Member's Mark Sous Vide Uncured Bacon and Three Cheese Egg Bites, 5 pk.
Curbside Pickup

Smart summary
- Gourmet Ingredients: Crafted with cage-free eggs, real butter, and a blend of Monterey Jack, cottage, and sharp Gruyere cheeses, these bites include savory uncured bacon and a hint of tangy hot sauce.
- Wholesome Nutrition: These fully cooked egg bites are gluten-free and contain no artificial colors or flavors, offering a natural and wholesome breakfast choice.
- Protein Power: Each serving provides a substantial 20g of protein, making them an excellent and convenient on-the-go source for a nutritious boost.
- Flexible Preparation: Ready in minutes, they can be heated in an air fryer or toaster oven for caramelized flavor, or quickly microwaved for a speedy breakfast.
- Convenient Pack: The product includes 5 packs, totaling 10 egg bites (2 per pack), ideal for weekday breakfasts or hosting brunch gatherings.


Members also considered
Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz. $8.58 $0.39/oz
Sponsored$858current price $8.58$0.39/ozMember's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.
22724.5185 out of 5 Stars. 2272 reviews4.5185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct. $7.27 $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct. $7.87 $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39484.7695 out of 5 Stars. 3948 reviews4.7695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk. $7.58 $2.53/ea
Sponsored$758current price $7.58$2.53/eaThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
16104.8161 out of 5 Stars. 1610 reviews4.8161 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct. $10.72 $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb. $6.98 $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb.
33824.6813 out of 5 Stars. 3382 reviews4.6813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz. $8.28 $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33864.7646 out of 5 Stars. 3386 reviews4.7646 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.) $9.53 Was $10.53 $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28274.6604 out of 5 Stars. 2827 reviews4.6604 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.) $7.28 $0.30/oz
$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct. $7.96 $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88884.6041 out of 5 Stars. 8888 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz. $10.74 $0.45/oz
$1074current price $10.74$0.45/ozMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz.
44974.6398 out of 5 Stars. 4497 reviews4.6398 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48394.4329 out of 5 Stars. 4839 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs. $6.42 $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32754.6745 out of 5 Stars. 3275 reviews4.6745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34514.5911 out of 5 Stars. 3451 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs. $7.84 $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45254.7547 out of 5 Stars. 4525 reviews4.7547 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member's Mark Sous Vide Uncured Bacon and Three Cheese Egg Bites, 5 pk. are not only delicious but also nutritious. They are made with real butter, and a blend of Monterey jack, cottage, and gruyere cheeses. The gruyere cheese imparts a sharp Swiss-style flavor to these egg bites, making them a gourmet breakfast choice. Each bite is packed with savory uncured bacon pieces, perfectly balanced with a hint of tangy hot sauce for a morning boost. These egg bites are crafted from cage-free eggs, assuring you of their quality. Free from artificial colors or flavors, these egg bites are a wholesome, natural choice for your first meal of the day.
They offer an easy on-the-go protein source with 20g of protein per serving, ready to eat in just a few minutes, and can be prepared in a variety of ways. For a deep, rich, caramelized flavor, try preparing them in an air fryer or toaster oven. If you're in a rush, they can be quickly heated in the microwave for a speedy yet satisfying breakfast. With a total of 10 egg bites (2 each pack), this is a convenient option for weekday breakfasts or for hosting brunch gatherings.
Heating Instructions
Air Fryer (Recommended)
1. Preheat air fryer to 400°F
2. Remove egg bites from pouch and place into air fryer basket
3. Heat for 8-10 minutes, then remove from air fryer and allow to rest for 1 minute before serving.
Microwave Oven (1000 W):
1. Remove egg bites from pouch and place in a microwave-safe dish
2. Heat on HIGH for 1:15-1:30, or until heated throughout
3. Carefully remove from microwave and allow to rest for 1 minute before serving
Toaster Oven
1. Preheat oven to 400°F
2. Remove egg bites from pouch and place in an oven-safe dish
3. Heat for 12-14 minutes. Remove from oven and place egg bites onto a serving dish
4. Allow to rest for 1 minute before serving
Heating times may vary by appliance. Caution: Contents will be hot.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Refrigerated
- Quantity: 10 ct. (2 egg bites per pack)
Net Weight: 21 oz.
Ingredients: Nonfat Cottage Cheese (Cultured Grade A Pasteurized Fat Free Skim Milk, Skim Milk, Nonfat Dry Milk, Salt, Guar Gum, Mono and Diglycerides, Xanthan Gum, Locust Bean Gum, Potassium Sorbate Preservative, Vitamin A Palmitate), Liquid Whole Eggs, Shredded Monterey Jack Cheese (Pasteurized Whole Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Powdered Cellulose [To Prevent Cakingl), Shredded Gruyere Cheese (Cultured Pasteurized Milk, Salt, Enzymes, Cellulose [To Prevent Caking)), Uncured Bacon (Pork, Water, Less Than 2% Sea Salt, Cane Sugar, Cultured Celery Powder, Cherry Powder), Butter with Natural Flavor (Pasteurized Cream, Natural Flavorings), Rice Starch, Contains 2% Or Less Of: Salt, Canola Oil, White Vinegar, Hot Sauce (Aged Cayenne Red Peppers, Distilled Vinegar, Water, Salt, Garlic Powder).
Contains: Milk, Egg.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 813 reviews
Verified Purchase
Members Mark Egg Bites.
Very good! We have had them for breakfast and lunch. They are very easy to fix in the air fryer. I have taken them as a “to go” item that is easy to eat as a finger food while in transit.
Verified Purchase
No barista required
They taste great, are quick and easy to heat, and save you a trip to the coffee shop. They come in perforated pairs, so I like to cut them into individual bites, and then mix and match them with the egg white ones. Would highly recommend.
Verified Purchase
Pefect Air Fryer meal. Easy and fast, no cleanup!
My living arrangement is such that I have an induction plate to use my frying pan. To drag it out and deal with the cleanup afterwards, makes these eggs a welcome alternative!
Items you may like
Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound $14.33 $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
69704.43 out of 5 Stars. 6970 reviews4.43 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47494.5957 out of 5 Stars. 4749 reviews4.5957 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound $8.96 $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78674.5372 out of 5 Stars. 7867 reviews4.5372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound $15.12 $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31774.2389 out of 5 Stars. 3177 reviews4.2389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound $10.30 $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9924.2117 out of 5 Stars. 992 reviews4.2117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound $11.94 $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32814.3648 out of 5 Stars. 3281 reviews4.3648 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound $15.84 $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17224.3322 out of 5 Stars. 1722 reviews4.3322 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound $17.15 $5.12/lb
$1715current price $17.15avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound
2904.1793 out of 5 Stars. 290 reviews4.1793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs. $15.73 $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery