Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Honey Smoked Salmon, Original Flavor, 12 oz., $13.48, $1.12/oz

Honey Smoked Salmon, Original Flavor, 12 oz.
current price $13.48
$1.12/oz

Honey Smoked Salmon, Original Flavor, 12 oz.

4.639 out of 5 stars
4.639 out of 5 Stars. 1806 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct., $14.98, $0.83/ea

Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.
current price $14.98
$0.83/ea

Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1003 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Cabot Extra Sharp Cheddar Cheese 2 lbs., $9.22, $4.61/lb

Cabot Extra Sharp Cheddar Cheese 2 lbs.
current price $9.22
$4.61/lb

Cabot Extra Sharp Cheddar Cheese 2 lbs.

4.6859 out of 5 stars
4.6859 out of 5 Stars. 1401 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

The Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk., $7.58, $2.53/ea

The Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
current price $7.58
$2.53/ea

The Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.

4.8181 out of 5 stars
4.8181 out of 5 Stars. 1600 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Chobani Vanilla Zero Sugar Greek Yogurt, 40 oz., $6.32, $0.16/oz

Chobani Vanilla Zero Sugar Greek Yogurt, 40 oz.
current price $6.32
$0.16/oz

Chobani Vanilla Zero Sugar Greek Yogurt, 40 oz.

3.9341 out of 5 stars
3.9341 out of 5 Stars. 592 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Australian Bone-In Lamb Shoulder Chops, priced per pound, $26.94, $8.98/lb

Member's Mark Australian Bone-In Lamb Shoulder Chops, priced per pound
current price $26.94
avg. price
$8.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Australian Bone-In Lamb Shoulder Chops, priced per pound

3.7 out of 5 stars
3.7 out of 5 Stars. 151 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

King's Hawaiian Original Sweet Soft Pretzel Bites, 20.8 oz., $8.98, $0.43/oz

King's Hawaiian Original Sweet Soft Pretzel Bites, 20.8 oz.
current price $8.98
$0.43/oz

King's Hawaiian Original Sweet Soft Pretzel Bites, 20.8 oz.

3.7996 out of 5 stars
3.7996 out of 5 Stars. 1123 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Bluey Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Bluey Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Bluey Cupcakes, 30 ct.

4.7842 out of 5 stars
4.7842 out of 5 Stars. 329 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sara Lee Classic White Bread 20 oz., 2 pk., $4.34, $0.11/oz

Sara Lee Classic White Bread 20 oz., 2 pk.
current price $4.34
$0.11/oz

Sara Lee Classic White Bread 20 oz., 2 pk.

4.6699 out of 5 stars
4.6699 out of 5 Stars. 1227 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Farmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound, $27.08, $6.77/lb

Farmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound
current price $27.08
avg. price
$6.77/lb
Final cost by weight

Farmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 130 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Minecraft Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Minecraft Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Minecraft Cupcakes, 30 ct.

4.7421 out of 5 stars
4.7421 out of 5 Stars. 252 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Disney Princess Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Disney Princess Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Disney Princess Cupcakes, 30 ct.

4.83 out of 5 stars
4.83 out of 5 Stars. 200 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Rastelli's Angus Beef Chuck and Ribeye Craft Burger, Frozen, 5.33 oz., 24 ct., $79.77, Was $89.77, $3.32/ea

Instant Savings
Rastelli's Angus Beef Chuck and Ribeye Craft Burger, Frozen, 5.33 oz., 24 ct.
current price Now $79.77, Was $89.77
$3.32/ea
$10 off
Ends Sep 30

Rastelli's Angus Beef Chuck and Ribeye Craft Burger, Frozen, 5.33 oz., 24 ct.

3.1667 out of 5 stars
3.1667 out of 5 Stars. 12 reviews
Available for Shipping

President Brie Soft-Ripened Cheese (19.6 oz.), $6.84, Was $7.84, $0.35/oz

Instant Savings
President Brie Soft-Ripened Cheese (19.6 oz.)
current price Now $6.84, Was $7.84
$0.35/oz
$1 off
Ends Oct 30

President Brie Soft-Ripened Cheese (19.6 oz.)

4.7279 out of 5 stars
4.7279 out of 5 Stars. 1878 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Football Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Football Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Football Cupcakes, 30 ct.

