Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Italian fusilli pasta with creamy Alfredo sauce
- Great for an easy family dinner
- Serves ~2-4 people
- Ready in 40–50 min
Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.) $10.27

Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.)
Members also considered
Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound $15.12 $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64144.3954 out of 5 Stars. 6414 reviews4.3954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound $15.84 $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17234.3326 out of 5 Stars. 1723 reviews4.3326 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound $11.94 $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32844.3633 out of 5 Stars. 3284 reviews4.3633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31834.235 out of 5 Stars. 3183 reviews4.235 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47504.5958 out of 5 Stars. 4750 reviews4.5958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound $17.18 $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27884.4358 out of 5 Stars. 2788 reviews4.4358 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
An Authentic Classic
Member’s Mark Chicken Alfredo is a rich and deeply delicious pasta, worth every creamy, cheesy bite. The al dente pasta is smothered with an authentic, rich and creamy Alfredo sauce bursting with a garlic and parmesan flavor. We top this traditional recipe with premium strips of tender grilled chicken that are seasoned to complement the true Italian nature of this dish. Freshly shredded Parmesan cheese is then sprinkled over the top to complete this wonderful and savory Italian experience.
Dinner Made Easy: Crowd-Pleasing Chicken Alfredo for Busy Families
Make dinner time stress-free and delicious with our freshly made Chicken Alfredo. Perfect for busy families, this dish delivers a creamy, authentic take on a classic favorite that everyone around the table will love. Whether you're serving it at home or bringing it to your next gathering, this crowd-pleaser serves ~2-4 people and is guaranteed to be a hit.
Prepared fresh daily in your local club, it’s ready when you are—just pick one up and enjoy a hassle-free, restaurant-quality meal that’s perfect for your on-the-go lifestyle. Dinner just got a whole lot easier and tastier. Stop by your local club today to grab your Chicken Alfredo and make tonight’s meal a breeze.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Cooking Instructions
1. Preheat oven to 375°F.
2. Remove lid.
3. Cover with foil and cook for 40–50 min.
4. Heat until pasta reaches 165°F.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container prior to cooking
- Follow use-by date on label
Net weight: 3.3 - 3.6 lbs.
Ingredients: Sauce (Milk, Water, Parmesan Cheese [pasteurized Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Medium Asiago Cheese [pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes], Parmesan Cheese Spread [cheese {milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes}, Water, Skim Milk, Lemon Juice Concentrate, Salt], Corn Starch, Salt, Cream Cheese [pasteurized Cultured Milk And Cream, Salt, Stabilizer Blend {xanthan Gum, Carob Bean Gum, Guar Gum}], Butter [pasteurized Cream, Natural Flavors], Garlic Powder, Spices), Enriched Macaroni Product (Durum Wheat Semolina [semolina, Niacin, Ferrous Lactate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic ACID], Water), Cooked Chicken Strip (Chicken Breast With Rib Meat, Water, Less Than 2% Of Potato Starch, Salt, White Distilled Vinegar, Sodium Phosphate, Spice, Soy Oil), Shredded Parmesan Cheese (Parmesan Cheese [pasteurized Part-skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Powdered Cellulose), Parsley.
Contains: Milk And Wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,342 reviews
Verified Purchase
Delisioso
This dish has been a usual purchase for a long time. An easy dish paired with a fresh salad and fruit is a healthy meal if you control your portion and don’t eat the whole pan! There are two of us, I split the pan and freeze half for another day. It is delisioso!
Verified Purchase
So good and easy to make!
Great for those busy days! Just pop in the oven and it comes out tasting great and fresh. Creamy and delicious!!
Verified Purchase
Fantastic, quick meal.
If I make a run to the store, I always grab this for an easy and delicious meal for the family. Reheats well and is so good it never makes it to be left overs! My family always eats this up!
Popular products in this category
Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48424.4329 out of 5 Stars. 4842 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct. $12.72 $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39454.3977 out of 5 Stars. 3945 reviews4.3977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs. $15.73 $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs. $16.94 $5.65/lb
$1694current price $16.94$5.65/lbJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
33224.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews4.3016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk. $8.78 $0.23/oz
$878current price $8.78$0.23/ozMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
26404.4958 out of 5 Stars. 2640 reviews4.4958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz. $17.93 $0.75/oz
$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35333.897 out of 5 Stars. 3533 reviews3.897 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz. $8.64
$864current price $8.64SUMM! Chicken Dumplings with Chili Crisp Oil, 20 Count, 16.23 oz.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz. $14.46
$1446current price $14.46Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz.
684.5882 out of 5 Stars. 68 reviews4.5882 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13164.2257 out of 5 Stars. 1316 reviews4.2257 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct. $15.83 $0.34/oz
$1583current price $15.83$0.34/ozLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct.
24044.1285 out of 5 Stars. 2404 reviews4.1285 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated $14.87
$1487current price $14.87Member's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz. $13.36
$1336current price $13.36Member's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs. $8.37 $0.84/ea
$837current price $8.37$0.84/eaMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
12134.6084 out of 5 Stars. 1213 reviews4.6084 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryVeggies Made Great Spinach & Cheese Frittatas, Frozen, 20 ct., 40 oz. $13.87
$1387current price $13.87Veggies Made Great Spinach & Cheese Frittatas, Frozen, 20 ct., 40 oz.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz. $13.98
$1398current price $13.98Del Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz.
12433.8898 out of 5 Stars. 1243 reviews3.8898 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
Related pages
- member's mark bacon carbonara ravioli
- easy picnic to pack & share
- lunches made without with member's mark
- $100 thanksgiving meal – serves 10
- turkey slider - $1.90 per lunch
- prime beef striploin meal
- rotisserie chicken bites - $2.12 per lunch
- member's mark food service
- meat & seafood
- member's mark prepared meals & sides