Bulk Foods & Case Sales

Prices may vary in club and online

Frito-Lay Flamin' Hot Snacks, Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea

Frito-Lay Flamin' Hot Snacks, Variety Pack, 30 pk.
Sponsored
current price $18.48
$0.62/ea

Frito-Lay Flamin' Hot Snacks, Variety Pack, 30 pk.

4.7475 out of 5 stars
4.7475 out of 5 Stars. 2705 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk. $18.48 $0.37/ea

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk.
Sponsored
current price $18.48
$0.37/ea

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk.

4.7363 out of 5 stars
4.7363 out of 5 Stars. 10548 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
current price $71.32
$0.74/ea

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.

4.8333 out of 5 stars
4.8333 out of 5 Stars. 6 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

USDA Choice Angus Beef Short Ribs, Case, priced per pound $713.11 $10.47/lb

USDA Choice Angus Beef Short Ribs, Case, priced per pound
current price $713.11
avg. price
$10.47/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Short Ribs, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 11 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Double Chocolate Muffins, Bulk Wholesale Case 60 ct. $50.68 $0.84/ea

Double Chocolate Muffins, Bulk Wholesale Case 60 ct.
current price $50.68
$0.84/ea

Double Chocolate Muffins, Bulk Wholesale Case 60 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

SunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea

SunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
Sponsored
current price $18.48
$0.62/ea

SunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.

4.7505 out of 5 stars
4.7505 out of 5 Stars. 3563 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

USDA Choice Angus Beef Flanks, Case, priced per pound $900.16 $12.44/lb

USDA Choice Angus Beef Flanks, Case, priced per pound
current price $900.16
avg. price
$12.44/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Flanks, Case, priced per pound

4.5714 out of 5 stars
4.5714 out of 5 Stars. 7 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

USDA Choice Angus Beef Outside Round, Case, priced per pound $391.55 $5.62/lb

USDA Choice Angus Beef Outside Round, Case, priced per pound
current price $391.55
avg. price
$5.62/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Outside Round, Case, priced per pound

4.8182 out of 5 stars
4.8182 out of 5 Stars. 11 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Prime Whole Beef Brisket, Case, priced per pound $469.33 $6.47/lb

Member's Mark USDA Prime Whole Beef Brisket, Case, priced per pound
current price $469.33
avg. price
$6.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Whole Beef Brisket, Case, priced per pound

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 58 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea

Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
Sponsored
current price $17.28
$0.38/ea

Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.

4.618 out of 5 stars
4.618 out of 5 Stars. 3639 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

USDA Choice Angus Whole Eye of Round, Case, priced per pound $426.33 $5.44/lb

USDA Choice Angus Whole Eye of Round, Case, priced per pound
current price $426.33
avg. price
$5.44/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Whole Eye of Round, Case, priced per pound

4.3871 out of 5 stars
4.3871 out of 5 Stars. 31 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Cryovac, priced per pound $78.83 $9.78/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Cryovac, priced per pound
current price $78.83
avg. price
$9.78/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Cryovac, priced per pound

3.5152 out of 5 stars
3.5152 out of 5 Stars. 33 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Puratos Cremfil Silk Cream Cheese Filling, Bulk Wholesale Case 20 lbs. $57.56 $2.88/lb

Puratos Cremfil Silk Cream Cheese Filling, Bulk Wholesale Case 20 lbs.
current price $57.56
$2.88/lb

Puratos Cremfil Silk Cream Cheese Filling, Bulk Wholesale Case 20 lbs.