4.7639 out of 5 stars
4.7639 out of 5 Stars. 72 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Annasea Yellowfin Tuna Trio Poke Kit, 10 oz., 3 pk., Frozen, $19.96, $6.65/ea

Annasea Yellowfin Tuna Trio Poke Kit, 10 oz., 3 pk., Frozen
current price $19.96
$6.65/ea

Annasea Yellowfin Tuna Trio Poke Kit, 10 oz., 3 pk., Frozen

4.2452 out of 5 stars
4.2452 out of 5 Stars. 420 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Plantains, 5 lbs., $4.35, $0.87/lb

Plantains, 5 lbs.
current price $4.35
$0.87/lb

Plantains, 5 lbs.

4.5758 out of 5 stars
4.5758 out of 5 Stars. 1049 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Lilo and Stitch Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Lilo and Stitch Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Lilo and Stitch Cupcakes, 30 ct.

4.587 out of 5 stars
4.587 out of 5 Stars. 138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Marvel's Spider-Man Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Marvel's Spider-Man Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Marvel's Spider-Man Cupcakes, 30 ct.

4.787 out of 5 stars
4.787 out of 5 Stars. 216 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pokemon Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Pokemon Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Pokemon Cupcakes, 30 ct.

4.7759 out of 5 stars
4.7759 out of 5 Stars. 58 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Ocean Legacy Wild Caught Premium Lump Crab Meat, 1 lb., $29.73, $29.73/lb

Ocean Legacy Wild Caught Premium Lump Crab Meat, 1 lb.
current price $29.73
$29.73/lb

Ocean Legacy Wild Caught Premium Lump Crab Meat, 1 lb.

4.4505 out of 5 stars
4.4505 out of 5 Stars. 859 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Hello Kitty Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Hello Kitty Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Hello Kitty Cupcakes, 30 ct.

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 84 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Nestle Coffee mate Original Powdered Coffee Creamer 11 oz., 8 ct., $17.98, $0.20/oz

Nestle Coffee mate Original Powdered Coffee Creamer 11 oz., 8 ct.
current price $17.98
$0.20/oz

Nestle Coffee mate Original Powdered Coffee Creamer 11 oz., 8 ct.

4.2452 out of 5 stars
4.2452 out of 5 Stars. 1044 reviews
Available for Shipping

Hostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk., $9.98, $0.31/ea

Hostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
current price $9.98
$0.31/ea

Hostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.

4.6859 out of 5 stars
4.6859 out of 5 Stars. 1729 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sonic Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Sonic Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Sonic Cupcakes, 30 ct.

4.7538 out of 5 stars
4.7538 out of 5 Stars. 65 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tres Leches 10" Round Double Layer Custom Cake with Messaging, $19.84

Tres Leches 10" Round Double Layer Custom Cake with Messaging
current price $19.84

Tres Leches 10" Round Double Layer Custom Cake with Messaging

4.2023 out of 5 stars
4.2023 out of 5 Stars. 173 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Perdue Farms Organic Chicken Breasts, Frozen, 16-24 ct., $99.57, $8.30/lb

Perdue Farms Organic Chicken Breasts, Frozen, 16-24 ct.
current price $99.57
$8.30/lb

Perdue Farms Organic Chicken Breasts, Frozen, 16-24 ct.

3.9697 out of 5 stars
3.9697 out of 5 Stars. 66 reviews
Available for Shipping

Bluey 10" Double Layer Cake, $17.47

Bluey 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Bluey 10" Double Layer Cake

4.5019 out of 5 stars
4.5019 out of 5 Stars. 261 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Minecraft Half Sheet Cake, $23.84

Minecraft Half Sheet Cake
current price $23.84

Minecraft Half Sheet Cake

4.2725 out of 5 stars
4.2725 out of 5 Stars. 367 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Rians La Crème Brulee, 6 pk., $10.44, $1.74/ea

Rians La Crème Brulee, 6 pk.
current price $10.44
$1.74/ea

Rians La Crème Brulee, 6 pk.

