Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct. $14.98 $0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
current price $14.98
$0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 25 reviews

Condiments & Sauces

Prices may vary in club and online

Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk. $7.98 $0.17/foz

Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk.
Sponsored
current price $7.98
$0.17/foz

Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk.

4.808 out of 5 stars
4.808 out of 5 Stars. 4313 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Duke's Real Mayonnaise, 64 fl. oz. $8.48 $0.13/foz

Duke's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.
Sponsored
current price $8.48
$0.13/foz

Duke's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.

4.8225 out of 5 stars
4.8225 out of 5 Stars. 2282 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Real Crumbled Bacon, 20 oz. $8.98 $0.45/oz

Member's Mark Real Crumbled Bacon, 20 oz.
current price $8.98
$0.45/oz

Member's Mark Real Crumbled Bacon, 20 oz.

4.6967 out of 5 stars
4.6967 out of 5 Stars. 13414 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Pimento Stuffed Manzanilla Olives, 2 pk. $9.48 $0.23/oz

Member's Mark Pimento Stuffed Manzanilla Olives, 2 pk.
current price $9.48
$0.23/oz

Member's Mark Pimento Stuffed Manzanilla Olives, 2 pk.

4.4966 out of 5 stars
4.4966 out of 5 Stars. 2491 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Seasoned Croutons, 32 oz. $7.48 $0.23/oz

Member's Mark Seasoned Croutons, 32 oz.
current price $7.48
$0.23/oz

Member's Mark Seasoned Croutons, 32 oz.

4.7841 out of 5 stars
4.7841 out of 5 Stars. 579 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz. $5.54

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz.
Sponsored
current price $5.54

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz.

4.7566 out of 5 stars
4.7566 out of 5 Stars. 3283 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Jalapeno and Garlic Stuffed Olives, 20.5 oz. $9.48 $0.46/oz

Member's Mark Jalapeno and Garlic Stuffed Olives, 20.5 oz.
current price $9.48
$0.46/oz

Member's Mark Jalapeno and Garlic Stuffed Olives, 20.5 oz.

4.7201 out of 5 stars
4.7201 out of 5 Stars. 343 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Dill Pickle Chips, 81 fl. oz. $5.97 $0.07/foz

Member's Mark Dill Pickle Chips, 81 fl. oz.
current price $5.97
$0.07/foz

Member's Mark Dill Pickle Chips, 81 fl. oz.

4.5689 out of 5 stars
4.5689 out of 5 Stars. 1262 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Petite Dill Pickles, 46 oz. $4.98 $0.11/oz

Member's Mark Petite Dill Pickles, 46 oz.
current price $4.98
$0.11/oz

Member's Mark Petite Dill Pickles, 46 oz.

4.6333 out of 5 stars
4.6333 out of 5 Stars. 3450 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz

Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
Sponsored
current price $9.76
$0.22/oz

Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.

4.7907 out of 5 stars
4.7907 out of 5 Stars. 6846 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Heinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk. $10.98 $0.08/oz

Heinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk.
current price $10.98
$0.08/oz

Heinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk.

4.8432 out of 5 stars
4.8432 out of 5 Stars. 31487 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk. $12.48 $0.16/oz

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.
current price $12.48
$0.16/oz

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.

4.8749 out of 5 stars
4.8749 out of 5 Stars. 20944 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Sweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk. $6.98 $0.09/oz

Sweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.
current price $6.98
$0.09/oz

Sweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.

4.8608 out of 5 stars
4.8608 out of 5 Stars. 6963 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 14 oz., 2 pk. $4.97 $0.18/oz

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 14 oz., 2 pk.
current price $4.97
$0.18/oz

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 14 oz., 2 pk.

4.8528 out of 5 stars
4.8528 out of 5 Stars. 6603 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

French's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk. $5.48 Was $6.48 $0.09/oz

French's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk.
current price Now $5.48, Was $6.48
$0.09/oz
$1 off

French's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk.

4.8761 out of 5 stars
4.8761 out of 5 Stars. 4473 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk. $14.88 $0.20/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk.
current price $14.88
$0.20/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk.

4.5489 out of 5 stars
4.5489 out of 5 Stars. 7850 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk. $9.98 $0.12/oz

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.
current price $9.98
$0.12/oz

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.

4.7587 out of 5 stars
4.7587 out of 5 Stars. 10351 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz

Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
current price $9.98
$1.05/oz

Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.

3.4176 out of 5 stars
3.4176 out of 5 Stars. 1365 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Kikkoman Traditionally Brewed Soy Sauce, 64 oz. $7.38 $0.12/oz

Kikkoman Traditionally Brewed Soy Sauce, 64 oz.
current price $7.38
$0.12/oz

Kikkoman Traditionally Brewed Soy Sauce, 64 oz.

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1279 reviews
Available for Shipping

Chick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk. $8.48 $0.18/oz

Chick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk.
current price $8.48
$0.18/oz

Chick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk.

4.6916 out of 5 stars
4.6916 out of 5 Stars. 1125 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Taco Bell Mild Sauce, 25 oz. $4.98 $0.20/oz

Taco Bell Mild Sauce, 25 oz.
current price $4.98
$0.20/oz

Taco Bell Mild Sauce, 25 oz.

4.6329 out of 5 stars
4.6329 out of 5 Stars. 286 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Manwich Sloppy Joe Sauce, 15 oz., 6 pk. $7.58 $1.26/ea

Manwich Sloppy Joe Sauce, 15 oz., 6 pk.
current price $7.58
$1.26/ea

Manwich Sloppy Joe Sauce, 15 oz., 6 pk.

4.6981 out of 5 stars
4.6981 out of 5 Stars. 159 reviews
Available for Shipping

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz. $5.54 $1.85/lb

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
current price $5.54
$1.85/lb

Daisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.

4.8634 out of 5 stars
4.8634 out of 5 Stars. 7396 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Ranch Dressing, 1 gal. $10.98 $0.09/oz

Member's Mark Ranch Dressing, 1 gal.
current price $10.98
$0.09/oz

Member's Mark Ranch Dressing, 1 gal.

4.5533 out of 5 stars
4.5533 out of 5 Stars. 938 reviews
Available for Shipping

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 1 gal. $15.48 $0.12/oz

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 1 gal.
current price $15.48
$0.12/oz

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 1 gal.

4.7379 out of 5 stars
4.7379 out of 5 Stars. 767 reviews
Available for Shipping

Chef-mate Country Sausage Gravy, 105 oz. $9.58 $0.09/oz

Chef-mate Country Sausage Gravy, 105 oz.
current price $9.58
$0.09/oz

Chef-mate Country Sausage Gravy, 105 oz.

4.6438 out of 5 stars
4.6438 out of 5 Stars. 1968 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 25 oz., 2 pk. $8.98 Was $9.38 $0.18/oz

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 25 oz., 2 pk.
current price Now $8.98, Was $9.38
$0.18/oz
$0.40 off

Frank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 25 oz., 2 pk.

4.8168 out of 5 stars
4.8168 out of 5 Stars. 1321 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Terry Ho's Original Yum Yum Sauce, 32 oz. $6.88 $0.21/oz

Terry Ho's Original Yum Yum Sauce, 32 oz.
current price $6.88
$0.21/oz

Terry Ho's Original Yum Yum Sauce, 32 oz.

4.6138 out of 5 stars
4.6138 out of 5 Stars. 857 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Hellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz. $9.98 $0.16/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.
current price $9.98
$0.16/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.

4.6641 out of 5 stars
4.6641 out of 5 Stars. 12056 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frank's RedHot Original Buffalo Wing Sauce, 1 gal. $16.38 $0.13/oz

Frank's RedHot Original Buffalo Wing Sauce, 1 gal.
current price $16.38
$0.13/oz

Frank's RedHot Original Buffalo Wing Sauce, 1 gal.

4.7582 out of 5 stars
4.7582 out of 5 Stars. 368 reviews
Available for Shipping

Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing and Seasoning Mix, 16 oz. $8.98 $0.56/oz

Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing and Seasoning Mix, 16 oz.
current price $8.98
$0.56/oz

Hidden Valley Original Ranch Salad Dressing and Seasoning Mix, 16 oz.

4.8718 out of 5 stars
4.8718 out of 5 Stars. 9336 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

A.1. Original Steak Sauce, 15 oz., 2 pk. $8.98 $0.30/oz

A.1. Original Steak Sauce, 15 oz., 2 pk.
current price $8.98
$0.30/oz

A.1. Original Steak Sauce, 15 oz., 2 pk.

4.8294 out of 5 stars
4.8294 out of 5 Stars. 4696 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

La Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz. $4.98 $0.08/oz

La Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz.
current price $4.98
$0.08/oz

La Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz.

4.8108 out of 5 stars
4.8108 out of 5 Stars. 2564 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Marifano Pitted Greek Olive Medley, 17.64 oz. $7.87 $0.45/oz

Marifano Pitted Greek Olive Medley, 17.64 oz.
current price $7.87
$0.45/oz

Marifano Pitted Greek Olive Medley, 17.64 oz.

4.5743 out of 5 stars
4.5743 out of 5 Stars. 2222 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Yo Mama's Foods Low-Carb Pizza Sauce 12.5 oz., 3 pk. $14.98 $0.40/oz

Yo Mama's Foods Low-Carb Pizza Sauce 12.5 oz., 3 pk.
current price $14.98
$0.40/oz

Yo Mama's Foods Low-Carb Pizza Sauce 12.5 oz., 3 pk.

4.6034 out of 5 stars
4.6034 out of 5 Stars. 232 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Food Service Italian Dressing, 128 oz. $9.48 $0.07/foz

Member's Mark Food Service Italian Dressing, 128 oz.
current price $9.48
$0.07/foz

Member's Mark Food Service Italian Dressing, 128 oz.

4.6856 out of 5 stars
4.6856 out of 5 Stars. 334 reviews
Available for Shipping

Yo Mama’s Foods Keto Condiments Variety Pack, 42 oz. $14.98 $0.36/oz

Yo Mama’s Foods Keto Condiments Variety Pack, 42 oz.
current price $14.98
$0.36/oz

Yo Mama’s Foods Keto Condiments Variety Pack, 42 oz.

4.6583 out of 5 stars
4.6583 out of 5 Stars. 199 reviews
Available for Shipping

Prego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk. $7.98 Was $8.98 $0.06/oz

Instant Savings
Prego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.
current price Now $7.98, Was $8.98
$0.06/oz
$1 off
Ends Nov 01

Prego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.

4.7753 out of 5 stars
4.7753 out of 5 Stars. 5524 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

McCormick Brown Gravy Mix, 21 oz. $5.38 $0.26/oz

McCormick Brown Gravy Mix, 21 oz.
current price $5.38
$0.26/oz

McCormick Brown Gravy Mix, 21 oz.

4.792 out of 5 stars
4.792 out of 5 Stars. 2765 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Foodservice Extra Heavy Mayonnaise, 128 fl. oz. $12.48 $0.10/foz

Member's Mark Foodservice Extra Heavy Mayonnaise, 128 fl. oz.
current price $12.48
$0.10/foz

Member's Mark Foodservice Extra Heavy Mayonnaise, 128 fl. oz.

4.563 out of 5 stars
4.563 out of 5 Stars. 1302 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz. $8.58 $0.39/oz

Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.
current price $8.58
$0.39/oz

Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.

4.5187 out of 5 stars
4.5187 out of 5 Stars. 2273 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Heinz Simply Tomato Ketchup, 44 oz., 2 pk. $9.98 $0.11/oz

Heinz Simply Tomato Ketchup, 44 oz., 2 pk.
current price $9.98
$0.11/oz

Heinz Simply Tomato Ketchup, 44 oz., 2 pk.

4.79 out of 5 stars
4.79 out of 5 Stars. 1095 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Foodservice Honey Mustard, 128 oz. $14.98 $0.12/foz

Member's Mark Foodservice Honey Mustard, 128 oz.
current price $14.98
$0.12/foz

Member's Mark Foodservice Honey Mustard, 128 oz.

4.7561 out of 5 stars
4.7561 out of 5 Stars. 205 reviews
Available for Shipping

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz. $5.78 $0.21/oz

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz.
current price $5.78
$0.21/oz

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz.

4.7738 out of 5 stars
4.7738 out of 5 Stars. 1251 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Sweet Baby Ray's Original Barbecue Sauce, 1 gal. $11.98 $0.07/oz

Sweet Baby Ray's Original Barbecue Sauce, 1 gal.
current price $11.98
$0.07/oz

Sweet Baby Ray's Original Barbecue Sauce, 1 gal.

4.7702 out of 5 stars
4.7702 out of 5 Stars. 1575 reviews
Available for Shipping

Sweet Baby Ray's Honey Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk. $6.98 $0.17/oz

Sweet Baby Ray's Honey Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.
current price $6.98
$0.17/oz

Sweet Baby Ray's Honey Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.

4.8461 out of 5 stars
4.8461 out of 5 Stars. 942 reviews
Available for Shipping

Heinz Original Tomato Ketchup, 114 oz. $9.98 $0.09/oz

Heinz Original Tomato Ketchup, 114 oz.
current price $9.98
$0.09/oz

Heinz Original Tomato Ketchup, 114 oz.

4.7755 out of 5 stars
4.7755 out of 5 Stars. 13466 reviews
Available for Shipping

La Costena Jalapeno Nacho Slices, 100 oz. $6.77 $0.07/oz

La Costena Jalapeno Nacho Slices, 100 oz.
current price $6.77
$0.07/oz

La Costena Jalapeno Nacho Slices, 100 oz.

4.5543 out of 5 stars
4.5543 out of 5 Stars. 350 reviews
Available for Shipping

Frequently Asked Questions

What condiments can I buy in bulk at Sam’s Club?

Does Sam’s Club sell variety of cooking oils?

Can I order condiments and sauces online for delivery?

Does Sam’s Club sell cooking oils in big packs?

Are pasta sauces available at Sam’s Club?

Does Sam’s Club carry restaurant-sized condiments and sauces?

What are the best condiments to keep stocked from Sam’s Club?

About Condiments & Sauces

Bulk Condiments, Oils & Sauces at Sam’s Club

Looking to stock your pantry with flavor-packed essentials? Sam’s Club offers bulk condiments, sauces, and cooking oils at member-only prices. Whether you’re shopping for your household, meal prepping, or running a food service business, buying in bulk helps you save money while always having your favorite staples on hand.

Shop Bulk Condiments for Everyday Meals

From family classics like ketchup, mustard, and mayonnaise to BBQ sauce, relish, and hot sauce, Sam’s Club makes it easy to buy condiments in bulk. For bold flavors, explore salsas, BBQ sauces, hummus and dips—perfect for parties, cookouts, and restaurants.

High-Quality Cooking Oils in Bulk

Choose from a wide range of bulk cooking oils, including extra virgin olive oil, avocado oil, canola oil, ghee and coconut oil. Whether you’re sautéing, frying, or baking, Sam’s Club has the restaurant-size oils you need to cook with confidence.

Salad Dressings for Every Taste

Make everyday meals simple and delicious with Sam's club salad dressings and croutons. Stock up on classic ranch , vinegarette,  honey mustard, and gourmet Italian dressing designed for families, events, or commercial kitchens. Add some crunch with seasoned croutons and crisps or even fresh gourmet topping.

Sauces & Marinades

Stock up on marinara, Alfredo, and bulk tomato sauces. These versatile sauces simplify meal prep for families or catering. Check out member’s favorite country sausage gravy, original Red Hot sauce, classic pesto all available at Sam’s Club.

Pickles, Peppers and Olives

Select from a huge variety of marinated pickles, peppers and olives available in individual packs and bulk size at Sam’s Club. Choices include pitted olives, pickles in jars and snack packs, and even Member’s Mark stuffed olives.