Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Romaine Hearts, 6 ct., $4.87, $0.81/ea

Romaine Hearts, 6 ct.
current price $4.87
$0.81/ea

Romaine Hearts, 6 ct.

4.5497 out of 5 stars
4.5497 out of 5 Stars. 13216 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Sweet Celebration Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Sweet Celebration Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Sweet Celebration Half Sheet Cake

3.8 out of 5 stars
3.8 out of 5 Stars. 5 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Honeycrisp Apples, 4 lbs., $6.92, $1.73/lb

Honeycrisp Apples, 4 lbs.
current price $6.92
$1.73/lb

Honeycrisp Apples, 4 lbs.

4.4663 out of 5 stars
4.4663 out of 5 Stars. 10129 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Custom Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Custom Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Custom Cupcakes, 30 ct.

4.7295 out of 5 stars
4.7295 out of 5 Stars. 5550 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound, $34.70, $17.98/lb

Member's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound
current price $34.70
avg. price
$17.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 415 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Sweet Celebration Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Member's Mark Sweet Celebration Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Member's Mark Sweet Celebration Half Sheet Cookie Cake

3.6364 out of 5 stars
3.6364 out of 5 Stars. 11 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Whole Boneless Pork Loins, Case, priced per pound, $112.62, $2.34/lb

Whole Boneless Pork Loins, Case, priced per pound
current price $112.62
avg. price
$2.34/lb
Final cost by weight

Whole Boneless Pork Loins, Case, priced per pound

4.7241 out of 5 stars
4.7241 out of 5 Stars. 116 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pork Spare Ribs, Case, priced per pound, $125.95, $2.84/lb

Pork Spare Ribs, Case, priced per pound
current price $125.95
avg. price
$2.84/lb
Final cost by weight

Pork Spare Ribs, Case, priced per pound

4.7169 out of 5 stars
4.7169 out of 5 Stars. 438 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Manchego Wedge Cheese, priced per pound, $23.14, $11.57/lb

Member's Mark Manchego Wedge Cheese, priced per pound
current price $23.14
avg. price
$11.57/lb
Final cost by weight

Member's Mark Manchego Wedge Cheese, priced per pound

4.7376 out of 5 stars
4.7376 out of 5 Stars. 686 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Oikos Triple Zero Nonfat Blended Greek Yogurt Variety Pack, 5.3 oz., 18 ct., $14.76, $0.82/ea

Oikos Triple Zero Nonfat Blended Greek Yogurt Variety Pack, 5.3 oz., 18 ct.
current price $14.76
$0.82/ea

Oikos Triple Zero Nonfat Blended Greek Yogurt Variety Pack, 5.3 oz., 18 ct.

4.6776 out of 5 stars
4.6776 out of 5 Stars. 8576 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Garden Salad, 2 lbs., $2.32, $1.16/lb

Garden Salad, 2 lbs.
current price $2.32
$1.16/lb

Garden Salad, 2 lbs.

4.2799 out of 5 stars
4.2799 out of 5 Stars. 13433 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Organic Bananas, 3 lbs., $2.16, $0.72/lb

Organic Bananas, 3 lbs.
current price $2.16
$0.72/lb

Organic Bananas, 3 lbs.

3.6462 out of 5 stars
3.6462 out of 5 Stars. 33157 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Blooming Flowers Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Blooming Flowers Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Blooming Flowers Half Sheet Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Sweet Celebration 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Member's Mark Sweet Celebration 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Member's Mark Sweet Celebration 10" Round Double Layer Cake

2.6 out of 5 stars
2.6 out of 5 Stars. 5 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Banana Nut Muffin, 6 ct., $6.82, $1.14/ea

Member's Mark Banana Nut Muffin, 6 ct.
current price $6.82
$1.14/ea

Member's Mark Banana Nut Muffin, 6 ct.

4.08 out of 5 stars
4.08 out of 5 Stars. 150 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pork Loin Back Ribs, Case, priced per pound, $180.86, $3.34/lb

Pork Loin Back Ribs, Case, priced per pound
current price $180.86
avg. price
$3.34/lb
Final cost by weight

Pork Loin Back Ribs, Case, priced per pound

4.4189 out of 5 stars
4.4189 out of 5 Stars. 74 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Raspberries 12 oz., $4.47, $0.37/oz

Raspberries 12 oz.
current price $4.47
$0.37/oz

Raspberries 12 oz.

4.4727 out of 5 stars
4.4727 out of 5 Stars. 14309 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Lemons, 3 lbs., $3.92, $1.31/lb

Lemons, 3 lbs.
current price $3.92
$1.31/lb

Lemons, 3 lbs.

4.5252 out of 5 stars
4.5252 out of 5 Stars. 17168 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Tomatoes on the Vine, 3 lbs., $5.42, $1.81/lb

Tomatoes on the Vine, 3 lbs.
current price $5.42
$1.81/lb

Tomatoes on the Vine, 3 lbs.

4.5297 out of 5 stars
4.5297 out of 5 Stars. 12686 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Flamin' Jack Cheese, priced per pound, $16.44, $5.48/lb

Member's Mark Flamin' Jack Cheese, priced per pound
current price $16.44
avg. price
$5.48/lb
Final cost by weight

Member's Mark Flamin' Jack Cheese, priced per pound

4.655 out of 5 stars
4.655 out of 5 Stars. 997 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Broccoli Florets 2 lbs., $4.97, $2.48/lb

Broccoli Florets 2 lbs.
current price $4.97
$2.48/lb

Broccoli Florets 2 lbs.

4.5204 out of 5 stars
4.5204 out of 5 Stars. 9741 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Frigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct., $9.47, $0.20/ea

Frigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
current price $9.47
$0.20/ea

Frigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.

4.8413 out of 5 stars
4.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct., $5.96, $0.30/ea

Member's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
current price $5.96
$0.30/ea

Member's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.

4.5253 out of 5 stars
4.5253 out of 5 Stars. 316 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Pork Stew Meat, Boneless, priced per pound, $15.45, $3.48/lb

Member's Mark Pork Stew Meat, Boneless, priced per pound
current price $15.45
avg. price
$3.48/lb
Final cost by weight

Member's Mark Pork Stew Meat, Boneless, priced per pound

4.6094 out of 5 stars
4.6094 out of 5 Stars. 448 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Whole Beef Chuck Roll, Case, priced per pound, $530.90, $6.97/lb

Whole Beef Chuck Roll, Case, priced per pound
current price $530.90
avg. price
$6.97/lb
Final cost by weight

Whole Beef Chuck Roll, Case, priced per pound

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 18 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Iceberg Lettuce, 2 heads, $3.92, $1.96/ea

Iceberg Lettuce, 2 heads
current price $3.92
$1.96/ea

Iceberg Lettuce, 2 heads

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 7929 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Blooming Flowers Two-Tier Cake, $57.98

Member's Mark Blooming Flowers Two-Tier Cake
current price $57.98

Member's Mark Blooming Flowers Two-Tier Cake

3.6667 out of 5 stars
3.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Enchanted Unicorn Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Enchanted Unicorn Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Enchanted Unicorn Half Sheet Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Enchanted Unicorn 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Member's Mark Enchanted Unicorn 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Member's Mark Enchanted Unicorn 10" Round Double Layer Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea

Member's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
current price $5.98
$1.50/ea

Member's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.

3.8793 out of 5 stars
3.8793 out of 5 Stars. 348 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Succulents with Texture Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Succulents with Texture Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Succulents with Texture Half Sheet Cake

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Nestle Coffee mate Liquid Non-Dairy Refrigerated Coffee Creamer, French Vanilla, 66 fl. oz., $5.68, $0.09/foz

Nestle Coffee mate Liquid Non-Dairy Refrigerated Coffee Creamer, French Vanilla, 66 fl. oz.
current price $5.68
$0.09/foz

Nestle Coffee mate Liquid Non-Dairy Refrigerated Coffee Creamer, French Vanilla, 66 fl. oz.