4.3606 out of 5 stars
4.3606 out of 5 Stars. 1148 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

La Banderita Carb Counter 4.5" Street Taco Tortillas Family Pack 26 Count, $4.98, $0.19/ea

La Banderita Carb Counter 4.5" Street Taco Tortillas Family Pack 26 Count
current price $4.98
$0.19/ea

La Banderita Carb Counter 4.5" Street Taco Tortillas Family Pack 26 Count

4.7361 out of 5 stars
4.7361 out of 5 Stars. 1353 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ole Xtreme Wellness! Protein Plus 8" Tortilla Wraps, 12 ct., $7.98, $0.38/oz

Ole Xtreme Wellness! Protein Plus 8" Tortilla Wraps, 12 ct.
current price $7.98
$0.38/oz

Ole Xtreme Wellness! Protein Plus 8" Tortilla Wraps, 12 ct.

3.671 out of 5 stars
3.671 out of 5 Stars. 155 reviews
Available for Shipping

Sargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct., $11.47, $1.43/ea

Sargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.
current price $11.47
$1.43/ea

Sargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.

4.4286 out of 5 stars
4.4286 out of 5 Stars. 119 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Oscar Mayer Original Turkey Bacon 12 oz., 3 pk., $10.83, $4.81/lb

Oscar Mayer Original Turkey Bacon 12 oz., 3 pk.
current price $10.83
$4.81/lb

Oscar Mayer Original Turkey Bacon 12 oz., 3 pk.

4.5154 out of 5 stars
4.5154 out of 5 Stars. 3213 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

President Feta Chunk Cheese, 32 oz., $8.87, $0.28/oz

President Feta Chunk Cheese, 32 oz.
current price $8.87
$0.28/oz

President Feta Chunk Cheese, 32 oz.

4.5054 out of 5 stars
4.5054 out of 5 Stars. 1011 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

El Viajero Queso Fresco 2.2 lbs., $7.94, $3.61/lb

El Viajero Queso Fresco 2.2 lbs.
current price $7.94
$3.61/lb

El Viajero Queso Fresco 2.2 lbs.

4.6616 out of 5 stars
4.6616 out of 5 Stars. 795 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Kerrygold Dubliner Cheese, 1.75 lbs., $12.93, $7.39/lb

Kerrygold Dubliner Cheese, 1.75 lbs.
current price $12.93
$7.39/lb

Kerrygold Dubliner Cheese, 1.75 lbs.

4.752 out of 5 stars
4.752 out of 5 Stars. 1371 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Jurassic World 10" Double Layer Cake, $17.47

Jurassic World 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Jurassic World 10" Double Layer Cake

4.4261 out of 5 stars
4.4261 out of 5 Stars. 115 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

El Viajero Shredded Queso Quesadilla, 2.5 lbs., $10.14, $4.06/lb

El Viajero Shredded Queso Quesadilla, 2.5 lbs.
current price $10.14
$4.06/lb

El Viajero Shredded Queso Quesadilla, 2.5 lbs.

4.5867 out of 5 stars
4.5867 out of 5 Stars. 721 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Mission 8" Protein Whole Wheat Flour Tortillas, 12 ct., $7.78, $0.43/oz

Mission 8" Protein Whole Wheat Flour Tortillas, 12 ct.
current price $7.78
$0.43/oz

Mission 8" Protein Whole Wheat Flour Tortillas, 12 ct.

4.0794 out of 5 stars
4.0794 out of 5 Stars. 126 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member's Mark Ciabatta Baguette, Wholesale Case (20 ct.), $34.37, $1.72/ea

Member's Mark Ciabatta Baguette, Wholesale Case (20 ct.)
current price $34.37
$1.72/ea

Member's Mark Ciabatta Baguette, Wholesale Case (20 ct.)

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

Sara Lee Butter Bread 20 oz., 2 pk., $5.98, $0.15/oz

Sara Lee Butter Bread 20 oz., 2 pk.
current price $5.98
$0.15/oz

Sara Lee Butter Bread 20 oz., 2 pk.

4.7339 out of 5 stars
4.7339 out of 5 Stars. 1244 reviews
Out of stock

USDA Choice Whole Tenderloins, Case, priced per pound, $2,306.40, $28.83/lb

USDA Choice Whole Tenderloins, Case, priced per pound
current price $2,306.40
avg. price
$28.83/lb
Final cost by weight

USDA Choice Whole Tenderloins, Case, priced per pound

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Barbie Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Barbie Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Barbie Cupcakes, 30 ct.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 39 reviews
Out of stock

PAW Patrol Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

PAW Patrol Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

PAW Patrol Cupcakes, 30 ct.

4.783 out of 5 stars
4.783 out of 5 Stars. 106 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.