2.3333 out of 5 stars
2.3333 out of 5 Stars. 3 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

USDA Choice Angus Whole Beef Short Loin, Case, priced per pound $880.22 $14.07/lb

USDA Choice Angus Whole Beef Short Loin, Case, priced per pound
current price $880.22
avg. price
$14.07/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Whole Beef Short Loin, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Case, priced per pound $662.71 $9.74/lb

USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Case, priced per pound
current price $662.71
avg. price
$9.74/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Top Butt Boneless Center Cut, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Marble Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $48.76 $8.13/ea

Member's Mark Marble Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
current price $48.76
$8.13/ea

Member's Mark Marble Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Chocolate Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $46.26 $7.71/ea

Member's Mark Chocolate Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
current price $46.26
$7.71/ea

Member's Mark Chocolate Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea

Member's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
current price $37.16
$0.25/ea

Member's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 7 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $43.46 $7.24/ea

Member's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
current price $43.46
$7.24/ea

Member's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 6 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Beef Brisket Flats, Case, priced per pound $729.97 $9.26/lb

Beef Brisket Flats, Case, priced per pound
current price $729.97
avg. price
$9.26/lb
Final cost by weight

Beef Brisket Flats, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Chocolate 10" Round Layer Cake, Frozen, Case, 12 ct. $47.26 $3.94/ea

Member's Mark Chocolate 10" Round Layer Cake, Frozen, Case, 12 ct.
current price $47.26
$3.94/ea

Member's Mark Chocolate 10" Round Layer Cake, Frozen, Case, 12 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct. $40.02 $0.83/ea

Member's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
current price $40.02
$0.83/ea

Member's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.

2.2 out of 5 stars
2.2 out of 5 Stars. 5 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk. $11.92 $0.28/oz

Pillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
current price $11.92
$0.28/oz

Pillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.

4.4501 out of 5 stars
4.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frito-Lay Flavor Mix Chips, Variety Pack, 50 pk. $18.48 $0.37/ea

Frito-Lay Flavor Mix Chips, Variety Pack, 50 pk.
current price $18.48
$0.37/ea

Frito-Lay Flavor Mix Chips, Variety Pack, 50 pk.

4.6773 out of 5 stars
4.6773 out of 5 Stars. 5724 reviews
Available for Shipping

Steelhead Trout Fillet, Case, priced per pound $181.78 $9.27/lb

Steelhead Trout Fillet, Case, priced per pound
current price $181.78
avg. price
$9.27/lb
Final cost by weight

Steelhead Trout Fillet, Case, priced per pound

Out of stock

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Whole Boneless Ribeye, Case, priced per pound $934.47 $14.47/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Whole Boneless Ribeye, Case, priced per pound
current price $934.47
avg. price
$14.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Whole Boneless Ribeye, Case, priced per pound

4.5714 out of 5 stars
4.5714 out of 5 Stars. 14 reviews
Out of stock

Pork Belly, Bulk Wholesale Case, priced per pound $109.78 $3.77/lb

Pork Belly, Bulk Wholesale Case, priced per pound
current price $109.78
avg. price
$3.77/lb
Final cost by weight

Pork Belly, Bulk Wholesale Case, priced per pound

3.25 out of 5 stars
3.25 out of 5 Stars. 8 reviews
Out of stock

Pork Tenderloins, Case, priced per pound $93.82 $2.94/lb

Pork Tenderloins, Case, priced per pound
current price $93.82
avg. price
$2.94/lb
Final cost by weight

Pork Tenderloins, Case, priced per pound

4.7347 out of 5 stars
4.7347 out of 5 Stars. 392 reviews
Out of stock

Puratos Apples Half Slice Filling, Case, 18 lbs. $38.24 $38.24/ea

Puratos Apples Half Slice Filling, Case, 18 lbs.
current price $38.24
$38.24/ea

Puratos Apples Half Slice Filling, Case, 18 lbs.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Peeled Butt Tenderloin, Cryovac, priced per pound $93.71 $20.64/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Peeled Butt Tenderloin, Cryovac, priced per pound
current price $93.71
avg. price
$20.64/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Peeled Butt Tenderloin, Cryovac, priced per pound

3.9259 out of 5 stars
3.9259 out of 5 Stars. 27 reviews
Out of stock

Member's Mark Ciabatta Rolls, Bulk Wholesale Case, 80 ct. $33.26 $0.42/ea

Member's Mark Ciabatta Rolls, Bulk Wholesale Case, 80 ct.
current price $33.26
$0.42/ea

Member's Mark Ciabatta Rolls, Bulk Wholesale Case, 80 ct.

