Game Day Foods

Prices may vary in club and online
Sort by|

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct. $16.97 $7.54/lb

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct.
Sponsored
current price $16.97
$7.54/lb

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct.

4.5389 out of 5 stars
4.5389 out of 5 Stars. 3325 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz.

4.7217 out of 5 stars
4.7217 out of 5 Stars. 3234 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Whataburger Spicy Ketchup, 40 oz., 2 pk. $7.48 $0.09/oz

Whataburger Spicy Ketchup, 40 oz., 2 pk.
current price $7.48
$0.09/oz

Whataburger Spicy Ketchup, 40 oz., 2 pk.

4.7286 out of 5 stars
4.7286 out of 5 Stars. 210 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz. $14.46

Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz.
current price $14.46

Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz.

4.5882 out of 5 stars
4.5882 out of 5 Stars. 68 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Smoked Sausage Made with Bacon, Jalapeno & Monterey Jack Cheese, 4 oz., 12 ct. $11.96 $1.00/ea

Member's Mark Smoked Sausage Made with Bacon, Jalapeno & Monterey Jack Cheese, 4 oz., 12 ct.
current price $11.96
$1.00/ea

Member's Mark Smoked Sausage Made with Bacon, Jalapeno & Monterey Jack Cheese, 4 oz., 12 ct.

4.5307 out of 5 stars
4.5307 out of 5 Stars. 488 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz.

4.7396 out of 5 stars
4.7396 out of 5 Stars. 7234 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound $38.58 $11.87/lb

Member’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound
current price $38.58
avg. price
$11.87/lb
Final cost by weight

Member’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound

4.8624 out of 5 stars
4.8624 out of 5 Stars. 3649 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Breaded Firecracker Shrimp, Frozen, 2 lbs. $15.94 $7.97/lb

Member's Mark Breaded Firecracker Shrimp, Frozen, 2 lbs.
current price $15.94
$7.97/lb

Member's Mark Breaded Firecracker Shrimp, Frozen, 2 lbs.

4.0317 out of 5 stars
4.0317 out of 5 Stars. 221 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound $20.58 $2.94/lb

Member's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound
current price $20.58
avg. price
$2.94/lb
Final cost by weight

Member's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound

4.7473 out of 5 stars
4.7473 out of 5 Stars. 182 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz. $4.48 $0.28/oz

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.28/oz

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz.

4.7538 out of 5 stars
4.7538 out of 5 Stars. 3521 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct. $17.36 $5.79/lb

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct.
current price $17.36
$5.79/lb

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct.

4.4331 out of 5 stars
4.4331 out of 5 Stars. 381 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs. $13.87 $6.93/lb

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs.
current price $13.87
$6.93/lb

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs.

3.7885 out of 5 stars
3.7885 out of 5 Stars. 156 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Morey's Marinated Shrimp, 8 oz., 3 pk., Frozen $14.47 $0.60/oz

Morey's Marinated Shrimp, 8 oz., 3 pk., Frozen
current price $14.47
$0.60/oz

Morey's Marinated Shrimp, 8 oz., 3 pk., Frozen

4.0217 out of 5 stars
4.0217 out of 5 Stars. 46 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Kinder's Fully Cooked Lemon & Herb Grilled Chicken Bites, Frozen, 39.4 oz. $16.98 $6.79/lb

Kinder's Fully Cooked Lemon & Herb Grilled Chicken Bites, Frozen, 39.4 oz.
current price $16.98
$6.79/lb

Kinder's Fully Cooked Lemon & Herb Grilled Chicken Bites, Frozen, 39.4 oz.

Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Kinder's Restaurant-Style Garlic Butter Crispy Tots, 54 oz $9.84

Kinder's Restaurant-Style Garlic Butter Crispy Tots, 54 oz
current price $9.84

Kinder's Restaurant-Style Garlic Butter Crispy Tots, 54 oz

Available for Pickup

Member's Mark Street Corn Dip with White Meat Chicken, Refrigerated, 24 oz $7.74

Member's Mark Street Corn Dip with White Meat Chicken, Refrigerated, 24 oz
current price $7.74

Member's Mark Street Corn Dip with White Meat Chicken, Refrigerated, 24 oz

2.25 out of 5 stars
2.25 out of 5 Stars. 4 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound $16.99 $5.86/lb

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
current price $16.99
avg. price
$5.86/lb
Final cost by weight

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound

4.7556 out of 5 stars
4.7556 out of 5 Stars. 2717 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Prime Rib Ground Beef Patties, priced per pound $17.94 $5.98/lb

Member's Mark Prime Rib Ground Beef Patties, priced per pound
current price $17.94
avg. price
$5.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Prime Rib Ground Beef Patties, priced per pound

4.3978 out of 5 stars
4.3978 out of 5 Stars. 186 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz. $14.36

Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz.
current price $14.36

Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz.

3.9524 out of 5 stars
3.9524 out of 5 Stars. 21 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Chicken Shawarma Kit, 37 oz. $15.82 $0.43/oz

Member's Mark Chicken Shawarma Kit, 37 oz.
current price $15.82
$0.43/oz

Member's Mark Chicken Shawarma Kit, 37 oz.

4.6876 out of 5 stars
4.6876 out of 5 Stars. 3358 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Kinder's Sticky Honey and Sweet & Tangy Wing & Dipping Sauces, 2 pk. $7.98 $0.25/oz

Kinder's Sticky Honey and Sweet & Tangy Wing & Dipping Sauces, 2 pk.
current price $7.98
$0.25/oz

Kinder's Sticky Honey and Sweet & Tangy Wing & Dipping Sauces, 2 pk.

4.7101 out of 5 stars
4.7101 out of 5 Stars. 138 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs. $14.97 $5.99/lb

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs.
current price $14.97
$5.99/lb

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Velveeta Original Cheese Loaf, 32 oz., 2 pk. $10.78 Was $12.78 $0.17/oz

Instant Savings
Velveeta Original Cheese Loaf, 32 oz., 2 pk.
current price Now $10.78, Was $12.78
$0.17/oz
From $10.78
$2 off
Ends Oct 21

Velveeta Original Cheese Loaf, 32 oz., 2 pk.

4.8949 out of 5 stars
4.8949 out of 5 Stars. 295 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Columbus Craft Meats Charcuterie Tasting Board 16.3 oz. $12.48 $0.77/oz

Columbus Craft Meats Charcuterie Tasting Board 16.3 oz.
current price $12.48
$0.77/oz

Columbus Craft Meats Charcuterie Tasting Board 16.3 oz.

4.3931 out of 5 stars
4.3931 out of 5 Stars. 1071 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Detroit-Style Double Pepperoni Pizza, Frozen, 2 pk $12.87

Detroit-Style Double Pepperoni Pizza, Frozen, 2 pk
current price $12.87

Detroit-Style Double Pepperoni Pizza, Frozen, 2 pk

Out of stock

Member's Mark Chicken Drumsticks, Case, priced per pound $37.29 $0.93/lb

Member's Mark Chicken Drumsticks, Case, priced per pound
current price $37.29
avg. price
$0.93/lb
Final cost by weight

Member's Mark Chicken Drumsticks, Case, priced per pound

3.5 out of 5 stars
3.5 out of 5 Stars. 8 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

What are the top food choices to serve at a game day party?

Does Sam’s Club sell prepared food for parties?

Can I order Sam’s Club party trays online?

How many people do Sam’s Club party trays feed?

Is it cheaper to buy game day food at Sam’s Club?

What frozen appetizers are best for game day?

Does Sam’s Club have veggie game day platters?

Can I customize a Sam’s Club party platter?

About Game Day Foods

Game Day Party Foods: Crowd-Pleasing Made Simple

Sam’s Club Game Day Party Foods make hosting easy. From bulk snack packs and sliders to dips, wings, and ready-to-serve trays, you’ll find everything you need to feed a hungry crowd—without breaking your budget.

Sam's Club Party Food

Hosting for the big game doesn’t have to be stressful. At Sam’s Club, our Game Day Party Foods collection offers a complete lineup of appetizers, snacks, and ready-to-serve trays—perfect for game-day spreads of any size.

Wings, Sliders & Hearty Mains

Serve fan favorites like buffalo wings, baby back ribs, pulled pork carnitas, and sandwich platters and taco kits. Pre-cooked and ready-to-heat options save you prep time, while bulk packs ensure everyone gets their fill.

Dips, Chips & Finger Foods

No game-day spread is complete without salsa, condiments, queso, guacamole, popper dip, and bulk chip assortments. Sam’s Club party-sized dips and chip bundles keep snack bowls full from kickoff to overtime.

Frozen Appetizers in Bulk

Stock the freezer with mozzarella sticks, egg rolls, jalapeño bites, and mini tacos. Quick to bake and serve, these appetizers are perfect for last-minute gatherings.

Ready-to-Serve Party Trays

Simplify entertaining with meat and cheese platters, sushi trays, shrimp rings, and dessert assortments. Pre-arranged and fresh, these trays are designed for quick pick up and stress-free hosting.

Beverages & Sweets

Round out your spread with soft drinks, beer, sports drinks, and desserts like cookies, brownies, and cake balls. Club-size packs mean more servings for less.

Fuel the Fandom: Epic Menus for the Soccer World Cup 26

Summer 2026 brings the monumental excitement of the Soccer World Cup 2026 right to North American soil. When soccer fans gather from around the globe to cheer on their favorite teams, ordinary snacks won't cut it. To keep fan energy high through every dramatic penalty kick and extra-time thriller, you need a high-performance food strategy that feeds a crowd without keeping you trapped in the kitchen.

Build an international snack stadium right on your kitchen island. Pair hearty, crowd-pleasing mains like smoky baby back ribs and grilled sliders with a heavy rotation of easy-to-grab finger foods. Stack slow cookers with warm, velvety Member's Mark White Queso Dip alongside piles of crispy tortilla chips to handle match-day cravings. For an effortless global feast, complement your warm dishes with fresh Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Trays so your guests can grab a quick bite during halftime. Serving everything with bulk disposable plates and cups ensures cleanup is a breeze when the final whistle blows.

Easy Finger Foods & Grab-and-Go Trays

Minimize your time in the kitchen with premade appetizer trays and frozen pub classics.

Game Day Food Selection: Party Profiles & Prep Types

Food Category Best For Top Recommendation
Fresh Protein Sliders Backyard grilling and tailgate parties; pre-shaped 80/20 chuck portions optimized for quick cooking. 80/20 Beef Chuck Sliders
Ready-to-Serve Trays Zero-prep hosting and casual snacking; fresh ingredients pre-arranged on catering platters. Assorted Pinwheel Tray
Bulk Frozen Appetizers Marathon sports sessions, half-time refills, and kids' parties; quick to bake, air fry, or fry. Mozzarella Sticks 72 ct.
Party-Sized Dips Central snack table layouts; rich and savory blends built to pair with restaurant-style chips. White Queso Dip 32 oz.

Why Choose Sam’s Club for Game Day Food?

Bulk Value – Larger packs at warehouse prices—perfect for parties.

Variety – Wings, sliders, dips, frozen apps, and trays all in one place.

Convenience – Premade trays and heat-and-serve options save time.

Quality – Trusted Member’s Mark products and crowd-pleasing flavors.

Express Delivery – Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com's Delivery for more information.