Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Kraft Parmesan Cheese Grated 4.5 lb., $25.88, $5.75/lb

Kraft Parmesan Cheese Grated 4.5 lb.
current price $25.88
$5.75/lb

Kraft Parmesan Cheese Grated 4.5 lb.

4.9036 out of 5 stars
4.9036 out of 5 Stars. 280 reviews
Available for Shipping

Backyard Farms Spring Mix Lettuce, 12 oz., $4.17, $0.35/oz

Backyard Farms Spring Mix Lettuce, 12 oz.
current price $4.17
$0.35/oz

Backyard Farms Spring Mix Lettuce, 12 oz.

4.5323 out of 5 stars
4.5323 out of 5 Stars. 402 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Hello Kitty Half Sheet Cake, $23.84

Hello Kitty Half Sheet Cake
current price $23.84

Hello Kitty Half Sheet Cake

4.4034 out of 5 stars
4.4034 out of 5 Stars. 119 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Formaggio Marinated Mozzarella Salad 28 oz., $9.63, $0.34/oz

Formaggio Marinated Mozzarella Salad 28 oz.
current price $9.63
$0.34/oz

Formaggio Marinated Mozzarella Salad 28 oz.

4.5116 out of 5 stars
4.5116 out of 5 Stars. 559 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Organic Ginger Root, 1.75 lbs., $5.97, $3.41/lb

Organic Ginger Root, 1.75 lbs.
current price $5.97
$3.41/lb

Organic Ginger Root, 1.75 lbs.

4.7322 out of 5 stars
4.7322 out of 5 Stars. 870 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Brownberry Whole Grains Oatnut Bread 24 oz., 2 pk., $6.68, $3.34/ea

Brownberry Whole Grains Oatnut Bread 24 oz., 2 pk.
current price $6.68
$3.34/ea

Brownberry Whole Grains Oatnut Bread 24 oz., 2 pk.

4.7752 out of 5 stars
4.7752 out of 5 Stars. 1090 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

N'Joy Powdered Coffee Creamer, 16 oz., 8 ct., $15.98, $0.12/oz

N'Joy Powdered Coffee Creamer, 16 oz., 8 ct.
current price $15.98
$0.12/oz

N'Joy Powdered Coffee Creamer, 16 oz., 8 ct.

4.6811 out of 5 stars
4.6811 out of 5 Stars. 2164 reviews
Available for Shipping

Eggland's Best Three Cheese Omelet, Frozen, 8 ct., $12.98, $1.62/ea

Eggland's Best Three Cheese Omelet, Frozen, 8 ct.
current price $12.98
$1.62/ea

Eggland's Best Three Cheese Omelet, Frozen, 8 ct.

4.6865 out of 5 stars
4.6865 out of 5 Stars. 2364 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Jurassic World Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Jurassic World Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Jurassic World Cupcakes, 30 ct.

4.5806 out of 5 stars
4.5806 out of 5 Stars. 93 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Marvel's Spider-Man Half Sheet Cake, $23.84

Marvel's Spider-Man Half Sheet Cake
current price $23.84

Marvel's Spider-Man Half Sheet Cake

4.6109 out of 5 stars
4.6109 out of 5 Stars. 239 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hello Kitty 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Hello Kitty 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Hello Kitty 10" Round Double Layer Cake

4.2105 out of 5 stars
4.2105 out of 5 Stars. 57 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Bob Evans Original Roll Pork Sausage, 32 oz., $5.87, $2.94/lb

Bob Evans Original Roll Pork Sausage, 32 oz.
current price $5.87
$2.94/lb

Bob Evans Original Roll Pork Sausage, 32 oz.

4.8332 out of 5 stars
4.8332 out of 5 Stars. 971 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Minecraft 10" Double Layer Cake, $17.47

Minecraft 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Minecraft 10" Double Layer Cake

4.4912 out of 5 stars
4.4912 out of 5 Stars. 228 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Aunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct., $3.18, $0.13/oz

Aunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
current price $3.18
$0.13/oz

Aunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.

4.5645 out of 5 stars
4.5645 out of 5 Stars. 930 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Mermaid Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Mermaid Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Mermaid Cupcakes, 30 ct.

4.7174 out of 5 stars
4.7174 out of 5 Stars. 92 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Bluey Half Sheet Cake, $23.84

Bluey Half Sheet Cake
current price $23.84

Bluey Half Sheet Cake

4.0142 out of 5 stars
4.0142 out of 5 Stars. 141 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tropical Fruit Box, 5 lbs., choose variety, $42.88, $8.58/lb

Tropical Fruit Box, 5 lbs., choose variety
current price $42.88
$8.58/lb
Options from $41.86 – $42.88

Tropical Fruit Box, 5 lbs., choose variety

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct., $3.48

Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct.
current price $3.48

Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct.

4.638 out of 5 stars
4.638 out of 5 Stars. 779 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Marvel's Spider-Man 10" Double Layer Cake, $17.47

Marvel's Spider-Man 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Marvel's Spider-Man 10" Double Layer Cake

4.7051 out of 5 stars
4.7051 out of 5 Stars. 234 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Rians French Chocolate Mousse 3.17 oz., 6 pk., $10.48

Rians French Chocolate Mousse 3.17 oz., 6 pk.
current price $10.48

Rians French Chocolate Mousse 3.17 oz., 6 pk.

4.551 out of 5 stars
4.551 out of 5 Stars. 608 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Minnie Mouse Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Minnie Mouse Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Minnie Mouse Cupcakes, 30 ct.

4.8333 out of 5 stars
4.8333 out of 5 Stars. 60 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lilo and Stitch Half Sheet Cake, $23.84

Lilo and Stitch Half Sheet Cake
current price $23.84

Lilo and Stitch Half Sheet Cake

3.859 out of 5 stars
3.859 out of 5 Stars. 78 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Mickey Mouse Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Mickey Mouse Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Mickey Mouse Cupcakes, 30 ct.

4.7979 out of 5 stars
4.7979 out of 5 Stars. 94 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Super Mario Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Super Mario Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Super Mario Cupcakes, 30 ct.

3.9375 out of 5 stars
3.9375 out of 5 Stars. 16 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pokemon Half Sheet Cake, $23.84

Pokemon Half Sheet Cake
current price $23.84

Pokemon Half Sheet Cake

4.1176 out of 5 stars
4.1176 out of 5 Stars. 34 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Plums, 3.5 lbs., $6.96, $1.99/lb

Plums, 3.5 lbs.
current price $6.96
$1.99/lb

Plums, 3.5 lbs.

3.8855 out of 5 stars
3.8855 out of 5 Stars. 6893 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Suzy's Classic Sampler Cheesecake, 72 oz., Delivered to your doorstep, $36.98, $0.51/oz

Suzy's Classic Sampler Cheesecake, 72 oz., Delivered to your doorstep
current price $36.98
$0.51/oz

Suzy's Classic Sampler Cheesecake, 72 oz., Delivered to your doorstep

4.201 out of 5 stars
4.201 out of 5 Stars. 199 reviews
Available for Shipping

Mission 6" Fajita Soft Flour Tortillas, 20 ct., $2.92, $0.13/oz

Mission 6" Fajita Soft Flour Tortillas, 20 ct.
current price $2.92
$0.13/oz

Mission 6" Fajita Soft Flour Tortillas, 20 ct.

4.5402 out of 5 stars
4.5402 out of 5 Stars. 1640 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pokemon 10" Double Layer Cake, $17.47

Pokemon 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Pokemon 10" Double Layer Cake

4.4878 out of 5 stars
4.4878 out of 5 Stars. 41 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Disney Princess Half Sheet Cake, $23.84

Disney Princess Half Sheet Cake
current price $23.84

Disney Princess Half Sheet Cake

4.2762 out of 5 stars
4.2762 out of 5 Stars. 105 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Rastelli’s Prime Beef Rib with Two Side Dishes, Frozen, 10 lbs., $144.77

Rastelli’s Prime Beef Rib with Two Side Dishes, Frozen, 10 lbs.
current price $144.77

Rastelli’s Prime Beef Rib with Two Side Dishes, Frozen, 10 lbs.