4.1111 out of 5 stars
4.1111 out of 5 Stars. 9 reviews
Out of stock

Member's Mark Organic Whole Chickens, Case, priced per pound $95.20 $2.38/lb

Member's Mark Organic Whole Chickens, Case, priced per pound
current price $95.20
avg. price
$2.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Whole Chickens, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

USDA Choice Angus Beef Whole Strip Loin, Case, priced per pound $1,002.58 $12.97/lb

USDA Choice Angus Beef Whole Strip Loin, Case, priced per pound
current price $1,002.58
avg. price
$12.97/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Whole Strip Loin, Case, priced per pound

4.6829 out of 5 stars
4.6829 out of 5 Stars. 41 reviews
Out of stock

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Special Trim, Cryovac, priced per pound $104.23 $6.47/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Special Trim, Cryovac, priced per pound
current price $104.23
avg. price
$6.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Special Trim, Cryovac, priced per pound

4.2361 out of 5 stars
4.2361 out of 5 Stars. 72 reviews
Out of stock

Member's Mark Un-Iced Chocolate Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $40.36 $0.27/ea

Member's Mark Un-Iced Chocolate Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
current price $40.36
$0.27/ea

Member's Mark Un-Iced Chocolate Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Member's Mark Organic Chicken Tenders, Case, priced per pound $294.00 $5.88/lb

Member's Mark Organic Chicken Tenders, Case, priced per pound
current price $294.00
avg. price
$5.88/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Chicken Tenders, Case, priced per pound

Out of stock

Apple Turnover, Bulk Wholesale Case, 96 ct. $35.06 $0.37/ea

Apple Turnover, Bulk Wholesale Case, 96 ct.
current price $35.06
$0.37/ea

Apple Turnover, Bulk Wholesale Case, 96 ct.

4.1565 out of 5 stars
4.1565 out of 5 Stars. 2384 reviews
Out of stock

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Whole Flanks, Vacuum Pack, priced per pound $72.61 $12.92/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Whole Flanks, Vacuum Pack, priced per pound
current price $72.61
avg. price
$12.92/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Whole Flanks, Vacuum Pack, priced per pound

4.7241 out of 5 stars
4.7241 out of 5 Stars. 29 reviews
Out of stock

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Case, priced per pound $1,752.30 $19.47/lb

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Case, priced per pound
current price $1,752.30
avg. price
$19.47/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Case, priced per pound

Out of stock

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Cryovac, Case, priced per pound $1,063.79 $20.64/lb

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Cryovac, Case, priced per pound
current price $1,063.79
avg. price
$20.64/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Whole Tenderloin, Cryovac, Case, priced per pound

Out of stock

USDA Prime Whole Strip Loin, Case, priced per pound $1,011.24 $15.46/lb

USDA Prime Whole Strip Loin, Case, priced per pound
current price $1,011.24
avg. price
$15.46/lb
Final cost by weight

USDA Prime Whole Strip Loin, Case, priced per pound

4.1429 out of 5 stars
4.1429 out of 5 Stars. 7 reviews
Out of stock

Member's Mark White 8" Round Layer Cake, Frozen, Case, 24 ct. $44.26 $1.84/ea

Member's Mark White 8" Round Layer Cake, Frozen, Case, 24 ct.
current price $44.26
$1.84/ea

Member's Mark White 8" Round Layer Cake, Frozen, Case, 24 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Member's Mark Cold Smoked Atlantic Salmon, Case 18 ct. $221.96

Member's Mark Cold Smoked Atlantic Salmon, Case 18 ct.
current price $221.96

Member's Mark Cold Smoked Atlantic Salmon, Case 18 ct.

4.5652 out of 5 stars
4.5652 out of 5 Stars. 23 reviews
Out of stock

Member's Mark White 10" Round Layer Cake, Frozen, Case, 12 ct. $44.86 $3.74/ea

Member's Mark White 10" Round Layer Cake, Frozen, Case, 12 ct.
current price $44.86
$3.74/ea

Member's Mark White 10" Round Layer Cake, Frozen, Case, 12 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews
Out of stock

Member's Mark Ciabatta Baguette, Wholesale Case (20 ct.) $34.37 $1.72/ea

Member's Mark Ciabatta Baguette, Wholesale Case (20 ct.)
current price $34.37
$1.72/ea

Member's Mark Ciabatta Baguette, Wholesale Case (20 ct.)

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

Farm-Raised Tilapia Fillet, Case, priced per pound $131.77 $6.87/lb

Farm-Raised Tilapia Fillet, Case, priced per pound
current price $131.77
avg. price
$6.87/lb
Final cost by weight

Farm-Raised Tilapia Fillet, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Member's Mark Chocolate 8" Round Layer Cake, Frozen, Case, 24 ct. $49.96 $2.08/ea

Member's Mark Chocolate 8" Round Layer Cake, Frozen, Case, 24 ct.
current price $49.96
$2.08/ea

Member's Mark Chocolate 8" Round Layer Cake, Frozen, Case, 24 ct.

Out of stock

USDA Choice Whole Tenderloins, Case, priced per pound $2,386.40 $29.83/lb

USDA Choice Whole Tenderloins, Case, priced per pound
current price $2,386.40
avg. price
$29.83/lb
Final cost by weight

USDA Choice Whole Tenderloins, Case, priced per pound

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

About Bulk Food Supplies for Sale Near Me & Online - Sam's Club

Bulk Foods & Case Sales

At Sam's Club®, we have options that foodservice businesses appreciate. Here, you have the chance to get your hands on bulk meat, ice cream, baked goods and more, which can be extremely useful. These selections have enormous quantities, making them great for restaurants, parties and other events.

Do Bulk Foods and Case Sales Offer Nutritional Benefits?

Several of these products are full of healthy ingredients that can provide you with numerous advantages. For instance, our bulk meat is a great source of protein, which is an essential macronutrient that your body needs. Similarly, some of our items consist of vital vitamins and minerals that can help you maintain good health. We have low-fat options and selections that are low in sugar. We also have products that have low carbohydrates, which can be great for anyone on a diet. Some of these bulk foods are gluten-free, GMO-free and have no artificial flavors, colors or preservatives.

What Can I Make with Bulk Foods and Case Sales?

Once ready, you can use these bulk meat and bulk snacks to create delicious recipes that countless people adore. Mixing the bulk meat with noodles, spaghetti or fresh produce can be appetizing. You can also serve bulk meat with lasagna, rice, pizza or salad. Chopping the meat into chunk enables you to add a topping to pizza or scrambled eggs. Slicing the bulk meat can help you make tasty sandwiches and burritos. Likewise, serving meat with breakfast snacks can alleviate hunger in no time at all. You can season your meat with your favorite spices, including cayenne, rosemary, ginger, cumin, nutmeg and more. Many customers enjoy creating their own combinations of spices because it allows them to let their imagination run wild. After eating bulk meat, many enjoy indulging in yummy desserts or beverages. This section also contains ice cream and baked goods that you can use produce cuisines and snacks that your family members love. For instance, spreading ice cream between two candy bars can make tasty ice cream sandwiches. Ice cream is also a helpful ingredient when you're making sundaes or milkshakes.

Storing Bulk Foods and Case Sale Items is Safe and Easy

Many of these items like bulk meat or bulk snacks come in large boxes or packages. The boxes have strong and durable exteriors that provide protection and security. This solid packaging enables you to store these products on shelves or in storerooms safely. The selections that come in bags are easy to place into storage because the bags don't take up much space.