Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- Scrumptious potatoes are generously topped with cheddar cheese, bacon, and parsley flakes
- Perfect side dish to any meal
- Includes 4 twice-baked potatoes per package
- Ready in 50-55 minutes
Members also considered
Member's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64064.396 out of 5 Stars. 6406 reviews4.396 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound $15.12 $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound $11.94 $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32784.3667 out of 5 Stars. 3278 reviews4.3667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound $17.18 $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27884.4358 out of 5 Stars. 2788 reviews4.4358 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31774.2389 out of 5 Stars. 3177 reviews4.2389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Delicious and Versatile Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes
Experience the delightful taste of Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes. These scrumptious potatoes are generously topped with cheddar cheese, bacon, and parsley flakes. For a traditional flavor, you can add the included sour cream. Want to add a unique twist to your twice-baked potato? Top it with fresh steamed vegetables, salsa, corn, jalapeño, green onions, or chili for an exciting flavor adventure.
Get Creative with Leftover Potatoes
Don't let your leftover Member's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes go to waste. Transform them into exciting entrées. Create a mouthwatering potato casserole layered with cheese and topped with salsa for a tangy and savory dinner. Or, toss a few leftover baked potatoes into a slow cooker with chicken broth and chives for a slow-cooked soup that will satisfy even the pickiest eaters. For a Southwest-themed meal, stuff your Member's Mark Gourmet twice-stuffed potato with black olives, pico de gallo, and avocado.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is the exclusive brand of Sam’s Club offering high-quality products at incredible value. From eco-friendly packaging to organic and fair-trade ingredients, Member’s Mark is designed to bring exceptional quality to your table.
Heating Instructions
1. Preheat oven to 350°F.
2. Remove lid and cups of bacon and sour cream from tray. Place on a cookie sheet in the center of oven.
3. Cover with foil and cook for 50–55 minutes.
4. Heat until potatoes reaches 165°F.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container prior to cooking
- Follow use-by date on label
Net weight: 2 - 4 lbs.
Ingredients: Potatoes, Shredded Cheddar Cheese (Cultured Milk, Potato Starch, Salt, Powdered Cellulose, Enzymes, Annatto Extract Color, Natamycin [Preservative]), Sour Cream (Clutured Cream), Milk, Bacon Crumbles (Pork, Water, Salt, Sugar, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite), Butter (Cream, Salt), Salt, Potassium Sorbate (Preservative), Mono-and Diglycerides, Spice, Chives.
Contains: Milk
Contains a bioengineered food ingredient.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 420 reviews
Verified Purchase
Fantastic
We absolutely love these, they are so delicious. Each piece is pretty big so we eat just one each, they are filling. If this is to be our main meal, I will add extra bacon bits and more cheese to them. Then I serve it with a small salad or dressed greens.I have froze these plenty of times but it will change the texture of them a bit. I thaw them overnight and then cook as stated. They do get a bit fragile so handle them gently or they will fall apart.
Verified Purchase
Twice Baked Potatoes
These were so good, i especially liked that i came with sour cream and bacon bits. We got these and some precooked chicken and we did not have to cook (just stick in oven to cook) after the long day of shopping and got a really nice, hot meal. The potatoes were fluffy and delicious. Will be getting them again.
Verified Purchase
Good even as left overs
Tried these in a whim because we needed a side and didn’t want to make one from scratch. These were so good even the next day when we at them as left overs.
Popular products in this category
Member's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.) $9.53 Was $10.53 $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28264.6603 out of 5 Stars. 2826 reviews4.6603 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48344.4332 out of 5 Stars. 4834 reviews4.4332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct. $12.72 $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39234.3971 out of 5 Stars. 3923 reviews4.3971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs. $16.94 $5.65/lb
$1694current price $16.94$5.65/lbJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
33224.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews4.3016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk. $8.78 $0.23/oz
$878current price $8.78$0.23/ozMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
26364.4951 out of 5 Stars. 2636 reviews4.4951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz. $17.93 $0.75/oz
$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35323.8967 out of 5 Stars. 3532 reviews3.8967 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13144.2253 out of 5 Stars. 1314 reviews4.2253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz. $14.46
$1446current price $14.46Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz.
684.5882 out of 5 Stars. 68 reviews4.5882 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated $14.87
$1487current price $14.87Member's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz. $13.36
$1336current price $13.36Member's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct. $15.83 $0.34/oz
$1583current price $15.83$0.34/ozLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct.
24034.1282 out of 5 Stars. 2403 reviews4.1282 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs. $8.37 $0.84/ea
$837current price $8.37$0.84/eaMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
12094.6079 out of 5 Stars. 1209 reviews4.6079 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCholula Queso Blanco Chicken Burrito Bowl, Frozen, 9 oz. Each, 4 pk $14.87
$1487current price $14.87Cholula Queso Blanco Chicken Burrito Bowl, Frozen, 9 oz. Each, 4 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryVeggies Made Great Spinach & Cheese Frittatas, Frozen, 20 ct., 40 oz. $13.87
$1387current price $13.87Veggies Made Great Spinach & Cheese Frittatas, Frozen, 20 ct., 40 oz.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz. $13.98
$1398current price $13.98Del Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz.
12333.9067 out of 5 Stars. 1233 reviews3.9067 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery