Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Minnie Mouse Full Sheet Cake, $42.94

Minnie Mouse Full Sheet Cake
current price $42.94

Minnie Mouse Full Sheet Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 5 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Simply Spiked Tropical Spiked Juice Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk., $17.99, $1.50/ea

Simply Spiked Tropical Spiked Juice Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
current price $17.99
$1.50/ea

Simply Spiked Tropical Spiked Juice Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.

4.4286 out of 5 stars
4.4286 out of 5 Stars. 56 reviews
Available for Pickup or Delivery

Mermaid Two-Tier Cake, $57.98

Mermaid Two-Tier Cake
current price $57.98

Mermaid Two-Tier Cake

4.7045 out of 5 stars
4.7045 out of 5 Stars. 44 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Football Full Sheet Cake, $42.94

Football Full Sheet Cake
current price $42.94

Football Full Sheet Cake

4.2727 out of 5 stars
4.2727 out of 5 Stars. 11 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Aunt Millie's Bakehouse Artisan Style Brioche Hamburger Buns, 12 ct., $3.78, $0.13/oz

Aunt Millie's Bakehouse Artisan Style Brioche Hamburger Buns, 12 ct.
current price $3.78
$0.13/oz

Aunt Millie's Bakehouse Artisan Style Brioche Hamburger Buns, 12 ct.

4.5303 out of 5 stars
4.5303 out of 5 Stars. 66 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin Roast, Case, priced per pound, $145.30, $2.38/lb

Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin Roast, Case, priced per pound
current price $145.30
avg. price
$2.38/lb
Final cost by weight

Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin Roast, Case, priced per pound

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Super Mario Full Sheet Cake, $42.94

Super Mario Full Sheet Cake
current price $42.94

Super Mario Full Sheet Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Mermaid Full Sheet Cake, $42.94

Mermaid Full Sheet Cake
current price $42.94

Mermaid Full Sheet Cake

4.9286 out of 5 stars
4.9286 out of 5 Stars. 14 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Nickles Country Style Honey Buns Hot Dog Buns, 12 ct., $2.54

Nickles Country Style Honey Buns Hot Dog Buns, 12 ct.
current price $2.54

Nickles Country Style Honey Buns Hot Dog Buns, 12 ct.

4.4313 out of 5 stars
4.4313 out of 5 Stars. 160 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sugardale Hickory Smoked Ham Steak, Priced Per Pound, $23.66, $3.38/lb

Sugardale Hickory Smoked Ham Steak, Priced Per Pound
current price $23.66
avg. price
$3.38/lb
Final cost by weight

Sugardale Hickory Smoked Ham Steak, Priced Per Pound

3.7 out of 5 stars
3.7 out of 5 Stars. 9 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk., $4.12, $0.10/oz

Nickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk.
current price $4.12
$0.10/oz

Nickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk.

4.5026 out of 5 stars
4.5026 out of 5 Stars. 189 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sugardale Hickory Smoked Bacon, 1 lb., 3 ct., $15.22

Sugardale Hickory Smoked Bacon, 1 lb., 3 ct.
current price $15.22

Sugardale Hickory Smoked Bacon, 1 lb., 3 ct.

4.4207 out of 5 stars
4.4207 out of 5 Stars. 164 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Truly Hard Seltzer Lemonade Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk., $18.99, $1.58/ea

Truly Hard Seltzer Lemonade Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
current price $18.99
$1.58/ea

Truly Hard Seltzer Lemonade Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.

4.3378 out of 5 stars
4.3378 out of 5 Stars. 74 reviews
Available for Pickup or Delivery

Aunt Millie's Bakehouse Artisan Style Kaiser Bun, 16 ct., $3.98, $0.12/oz

Aunt Millie's Bakehouse Artisan Style Kaiser Bun, 16 ct.
current price $3.98
$0.12/oz

Aunt Millie's Bakehouse Artisan Style Kaiser Bun, 16 ct.

4.125 out of 5 stars
4.125 out of 5 Stars. 8 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nickles Bakery 6-inch Hoagy Bun, 12 pack, $3.82, $0.13/oz

Nickles Bakery 6-inch Hoagy Bun, 12 pack
current price $3.82
$0.13/oz

Nickles Bakery 6-inch Hoagy Bun, 12 pack

4.7308 out of 5 stars
4.7308 out of 5 Stars. 26 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Aunt Millie's Stadium Brat & Sausage Buns, 12 ct., $3.78, $0.13/oz

Aunt Millie's Stadium Brat & Sausage Buns, 12 ct.
current price $3.78
$0.13/oz

Aunt Millie's Stadium Brat & Sausage Buns, 12 ct.

4.871 out of 5 stars
4.871 out of 5 Stars. 31 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Babybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct., $10.72, $0.41/ea

Babybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct.
current price $10.72
$0.41/ea

Babybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct.

4.7954 out of 5 stars
4.7954 out of 5 Stars. 733 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Navel Oranges, 6 lbs., $8.23, $1.37/lb

Navel Oranges, 6 lbs.
current price $8.23
$1.37/lb

Navel Oranges, 6 lbs.

3.5868 out of 5 stars
3.5868 out of 5 Stars. 3599 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs., $13.87, $6.93/lb

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs.
current price $13.87
$6.93/lb

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs.

3.7273 out of 5 stars
3.7273 out of 5 Stars. 143 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 9" Rich & Creamy Sliced Cheesecake, 56 oz., $13.97, $0.25/oz

Member's Mark 9" Rich & Creamy Sliced Cheesecake, 56 oz.
current price $13.97
$0.25/oz

Member's Mark 9" Rich & Creamy Sliced Cheesecake, 56 oz.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Football Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Member's Mark Football Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Member's Mark Football Cupcakes, 30 ct.

