Member's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Red, yellow and orange bell peppers filled with a browned beef mixture
- Great for an easy family meal
- Serves ~ 4-6 people
- Ready in 55 min.
Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.) $10.27

Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.)
Members also considered
Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound $15.12 $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64144.3954 out of 5 Stars. 6414 reviews4.3954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound $14.33 $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
73324.4369 out of 5 Stars. 7332 reviews4.4369 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound $15.84 $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17234.3326 out of 5 Stars. 1723 reviews4.3326 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound $11.94 $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32844.3633 out of 5 Stars. 3284 reviews4.3633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31834.235 out of 5 Stars. 3183 reviews4.235 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47504.5958 out of 5 Stars. 4750 reviews4.5958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member's Mark Stuffed Bell Peppers will provide you with such an incredible meal without a lot of work. Keep a tray of these stuffed peppers handy for family dinners or when you plan on entertaining guests.
What is in Member’s Mark Stuffed Peppers?
Stuffed bell peppers are a classic dish that many people love. These colorful peppers are made with a hearty mixture of ground beef, rice and tomato sauce. To kick it up a notch, a variety of seasonings have been added for a tasty flavor explosion. But that’s not all! Topping everything off is shredded mozzarella cheese that will melt just right when you cook this tray up.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients. The staff behind Member’s Mark Stuffed Peppers is very well versed in their industry and strive to only put out the best for Sam’s Club Members.
Heating Instructions:
Oven:
1. Preheat oven to 400°F.
2. Remove lid.
3. Tent loosely with foil and cook for 30 minutes.
4. Remove foil and bake for 25 more minutes until cheese is browned
5. Heat until filling reaches 160°F.
Microwave (1000 watts):
1. Transfer peppers to a microwavable dish.
2. Microwave for 4.5–5 minutes per pepper
3. Heat until cheese is bubbly and filling reaches 160°F.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container prior to cooking
- Follow use-by date on label
- Net weight: 3 - 3.5 lbs.
Ingredients: Topping: Shredded Mozzarella Cheese (Pasteurized Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes). Peppers. Seasoned Beef Mixture: Ground Beef, Tomato Sauce (Tomatoes, Tomato Paste, Onion, Salt, Olive Oil, Garlic, Citric Acid, Black Pepper, Bay Leaf, Basil), Cooked Enriched Rice (White Rice, Ferric Orthophosphate, Niacin, Thiamin Salt, Whey [Milk], Cellulose), Onion, Breadcrumbs (Wheat Flour, Sugar, Yeast, Salt), Parsley, Salt, Black Pepper, Basil, Italian Seasoning.
Contains: Milk and Wheat
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 763 reviews
Verified Purchase
Easy, delicious, nutritious…leftovers for days!
Great flavors, blend of meet, cheese & pepper. Best with a jar of your favorite pasta sauce over top before baking! Couldn't make better myself! Healthy & delicious! All in one meal! Easy to warm up leftovers, had 1/2 pepper each day for a week, still enjoyed every day.
Verified Purchase
Fabulous Meal
I love the stuffed peppers. Great for after a busy day at the office. I cooked the peppers a hour .The directions said 30 minutes. I also poured the Rao marinara sauce over them. Delicious.
Verified Purchase
Great stuffed bell peppers!
When I need to pick up something for dinner, it is frequently the stuffed bell peppers from Sam's. My husband and I both enjoy Sam's Stuffed Bell Peppers.
Popular products in this category
Member's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.) $9.53 Was $10.53 $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28314.6609 out of 5 Stars. 2831 reviews4.6609 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48424.4329 out of 5 Stars. 4842 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct. $12.72 $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39454.3977 out of 5 Stars. 3945 reviews4.3977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs. $15.73 $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs. $16.94 $5.65/lb
$1694current price $16.94$5.65/lbJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
33224.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews4.3016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk. $8.78 $0.23/oz
$878current price $8.78$0.23/ozMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
26404.4958 out of 5 Stars. 2640 reviews4.4958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz. $17.93 $0.75/oz
$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35333.897 out of 5 Stars. 3533 reviews3.897 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz. $14.46
$1446current price $14.46Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz.
684.5882 out of 5 Stars. 68 reviews4.5882 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13164.2257 out of 5 Stars. 1316 reviews4.2257 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct. $15.83 $0.34/oz
$1583current price $15.83$0.34/ozLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct.
24044.1285 out of 5 Stars. 2404 reviews4.1285 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated $14.87
$1487current price $14.87Member's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz. $13.36
$1336current price $13.36Member's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs. $8.37 $0.84/ea
$837current price $8.37$0.84/eaMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
12134.6084 out of 5 Stars. 1213 reviews4.6084 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryVeggies Made Great Spinach & Cheese Frittatas, Frozen, 20 ct., 40 oz. $13.87
$1387current price $13.87Veggies Made Great Spinach & Cheese Frittatas, Frozen, 20 ct., 40 oz.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz. $13.98
$1398current price $13.98Del Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz.
12433.8898 out of 5 Stars. 1243 reviews3.8898 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery