Game Day Foods

Prices may vary in club and online
Sort by|

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct. $16.97 $7.54/lb

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct.
Sponsored
current price $16.97
$7.54/lb

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct.

4.5389 out of 5 stars
4.5389 out of 5 Stars. 3325 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz.

4.7217 out of 5 stars
4.7217 out of 5 Stars. 3234 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz. $9.44 $0.24/oz

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz.
current price $9.44
$0.24/oz

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz.

4.7326 out of 5 stars
4.7326 out of 5 Stars. 5564 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Fresh Cilantro Pico De Gallo Style Salsa, 48 oz. $6.73 $0.14/oz

Member's Mark Fresh Cilantro Pico De Gallo Style Salsa, 48 oz.
current price $6.73
$0.14/oz

Member's Mark Fresh Cilantro Pico De Gallo Style Salsa, 48 oz.

4.402 out of 5 stars
4.402 out of 5 Stars. 4901 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb

Member's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
current price $46.97
$4.70/lb

Member's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.

4.5379 out of 5 stars
4.5379 out of 5 Stars. 5178 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz.

4.7396 out of 5 stars
4.7396 out of 5 Stars. 7234 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Bacon Cheddar Ranch Dip, 24 oz. $7.64 $0.32/oz

Member's Mark Bacon Cheddar Ranch Dip, 24 oz.
current price $7.64
$0.32/oz

Member's Mark Bacon Cheddar Ranch Dip, 24 oz.

4.3975 out of 5 stars
4.3975 out of 5 Stars. 810 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Rising Crust Pepperoni Pizza, Frozen, 3 pk. $13.76 $4.59/ea

Member's Mark Rising Crust Pepperoni Pizza, Frozen, 3 pk.
current price $13.76
$4.59/ea

Member's Mark Rising Crust Pepperoni Pizza, Frozen, 3 pk.

4.661 out of 5 stars
4.661 out of 5 Stars. 9060 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Top Sirloin Steaks, priced per pound $35.89 $9.97/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Top Sirloin Steaks, priced per pound
current price $35.89
avg. price
$9.97/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Top Sirloin Steaks, priced per pound

4.4176 out of 5 stars
4.4176 out of 5 Stars. 1777 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz. $4.48 $0.28/oz

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.28/oz

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz.

4.7538 out of 5 stars
4.7538 out of 5 Stars. 3521 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Bone-In Short Ribs, priced per pound $44.65 $11.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Bone-In Short Ribs, priced per pound
current price $44.65
avg. price
$11.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Bone-In Short Ribs, priced per pound

4.4248 out of 5 stars
4.4248 out of 5 Stars. 3053 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound $30.63 $12.98/lb

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound
current price $30.63
avg. price
$12.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound

4.2947 out of 5 stars
4.2947 out of 5 Stars. 1622 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Rising Crust Three Meat Pizza, Frozen, 3 pk. $13.76 $4.59/ea

Member's Mark Rising Crust Three Meat Pizza, Frozen, 3 pk.
current price $13.76
$4.59/ea

Member's Mark Rising Crust Three Meat Pizza, Frozen, 3 pk.

3.9747 out of 5 stars
3.9747 out of 5 Stars. 2728 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound $27.34 $5.36/lb

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound
current price $27.34
avg. price
$5.36/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound

4.0697 out of 5 stars
4.0697 out of 5 Stars. 488 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound $101.32 $6.47/lb

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound
current price $101.32
avg. price
$6.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound

4.3641 out of 5 stars
4.3641 out of 5 Stars. 1126 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Cauliflower Crust Cheese Pizza, Frozen, 15 oz., 2 pk. $11.63 $5.82/ea

Member's Mark Cauliflower Crust Cheese Pizza, Frozen, 15 oz., 2 pk.
current price $11.63
$5.82/ea

Member's Mark Cauliflower Crust Cheese Pizza, Frozen, 15 oz., 2 pk.

4.7256 out of 5 stars
4.7256 out of 5 Stars. 3877 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound $46.13 $19.97/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound
current price $46.13
avg. price
$19.97/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound

4.5172 out of 5 stars
4.5172 out of 5 Stars. 4783 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Heinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk. $10.98 $0.08/oz

Heinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk.
current price $10.98
$0.08/oz

Heinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk.

4.8432 out of 5 stars
4.8432 out of 5 Stars. 31487 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, 18.38 oz. $4.48 $0.24/oz

Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, 18.38 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, 18.38 oz.

4.786 out of 5 stars
4.786 out of 5 Stars. 8104 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk. $12.48 $0.16/oz

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.
current price $12.48
$0.16/oz

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.

4.8749 out of 5 stars
4.8749 out of 5 Stars. 20944 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Rising Crust Four Cheese Pizza, Frozen, 3 pk. $13.76 $4.59/ea

Member's Mark Rising Crust Four Cheese Pizza, Frozen, 3 pk.
current price $13.76
$4.59/ea

Member's Mark Rising Crust Four Cheese Pizza, Frozen, 3 pk.

3.5881 out of 5 stars
3.5881 out of 5 Stars. 959 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk. $6.98 $0.09/oz

Sweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.
current price $6.98
$0.09/oz

Sweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.

4.8608 out of 5 stars
4.8608 out of 5 Stars. 6963 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Sara Lee Restaurant Style White Hot Dog Buns, 16 ct. $3.88 $0.16/oz

Sara Lee Restaurant Style White Hot Dog Buns, 16 ct.
current price $3.88
$0.16/oz

Sara Lee Restaurant Style White Hot Dog Buns, 16 ct.

4.5622 out of 5 stars
4.5622 out of 5 Stars. 5199 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 14 oz., 2 pk. $4.97 $0.18/oz

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 14 oz., 2 pk.
current price $4.97
$0.18/oz

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 14 oz., 2 pk.

4.8528 out of 5 stars
4.8528 out of 5 Stars. 6603 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

French's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk. $5.48 Was $6.48 $0.09/oz

French's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk.
current price Now $5.48, Was $6.48
$0.09/oz
$1 off

French's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk.

4.8761 out of 5 stars
4.8761 out of 5 Stars. 4473 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Bush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct. $11.48 $0.09/oz

Bush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct.
current price $11.48
$0.09/oz

Bush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct.

4.7365 out of 5 stars
4.7365 out of 5 Stars. 7840 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk. $14.88 $0.20/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk.
current price $14.88
$0.20/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk.

4.5489 out of 5 stars
4.5489 out of 5 Stars. 7850 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk. $9.98 $0.12/oz

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.
current price $9.98
$0.12/oz

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.

4.7587 out of 5 stars
4.7587 out of 5 Stars. 10351 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Jack Daniel's Pulled Pork 3 lbs. $16.94 $5.65/lb

Jack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
current price $16.94
$5.65/lb

Jack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.

4.3016 out of 5 stars
4.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

SunChips Whole Grain Harvest Cheddar Chips, 12.25 oz. $4.48 $0.37/oz

SunChips Whole Grain Harvest Cheddar Chips, 12.25 oz.
current price $4.48
$0.37/oz

SunChips Whole Grain Harvest Cheddar Chips, 12.25 oz.

4.7637 out of 5 stars
4.7637 out of 5 Stars. 1803 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Ball Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6869 out of 5 stars
4.6869 out of 5 Stars. 9305 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct. $7.48 $0.10/oz

Pace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
current price $7.48
$0.10/oz

Pace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.

4.7489 out of 5 stars
4.7489 out of 5 Stars. 3588 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Wendy's Chili With Beans, 15 oz., 6 pk. $21.98 $0.24/oz

Wendy's Chili With Beans, 15 oz., 6 pk.
current price $21.98
$0.24/oz

Wendy's Chili With Beans, 15 oz., 6 pk.

4.2859 out of 5 stars
4.2859 out of 5 Stars. 2501 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk. $18.48 $0.37/ea

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk.
current price $18.48
$0.37/ea

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk.

4.7364 out of 5 stars
4.7364 out of 5 Stars. 10554 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 25 oz., 2 pk. $8.98 Was $9.38 $0.18/oz

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 25 oz., 2 pk.
current price Now $8.98, Was $9.38
$0.18/oz
$0.40 off

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 25 oz., 2 pk.