Available for Pickup

Member's Mark Fall Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Member's Mark Fall Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Member's Mark Fall Cupcakes, 30 ct.

Available for Pickup

Member's Mark Cranberry Orange Walnut Boule, 32 oz., $7.96, $0.25/oz

Member's Mark Cranberry Orange Walnut Boule, 32 oz.
current price $7.96
$0.25/oz

Member's Mark Cranberry Orange Walnut Boule, 32 oz.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark Sea to Shining Sea Seafood Box, Frozen, 7.5 lbs., $128.92, $17.19/lb

Member’s Mark Sea to Shining Sea Seafood Box, Frozen, 7.5 lbs.
current price $128.92
$17.19/lb

Member’s Mark Sea to Shining Sea Seafood Box, Frozen, 7.5 lbs.

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Member's Mark French Toast Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea

Member's Mark French Toast Sliced Bagels, 6 ct.
current price $3.82
$0.64/ea

Member's Mark French Toast Sliced Bagels, 6 ct.

Available for Pickup or Delivery

Member's Mark 3" Assorted Cheesecakes, 8 ct., $19.87, $2.48/ea

Member's Mark 3" Assorted Cheesecakes, 8 ct.
current price $19.87
$2.48/ea

Member's Mark 3" Assorted Cheesecakes, 8 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct., $17.36, $5.79/lb

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct.
current price $17.36
$5.79/lb

Member's Mark Smashed Burgers, Frozen, 12 ct.

4.4508 out of 5 stars
4.4508 out of 5 Stars. 366 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Peanuts Two-Tier Cake, $57.98

Peanuts Two-Tier Cake
current price $57.98

Peanuts Two-Tier Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Basketball 10" Double Layer Cake, $17.47

Basketball 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Basketball 10" Double Layer Cake

4.6471 out of 5 stars
4.6471 out of 5 Stars. 17 reviews
Out of stock

Basketball Two-Tier Cake, $57.98

Basketball Two-Tier Cake
current price $57.98

Basketball Two-Tier Cake

4.2778 out of 5 stars
4.2778 out of 5 Stars. 18 reviews
Out of stock

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Ball Tip, Cryovac, priced per pound, $79.56, $7.22/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Ball Tip, Cryovac, priced per pound
current price $79.56
avg. price
$7.22/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Beef Ball Tip, Cryovac, priced per pound

4.8333 out of 5 stars
4.8333 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

Baseball 10" Double Layer Cake, $17.47

Baseball 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Baseball 10" Double Layer Cake

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 18 reviews
Out of stock

Baby Shark Full Sheet Cake, $42.94

Baby Shark Full Sheet Cake
current price $42.94

Baby Shark Full Sheet Cake

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 4 reviews
Out of stock

Roses Half Sheet Cookie Cake, Yellow and Light Blue, $19.98

Roses Half Sheet Cookie Cake, Yellow and Light Blue
current price $19.98

Roses Half Sheet Cookie Cake, Yellow and Light Blue

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 16 reviews
Out of stock

Roses Half Sheet Cookie Cake, Yellow and Red, $19.98

Roses Half Sheet Cookie Cake, Yellow and Red
current price $19.98

Roses Half Sheet Cookie Cake, Yellow and Red

4.25 out of 5 stars
4.25 out of 5 Stars. 8 reviews
Out of stock

Shark Two-Tier Cake, $57.98

Shark Two-Tier Cake
current price $57.98

Shark Two-Tier Cake

4.4444 out of 5 stars
4.4444 out of 5 Stars. 18 reviews
Out of stock

Safari Animals Full Sheet Cake, $42.94

Safari Animals Full Sheet Cake
current price $42.94

Safari Animals Full Sheet Cake

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 12 reviews
Out of stock

Baseball Two-Tier Cake, $57.98

Baseball Two-Tier Cake
current price $57.98

Baseball Two-Tier Cake

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 25 reviews
Out of stock

Basketball Full Sheet Cake, $42.94

Basketball Full Sheet Cake
current price $42.94

Basketball Full Sheet Cake

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 5 reviews
Out of stock

Shark Full Sheet Cake, $42.94

Shark Full Sheet Cake
current price $42.94

Shark Full Sheet Cake

4.9412 out of 5 stars
4.9412 out of 5 Stars. 17 reviews
Out of stock

Baseball Full Sheet Cake, $42.94

Baseball Full Sheet Cake
current price $42.94

Baseball Full Sheet Cake

3.8889 out of 5 stars
3.8889 out of 5 Stars. 9 reviews
Out of stock

Fresh Australian Boneless Leg of Lamb, Case, priced per pound, $88.09, $6.98/lb

Fresh Australian Boneless Leg of Lamb, Case, priced per pound
current price $88.09
avg. price
$6.98/lb
Final cost by weight

Fresh Australian Boneless Leg of Lamb, Case, priced per pound

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 15 reviews
Out of stock

Nickles Large Sandwich Buns, 12 ct., $2.32

Nickles Large Sandwich Buns, 12 ct.
current price $2.32

Nickles Large Sandwich Buns, 12 ct.

4.6897 out of 5 stars
4.6897 out of 5 Stars. 29 reviews
Out of stock

Nickles Hot Dog Buns, 12 ct., $2.32, $0.19/ea

Nickles Hot Dog Buns, 12 ct.
current price $2.32
$0.19/ea

Nickles Hot Dog Buns, 12 ct.

4.3636 out of 5 stars
4.3636 out of 5 Stars. 11 reviews
Out of stock

Member's Mark Cookie Dough Brownie, 9 ct., $10.98, $1.22/ea

Member's Mark Cookie Dough Brownie, 9 ct.
current price $10.98
$1.22/ea

Member's Mark Cookie Dough Brownie, 9 ct.

Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.