Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark Sea to Shining Sea Seafood Box, Frozen, 7.5 lbs., $128.92, $17.19/lb

Member’s Mark Sea to Shining Sea Seafood Box, Frozen, 7.5 lbs.
current price $128.92
$17.19/lb

Member’s Mark Sea to Shining Sea Seafood Box, Frozen, 7.5 lbs.

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct., $17.36, $5.79/lb

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct.
current price $17.36
$5.79/lb

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct.

4.4508 out of 5 stars
4.4508 out of 5 Stars. 366 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound, $20.58, $2.94/lb

Member's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound
current price $20.58
avg. price
$2.94/lb
Final cost by weight

Member's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound

4.7751 out of 5 stars
4.7751 out of 5 Stars. 169 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea

Member's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
current price $17.64
$0.88/ea

Member's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 10" Cherry Lattice Pie, 40 oz., $9.96, $0.25/oz

Member's Mark 10" Cherry Lattice Pie, 40 oz.
current price $9.96
$0.25/oz

Member's Mark 10" Cherry Lattice Pie, 40 oz.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 10" Sweet Potato Pie, 31.7 oz., $8.94, $0.28/oz

Member's Mark 10" Sweet Potato Pie, 31.7 oz.
current price $8.94
$0.28/oz

Member's Mark 10" Sweet Potato Pie, 31.7 oz.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Rotisserie Baby Back Ribs, $16.98, $16.98/ea

Member's Mark Rotisserie Baby Back Ribs
current price $16.98
$16.98/ea

Member's Mark Rotisserie Baby Back Ribs

3.5 out of 5 stars
3.5 out of 5 Stars. 118 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound, $38.58, $11.87/lb

Member’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound
current price $38.58
avg. price
$11.87/lb
Final cost by weight

Member’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound

4.8624 out of 5 stars
4.8624 out of 5 Stars. 3649 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 80/20 Mild Italian Pork Sausage, priced per pound, $10.43, $2.98/lb

Member's Mark 80/20 Mild Italian Pork Sausage, priced per pound
current price $10.43
avg. price
$2.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark 80/20 Mild Italian Pork Sausage, priced per pound

Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea

Instant Savings
Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
current price Now $7.62, Was $8.62
$0.85/ea
$1 off
Ends Oct 01

Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.

3.4286 out of 5 stars
3.4286 out of 5 Stars. 154 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct., $6.82, $1.14/ea

Member's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct.
current price $6.82
$1.14/ea

Member's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct.

3.8 out of 5 stars
3.8 out of 5 Stars. 828 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Confetti Bar Cake, 40 oz., $12.71, $0.32/oz

Member's Mark Confetti Bar Cake, 40 oz.
current price $12.71
$0.32/oz

Member's Mark Confetti Bar Cake, 40 oz.

4.2934 out of 5 stars
4.2934 out of 5 Stars. 167 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Pumpkin Spice Cake Balls, 24 ct., $18.97, $0.79/ea

Member's Mark Pumpkin Spice Cake Balls, 24 ct.
current price $18.97
$0.79/ea

Member's Mark Pumpkin Spice Cake Balls, 24 ct.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 604 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea

Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
current price $20.93
$0.52/ea

Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.

4.1421 out of 5 stars
4.1421 out of 5 Stars. 2188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Smoked Sausage Made with Bacon, Jalapeno & Monterey Jack Cheese, 4 oz., 12 ct., $11.96, $1.00/ea

Member's Mark Smoked Sausage Made with Bacon, Jalapeno & Monterey Jack Cheese, 4 oz., 12 ct.
current price $11.96
$1.00/ea

Member's Mark Smoked Sausage Made with Bacon, Jalapeno & Monterey Jack Cheese, 4 oz., 12 ct.

4.5314 out of 5 stars
4.5314 out of 5 Stars. 478 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Chicken Drumsticks, Case, priced per pound, $37.29, $0.93/lb

Member's Mark Chicken Drumsticks, Case, priced per pound
current price $37.29
avg. price
$0.93/lb
Final cost by weight

Member's Mark Chicken Drumsticks, Case, priced per pound

3.5 out of 5 stars
3.5 out of 5 Stars. 8 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound, $16.99, $5.86/lb

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
current price $16.99
avg. price
$5.86/lb
Final cost by weight

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound

4.7577 out of 5 stars
4.7577 out of 5 Stars. 2683 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct., $19.93, $0.33/ea

Member's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
current price $19.93
$0.33/ea

Member's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.

4.3363 out of 5 stars
4.3363 out of 5 Stars. 1879 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pumpkin, 1 ct., $6.96

Pumpkin, 1 ct.
current price $6.96

Pumpkin, 1 ct.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1185 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct., $10.92, $0.73/ea

Member's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
current price $10.92
$0.73/ea

Member's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 688 reviews
Available for Pickup or Delivery

Heirloom Pumpkin, 1 ct., $5.96, $5.96/ea

Heirloom Pumpkin, 1 ct.
current price $5.96
$5.96/ea

Heirloom Pumpkin, 1 ct.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 42 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Sliced Sourdough, 23 oz., $3.96, $0.17/oz

Member's Mark Sliced Sourdough, 23 oz.
current price $3.96
$0.17/oz

Member's Mark Sliced Sourdough, 23 oz.

3.8522 out of 5 stars
3.8522 out of 5 Stars. 230 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Blooming Flowers Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Member's Mark Blooming Flowers Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Member's Mark Blooming Flowers Half Sheet Cookie Cake

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 3 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 12" Pecan Pie, 56 oz., $12.98, $0.23/oz

Member's Mark 12" Pecan Pie, 56 oz.
current price $12.98
$0.23/oz

Member's Mark 12" Pecan Pie, 56 oz.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 3219 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound, $8.50, $1.38/lb

Member's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound
current price $8.50
avg. price
$1.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound

3.6064 out of 5 stars
3.6064 out of 5 Stars. 724 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound, $15.26, $2.88/lb

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound
current price $15.26
avg. price
$2.88/lb
Final cost by weight

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound

3.8713 out of 5 stars
3.8713 out of 5 Stars. 505 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound, $16.39, $2.88/lb

Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
current price $16.39
avg. price
$2.88/lb
Final cost by weight

Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound

4.4783 out of 5 stars
4.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Patriotic Two-Tier Cake, $57.98

Member's Mark Patriotic Two-Tier Cake
current price $57.98

Member's Mark Patriotic Two-Tier Cake

Out of stock

Member's Mark Sugar Soft Roses Cupcakes, 30 ct., $16.67

Member's Mark Sugar Soft Roses Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67

Member's Mark Sugar Soft Roses Cupcakes, 30 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Member's Mark Sugar Soft Roses Full Sheet Cake, $42.94

Member's Mark Sugar Soft Roses Full Sheet Cake
current price $42.94

Member's Mark Sugar Soft Roses Full Sheet Cake

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Member's Mark Bone-In Chicken Thighs, Case, priced per pound, $54.34, $1.24/lb

Member's Mark Bone-In Chicken Thighs, Case, priced per pound
current price $54.34
avg. price
$1.24/lb
Final cost by weight

Member's Mark Bone-In Chicken Thighs, Case, priced per pound

1.8235 out of 5 stars
1.8235 out of 5 Stars. 17 reviews
Out of stock

Member's Mark Sugar Soft Roses Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Sugar Soft Roses Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Sugar Soft Roses Half Sheet Cake

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Member's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Case, priced per pound, $509.40, $16.98/lb

Member's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Case, priced per pound
current price $509.40
avg. price
$16.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Case, priced per pound

3.4 out of 5 stars
3.4 out of 5 Stars. 5 reviews
Out of stock

Member's Mark Sugar Soft Roses Two-Tier Cake, $57.98

Member's Mark Sugar Soft Roses Two-Tier Cake
current price $57.98

Member's Mark Sugar Soft Roses Two-Tier Cake

Out of stock

Member's Mark Sugar Soft Roses Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Member's Mark Sugar Soft Roses Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Member's Mark Sugar Soft Roses Half Sheet Cookie Cake

Out of stock

Member's Mark Café Shredded Mozzarella Cheese, Refrigerated, Case, 30 lbs., $88.96, $2.97/lb

Member's Mark Café Shredded Mozzarella Cheese, Refrigerated, Case, 30 lbs.
current price $88.96
$2.97/lb

Member's Mark Café Shredded Mozzarella Cheese, Refrigerated, Case, 30 lbs.

Out of stock

Member's Mark Patriotic Half Sheet Cake, $23.84

Member's Mark Patriotic Half Sheet Cake
current price $23.84

Member's Mark Patriotic Half Sheet Cake

Out of stock

Member's Mark Boneless Skinless Chicken Thighs, Case, priced per pound, $137.16, $3.13/lb

Instant Savings
Member's Mark Boneless Skinless Chicken Thighs, Case, priced per pound
current price $137.16
avg. price
$3.13/lb
Final cost by weight
$24 off per package
Ends Oct 19

Member's Mark Boneless Skinless Chicken Thighs, Case, priced per pound

2.3333 out of 5 stars
2.3333 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Member's Mark Patriotic Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Member's Mark Patriotic Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Member's Mark Patriotic Half Sheet Cookie Cake

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Berry Sundae, $1.86

Berry Sundae
current price $1.86

Berry Sundae

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 5 reviews
Out of stock

Member's Mark Patriotic Full Sheet Cake, $42.94

Member's Mark Patriotic Full Sheet Cake
current price $42.94

Member's Mark Patriotic Full Sheet Cake

Out of stock

Member's Mark Sugar Soft Roses 10" Double Layer Cake, $17.47

Member's Mark Sugar Soft Roses 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Member's Mark Sugar Soft Roses 10" Double Layer Cake

3.6667 out of 5 stars
3.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.