Member's Mark Caesar Salad, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- Crisp romaine lettuce, coutons, parmesan cheese, lemon wedges and creamy caesar dressing
- Great for a quick and simple lunch or as a tasty side dish
- Serves ~4-6 people
- Ready to serve
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64144.3954 out of 5 Stars. 6414 reviews4.3954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound $14.33 $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
69704.43 out of 5 Stars. 6970 reviews4.43 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound $15.84 $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17224.3322 out of 5 Stars. 1722 reviews4.3322 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound $15.12 $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound $11.94 $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32814.3648 out of 5 Stars. 3281 reviews4.3648 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Experience Gourmet Salads at Home
Create a restaurant-quality Caesar salad right in your own kitchen with the Caesar Salad Family Size Kit. This all-inclusive kit provides you with all the essential ingredients you need to make a gourmet salad, eliminating the need to purchase any additional items. The kit includes fresh lettuce, crunchy croutons, Parmesan cheese, and lemon wedges for that tangy kick.
Easy to Prepare
Preparing your Caesar salad has never been easier. Simply toss all the ingredients together, squeeze the provided lemon wedges for a fresh zest, and drizzle the included Organic All-Natural Creamy Caesar Dressing over your salad. The result is a delicious, restaurant-quality Caesar salad without the hassle of dining out or ordering in.
Versatile and Delicious
The Caesar Salad Family Size Kit is not only delicious, but also versatile. It can be served as a main dish by adding your preferred protein—we recommend grilled chicken breast for a classic Caesar salad. Alternatively, you can serve this salad as a side dish alongside your favorite creamy pasta dish to create a balanced, satisfying meal.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container
- Follow use-by date on label
- Approx. weight: 32 oz.
Net weight: 1.8 - 2.3 lbs.
Ingredients: Romaine Lettuce, Caesar Dressing: Vegetable Oil (Canola And/Or Soy Oil), Water, Parmesan Cheese (Part Skim Milk, Culture, Salt, Enzymes), Red Wine Vinegar, Egg Yolk, Less Than 2% Of Salt, Worcestershire Sauce (Distilled Vinegar, Molasses, Sugar, Water, Salt, Anchovy, Onion, Garlic, Clove, Tamarind Extract, Natural Flavor, Chile Pepper Extract), Garlic Puree (Garlic, Water, Citric Acid [Preservative]), Dried Onion, Dried Garlic, Spice, Lemon Juice Concentrate, Phosphoric Acid, Xanthan Gum, Ground Mustard, Anchovy Extract Powder), Croutons: Bread (Enriched Flour [Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Yeast, Sugar, Salt, Sunflower Oil, Amylase, Lipase, Amyloglucosidase, Glucose Oxidase, And Xylanase, Canola And/Or Sunflower Oil [Contains Rosemary Extract {Preservative}, Ascorbic Acid {Preservative}], Seasoning [Garlic Powder, Whey, Salt, Buttermilk Powder, Romano And Blue Cheese Powder {Romano And Blue Cheese {{Pasteurized Cultured Milk, Salt, Cheese Cultures, Enzymes, Penicillium Roqueforti, Less Than 2% Of Silicon Dioxide, Disodium Phosphate, Sodium Caseinate }}, Buttermilk, Soy Oil, Whey, Pasteurized Cultured Milk, Sodium Caseinate {{Milk}}, Citric Acid, Salt, Lactic Acid, Enzymes}, Onion Powder, Yeast Extract, Spices {Contains Yellow Mustard Seed}, Natural Flavor, Dehydrated Parsley, Color Added]), Shaved Parmesan: Cheese (Pasteurized Cultured Milk, Salt, Enzymes, Powdered Cellulose, Natamycin [Preservative]), Lemon.
Contains: Milk, Eggs, Anchoy, And Wheat.
Contains Bioengineered Food Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 238 reviews
Verified Purchase
Always Crisp and Delicious
This is my go to salad whenever I go to our local Sam's. It will last me the whole weekend and I never get sick of it. The dressing is amazing and the lettuce stays fresh for several days.
Verified Purchase
Great Tasting!
Was pleasantly surprised the first time I bought a packaged Caesar salad. Normally, I don’t like them because they have a strange taste and not fresh. However, this Caesar salad taste like it was just made. We were very pleased and have gotten it several times added chicken or shrimp to it when we wanted to it becomes a great meal. The cost proportion is also excellent. You too will be pleased.
Verified Purchase
Yummmmmmy
Perfect portioning, taste, and quality
Items you may like
Member's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47494.5957 out of 5 Stars. 4749 reviews4.5957 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound $17.18 $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27884.4358 out of 5 Stars. 2788 reviews4.4358 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31774.2389 out of 5 Stars. 3177 reviews4.2389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.) $9.53 Was $10.53 $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28274.6604 out of 5 Stars. 2827 reviews4.6604 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48394.4329 out of 5 Stars. 4839 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct. $12.72 $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39234.3971 out of 5 Stars. 3923 reviews4.3971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz. $8.64
$864current price $8.64SUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs. $16.94 $5.65/lb
$1694current price $16.94$5.65/lbJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
33224.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews4.3016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs. $15.73 $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk. $8.78 $0.23/oz
$878current price $8.78$0.23/ozMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
26364.4951 out of 5 Stars. 2636 reviews4.4951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
Related pages
- member's mark organic foods
- lunches made without with member's mark
- boxed lunch - $2.19 per lunch
- salad 'n snack - $2.41 per lunch
- hummus snack pack - $2.49 per lunch
- turkey slider - $1.90 per lunch
- packaged salads
- rotisserie chicken bites - $2.12 per lunch
- member's mark catering supplies
- member's mark products