3.7471 out of 5 stars
3.7471 out of 5 Stars. 87 reviews
Available for Shipping

Lilo and Stitch 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Lilo and Stitch 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Lilo and Stitch 10" Round Double Layer Cake

4.4225 out of 5 stars
4.4225 out of 5 Stars. 71 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Graceful Radiance 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Graceful Radiance 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Graceful Radiance 10" Round Double Layer Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 5 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Orale! Premium Corn Husks, 16 oz., $6.98, Was $8.88, $0.44/oz

Orale! Premium Corn Husks, 16 oz.
current price Now $6.98, Was $8.88
$0.44/oz
$1.90 off

Orale! Premium Corn Husks, 16 oz.

4.4421 out of 5 stars
4.4421 out of 5 Stars. 95 reviews
Available for Shipping

USDA Prime Dry-Aged Bone-In Cowboy Ribeye Steak, Frozen, 22.5 oz., 2 ct., $199.98, $99.99/ea

USDA Prime Dry-Aged Bone-In Cowboy Ribeye Steak, Frozen, 22.5 oz., 2 ct.
current price $199.98
$99.99/ea

USDA Prime Dry-Aged Bone-In Cowboy Ribeye Steak, Frozen, 22.5 oz., 2 ct.

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

Oroweat Whole Grains Oatnut Bread, 24 oz., 2 pk., $6.64, $0.14/oz

Oroweat Whole Grains Oatnut Bread, 24 oz., 2 pk.
current price $6.64
$0.14/oz

Oroweat Whole Grains Oatnut Bread, 24 oz., 2 pk.

4.748 out of 5 stars
4.748 out of 5 Stars. 1282 reviews
Out of stock

Basketball Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Basketball Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Basketball Cupcakes, 30 ct.

4.2245 out of 5 stars
4.2245 out of 5 Stars. 49 reviews
Out of stock

Brownie Sundae, $1.86

Brownie Sundae
current price $1.86

Brownie Sundae

3.5789 out of 5 stars
3.5789 out of 5 Stars. 19 reviews
Out of stock

Zootopia 2 Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Zootopia 2 Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Zootopia 2 Cupcakes, 30 ct.

Out of stock

Jennie-O Lean Ground Turkey, Case ( 20 lbs.), $86.53, $4.33/lb

Jennie-O Lean Ground Turkey, Case ( 20 lbs.)
current price $86.53
$4.33/lb

Jennie-O Lean Ground Turkey, Case ( 20 lbs.)

4.7236 out of 5 stars
4.7236 out of 5 Stars. 720 reviews
Out of stock

Frozen 2 Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Frozen 2 Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Frozen 2 Cupcakes, 30 ct.

4.8095 out of 5 stars
4.8095 out of 5 Stars. 84 reviews
Out of stock

10" Double Layer Sweet Celebration Cake with Sprinkles, Chocolate, $17.47

10" Double Layer Sweet Celebration Cake with Sprinkles, Chocolate
current price $17.47

10" Double Layer Sweet Celebration Cake with Sprinkles, Chocolate

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Sara Lee Delightful White Made With Whole Grain Bread, Keto Friendly 15 oz., 2 pk., $5.78, $0.19/oz

Sara Lee Delightful White Made With Whole Grain Bread, Keto Friendly 15 oz., 2 pk.
current price $5.78
$0.19/oz

Sara Lee Delightful White Made With Whole Grain Bread, Keto Friendly 15 oz., 2 pk.

4.6533 out of 5 stars
4.6533 out of 5 Stars. 597 reviews
Out of stock

Soccer Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Soccer Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Soccer Cupcakes, 30 ct.

4.7846 out of 5 stars
4.7846 out of 5 Stars. 65 reviews
Out of stock

Safari Animals Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Safari Animals Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Safari Animals Cupcakes, 30 ct.

4.6714 out of 5 stars
4.6714 out of 5 Stars. 70 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.