4.8168 out of 5 stars
4.8168 out of 5 Stars. 1321 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Frank's RedHot Original Buffalo Wing Sauce, 1 gal. $16.38 $0.13/oz

Frank's RedHot Original Buffalo Wing Sauce, 1 gal.
current price $16.38
$0.13/oz

Frank's RedHot Original Buffalo Wing Sauce, 1 gal.

4.7582 out of 5 stars
4.7582 out of 5 Stars. 368 reviews
Available for Shipping

Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing and Seasoning Mix, 16 oz. $8.98 $0.56/oz

Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing and Seasoning Mix, 16 oz.
current price $8.98
$0.56/oz

Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing and Seasoning Mix, 16 oz.

4.8718 out of 5 stars
4.8718 out of 5 Stars. 9336 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Ro-Tel Diced Tomatoes & Green Chilies 10 oz., 8 ct. $7.98 $1.00/ea

Ro-Tel Diced Tomatoes & Green Chilies 10 oz., 8 ct.
current price $7.98
$1.00/ea

Ro-Tel Diced Tomatoes & Green Chilies 10 oz., 8 ct.

4.7933 out of 5 stars
4.7933 out of 5 Stars. 8811 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Red Baron Pepperoni & Four Cheese Deep Dish Singles Frozen Personal Pizza Combo, 69.60 oz., 12 pk. $11.98 Was $14.98 $1.00/ea

Instant Savings
Red Baron Pepperoni & Four Cheese Deep Dish Singles Frozen Personal Pizza Combo, 69.60 oz., 12 pk.
current price Now $11.98, Was $14.98
$1.00/ea
$3 off
Ends Nov 01

Red Baron Pepperoni & Four Cheese Deep Dish Singles Frozen Personal Pizza Combo, 69.60 oz., 12 pk.

4.6161 out of 5 stars
4.6161 out of 5 Stars. 6476 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

A.1. Original Steak Sauce, 15 oz., 2 pk. $8.98 $0.30/oz

A.1. Original Steak Sauce, 15 oz., 2 pk.
current price $8.98
$0.30/oz

A.1. Original Steak Sauce, 15 oz., 2 pk.

4.8294 out of 5 stars
4.8294 out of 5 Stars. 4696 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 3 lbs. $9.97 $3.32/lb

Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 3 lbs.
current price $9.97
$3.32/lb

Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 3 lbs.

4.5547 out of 5 stars
4.5547 out of 5 Stars. 3822 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lay's Wavy Original Potato Chips, 15.625 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Wavy Original Potato Chips, 15.625 oz.
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Wavy Original Potato Chips, 15.625 oz.

4.7272 out of 5 stars
4.7272 out of 5 Stars. 3142 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Lay's Baked Original Potato Chips, 11 oz. $4.48 $0.41/oz

Lay's Baked Original Potato Chips, 11 oz.
current price $4.48
$0.41/oz

Lay's Baked Original Potato Chips, 11 oz.

4.4353 out of 5 stars
4.4353 out of 5 Stars. 1337 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

La Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz. $4.98 $0.08/oz

La Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz.
current price $4.98
$0.08/oz

La Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz.

4.8108 out of 5 stars
4.8108 out of 5 Stars. 2564 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Doritos Cool Ranch Tortilla Chips, 18.38 oz. $4.48 $0.24/oz

Doritos Cool Ranch Tortilla Chips, 18.38 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Doritos Cool Ranch Tortilla Chips, 18.38 oz.

4.7643 out of 5 stars
4.7643 out of 5 Stars. 3135 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct. $14.98 $0.83/ea

Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.
current price $14.98
$0.83/ea

Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1003 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Miller Lite Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $23.99 $1.00/ea

Miller Lite Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
current price $23.99
$1.00/ea

Miller Lite Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.

4.8258 out of 5 stars
4.8258 out of 5 Stars. 792 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Frequently Asked Questions

What are the top food choices to serve at a game day party?

Does Sam’s Club sell prepared food for parties?

Can I order Sam’s Club party trays online?

How many people do Sam’s Club party trays feed?

Is it cheaper to buy game day food at Sam’s Club?

What frozen appetizers are best for game day?

Does Sam’s Club have veggie game day platters?

Can I customize a Sam’s Club party platter?

About Game Day Foods

Game Day Party Foods: Crowd-Pleasing Made Simple

Sam’s Club Game Day Party Foods make hosting easy. From bulk snack packs and sliders to dips, wings, and ready-to-serve trays, you’ll find everything you need to feed a hungry crowd—without breaking your budget.

Sam's Club Party Food

Hosting for the big game doesn’t have to be stressful. At Sam’s Club, our Game Day Party Foods collection offers a complete lineup of appetizers, snacks, and ready-to-serve trays—perfect for game-day spreads of any size.

Wings, Sliders & Hearty Mains

Serve fan favorites like buffalo wings, baby back ribs, pulled pork carnitas, and sandwich platters and taco kits. Pre-cooked and ready-to-heat options save you prep time, while bulk packs ensure everyone gets their fill.

Dips, Chips & Finger Foods

No game-day spread is complete without salsa, condiments, queso, guacamole, popper dip, and bulk chip assortments. Sam’s Club party-sized dips and chip bundles keep snack bowls full from kickoff to overtime.

Frozen Appetizers in Bulk

Stock the freezer with mozzarella sticks, egg rolls, jalapeño bites, and mini tacos. Quick to bake and serve, these appetizers are perfect for last-minute gatherings.

Ready-to-Serve Party Trays

Simplify entertaining with meat and cheese platters, sushi trays, shrimp rings, and dessert assortments. Pre-arranged and fresh, these trays are designed for quick pick up and stress-free hosting.

Beverages & Sweets

Round out your spread with soft drinks, beer, sports drinks, and desserts like cookies, brownies, and cake balls. Club-size packs mean more servings for less.

Fuel the Fandom: Epic Menus for the Soccer World Cup 26

Summer 2026 brings the monumental excitement of the Soccer World Cup 2026 right to North American soil. When soccer fans gather from around the globe to cheer on their favorite teams, ordinary snacks won't cut it. To keep fan energy high through every dramatic penalty kick and extra-time thriller, you need a high-performance food strategy that feeds a crowd without keeping you trapped in the kitchen.

Build an international snack stadium right on your kitchen island. Pair hearty, crowd-pleasing mains like smoky baby back ribs and grilled sliders with a heavy rotation of easy-to-grab finger foods. Stack slow cookers with warm, velvety Member's Mark White Queso Dip alongside piles of crispy tortilla chips to handle match-day cravings. For an effortless global feast, complement your warm dishes with fresh Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Trays so your guests can grab a quick bite during halftime. Serving everything with bulk disposable plates and cups ensures cleanup is a breeze when the final whistle blows.

Easy Finger Foods & Grab-and-Go Trays

Minimize your time in the kitchen with premade appetizer trays and frozen pub classics.

Game Day Food Selection: Party Profiles & Prep Types

Food Category Best For Top Recommendation
Fresh Protein Sliders Backyard grilling and tailgate parties; pre-shaped 80/20 chuck portions optimized for quick cooking. 80/20 Beef Chuck Sliders
Ready-to-Serve Trays Zero-prep hosting and casual snacking; fresh ingredients pre-arranged on catering platters. Assorted Pinwheel Tray
Bulk Frozen Appetizers Marathon sports sessions, half-time refills, and kids' parties; quick to bake, air fry, or fry. Mozzarella Sticks 72 ct.
Party-Sized Dips Central snack table layouts; rich and savory blends built to pair with restaurant-style chips. White Queso Dip 32 oz.

Why Choose Sam’s Club for Game Day Food?

Bulk Value – Larger packs at warehouse prices—perfect for parties.

Variety – Wings, sliders, dips, frozen apps, and trays all in one place.

Convenience – Premade trays and heat-and-serve options save time.

Quality – Trusted Member’s Mark products and crowd-pleasing flavors.

Express Delivery – Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com's Delivery for more information.