Out of stock

Member's Mark Inspiration Cupcakes, Gold, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Member's Mark Inspiration Cupcakes, Gold, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Member's Mark Inspiration Cupcakes, Gold, 30 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Member's Mark Inspiration Cupcakes, Silver, 30 ct., $16.67

Member's Mark Inspiration Cupcakes, Silver, 30 ct.
current price $16.67

Member's Mark Inspiration Cupcakes, Silver, 30 ct.

Out of stock

Member's Mark Jumbo Gulf Shrimp, Service Counter, $10.47, $10.47/lb

Member's Mark Jumbo Gulf Shrimp, Service Counter
current price $10.47
avg. price
$10.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark Jumbo Gulf Shrimp, Service Counter

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

Member's Mark 10" Key Lime Pie, 41 oz., $9.98, $0.24/oz

Member's Mark 10" Key Lime Pie, 41 oz.
current price $9.98
$0.24/oz

Member's Mark 10" Key Lime Pie, 41 oz.

4.6223 out of 5 stars
4.6223 out of 5 Stars. 6444 reviews
Out of stock

Member's Mark Grill and Gather Pork and Beef Box, Frozen, 9.25 lbs., $99.87, Was $110.98, $10.80/lb

Instant Savings
Member's Mark Grill and Gather Pork and Beef Box, Frozen, 9.25 lbs.
current price $99.87, Was $110.98
$10.80/lb
$11.11 off
Ends Nov 15

Member's Mark Grill and Gather Pork and Beef Box, Frozen, 9.25 lbs.

3.3333 out of 5 stars
3.3333 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Walton Roll, 10 pcs., $8.36, $0.84/ea

Member's Mark by FujiSan Walton Roll, 10 pcs.
current price $8.36
$0.84/ea

Member's Mark by FujiSan Walton Roll, 10 pcs.

4.5257 out of 5 stars
4.5257 out of 5 Stars. 272 reviews
Out of stock

Member's Mark Cold Water Lobster Tails, Service Counter, $29.98, $29.98/lb

Member's Mark Cold Water Lobster Tails, Service Counter
current price $29.98
avg. price
$29.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Cold Water Lobster Tails, Service Counter

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 7 reviews
Out of stock

Jointed Beef Oxtails, Case, priced per pound, $145.61, $8.74/lb

Jointed Beef Oxtails, Case, priced per pound
current price $145.61
avg. price
$8.74/lb
Final cost by weight

Jointed Beef Oxtails, Case, priced per pound

4.2604 out of 5 stars
4.2604 out of 5 Stars. 96 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.