Member's Mark Rotisserie Chicken Bites, 2 lbs.
Curbside Pickup

Highlights
- Seasoned with a savory rotisserie blend and slow-cooked using the sous vide method for a tender, juicy bite every time
- Perfect addition to sandwiches, wraps, salads, flatbread pizzas, pasta dishes, tacos and stir-fries
- Great meal prep staple for quick snacks or elaborate meals
- Make with chicken raised without antibiotics
- Fully cooked; gluten-free; no artificial colors, flavors or preservatives
Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.), $10.27

Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.)


Members also considered
Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz., $8.58, $0.39/oz
Sponsored$858current price $8.58$0.39/ozMember's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.
22714.5183 out of 5 Stars. 2271 reviews4.5183 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct., $7.27, $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39464.7696 out of 5 Stars. 3946 reviews4.7696 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk., $7.58, $2.53/ea
Sponsored$758current price $7.58$2.53/eaThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
16064.8169 out of 5 Stars. 1606 reviews4.8169 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct., $10.72, $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb., $6.98, $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb.
33804.6814 out of 5 Stars. 3380 reviews4.6814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz., $8.28, $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33854.7645 out of 5 Stars. 3385 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28264.6603 out of 5 Stars. 2826 reviews4.6603 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.), $7.28, $0.30/oz
$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct., $7.96, $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88854.6039 out of 5 Stars. 8885 reviews4.6039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz., $10.74, $0.45/oz
$1074current price $10.74$0.45/ozMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz.
44974.6398 out of 5 Stars. 4497 reviews4.6398 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs., $6.42, $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32714.6753 out of 5 Stars. 3271 reviews4.6753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz., $5.64, $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34454.5904 out of 5 Stars. 3445 reviews4.5904 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs., $7.84, $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45204.7546 out of 5 Stars. 4520 reviews4.7546 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs., $8.96, $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
45364.6706 out of 5 Stars. 4536 reviews4.6706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Make any meal an amazing culinary delight with our Member's Mark Rotisserie Seasoned Chicken Breast Bites! These aren't your average chicken bites, they're a perfect blend of familiar comfort and gourmet flavor. The secret lies in our simple but tasteful rotisserie seasoning, which adds a savory twist to each bite.
Perfectly Cooked for the Ultimate Bite
Our chicken is seared to seal in that fabulous flavor, then sous vide slow cooked for the perfect bite. Sous vide, a French cooking method, ensures that the meat is evenly cooked and tender throughout. The result? Each bite is a mouthful of tender, juicy, and flavorful chicken that's cooked to perfection!
Your New Meal Prep Staple
These Member's Mark Chicken Bites are so deliciously versatile, they're bound to become a staple in your meal prep routine. Whether you're whipping up a quick snack or preparing an elaborate meal, these chicken bites will bring a hearty boost of protein and taste to your plate.
Enjoy Anytime, Anywhere
You can enjoy these chicken bites anytime, anywhere, and in so many ways! Stick them in sandwiches or wraps for a quick and tasty lunch, toss them in salads for a protein boost, or add them to flatbread pizzas for a gourmet twist.
Serve a Variety of Delicious Dishes
Want to get creative? Serve these chicken bites with pasta, in tacos, or in stir fry dishes for a dinner that's bursting with flavor. Or add your favorite barbecue sauce and serve with mashed potatoes, beans, and corn for a comforting home-style meal. You can also simply use these chicken bites in your favorite recipes.
Cooking Instructions (Air Fryer)
Preheat Air Fryer to 350°F for 5 minutes, add half of package to air fryer. Heat product at 350°F for about 7-10 minutes or until product reaches an internal temperature of 165°F. Remove product from air fryer and allow to rest 2-3 minutes before serving
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Net weight: 32 oz.
Ingredients: Chicken breast with rib meat, water, soybean oil, dextrose, rice starch, rotisserie seasoning (salt, yeast extract, natural flavor, chicken fat, chicken broth), distilled vinegar, onion powder, garlic powder, salt
Allergy Information: Contains Soy
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,706 reviews
Verified Purchase
Delicious Rotisserie Chicken Breast Bites
These Rotisserie Chicken Bites have the best flavor. It only takes 6 minutes to cook the whole 2- pound package. I use them in my salads, in rice and pastas, and to make chicken tacos/wraps throughout the week. I know a few of my friends would buy them more often if the package contained four 8-ounce or at least two 1-pound packages instead of having to open the whole package. They are so good and convenient that I usually keep 1 or 2 packages in my refrigerator at all times.
Verified Purchase
Sooooo Delicious!!!
These are sooooo good! The texture and flavor of these chicken bites are insanely delicious. They are a pretty good size too. I was very surprised at how many came in the container, it was a lot. I’m on a high protein diet so this was perfect to add to my salads, egg, wraps, quesadillas, and they are delicious enough to it all by itself. The price is expensive but it’s worth it! 10/10 highly recommended.
Verified Purchase
Good chicken
These chicken bites are very good. They have good flavor and are very tender, for the most part. My only complaint is I wish this came in two one-pound packages. I tried freezing half and the texture/taste was not good. I would recommend eating these all in on sitting.
Items you may like
Member's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound, $17.15, $5.12/lb
$1715current price $17.15avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound
2884.184 out of 5 Stars. 288 reviews4.184 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct., $15.83, $0.34/oz
$1583current price $15.83$0.34/ozLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct.
24024.1278 out of 5 Stars. 2402 reviews4.1278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated, $14.87
$1487current price $14.87Member's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCholula Queso Blanco Chicken Burrito Bowl, Frozen, 9 oz. Each, 4 pk, $14.87
$1487current price $14.87Cholula Queso Blanco Chicken Burrito Bowl, Frozen, 9 oz. Each, 4 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937864.8417 out of 5 Stars. 193786 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound, $19.66, $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47354.5956 out of 5 Stars. 4735 reviews4.5956 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound, $8.96, $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78604.5372 out of 5 Stars. 7860 reviews4.5372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound, $8.10, $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45664.3903 out of 5 Stars. 4566 reviews4.3903 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound, $16.44, $5.48/lb
$1644current price $16.44avg. price$5.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound
33184.3813 out of 5 Stars. 3318 reviews4.3813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound, $10.88, $5.28/lb
$1088current price $10.88avg. price$5.28/lbFinal cost by weightMember's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound
14864.4785 out of 5 Stars. 1486 reviews4.4785 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound, $17.18, $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27864.4365 out of 5 Stars. 2786 reviews4.4365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery