Game Day Foods

Prices may vary in club and online
Sort by|

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9292 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.2553 out of 5 stars
4.2553 out of 5 Stars. 4141 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Seasoned French Fries, Frozen, 64 oz., $5.97, $0.09/oz

Member's Mark Seasoned French Fries, Frozen, 64 oz.
current price $5.97
$0.09/oz

Member's Mark Seasoned French Fries, Frozen, 64 oz.

4.7751 out of 5 stars
4.7751 out of 5 Stars. 2383 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark White Queso Dip, 32 oz., $6.97, $0.22/oz

Member's Mark White Queso Dip, 32 oz.
current price $6.97
$0.22/oz

Member's Mark White Queso Dip, 32 oz.

4.4476 out of 5 stars
4.4476 out of 5 Stars. 2165 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Fresh Pico De Gallo Style Salsa, 48 oz., $6.73, $0.14/oz

Member's Mark Fresh Pico De Gallo Style Salsa, 48 oz.
current price $6.73
$0.14/oz

Member's Mark Fresh Pico De Gallo Style Salsa, 48 oz.

4.3819 out of 5 stars
4.3819 out of 5 Stars. 1681 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Kinder's Hickory Brown Sugar BBQ Sauce, 27 oz., $5.64, $0.21/oz

Kinder's Hickory Brown Sugar BBQ Sauce, 27 oz.
Sponsored
current price $5.64
$0.21/oz

Kinder's Hickory Brown Sugar BBQ Sauce, 27 oz.

4.8071 out of 5 stars
4.8071 out of 5 Stars. 1524 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea

Instant Savings
Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
current price Now $5.98, Was $6.98
$0.25/ea
$1 off
Ends Oct 12

Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.

4.6983 out of 5 stars
4.6983 out of 5 Stars. 3225 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct., $14.82, $0.21/ea

Member's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct.
current price $14.82
$0.21/ea

Member's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct.

4.3907 out of 5 stars
4.3907 out of 5 Stars. 2639 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs., $22.97, $3.83/lb

Member's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.
current price $22.97
$3.83/lb

Member's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.

4.5962 out of 5 stars
4.5962 out of 5 Stars. 7242 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz., $5.78, $0.21/oz

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz.
Sponsored
current price $5.78
$0.21/oz

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz.

4.7732 out of 5 stars
4.7732 out of 5 Stars. 1248 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Beef Franks, 4 oz., 12 ct., $12.96, $4.32/lb

Member's Mark Beef Franks, 4 oz., 12 ct.
current price $12.96
$4.32/lb

Member's Mark Beef Franks, 4 oz., 12 ct.

4.7672 out of 5 stars
4.7672 out of 5 Stars. 4768 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea

Member's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
current price $7.87
$0.22/ea

Member's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.

4.7692 out of 5 stars
4.7692 out of 5 Stars. 3938 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin, Vacuum Pack, priced per pound, $21.68, $2.48/lb

Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin, Vacuum Pack, priced per pound
current price $21.68
avg. price
$2.48/lb
Final cost by weight

Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin, Vacuum Pack, priced per pound

4.8086 out of 5 stars
4.8086 out of 5 Stars. 3458 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Buffalo Chicken Dip, 28 oz., $8.96, $0.32/oz

Member's Mark Buffalo Chicken Dip, 28 oz.
current price $8.96
$0.32/oz

Member's Mark Buffalo Chicken Dip, 28 oz.

4.267 out of 5 stars
4.267 out of 5 Stars. 573 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct., $8.46, $0.60/ea

Member's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct.
current price $8.46
$0.60/ea

Member's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct.

4.5399 out of 5 stars
4.5399 out of 5 Stars. 2647 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz., $7.28, $0.23/oz

Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz.
current price $7.28
$0.23/oz

Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz.

4.459 out of 5 stars
4.459 out of 5 Stars. 1501 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound, $22.30, $2.48/lb

Member's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound
current price $22.30
avg. price
$2.48/lb
Final cost by weight

Member's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound

4.7182 out of 5 stars
4.7182 out of 5 Stars. 2889 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs., $8.96, $4.48/lb

Member's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
current price $8.96
$4.48/lb

Member's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.

4.6709 out of 5 stars
4.6709 out of 5 Stars. 4527 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member’s Mark Whole Bone In Pork Loin Back Ribs, Vacuum Pack, priced per pound, $24.36, $3.48/lb

Member’s Mark Whole Bone In Pork Loin Back Ribs, Vacuum Pack, priced per pound
current price $24.36
avg. price
$3.48/lb
Final cost by weight

Member’s Mark Whole Bone In Pork Loin Back Ribs, Vacuum Pack, priced per pound

4.6615 out of 5 stars
4.6615 out of 5 Stars. 5755 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Southern Style Waffle Fries, Frozen, 4 lbs., $6.98, $1.75/lb

Member's Mark Southern Style Waffle Fries, Frozen, 4 lbs.
current price $6.98
$1.75/lb

Member's Mark Southern Style Waffle Fries, Frozen, 4 lbs.

4.5652 out of 5 stars
4.5652 out of 5 Stars. 4220 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct., $12.84, $0.80/ea

Member's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
current price $12.84
$0.80/ea

Member's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.

4.6091 out of 5 stars
4.6091 out of 5 Stars. 5876 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs., $17.97, $5.99/lb

Member's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.
current price $17.97
$5.99/lb

Member's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.

4.6514 out of 5 stars
4.6514 out of 5 Stars. 4222 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices, $12.17, $2.43/lb

Member's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices
current price $12.17
$2.43/lb

Member's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices

4.6758 out of 5 stars
4.6758 out of 5 Stars. 3683 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound, $16.44, $5.48/lb

Member's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound
current price $16.44
avg. price
$5.48/lb
Final cost by weight

Member's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound

4.3838 out of 5 stars
4.3838 out of 5 Stars. 3314 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98

Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
current price $8.98

Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza

3.8685 out of 5 stars
3.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Seasoned Pulled Chicken 2 lbs., $15.86, $7.93/lb

Member's Mark Seasoned Pulled Chicken 2 lbs.
current price $15.86
$7.93/lb

Member's Mark Seasoned Pulled Chicken 2 lbs.

4.4566 out of 5 stars
4.4566 out of 5 Stars. 3579 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound, $47.50, $13.97/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound
current price $47.50
avg. price
$13.97/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound

4.488 out of 5 stars
4.488 out of 5 Stars. 6186 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Extra Meaty Baby Back Pork Ribs 3 lbs., $16.36, $5.45/lb

Member's Mark Extra Meaty Baby Back Pork Ribs 3 lbs.
current price $16.36
$5.45/lb

Member's Mark Extra Meaty Baby Back Pork Ribs 3 lbs.

4.5534 out of 5 stars
4.5534 out of 5 Stars. 4006 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound, $16.45, $9.14/lb

Member's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound
current price $16.45
avg. price
$9.14/lb
Final cost by weight

Member's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound

4.324 out of 5 stars
4.324 out of 5 Stars. 1830 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Dill Pickle Chips, 81 fl. oz., $5.97, $0.07/foz

Member's Mark Dill Pickle Chips, 81 fl. oz.
current price $5.97
$0.07/foz

Member's Mark Dill Pickle Chips, 81 fl. oz.

4.5815 out of 5 stars
4.5815 out of 5 Stars. 1245 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct., $20.93, $0.87/ea

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
current price $20.93
$0.87/ea

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 1200 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, Frozen, 10 lbs., $24.97, Was $26.97, $2.50/lb

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, Frozen, 10 lbs.
current price Now $24.97, Was $26.97
$2.50/lb
$2 off

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, Frozen, 10 lbs.

4.5272 out of 5 stars
4.5272 out of 5 Stars. 2741 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

White Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk., $29.99, $1.25/ea

White Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk.
current price $29.99
$1.25/ea

White Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk.

4.3734 out of 5 stars
4.3734 out of 5 Stars. 1122 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Member's Mark Whole Bone-In Pork Spare Ribs, Vacuum Pack, priced per pound, $29.06, $2.98/lb

Member's Mark Whole Bone-In Pork Spare Ribs, Vacuum Pack, priced per pound
current price $29.06
avg. price
$2.98/lb
Final cost by weight

Member's Mark Whole Bone-In Pork Spare Ribs, Vacuum Pack, priced per pound

4.5939 out of 5 stars
4.5939 out of 5 Stars. 2785 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Pineapple Jalapeno Popper Dip, 24 oz., $7.77, $0.32/oz

Member's Mark Pineapple Jalapeno Popper Dip, 24 oz.
current price $7.77
$0.32/oz

Member's Mark Pineapple Jalapeno Popper Dip, 24 oz.

4.6119 out of 5 stars
4.6119 out of 5 Stars. 2208 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Bone-In Oven Roasted Chicken Wings, Frozen, 3 lbs., $14.98, $4.99/lb

Member's Mark Bone-In Oven Roasted Chicken Wings, Frozen, 3 lbs.
current price $14.98
$4.99/lb

Member's Mark Bone-In Oven Roasted Chicken Wings, Frozen, 3 lbs.

4.0093 out of 5 stars
4.0093 out of 5 Stars. 1397 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Cucumber Garlic Dill Tzatziki Dip, 24 oz., $6.42, $0.27/oz

Member's Mark Cucumber Garlic Dill Tzatziki Dip, 24 oz.
current price $6.42
$0.27/oz

Member's Mark Cucumber Garlic Dill Tzatziki Dip, 24 oz.

4.3349 out of 5 stars
4.3349 out of 5 Stars. 1490 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound, $52.40, $14.97/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound
current price $52.40
avg. price
$14.97/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound

4.5585 out of 5 stars
4.5585 out of 5 Stars. 6954 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Fully Cooked Pork Carnitas, 2 lbs., $13.98, $6.99/lb

Member's Mark Fully Cooked Pork Carnitas, 2 lbs.
current price $13.98
$6.99/lb

Member's Mark Fully Cooked Pork Carnitas, 2 lbs.

4.7507 out of 5 stars
4.7507 out of 5 Stars. 2792 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct., $12.96, $0.54/ea

Member's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.
current price $12.96
$0.54/ea

Member's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.

4.0552 out of 5 stars
4.0552 out of 5 Stars. 598 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Steak, priced per pound, $20.16, $6.38/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Steak, priced per pound
current price $20.16
avg. price
$6.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Steak, priced per pound

4.3897 out of 5 stars
4.3897 out of 5 Stars. 3177 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Loaded Potato Salad, 3 lbs., $6.98, $2.33/lb

Member's Mark Loaded Potato Salad, 3 lbs.
current price $6.98
$2.33/lb

Member's Mark Loaded Potato Salad, 3 lbs.

4.3844 out of 5 stars
4.3844 out of 5 Stars. 6608 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea

Member's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
current price $34.97
$1.94/ea

Member's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.

4.6649 out of 5 stars
4.6649 out of 5 Stars. 10110 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Double Smoked Thick Cut Bacon, 2 lbs., 2 pk., $18.84, $4.71/lb

Member's Mark Double Smoked Thick Cut Bacon, 2 lbs., 2 pk.
current price $18.84
$4.71/lb

Member's Mark Double Smoked Thick Cut Bacon, 2 lbs., 2 pk.

4.5489 out of 5 stars
4.5489 out of 5 Stars. 2372 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound, $28.14, $5.36/lb

Member's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
current price $28.14
avg. price
$5.36/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound

4.1411 out of 5 stars
4.1411 out of 5 Stars. 1028 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $35.97, $6.00/lb

Member's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
current price $35.97
$6.00/lb

Member's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.

4.6751 out of 5 stars
4.6751 out of 5 Stars. 8815 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz., $9.44, $0.24/oz

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz.
current price $9.44
$0.24/oz

Member's Mark BBQ Baked Beans With Brisket 40 oz.

4.7323 out of 5 stars
4.7323 out of 5 Stars. 5550 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Tray, priced per pound, $37.66, $5.38/lb

Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Tray, priced per pound
current price $37.66
avg. price
$5.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Tray, priced per pound

4.3803 out of 5 stars
4.3803 out of 5 Stars. 618 reviews
Out of stock

Member's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound, $10.76, $5.38/lb

Member's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound
current price $10.76
avg. price
$5.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound

4.4405 out of 5 stars
4.4405 out of 5 Stars. 3326 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

What are the top food choices to serve at a game day party?

