Member's Mark Cinnamon Crunch Muffins, Frozen, Case, 60 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Frozen cinnamon crunch muffins topped with a crunchy streusel topping
- Case sale solution for food service operators
- Includes 60 muffins per case
- Ready to bake


Members also considered
Member's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct., $5.96, $0.50/ea
$596current price $5.96$0.50/eaMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115554.6344 out of 5 Stars. 11555 reviews4.6344 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct., $5.98, $0.75/ea
$598current price $5.98$0.75/eaMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct.
78984.2793 out of 5 Stars. 7898 reviews4.2793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct., $3.98, $0.17/ea
$398current price $3.98$0.17/eaMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct.
51874.5942 out of 5 Stars. 5187 reviews4.5942 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct., $6.98, $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22114.5147 out of 5 Stars. 2211 reviews4.5147 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct., $6.98, $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27094.3935 out of 5 Stars. 2709 reviews4.3935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct.
41314.6107 out of 5 Stars. 4131 reviews4.6107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chocolate Croissants, 12 ct., $5.54, $0.46/ea
$554current price $5.54$0.46/eaMember's Mark Chocolate Croissants, 12 ct.
5334.1032 out of 5 Stars. 533 reviews4.1032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7704.3026 out of 5 Stars. 770 reviews4.3026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Artisan Ciabatta Rolls, 8 ct., $4.54, $0.57/ea
$454current price $4.54$0.57/eaMember's Mark Artisan Ciabatta Rolls, 8 ct.
48904.4577 out of 5 Stars. 4890 reviews4.4577 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Baguette, 2 ct., $4.46, $2.23/ea
$446current price $4.46$2.23/eaMember's Mark French Baguette, 2 ct.
30324.4004 out of 5 Stars. 3032 reviews4.4004 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct., $5.96, $0.30/ea
$596current price $5.96$0.30/eaMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
3214.5265 out of 5 Stars. 321 reviews4.5265 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32254.6983 out of 5 Stars. 3225 reviews4.6983 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz., $10.98, $0.15/oz
$1098current price $10.98$0.15/ozMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz.
50494.5605 out of 5 Stars. 5049 reviews4.5605 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Bread, 2 ct., $2.98, $1.49/ea
$298current price $2.98$1.49/eaMember's Mark French Bread, 2 ct.
19214.5143 out of 5 Stars. 1921 reviews4.5143 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Rich Double Chocolate Delight
Member's Mark frozen Cinnamon Crunch muffin pucks offer a warm, comforting treat for any occasion. Baked with sweet cinnamon swirled throughout and topped with a crunchy streusel topping, these muffins deliver a delightful balance of soft, moist texture and irresistible crunch in every bite.
Convenient Foodservice Solution
Designed with foodservice operators in mind, these muffin pucks make preparation simple and efficient. Enjoy the convenience of baking fresh, hot muffins without the hassle of measuring or mixing. Perfect for cafes, restaurants, or catering events, these muffins are a crowd-pleasing option.
Storage and Preparation
These muffins are designed for absolute convenience. They're delivered frozen, and should stay that way until you're ready to use them. This means you can stock up and have a delicious treat on hand whenever you need it.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Baking Instructions
- Pre-heat oven to 425°F.
- Remove muffin pucks from the plastic tray.
- Place 15 muffin pucks into the 15 count metal baking pan.
- Place the 15 count muffin pans on the (12) pan baking rack; if a 12 pan baking rack is not available, you can use a 10 pan baking rack.
- Do not mix flavors on pans or racks.
- Roll racks of muffins into oven. Close the door (quickly).
- Immediately lower the temperature to 360 degrees.
- Set timer for 32-40 minutes -Baking ime may vary depending on individual oven and shop conditions
- Carrier tray is not oven safe
Specifications
- Quantity: 60 ct.
- Follow use-by date on label
Net weight: 24.4 lbs.
Ingredients: Sugar, Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Ascorbic Acid [Dough Conditioner], Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Amylase), Soy Oil, Water, Eggs, Cinnamon Chips (Sugar, Palm Oil, Cinnamon, Nonfat Dry Milk, Soy Lecithin [Emulsifier]), Food Starch-modified, Contains 2% Or Less Of Whey, Propylene Glycol Mono And Diesters Of Fats And Fatty Acids, Mono-and Diglycerides, Soy Lecithin, Margarine (Palm Oil, Water, Soy Oil, Salt, Contains 2% Or Less Mono-and Diglycerides, Annatto Extract [Color], Calcium Disodium Edta [Preservative], Artificial Flavor, Vitamin A Palmitate), Sodium Aluminum Phosphate, Baking Soda, Wheat Gluten, Salt, Cinnamon, Natural Flavor, Calcium Propionate [Preservative], Xanthan Gum, Canola Oil.
Contains: Milk, Eggs, Wheat And Soy. May Contain Traces Of Tree Nuts.
Contains Bioengineered Food Ingredients.
Storage & Handling: Keep frozen until ready to bake.
Case sale orders require 24 hours advance notice, although the item may be available for pick-up sooner
Member ratings & reviews
Popular products in this category
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8183.5856 out of 5 Stars. 818 reviews3.5856 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5803.7086 out of 5 Stars. 580 reviews3.7086 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3483.8793 out of 5 Stars. 348 reviews3.8793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk., $9.98, $0.31/ea
$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17294.6859 out of 5 Stars. 1729 reviews4.6859 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60184.0962 out of 5 Stars. 6018 reviews4.0962 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88154.8366 out of 5 Stars. 8815 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery