Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound, $17.43, $4.98/lb

Member's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
current price $17.43
avg. price
$4.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound

4.6071 out of 5 stars
4.6071 out of 5 Stars. 4029 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound, $30.63, $12.98/lb

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound
current price $30.63
avg. price
$12.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound

4.2931 out of 5 stars
4.2931 out of 5 Stars. 1617 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz., $11.98, $0.30/oz

Member's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
current price $11.98
$0.30/oz

Member's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.

4.2247 out of 5 stars
4.2247 out of 5 Stars. 1313 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs., $6.97, $4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.
Sponsored
current price $6.97
$4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.

4.7822 out of 5 stars
4.7822 out of 5 Stars. 4031 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cage Free Grade A White Eggs, 5 Dozen, $8.94, $1.79/dz

Member's Mark Cage Free Grade A White Eggs, 5 Dozen
current price $8.94
$1.79/dz

Member's Mark Cage Free Grade A White Eggs, 5 Dozen

4.7546 out of 5 stars
4.7546 out of 5 Stars. 163 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Beef Oxtail, Cryovac, priced per pound, $35.79, $8.97/lb

Member's Mark Beef Oxtail, Cryovac, priced per pound
current price $35.79
avg. price
$8.97/lb
Final cost by weight

Member's Mark Beef Oxtail, Cryovac, priced per pound

4.3566 out of 5 stars
4.3566 out of 5 Stars. 1890 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Birthday Cake and Cookies and Cream Cake Pops, Frozen, Case, 112 ct., $136.16, $1.22/ea

Member's Mark Birthday Cake and Cookies and Cream Cake Pops, Frozen, Case, 112 ct.
current price $136.16
$1.22/ea

Member's Mark Birthday Cake and Cookies and Cream Cake Pops, Frozen, Case, 112 ct.

4.9474 out of 5 stars
4.9474 out of 5 Stars. 19 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Flank Steak, priced per pound, $36.18, $14.47/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Flank Steak, priced per pound
current price $36.18
avg. price
$14.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Flank Steak, priced per pound

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1125 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Norwegian Antibiotic-Free Sashimi-Grade Skinless Atlantic Salmon, Frozen, 5 lbs., 10-12 ct., $67.98, $4.25/ea

Member's Mark Norwegian Antibiotic-Free Sashimi-Grade Skinless Atlantic Salmon, Frozen, 5 lbs., 10-12 ct.
current price $67.98
$4.25/ea

Member's Mark Norwegian Antibiotic-Free Sashimi-Grade Skinless Atlantic Salmon, Frozen, 5 lbs., 10-12 ct.

4.455 out of 5 stars
4.455 out of 5 Stars. 1145 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound, $27.34, $5.36/lb

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound
current price $27.34
avg. price
$5.36/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound

4.0764 out of 5 stars
4.0764 out of 5 Stars. 484 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound, $101.32, $6.47/lb

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound
current price $101.32
avg. price
$6.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound

4.3621 out of 5 stars
4.3621 out of 5 Stars. 1124 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Sirloin Tip Roast, priced per pound, $29.83, $6.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Sirloin Tip Roast, priced per pound
current price $29.83
avg. price
$6.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Sirloin Tip Roast, priced per pound

4.5094 out of 5 stars
4.5094 out of 5 Stars. 1217 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound, $16.45, $6.58/lb

Member's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound
current price $16.45
avg. price
$6.58/lb
Final cost by weight

Member's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound

4.6559 out of 5 stars
4.6559 out of 5 Stars. 1482 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Chuck Roll, Cryovac, priced per pound, $128.66, $7.14/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Chuck Roll, Cryovac, priced per pound
current price $128.66
avg. price
$7.14/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Chuck Roll, Cryovac, priced per pound

4.4683 out of 5 stars
4.4683 out of 5 Stars. 205 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 3" New York Style Cheesecake, Frozen, Case, 40 ct., $83.16, $2.08/ea

Member's Mark 3" New York Style Cheesecake, Frozen, Case, 40 ct.
current price $83.16
$2.08/ea

Member's Mark 3" New York Style Cheesecake, Frozen, Case, 40 ct.

4.9444 out of 5 stars
4.9444 out of 5 Stars. 90 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound, $243.52, $14.67/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound
current price $243.52
avg. price
$14.67/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound

4.4472 out of 5 stars
4.4472 out of 5 Stars. 360 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound, $57.47, $26.98/lb

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound
current price $57.47
avg. price
$26.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound

4.5965 out of 5 stars
4.5965 out of 5 Stars. 4374 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Bone In Cowboy Ribeye Steak, priced per pound, $41.07, $13.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Bone In Cowboy Ribeye Steak, priced per pound
current price $41.07
avg. price
$13.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Bone In Cowboy Ribeye Steak, priced per pound

4.6889 out of 5 stars
4.6889 out of 5 Stars. 1556 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

90%/10% Ground Beef Chub, Case, priced per pound, $463.91, $5.47/lb

90%/10% Ground Beef Chub, Case, priced per pound
current price $463.91
avg. price
$5.47/lb
Final cost by weight

90%/10% Ground Beef Chub, Case, priced per pound

4.547 out of 5 stars
4.547 out of 5 Stars. 117 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound, $90.20, $5.88/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound
current price $90.20
avg. price
$5.88/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound

4.3529 out of 5 stars
4.3529 out of 5 Stars. 921 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Restaurant Style Bacon, 10 lbs., $39.86, $3.99/lb

Member's Mark Restaurant Style Bacon, 10 lbs.
current price $39.86
$3.99/lb

Member's Mark Restaurant Style Bacon, 10 lbs.

4.3442 out of 5 stars
4.3442 out of 5 Stars. 215 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Grass Fed Beef Tenderloin Steak, priced per pound, $33.84, $22.56/lb

Member's Mark Grass Fed Beef Tenderloin Steak, priced per pound
current price $33.84
avg. price
$22.56/lb
Final cost by weight

Member's Mark Grass Fed Beef Tenderloin Steak, priced per pound

4.3486 out of 5 stars
4.3486 out of 5 Stars. 1959 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 93/7 Ground Beef, Case, priced per pound, $116.54, $6.07/lb

Member's Mark 93/7 Ground Beef, Case, priced per pound
current price $116.54
avg. price
$6.07/lb
Final cost by weight

Member's Mark 93/7 Ground Beef, Case, priced per pound

4.6923 out of 5 stars
4.6923 out of 5 Stars. 26 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Ribeye Steak, Thin Sliced, priced per pound, $52.40, $14.97/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Ribeye Steak, Thin Sliced, priced per pound
current price $52.40
avg. price
$14.97/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Ribeye Steak, Thin Sliced, priced per pound

4.4773 out of 5 stars
4.4773 out of 5 Stars. 1565 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Sirloin Tip, Cryovac, priced per pound, $73.05, $6.84/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Sirloin Tip, Cryovac, priced per pound
current price $73.05
avg. price
$6.84/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Sirloin Tip, Cryovac, priced per pound

4.4152 out of 5 stars
4.4152 out of 5 Stars. 737 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound, $41.76, $18.98/lb

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound
current price $41.76
avg. price
$18.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound

4.5539 out of 5 stars
4.5539 out of 5 Stars. 3219 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

80%/20% Ground Chuck Chub, Case, priced per pound, $418.42, $4.97/lb

80%/20% Ground Chuck Chub, Case, priced per pound
current price $418.42
avg. price
$4.97/lb
Final cost by weight

80%/20% Ground Chuck Chub, Case, priced per pound

4.5625 out of 5 stars
4.5625 out of 5 Stars. 48 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Lobster Roll Meal Kit, Frozen, 8 ct., $99.98, $12.50/ea

Member's Mark Lobster Roll Meal Kit, Frozen, 8 ct.
current price $99.98
$12.50/ea

Member's Mark Lobster Roll Meal Kit, Frozen, 8 ct.

3.8671 out of 5 stars
3.8671 out of 5 Stars. 158 reviews
Available for Shipping

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound, $46.13, $19.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound
current price $46.13
avg. price
$19.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound

4.5178 out of 5 stars
4.5178 out of 5 Stars. 4766 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Prime Beef Strip Steak, priced per pound, $29.04, $16.98/lb

Member's Mark USDA Prime Beef Strip Steak, priced per pound
current price $29.04
avg. price
$16.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Beef Strip Steak, priced per pound

4.5038 out of 5 stars
4.5038 out of 5 Stars. 2646 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound, $10.88, $5.28/lb

Member's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound
current price $10.88
avg. price
$5.28/lb
Final cost by weight

Member's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound

4.4817 out of 5 stars
4.4817 out of 5 Stars. 1476 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Ribs, Bone-in, Cryovac, priced per pound, 2 per bag, $164.55, $10.97/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Ribs, Bone-in, Cryovac, priced per pound, 2 per bag
current price $164.55
avg. price
$10.97/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Ribs, Bone-in, Cryovac, priced per pound, 2 per bag

4.3038 out of 5 stars
4.3038 out of 5 Stars. 260 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Grass Fed Beef NY Strip Steak, priced per pound, $21.18, $14.12/lb

Member's Mark Grass Fed Beef NY Strip Steak, priced per pound
current price $21.18
avg. price
$14.12/lb
Final cost by weight

Member's Mark Grass Fed Beef NY Strip Steak, priced per pound

3.9 out of 5 stars
3.9 out of 5 Stars. 801 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound, $147.38, $19.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound
current price $147.38
avg. price
$19.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound

4.5464 out of 5 stars
4.5464 out of 5 Stars. 862 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Eye of Round, Cryovac, priced per pound, $44.07, $5.86/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Eye of Round, Cryovac, priced per pound
current price $44.07
avg. price
$5.86/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Eye of Round, Cryovac, priced per pound

4.475 out of 5 stars
4.475 out of 5 Stars. 200 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Beef London Broil Steak, priced per pound, $28.63, $8.47/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef London Broil Steak, priced per pound
current price $28.63
avg. price
$8.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef London Broil Steak, priced per pound

4.5039 out of 5 stars
4.5039 out of 5 Stars. 1022 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound, $28.41, $5.98/lb

Member's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound
current price $28.41
avg. price
$5.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound

4.2235 out of 5 stars
4.2235 out of 5 Stars. 255 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound, $26.55, $2.47/lb

Member's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound
current price $26.55
avg. price
$2.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound

4.4909 out of 5 stars
4.4909 out of 5 Stars. 165 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound, $304.23, $17.97/lb

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound
current price $304.23
avg. price
$17.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound

4.366 out of 5 stars
4.366 out of 5 Stars. 153 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct., $7.36, $0.41/ea

Member's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct.
current price $7.36
$0.41/ea

Member's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct.

4.3254 out of 5 stars
4.3254 out of 5 Stars. 1309 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Bananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb

Bananas, 3 lbs.
current price $1.47
$0.49/lb

Bananas, 3 lbs.

4.606 out of 5 stars
4.606 out of 5 Stars. 52714 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Honey Vanilla Whole Milk Greek Style Yogurt, 48oz, $5.44, $0.11/oz

Member's Mark Honey Vanilla Whole Milk Greek Style Yogurt, 48oz
current price $5.44
$0.11/oz

Member's Mark Honey Vanilla Whole Milk Greek Style Yogurt, 48oz

4.2227 out of 5 stars
4.2227 out of 5 Stars. 503 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs., $9.43, $0.94/ea

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs.
current price $9.43
$0.94/ea

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs.

4.4828 out of 5 stars
4.4828 out of 5 Stars. 203 reviews
Out of stock

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Chuck Steak, Thin Sliced, priced per pound, $26.01, $7.93/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Chuck Steak, Thin Sliced, priced per pound
current price $26.01
avg. price
$7.93/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Chuck Steak, Thin Sliced, priced per pound

4.4344 out of 5 stars
4.4344 out of 5 Stars. 617 reviews
Out of stock

Pork Belly, Tray, priced per pound, $14.89, $4.47/lb

Pork Belly, Tray, priced per pound
current price $14.89
avg. price
$4.47/lb
Final cost by weight

Pork Belly, Tray, priced per pound

4.5337 out of 5 stars
4.5337 out of 5 Stars. 519 reviews
Out of stock

USDA Choice Angus Beef Special Trim, Case, priced per pound, $463.15, $5.97/lb

USDA Choice Angus Beef Special Trim, Case, priced per pound
current price $463.15
avg. price
$5.97/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Special Trim, Case, priced per pound

4.875 out of 5 stars
4.875 out of 5 Stars. 8 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.