Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

BelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs., $9.94, $5.68/lb

BelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs.
current price $9.94
$5.68/lb

BelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs.

4.7987 out of 5 stars
4.7987 out of 5 Stars. 3219 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Cabot Seriously Sharp Cheddar Cheese 2 lbs., $8.97, $4.49/lb

Cabot Seriously Sharp Cheddar Cheese 2 lbs.
current price $8.97
$4.49/lb

Cabot Seriously Sharp Cheddar Cheese 2 lbs.

4.7744 out of 5 stars
4.7744 out of 5 Stars. 1875 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

ArcticFish Farm Raised Smoke Roasted Salmon Bites, 16 oz., $18.24, $1.14/oz

ArcticFish Farm Raised Smoke Roasted Salmon Bites, 16 oz.
current price $18.24
$1.14/oz

ArcticFish Farm Raised Smoke Roasted Salmon Bites, 16 oz.

4.1674 out of 5 stars
4.1674 out of 5 Stars. 1959 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Salted Sweet Cream Butter, 1 lb., 4 ct., $10.22

Member's Mark Salted Sweet Cream Butter, 1 lb., 4 ct.
current price $10.22

Member's Mark Salted Sweet Cream Butter, 1 lb., 4 ct.

4.626 out of 5 stars
4.626 out of 5 Stars. 738 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Horizon Organic Whole Milk, 8 fl. oz, 18 pk., $19.98, $0.14/foz

Horizon Organic Whole Milk, 8 fl. oz, 18 pk.
current price $19.98
$0.14/foz

Horizon Organic Whole Milk, 8 fl. oz, 18 pk.

4.6026 out of 5 stars
4.6026 out of 5 Stars. 156 reviews
Available for Shipping

Mission 10" Burrito Flour Tortillas, 40 ct., $8.98, $0.10/oz

Mission 10" Burrito Flour Tortillas, 40 ct.
current price $8.98
$0.10/oz

Mission 10" Burrito Flour Tortillas, 40 ct.

4.6983 out of 5 stars
4.6983 out of 5 Stars. 1896 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

La Banderita Carb Counter Zero Net Carbs Soft Taco, 16 Count, $6.98, $0.29/oz

La Banderita Carb Counter Zero Net Carbs Soft Taco, 16 Count
current price $6.98
$0.29/oz

La Banderita Carb Counter Zero Net Carbs Soft Taco, 16 Count

4.6722 out of 5 stars
4.6722 out of 5 Stars. 2050 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ole Xtreme Wellness High Fiber Tortilla Wraps, 8 in., 16 ct., $7.94, $0.50/ea

Ole Xtreme Wellness High Fiber Tortilla Wraps, 8 in., 16 ct.
current price $7.94
$0.50/ea

Ole Xtreme Wellness High Fiber Tortilla Wraps, 8 in., 16 ct.

4.6963 out of 5 stars
4.6963 out of 5 Stars. 1307 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Duchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk., $8.32, $0.23/oz

Duchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk.
current price $8.32
$0.23/oz

Duchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk.

4.58 out of 5 stars
4.58 out of 5 Stars. 2586 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Wholesum Organic Zucchini Squash, 3 lbs., $6.24, $2.08/lb

Wholesum Organic Zucchini Squash, 3 lbs.
current price $6.24
$2.08/lb

Wholesum Organic Zucchini Squash, 3 lbs.

4.4558 out of 5 stars
4.4558 out of 5 Stars. 825 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Case, priced per pound, $662.71, $9.74/lb

USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Case, priced per pound
current price $662.71
avg. price
$9.74/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Nestle Coffee mate Liquid Creamer Pump, French Vanilla, 50.7 fl. oz., $14.98, $0.30/foz

Nestle Coffee mate Liquid Creamer Pump, French Vanilla, 50.7 fl. oz.
current price $14.98
$0.30/foz

Nestle Coffee mate Liquid Creamer Pump, French Vanilla, 50.7 fl. oz.

4.6618 out of 5 stars
4.6618 out of 5 Stars. 612 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

John Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz., $17.93, $0.75/oz

John Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
current price $17.93
$0.75/oz

John Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.

3.8988 out of 5 stars
3.8988 out of 5 Stars. 3529 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Cocktail Tomatoes On The Vine, 2 lbs., $5.57, $2.79/lb

Cocktail Tomatoes On The Vine, 2 lbs.
current price $5.57
$2.79/lb

Cocktail Tomatoes On The Vine, 2 lbs.

4.6794 out of 5 stars
4.6794 out of 5 Stars. 5640 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Uncle Wally's Variety Pack Muffins, 20 pk., $13.98

Uncle Wally's Variety Pack Muffins, 20 pk.
current price $13.98

Uncle Wally's Variety Pack Muffins, 20 pk.