Does Sam’s Club sell prepared food for parties?

Can I order Sam’s Club party trays online?

How many people do Sam’s Club party trays feed?

Is it cheaper to buy game day food at Sam’s Club?

What frozen appetizers are best for game day?

Does Sam’s Club have veggie game day platters?

Can I customize a Sam’s Club party platter?

About Game Day Foods

Game Day Party Foods: Crowd-Pleasing Made Simple

Sam’s Club Game Day Party Foods make hosting easy. From bulk snack packs and sliders to dips, wings, and ready-to-serve trays, you’ll find everything you need to feed a hungry crowd—without breaking your budget.

Sam's Club Party Food

Hosting for the big game doesn’t have to be stressful. At Sam’s Club, our Game Day Party Foods collection offers a complete lineup of appetizers, snacks, and ready-to-serve trays—perfect for game-day spreads of any size.

Wings, Sliders & Hearty Mains

Serve fan favorites like buffalo wings, baby back ribs, pulled pork carnitas, and sandwich platters and taco kits. Pre-cooked and ready-to-heat options save you prep time, while bulk packs ensure everyone gets their fill.

Dips, Chips & Finger Foods

No game-day spread is complete without salsa, condiments, queso, guacamole, popper dip, and bulk chip assortments. Sam’s Club party-sized dips and chip bundles keep snack bowls full from kickoff to overtime.

Frozen Appetizers in Bulk

Stock the freezer with mozzarella sticks, egg rolls, jalapeño bites, and mini tacos. Quick to bake and serve, these appetizers are perfect for last-minute gatherings.

Ready-to-Serve Party Trays

Simplify entertaining with meat and cheese platters, sushi trays, shrimp rings, and dessert assortments. Pre-arranged and fresh, these trays are designed for quick pick up and stress-free hosting.

Beverages & Sweets

Round out your spread with soft drinks, beer, sports drinks, and desserts like cookies, brownies, and cake balls. Club-size packs mean more servings for less.

Fuel the Fandom: Epic Menus for the Soccer World Cup 26

Summer 2026 brings the monumental excitement of the Soccer World Cup 2026 right to North American soil. When soccer fans gather from around the globe to cheer on their favorite teams, ordinary snacks won't cut it. To keep fan energy high through every dramatic penalty kick and extra-time thriller, you need a high-performance food strategy that feeds a crowd without keeping you trapped in the kitchen.

Build an international snack stadium right on your kitchen island. Pair hearty, crowd-pleasing mains like smoky baby back ribs and grilled sliders with a heavy rotation of easy-to-grab finger foods. Stack slow cookers with warm, velvety Member's Mark White Queso Dip alongside piles of crispy tortilla chips to handle match-day cravings. For an effortless global feast, complement your warm dishes with fresh Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Trays so your guests can grab a quick bite during halftime. Serving everything with bulk disposable plates and cups ensures cleanup is a breeze when the final whistle blows.

Easy Finger Foods & Grab-and-Go Trays

Minimize your time in the kitchen with premade appetizer trays and frozen pub classics.

Game Day Food Selection: Party Profiles & Prep Types

Food Category Best For Top Recommendation
Fresh Protein Sliders Backyard grilling and tailgate parties; pre-shaped 80/20 chuck portions optimized for quick cooking. 80/20 Beef Chuck Sliders
Ready-to-Serve Trays Zero-prep hosting and casual snacking; fresh ingredients pre-arranged on catering platters. Assorted Pinwheel Tray
Bulk Frozen Appetizers Marathon sports sessions, half-time refills, and kids' parties; quick to bake, air fry, or fry. Mozzarella Sticks 72 ct.
Party-Sized Dips Central snack table layouts; rich and savory blends built to pair with restaurant-style chips. White Queso Dip 32 oz.

Why Choose Sam’s Club for Game Day Food?

Bulk Value – Larger packs at warehouse prices—perfect for parties.

Variety – Wings, sliders, dips, frozen apps, and trays all in one place.

Convenience – Premade trays and heat-and-serve options save time.

Quality – Trusted Member’s Mark products and crowd-pleasing flavors.

Express Delivery – Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com's Delivery for more information.