Prepared Meals

Prices may vary in club and online
Sort by|

Columbus Craft Meats Charcuterie Tasting Board 16.3 oz., $12.48, $0.77/oz

Columbus Craft Meats Charcuterie Tasting Board 16.3 oz.
Sponsored
current price $12.48
$0.77/oz

Columbus Craft Meats Charcuterie Tasting Board 16.3 oz.

4.3931 out of 5 stars
4.3931 out of 5 Stars. 1071 reviews
Available for Pickup or Delivery

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
Sponsored
current price Now $9.96, Was $11.98
$4.98/ea
$2.02 off

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.

4.4327 out of 5 stars
4.4327 out of 5 Stars. 4830 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98

Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
current price $4.98

Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken

4.6651 out of 5 stars
4.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound, $15.84, $3.96/lb

Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
current price $15.84
avg. price
$3.96/lb
Final cost by weight

Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound

4.331 out of 5 stars
4.331 out of 5 Stars. 1719 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs., $15.73, $0.79/ea

Member's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
current price $15.73
$0.79/ea

Member's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.

4.5688 out of 5 stars
4.5688 out of 5 Stars. 3110 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

John Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz., $17.93, $0.75/oz

John Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
Sponsored
current price $17.93
$0.75/oz

John Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.

3.8988 out of 5 stars
3.8988 out of 5 Stars. 3529 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cranberry Pecan Chicken Salad, 2 lbs., $9.76

Member's Mark Cranberry Pecan Chicken Salad, 2 lbs.
current price $9.76

Member's Mark Cranberry Pecan Chicken Salad, 2 lbs.

4.6397 out of 5 stars
4.6397 out of 5 Stars. 5901 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz

Member's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
current price Now $9.53, Was $10.53
$0.20/oz
$1 off

Member's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)

4.6598 out of 5 stars
4.6598 out of 5 Stars. 2822 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Sous Vide Uncured Bacon and Three Cheese Egg Bites, 5 pk., $11.76, $2.35/ea

Member's Mark Sous Vide Uncured Bacon and Three Cheese Egg Bites, 5 pk.
current price $11.76
$2.35/ea

Member's Mark Sous Vide Uncured Bacon and Three Cheese Egg Bites, 5 pk.

4.4673 out of 5 stars
4.4673 out of 5 Stars. 2953 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

SUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz., $8.64

SUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz.
Sponsored
current price $8.64

SUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound, $8.96, $5.12/lb

Member's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
current price $8.96
avg. price
$5.12/lb
Final cost by weight

Member's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound

4.5364 out of 5 stars
4.5364 out of 5 Stars. 7840 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.12, $3.98/lb

Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
current price $15.12
avg. price
$3.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 4875 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound, $14.33, $3.98/lb

Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
current price $14.33
avg. price
$3.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound

4.2693 out of 5 stars
4.2693 out of 5 Stars. 5154 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound, $8.10, $3.24/lb

Member's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
current price $8.10
avg. price
$3.24/lb
Final cost by weight

Member's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound

4.3905 out of 5 stars
4.3905 out of 5 Stars. 4561 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Teriyaki Chicken Bowl, 12 oz. Each, 2 pk., $13.44, $0.56/oz

Member's Mark Teriyaki Chicken Bowl, 12 oz. Each, 2 pk.
current price $13.44
$0.56/oz

Member's Mark Teriyaki Chicken Bowl, 12 oz. Each, 2 pk.

4.5367 out of 5 stars
4.5367 out of 5 Stars. 1919 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Fire Roasted Red Bell Pepper, Spinach, and Cheese Trio Egg White Bites, 5 pk., $11.76, $2.35/ea

Member's Mark Fire Roasted Red Bell Pepper, Spinach, and Cheese Trio Egg White Bites, 5 pk.
current price $11.76
$2.35/ea

Member's Mark Fire Roasted Red Bell Pepper, Spinach, and Cheese Trio Egg White Bites, 5 pk.

4.6632 out of 5 stars
4.6632 out of 5 Stars. 2856 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Seasoned Beef Bites with Garlic and Herb Compound Butter, 1.5 lbs., $15.94, Was $17.94, $10.63/lb

Member's Mark Seasoned Beef Bites with Garlic and Herb Compound Butter, 1.5 lbs.
current price Now $15.94, Was $17.94
$10.63/lb
$2 off

Member's Mark Seasoned Beef Bites with Garlic and Herb Compound Butter, 1.5 lbs.

4.1609 out of 5 stars
4.1609 out of 5 Stars. 3474 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound, $17.94, $5.98/lb

Member's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
current price $17.94
avg. price
$5.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound

3.9984 out of 5 stars
3.9984 out of 5 Stars. 6391 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Salsa Verde Chicken Bowls, 12 oz. Each, 2 pk., $13.36, $0.56/oz

Member's Mark Salsa Verde Chicken Bowls, 12 oz. Each, 2 pk.
current price $13.36
$0.56/oz

Member's Mark Salsa Verde Chicken Bowls, 12 oz. Each, 2 pk.

4.5451 out of 5 stars
4.5451 out of 5 Stars. 2295 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound, $16.44, $5.48/lb

Member's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound
current price $16.44
avg. price
$5.48/lb
Final cost by weight

Member's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound

4.3847 out of 5 stars
4.3847 out of 5 Stars. 3312 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark by FujiSan California Crunch Roll Sushi Tray, 20 pcs., $13.97, $0.70/ea

Member's Mark by FujiSan California Crunch Roll Sushi Tray, 20 pcs.
current price $13.97
$0.70/ea

Member's Mark by FujiSan California Crunch Roll Sushi Tray, 20 pcs.

4.5791 out of 5 stars
4.5791 out of 5 Stars. 1573 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98

Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
current price $8.98

Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza

3.8685 out of 5 stars
3.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Stuffed Peppers, priced per pound, $17.18, $4.98/lb

Member's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
current price $17.18
avg. price
$4.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Stuffed Peppers, priced per pound

4.4367 out of 5 stars
4.4367 out of 5 Stars. 2782 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Seasoned Pulled Chicken 2 lbs., $15.86, $7.93/lb

Member's Mark Seasoned Pulled Chicken 2 lbs.
current price $15.86
$7.93/lb

Member's Mark Seasoned Pulled Chicken 2 lbs.

4.4564 out of 5 stars
4.4564 out of 5 Stars. 3578 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Indian Butter Chicken 32 oz., $14.93, $0.47/oz

Member's Mark Indian Butter Chicken 32 oz.
current price $14.93
$0.47/oz

Member's Mark Indian Butter Chicken 32 oz.

4.5032 out of 5 stars
4.5032 out of 5 Stars. 3392 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Five Cheese Bacon Macaroni 40 oz., $9.98, $0.25/oz

Member's Mark Five Cheese Bacon Macaroni 40 oz.
current price $9.98
$0.25/oz

Member's Mark Five Cheese Bacon Macaroni 40 oz.

4.3344 out of 5 stars
4.3344 out of 5 Stars. 2715 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark by FujiSan Tempura Shrimp Roll, 10 pcs., $10.47, $1.05/ea

Member's Mark by FujiSan Tempura Shrimp Roll, 10 pcs.
current price $10.47
$1.05/ea

Member's Mark by FujiSan Tempura Shrimp Roll, 10 pcs.

4.3608 out of 5 stars
4.3608 out of 5 Stars. 729 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cheese Manicotti, priced per pound, $11.94, $3.98/lb

Member's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
current price $11.94
avg. price
$3.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Cheese Manicotti, priced per pound

4.3734 out of 5 stars
4.3734 out of 5 Stars. 3265 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Rotisserie Chicken Bites, 2 lbs., $11.48, $5.74/lb

Member's Mark Rotisserie Chicken Bites, 2 lbs.
current price $11.48
$5.74/lb

Member's Mark Rotisserie Chicken Bites, 2 lbs.

4.6764 out of 5 stars
4.6764 out of 5 Stars. 5294 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Mac & Cheese, 10 oz., 4 pk., $9.52, $0.95/ea

Member's Mark Mac & Cheese, 10 oz., 4 pk.
current price $9.52
$0.95/ea

Member's Mark Mac & Cheese, 10 oz., 4 pk.

3.935 out of 5 stars
3.935 out of 5 Stars. 523 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.17, $4.74/lb

Member's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
current price $15.17
avg. price
$4.74/lb
Final cost by weight

Member's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound

4.2409 out of 5 stars
4.2409 out of 5 Stars. 3167 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk., $8.78, $0.23/oz

Member's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
current price $8.78
$0.23/oz

Member's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.

4.4949 out of 5 stars
4.4949 out of 5 Stars. 2629 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound, $17.15, $5.12/lb

Member's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound
current price $17.15
avg. price
$5.12/lb
Final cost by weight

Member's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound

4.1812 out of 5 stars
4.1812 out of 5 Stars. 287 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Fully Cooked Pork Carnitas, 2 lbs., $13.98, $6.99/lb

Member's Mark Fully Cooked Pork Carnitas, 2 lbs.
current price $13.98
$6.99/lb

Member's Mark Fully Cooked Pork Carnitas, 2 lbs.

4.7507 out of 5 stars
4.7507 out of 5 Stars. 2792 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs., $8.37, $0.84/ea

Member's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
current price $8.37
$0.84/ea

Member's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.

4.6063 out of 5 stars
4.6063 out of 5 Stars. 1204 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Fire Grilled Chicken Breasts, Fresh 6 ct., $14.98, $9.99/lb

Member's Mark Fire Grilled Chicken Breasts, Fresh 6 ct.
current price $14.98
$9.99/lb

Member's Mark Fire Grilled Chicken Breasts, Fresh 6 ct.