4.8261 out of 5 stars
4.8261 out of 5 Stars. 8528 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Organic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs., $4.67, $1.56/lb

Organic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs.
current price $4.67
$1.56/lb

Organic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs.

4.6407 out of 5 stars
4.6407 out of 5 Stars. 3529 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk., $22.77, $4.55/lb

Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
current price $22.77
$4.55/lb

Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.

4.7694 out of 5 stars
4.7694 out of 5 Stars. 7108 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Blackberries 18 oz., $7.92, $0.44/oz

Blackberries 18 oz.
current price $7.92
$0.44/oz

Blackberries 18 oz.

4.4303 out of 5 stars
4.4303 out of 5 Stars. 11242 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk., $7.28, $1.82/ea

Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.
current price $7.28
$1.82/ea

Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.

4.8853 out of 5 stars
4.8853 out of 5 Stars. 18370 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

USDA Choice Angus Beef Whole Brisket, Case, priced per pound, $419.45, $5.64/lb

USDA Choice Angus Beef Whole Brisket, Case, priced per pound
current price $419.45
avg. price
$5.64/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Whole Brisket, Case, priced per pound

4.2948 out of 5 stars
4.2948 out of 5 Stars. 173 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Jointed Beef Oxtails, Case, priced per pound, $145.61, $8.74/lb

Jointed Beef Oxtails, Case, priced per pound
current price $145.61
avg. price
$8.74/lb
Final cost by weight

Jointed Beef Oxtails, Case, priced per pound

4.2604 out of 5 stars
4.2604 out of 5 Stars. 96 reviews
Out of stock

Member's Mark Succulents with Ruffles Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Succulents with Ruffles Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Succulents with Ruffles Half Sheet Cake

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Top Butt Center Cut, Cryovac, priced per pound, $77.47, $11.46/lb

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Top Butt Center Cut, Cryovac, priced per pound
current price $77.47
avg. price
$11.46/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Top Butt Center Cut, Cryovac, priced per pound

4.3611 out of 5 stars
4.3611 out of 5 Stars. 36 reviews
Out of stock

Yeast Dinner Rolls, Bulk Wholesale Case 288 ct., $33.46, $0.12/ea

Yeast Dinner Rolls, Bulk Wholesale Case 288 ct.
current price $33.46
$0.12/ea

Yeast Dinner Rolls, Bulk Wholesale Case 288 ct.

4.7055 out of 5 stars
4.7055 out of 5 Stars. 163 reviews
Out of stock

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Breasts, Case, priced per pound, $254.50, $5.09/lb

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Breasts, Case, priced per pound
current price $254.50
avg. price
$5.09/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Breasts, Case, priced per pound

3.6667 out of 5 stars
3.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Member's Mark Atlantic Salmon Fillet, Skinless, Case, priced per pound, $379.80, $11.27/lb

Member's Mark Atlantic Salmon Fillet, Skinless, Case, priced per pound
current price $379.80
avg. price
$11.27/lb
Final cost by weight

Member's Mark Atlantic Salmon Fillet, Skinless, Case, priced per pound

4.6691 out of 5 stars
4.6691 out of 5 Stars. 940 reviews
Out of stock

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Loin, Bone-in, Cryovac, priced per pound, $209.68, $14.12/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Loin, Bone-in, Cryovac, priced per pound
current price $209.68
avg. price
$14.12/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Loin, Bone-in, Cryovac, priced per pound

4.0625 out of 5 stars
4.0625 out of 5 Stars. 16 reviews
Out of stock

Atlantic Salmon & Seafood Stuffing, Case, priced per pound, $64.84, $9.48/lb

Atlantic Salmon & Seafood Stuffing, Case, priced per pound
current price $64.84
avg. price
$9.48/lb
Final cost by weight

Atlantic Salmon & Seafood Stuffing, Case, priced per pound

4.7692 out of 5 stars
4.7692 out of 5 Stars. 52 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.