3.9661 out of 5 stars
3.9661 out of 5 Stars. 620 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound, $122.88, $7.47/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound
current price $122.88
avg. price
$7.47/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 5 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Arla Havarti and Gouda Cheese Snack, 24 ct., $8.74, $0.36/ea

Arla Havarti and Gouda Cheese Snack, 24 ct.
current price $8.74
$0.36/ea

Arla Havarti and Gouda Cheese Snack, 24 ct.

4.7318 out of 5 stars
4.7318 out of 5 Stars. 3099 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Gadré Wild Caught Surimi Snow Leg Style, 16 oz., 2 pk., $12.28, $6.14/lb

Gadré Wild Caught Surimi Snow Leg Style, 16 oz., 2 pk.
current price $12.28
$6.14/lb

Gadré Wild Caught Surimi Snow Leg Style, 16 oz., 2 pk.

4.8003 out of 5 stars
4.8003 out of 5 Stars. 3765 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Honey Smoked Fish Honey Salmon Stackers, 3 oz., 3 pk., $9.87, $3.29/ea

Honey Smoked Fish Honey Salmon Stackers, 3 oz., 3 pk.
current price $9.87
$3.29/ea

Honey Smoked Fish Honey Salmon Stackers, 3 oz., 3 pk.

4.466 out of 5 stars
4.466 out of 5 Stars. 412 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sara Lee Delightful Multigrain Bread, 45 Calories 20 oz., 2 pk., $6.98, $0.17/oz

Sara Lee Delightful Multigrain Bread, 45 Calories 20 oz., 2 pk.
current price $6.98
$0.17/oz

Sara Lee Delightful Multigrain Bread, 45 Calories 20 oz., 2 pk.

4.7697 out of 5 stars
4.7697 out of 5 Stars. 3421 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs., $49.98, $24.99/lb

Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs.
current price $49.98
$24.99/lb

Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs.

4.0653 out of 5 stars
4.0653 out of 5 Stars. 2756 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

TransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs., $6.74, $3.37/lb

TransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs.
current price $6.74
$3.37/lb

TransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs.

4.6742 out of 5 stars
4.6742 out of 5 Stars. 3693 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Horizon Organic Lowfat Chocolate Milk with DHA Omega-3, 8 fl. oz., 18 pk., $19.98, $0.14/foz

Horizon Organic Lowfat Chocolate Milk with DHA Omega-3, 8 fl. oz., 18 pk.
current price $19.98
$0.14/foz

Horizon Organic Lowfat Chocolate Milk with DHA Omega-3, 8 fl. oz., 18 pk.

4.5616 out of 5 stars
4.5616 out of 5 Stars. 276 reviews
Available for Shipping

Hostess Variety Pack Danish, 2.75 oz., 24 pk., $15.98, $0.67/ea

Hostess Variety Pack Danish, 2.75 oz., 24 pk.
current price $15.98
$0.67/ea

Hostess Variety Pack Danish, 2.75 oz., 24 pk.

4.1247 out of 5 stars
4.1247 out of 5 Stars. 1628 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk., $22.77

Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk.
current price $22.77

Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk.

4.7699 out of 5 stars
4.7699 out of 5 Stars. 2151 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Marble Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct., $48.76, $8.13/ea

Member's Mark Marble Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
current price $48.76
$8.13/ea

Member's Mark Marble Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Australian Lamb Loin, Cryovac, Bulk Wholesale Case, priced per pound, $169.03, $9.48/lb

Australian Lamb Loin, Cryovac, Bulk Wholesale Case, priced per pound
current price $169.03
avg. price
$9.48/lb
Final cost by weight

Australian Lamb Loin, Cryovac, Bulk Wholesale Case, priced per pound

3.8 out of 5 stars
3.8 out of 5 Stars. 5 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Silk Unsweetened Almond Milk, 32 fl. oz., 6 pk., $11.74, $0.06/foz

Silk Unsweetened Almond Milk, 32 fl. oz., 6 pk.
current price $11.74
$0.06/foz

Silk Unsweetened Almond Milk, 32 fl. oz., 6 pk.

4.5978 out of 5 stars
4.5978 out of 5 Stars. 450 reviews
Available for Shipping

Pillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk., $6.98, $0.15/oz

Pillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
current price $6.98
$0.15/oz

Pillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.

4.6065 out of 5 stars
4.6065 out of 5 Stars. 1756 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Sweet Corn, 8 ct., $5.97, $0.75/ea

Sweet Corn, 8 ct.
current price $5.97
$0.75/ea

Sweet Corn, 8 ct.

4.3519 out of 5 stars
4.3519 out of 5 Stars. 3615 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Wild Caught Extra Large Raw Argentine Red Shrimp, Frozen, 16-30 ct. per pound, 2 lbs., $19.97, $9.98/lb

Wild Caught Extra Large Raw Argentine Red Shrimp, Frozen, 16-30 ct. per pound, 2 lbs.
current price $19.97
$9.98/lb

Wild Caught Extra Large Raw Argentine Red Shrimp, Frozen, 16-30 ct. per pound, 2 lbs.

4.6574 out of 5 stars
4.6574 out of 5 Stars. 1147 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

La Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct., $4.18, $0.08/oz

La Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
current price $4.18
$0.08/oz

La Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.

4.6991 out of 5 stars
4.6991 out of 5 Stars. 2120 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Wild Caught Chilean Seabass, priced per pound, $49.28, $32.85/lb

Member's Mark Wild Caught Chilean Seabass, priced per pound
current price $49.28
avg. price
$32.85/lb
Final cost by weight

Member's Mark Wild Caught Chilean Seabass, priced per pound

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 246 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

TortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct., $6.73, $0.19/ea

TortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
current price $6.73
$0.19/ea

TortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.

4.8244 out of 5 stars
4.8244 out of 5 Stars. 1281 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Coffee-mate Creamer, Hazelnut, 180 ct., $12.78, $0.07/ea

Coffee-mate Creamer, Hazelnut, 180 ct.
current price $12.78
$0.07/ea

Coffee-mate Creamer, Hazelnut, 180 ct.

4.5951 out of 5 stars
4.5951 out of 5 Stars. 205 reviews
Available for Shipping

So Delicious Unsweetened Organic Coconut Milk, 32 fl. oz., 6 pk., $12.88, $2.15/ea

So Delicious Unsweetened Organic Coconut Milk, 32 fl. oz., 6 pk.
current price $12.88
$2.15/ea

So Delicious Unsweetened Organic Coconut Milk, 32 fl. oz., 6 pk.

4.256 out of 5 stars
4.256 out of 5 Stars. 668 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Organic Chicken Tenders, Case, priced per pound, $294.00, $5.88/lb

Member's Mark Organic Chicken Tenders, Case, priced per pound
current price $294.00
avg. price
$5.88/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Chicken Tenders, Case, priced per pound

Out of stock

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Whole Flanks, Vacuum Pack, priced per pound, $72.61, $12.92/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Whole Flanks, Vacuum Pack, priced per pound
current price $72.61
avg. price
$12.92/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Whole Flanks, Vacuum Pack, priced per pound

4.7241 out of 5 stars
4.7241 out of 5 Stars. 29 reviews
Out of stock

Member's Mark Inspiration Full Sheet Cake, Gold, $42.94

Member's Mark Inspiration Full Sheet Cake, Gold
current price $42.94

Member's Mark Inspiration Full Sheet Cake, Gold

Out of stock

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Case, priced per pound, $1,752.30, $19.47/lb

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Case, priced per pound
current price $1,752.30
avg. price
$19.47/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Case, priced per pound

Out of stock

USDA Prime Beef Whole Tenderloins, Case, priced per pound, $2,022.30, $22.47/lb

USDA Prime Beef Whole Tenderloins, Case, priced per pound
current price $2,022.30
avg. price
$22.47/lb
Final cost by weight

USDA Prime Beef Whole Tenderloins, Case, priced per pound

Out of stock

Member's Mark Inspiration Two-Tier Cake, Gold, $57.98

Member's Mark Inspiration Two-Tier Cake, Gold
current price $57.98

Member's Mark Inspiration Two-Tier Cake, Gold

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Member's Mark Australian Lamb Loin, Cryovac 2 loins, priced per pound, $29.33, $9.68/lb

Member's Mark Australian Lamb Loin, Cryovac 2 loins, priced per pound
current price $29.33
avg. price
$9.68/lb
Final cost by weight

Member's Mark Australian Lamb Loin, Cryovac 2 loins, priced per pound

3.8125 out of 5 stars
3.8125 out of 5 Stars. 16 reviews
Out of stock

Member's Mark Inspiration Two-Tier Cake, Silver, $57.98

Member's Mark Inspiration Two-Tier Cake, Silver
current price $57.98

Member's Mark Inspiration Two-Tier Cake, Silver

Out of stock

USDA Prime Whole Strip Loin, Case, priced per pound, $1,011.24, $15.46/lb

USDA Prime Whole Strip Loin, Case, priced per pound
current price $1,011.24
avg. price
$15.46/lb
Final cost by weight

USDA Prime Whole Strip Loin, Case, priced per pound

4.1429 out of 5 stars
4.1429 out of 5 Stars. 7 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.