4.3052 out of 5 stars
4.3052 out of 5 Stars. 2585 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound, $10.88, $5.28/lb

Member's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound
current price $10.88
avg. price
$5.28/lb
Final cost by weight

Member's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound

4.4817 out of 5 stars
4.4817 out of 5 Stars. 1476 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz., $11.98, $0.30/oz

Member's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
current price $11.98
$0.30/oz

Member's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.

4.2247 out of 5 stars
4.2247 out of 5 Stars. 1313 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Members Mark Italian Style Small Plate, 4 ct., $10.27

Members Mark Italian Style Small Plate, 4 ct.
current price $10.27

Members Mark Italian Style Small Plate, 4 ct.

4.4765 out of 5 stars
4.4765 out of 5 Stars. 1276 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound, $12.94, $9.24/lb

Member's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
current price $12.94
avg. price
$9.24/lb
Final cost by weight

Member's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound

4.3957 out of 5 stars
4.3957 out of 5 Stars. 6394 reviews
Out of stock

Member's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound, $19.66, $3.94/lb

Member's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
current price $19.66
avg. price
$3.94/lb
Final cost by weight

Member's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound

4.5953 out of 5 stars
4.5953 out of 5 Stars. 4732 reviews
Out of stock

Member's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound, $10.76, $5.38/lb

Member's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound
current price $10.76
avg. price
$5.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound

4.4405 out of 5 stars
4.4405 out of 5 Stars. 3326 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan California Combo with Krab Rangoon, 20 pcs., $11.53, $0.58/ea

Member's Mark by FujiSan California Combo with Krab Rangoon, 20 pcs.
current price $11.53
$0.58/ea

Member's Mark by FujiSan California Combo with Krab Rangoon, 20 pcs.

4.571 out of 5 stars
4.571 out of 5 Stars. 338 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Cucumber Avocado Roll, 15 pcs., $5.74, $0.38/ea

Member's Mark by FujiSan Cucumber Avocado Roll, 15 pcs.
current price $5.74
$0.38/ea

Member's Mark by FujiSan Cucumber Avocado Roll, 15 pcs.

4.5041 out of 5 stars
4.5041 out of 5 Stars. 244 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Dynamite Roll, 10 pcs., $8.90

Member's Mark by FujiSan Dynamite Roll, 10 pcs.
current price $8.90

Member's Mark by FujiSan Dynamite Roll, 10 pcs.

4.326 out of 5 stars
4.326 out of 5 Stars. 273 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs., $9.43, $0.94/ea

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs.
current price $9.43
$0.94/ea

Member's Mark by FujiSan Tiger Roll, 10 pcs.

4.4828 out of 5 stars
4.4828 out of 5 Stars. 203 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Walton Roll, 10 pcs., $8.36, $0.84/ea

Member's Mark by FujiSan Walton Roll, 10 pcs.
current price $8.36
$0.84/ea

Member's Mark by FujiSan Walton Roll, 10 pcs.

4.5257 out of 5 stars
4.5257 out of 5 Stars. 272 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Crunch Collection Combo Tray, 20 pcs., $14.96, $0.75/ea

Member's Mark by FujiSan Crunch Collection Combo Tray, 20 pcs.
current price $14.96
$0.75/ea

Member's Mark by FujiSan Crunch Collection Combo Tray, 20 pcs.

4.6226 out of 5 stars
4.6226 out of 5 Stars. 53 reviews
Out of stock

Member's Mark by FujiSan Spicy Mango Tuna Roll, 10 pcs., $8.97, $0.90/ea

Member's Mark by FujiSan Spicy Mango Tuna Roll, 10 pcs.
current price $8.97
$0.90/ea

Member's Mark by FujiSan Spicy Mango Tuna Roll, 10 pcs.

4.4731 out of 5 stars
4.4731 out of 5 Stars. 93 reviews
Out of stock

About Prepared Meals

Prepared Meals

There’s nothing like coming home to a wholesome meal. And at Sam’s Club, you can get a variety of prepared meals to feed your family. There’s something to satisfy every palate. Sam’s Club offers the best prepared meals. Many of them are made in the club and sold by the pound. They’re all available at members-only, so you know you’re getting an excellent value.

Most meals just need to be heated and served. Give yourself a break from meal planning, shopping for individual ingredients and making everything from scratch. With prepared meals from Sam’s Club, you can have dinner on the table in no time. Try bringing home an oven-ready meal like the savory Member’s Mark Chicken Pot Pie. Or, treat your family to big flavor with a pan of Member’s Mark Chicken Enchiladas or a pepperoni pizza.

There’s also a selection of freshly prepared salads and appetizers. Try the Member’s Mark Kale Pasta Salad or some oven roasted chicken wings. You’ll also find ready-made quiches and fully cooked proteins including pot roast, pork carnitas, and Italian chicken breasts.

Pick up some prepared meals from Sam’s Club today and share them with your friends and family.