Principe Uncured Salami Trio, 12 oz., $7.93

Principe Uncured Salami Trio, 12 oz.
current price $7.93

Principe Uncured Salami Trio, 12 oz.

4.7106 out of 5 stars
4.7106 out of 5 Stars. 919 reviews

Prepared Sides

Prices may vary in club and online
Sort by|

Member's Mark Chicken Salad, 2 lbs., $8.96, $4.48/lb

Member's Mark Chicken Salad, 2 lbs.
current price $8.96
$4.48/lb

Member's Mark Chicken Salad, 2 lbs.

4.5095 out of 5 stars
4.5095 out of 5 Stars. 8302 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Cranberry Pecan Chicken Salad, 2 lbs., $9.76

Member's Mark Cranberry Pecan Chicken Salad, 2 lbs.
current price $9.76

Member's Mark Cranberry Pecan Chicken Salad, 2 lbs.

4.6397 out of 5 stars
4.6397 out of 5 Stars. 5901 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct., $7.96, $0.12/oz

Member's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
current price $7.96
$0.12/oz

Member's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.

4.6039 out of 5 stars
4.6039 out of 5 Stars. 8885 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk., $8.98, $0.14/oz

Member's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk.
current price $8.98
$0.14/oz

Member's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk.

4.524 out of 5 stars
4.524 out of 5 Stars. 7851 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound, $17.94, $5.98/lb

Member's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
current price $17.94
avg. price
$5.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound

3.9984 out of 5 stars
3.9984 out of 5 Stars. 6391 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Loaded Baked Potato Soup, 32 oz., 2 pk., $8.54, $0.13/oz

Member's Mark Loaded Baked Potato Soup, 32 oz., 2 pk.
current price $8.54
$0.13/oz

Member's Mark Loaded Baked Potato Soup, 32 oz., 2 pk.

4.2905 out of 5 stars
4.2905 out of 5 Stars. 3649 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound, $16.45, $9.14/lb

Member's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound
current price $16.45
avg. price
$9.14/lb
Final cost by weight

Member's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound

4.324 out of 5 stars
4.324 out of 5 Stars. 1830 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Members Mark Creamy Chicken and Wild Rice Soup, 24. oz. Each, 2 pk., $9.87, $0.21/oz

Members Mark Creamy Chicken and Wild Rice Soup, 24. oz. Each, 2 pk.
current price $9.87
$0.21/oz

Members Mark Creamy Chicken and Wild Rice Soup, 24. oz. Each, 2 pk.

4.2213 out of 5 stars
4.2213 out of 5 Stars. 1256 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Loaded Potato Salad, 3 lbs., $6.98, $2.33/lb

Member's Mark Loaded Potato Salad, 3 lbs.
current price $6.98
$2.33/lb

Member's Mark Loaded Potato Salad, 3 lbs.

4.3784 out of 5 stars
4.3784 out of 5 Stars. 6649 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz., $9.44, $0.24/oz

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz.
current price $9.44
$0.24/oz

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz.

4.7325 out of 5 stars
4.7325 out of 5 Stars. 5559 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Lobster Bisque 2 pk., $10.48, Was $11.48, $0.22/oz

Member's Mark Lobster Bisque 2 pk.
current price Now $10.48, Was $11.48
$0.22/oz
$1 off

Member's Mark Lobster Bisque 2 pk.

4.3024 out of 5 stars
4.3024 out of 5 Stars. 1488 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Shrimp and Corn Chowder, 24 oz., 2 pk., $10.47, Was $11.48, $0.22/oz

Member's Mark Shrimp and Corn Chowder, 24 oz., 2 pk.
current price Now $10.47, Was $11.48
$0.22/oz
$1.01 off

Member's Mark Shrimp and Corn Chowder, 24 oz., 2 pk.

4.5837 out of 5 stars
4.5837 out of 5 Stars. 3322 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Marifano Pitted Greek Olive Medley, 17.64 oz., $7.87, $0.45/oz

Marifano Pitted Greek Olive Medley, 17.64 oz.
current price $7.87
$0.45/oz

Marifano Pitted Greek Olive Medley, 17.64 oz.

4.5736 out of 5 stars
4.5736 out of 5 Stars. 2216 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Panera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated), $10.48

Panera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated)
current price $10.48

Panera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated)

4.6351 out of 5 stars
4.6351 out of 5 Stars. 2343 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Reser's Main St. Bistro Baked Scalloped Potatoes, 2.5 lbs., $7.98, $0.20/oz

Reser's Main St. Bistro Baked Scalloped Potatoes, 2.5 lbs.
current price $7.98
$0.20/oz

Reser's Main St. Bistro Baked Scalloped Potatoes, 2.5 lbs.

4.3043 out of 5 stars
4.3043 out of 5 Stars. 2182 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Reser's Main St. Bistro Oven Roasted Potatoes 2 pk., $7.96, $0.20/oz

Reser's Main St. Bistro Oven Roasted Potatoes 2 pk.
current price $7.96
$0.20/oz

Reser's Main St. Bistro Oven Roasted Potatoes 2 pk.

4.4166 out of 5 stars
4.4166 out of 5 Stars. 1553 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Maple Chipotle Squash Soup, 48 oz.,. 2 pk., $9.86, $0.21/oz

Member's Mark Maple Chipotle Squash Soup, 48 oz.,. 2 pk.
current price $9.86
$0.21/oz

Member's Mark Maple Chipotle Squash Soup, 48 oz.,. 2 pk.

3.1146 out of 5 stars
3.1146 out of 5 Stars. 96 reviews
Available for Pickup or Delivery

Formaggio Charcuterie Bites with Prosciutto, Fresh Mozzarella & Basil, 18 oz., $13.97

Formaggio Charcuterie Bites with Prosciutto, Fresh Mozzarella & Basil, 18 oz.
current price $13.97

Formaggio Charcuterie Bites with Prosciutto, Fresh Mozzarella & Basil, 18 oz.

Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Tomato Basil Soup 32 oz. tubs, 2 pk., $9.86, $0.15/oz

Member's Mark Tomato Basil Soup 32 oz. tubs, 2 pk.
current price $9.86
$0.15/oz

Member's Mark Tomato Basil Soup 32 oz. tubs, 2 pk.

4.5114 out of 5 stars
4.5114 out of 5 Stars. 1887 reviews
Out of stock

Member's Mark Lasagna Soup with Beef & Pork, 48 oz., 2 pk., $11.87, $0.25/oz

Member's Mark Lasagna Soup with Beef & Pork, 48 oz., 2 pk.
current price $11.87
$0.25/oz

Member's Mark Lasagna Soup with Beef & Pork, 48 oz., 2 pk.

Out of stock

Frequently Asked Questions

Are Sam's Club prepared sides ready to heat and serve?

Are prepared sides good for parties and gatherings?

Can I order prepared sides online from Sam’s Club?

What types of sides are ideal for Game Day?

About Prepared Sides

Prepared Sides for Easy Meals & Entertaining

Complete any meal with prepared sides, featuring potatoes, salads, shrimps and much more from Sam’s Club. These ready-made dishes are perfect for busy weeknights, holidays, and entertaining. Prepared sides help you serve delicious meals while saving time in the kitchen. Game Day meals don’t have to be complicated. Prepared sides from Sam’s Club make it easy to round out your menu with comforting, ready-made dishes like this cheesy potato gratin that pair well with main entrées and snacks.

Ready-to-Serve Side Dishes

Classic & Crowd-Friendly Sides

Find side dishes designed to pair easily with main courses, making them ideal for family dinners and events. Choices include classics like potato salad, soups, baked beans, mashed potatoes, and many more. Designed to complement main dishes and party foods with minimal effort. These sides are also perfect for feeding a crowd without spending extra time cooking.

Game Day Sides That Complete the Spread

Prepared sides are ideal for halftime meals, potluck-style Game Day setups, and family watch parties. With heat-and-serve convenience, you can keep food coming without missing the action. Whether looking for rotisserie chicken salad or shrimp tray with cocktail sauce, Sam’s Club has all crowd pleasers for Game Day.

Why Buy Prepared Sides from Sam’s Club?

  • Time-saving convenience
  • Options range from freshly made to frozen and party packs
  • Large portions for families and gatherings
  • Members-only pricing