Member's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Uncooked and unseasoned individually frozen 85/15 ground beef patties
- Made with Sirloin beef
- No preservatives
- 30g protein per serving
- Use these patties to make tasty burgers during your next barbecue
- Big barbeque plans with the crew? Add Member's Mark Steam Table Pans for easy serving, resting and cleanup.
Jimmy Dean Fully Cooked Breakfast Pork Sausage Patties, 24 ct. $9.86 $0.41/ea

Jimmy Dean Fully Cooked Breakfast Pork Sausage Patties, 24 ct.
Members also considered
Jimmy Dean Fully Cooked Turkey Sausage Patties 24 ct. $9.86 $5.48/lb
Sponsored$986current price $9.86$5.48/lbJimmy Dean Fully Cooked Turkey Sausage Patties 24 ct.
39944.4321 out of 5 Stars. 3994 reviews4.4321 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs. $11.97 $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111934.5254 out of 5 Stars. 11193 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs. $12.97 $3.71/lb
$1297current price $12.97$3.71/lbTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs.
94134.4728 out of 5 Stars. 9413 reviews4.4728 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs. $13.97 $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101124.307 out of 5 Stars. 10112 reviews4.307 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs. $14.97 $3.74/lb
$1497current price $14.97$3.74/lbTyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs.
78874.4945 out of 5 Stars. 7887 reviews4.4945 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs. $13.98 $3.50/lb
$1398current price $13.98$3.50/lbMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs.
37464.3817 out of 5 Stars. 3746 reviews4.3817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded and Boneless Honey Barbecue Chicken Bites, Frozen, 3.5 lbs. $12.98 $3.71/lb
$1298current price $12.98$3.71/lbMember's Mark Breaded and Boneless Honey Barbecue Chicken Bites, Frozen, 3.5 lbs.
35694.4038 out of 5 Stars. 3569 reviews4.4038 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs. $17.57 $5.86/lb
$1757current price $17.57$5.86/lbMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs.
34374.3672 out of 5 Stars. 3437 reviews4.3672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Franks, Frozen, 1/8 lb., 80 ct. $40.77 $0.51/ea
$4077current price $40.77$0.51/eaMember's Mark Beef Franks, Frozen, 1/8 lb., 80 ct.
10624.6055 out of 5 Stars. 1062 reviews4.6055 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiRusso's Medium Hot Italian Sausage Links, Frozen, 1/4 lb., 20 ct. $15.97 $0.80/ea
$1597current price $15.97$0.80/eaDiRusso's Medium Hot Italian Sausage Links, Frozen, 1/4 lb., 20 ct.
1874.9037 out of 5 Stars. 187 reviews4.9037 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught North Atlantic Cold Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $33.73 $29.98/lb
$3373current price $33.73avg. price$29.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught North Atlantic Cold Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
6944.2695 out of 5 Stars. 694 reviews4.2695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct. $5.36 $4.29/lb
$536current price $5.36$4.29/lbBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct.
5004.806 out of 5 Stars. 500 reviews4.806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $43.84 $26.98/lb
$4384current price $43.84avg. price$26.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
7114.3516 out of 5 Stars. 711 reviews4.3516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Ground Sirloin Beef Patties
Easy to cook and always convenient, Member's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct. are great for having handy in your freezer. They can be cooked from a frozen state so you save time on having to defrost meat. Member's Mark restaurant-quality products are designed to meet the high demands of the commercial foodservice business. Every product is independently tested and selected to ensure the performance you expect, for an everyday low price. The result is a quality item backed by our commitment to your satisfaction.
Healthy and Delicious
One bag comes with 18 frozen patties and each patty contains 30g of protein. These ground beef burgers are made with an 85/15 ratio, which means that they contain 85% lean meat, but have enough fat in them so that they are nice and juicy when cooked up. In addition to high protein content, these ground sirloin burgers are gluten free and made with no preservatives.
Tasty Burger Ideas
There are so many different ways to serve a beef patty. Go classic and add it to a bun topped with ketchup, pickles, tomatoes and lettuce. Those looking for a low-carb option can simply wrap the beef patty in lettuce instead of a bun. Other fun toppings include cheese, relish, mushrooms, onion rings and French fries. If you're hosting a party or a barbecue, simply cook up all of the burgers and leave different rolls and toppings out so each guest can create their own custom burger. And remember, these can be cooked from a frozen state, so just add them to a hot pan or the grill once you take them out of the freezer.
Preparation Instructions
Patties should be cooked thoroughly. The juices should run clear and the center of the patties should not be pink. Beef patties should be cooked to an internal temperature of 160°F. Measure temperature at the center of the patty with a meat thermometer. Cook from frozen.
Electric Skillet or Fry Pan
Preheat skillet to 325°F (medium). Fry patties for 13-14 minutes, turning every 3-4 minutes.
Grill
Preheat grill to medium-low. Grill patties for 16-18 minutes, turning halfway through grill time.
Meal Idea - Out West Burger (Serves 2)
Ingredients
- 1/4 cup mayo
- 1/4 cup BBQ sauce
- 2 slices colby jack cheese
- 4 slices thick cut bacon, cooked
- 4 onion rings, cooked
- Burger buns
Directions
While burger patty is cooking*, mix together the mayo and BBQ sauce, then refrigerate. Right before burger is done, add sliced cheese and let it begin to melt. Lather both sides of the bun in the BBQ mayo mixture, add the burger patty, and layer with 2 slices of the thick cut bacon and 2 crunchy onion rings. This burger is so delish, it's about to get western!
*When cooking burger patty, please use a food thermometer to be sure they have reached a safe minimum internal temperature of 160°F.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Resealable for Freshness
- Keep Frozen
- Quantity: 18 ct. (1/3 lb. patties)
Net Weight: 6 lbs.
Ingredients: Sirloin Beef, Beef.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,999 reviews
Verified Purchase
Decent burger for a quick meal.
After years of making burger patties and freezing them I gave these a try. It’s a decent restaurant type frozen hamburger. Not much shrinkage and easy to cook from frozen for a fast tasty meal. I am on my 3 bag, and now part of my regular “pull a rabbit out of the hat” meal.
Verified Purchase
A favorite summer time treat.
These burgers are like eating steak on a bun. We put barbecue sauce on the frozen patties and put them on the grill. Flip em in four minutes, and four minutes later they are ready to eat. Unfortunately they are more pricey than they were just a year ago, but then everything else is too. As long as we can still afford them, we will keep buying them. Oh, did I mention that the flavor is simply outstanding!
Verified Purchase
Loving these
Great hamburger patties minimal grease easy to cook while frozen that helps when both extra moisture. Start buying them years ago. Price has gone but what hasn’t
Items you may like
Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68334.7904 out of 5 Stars. 6833 reviews4.7904 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs. $24.94 $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163144.7708 out of 5 Stars. 16314 reviews4.7708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25864.6845 out of 5 Stars. 2586 reviews4.6845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs. $12.64 Was $14.64 $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43024.6125 out of 5 Stars. 4302 reviews4.6125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct. $9.36 $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
138574.8184 out of 5 Stars. 13857 reviews4.8184 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs. $18.96 $9.48/lb
$1896current price $18.96$9.48/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs.
93584.4663 out of 5 Stars. 9358 reviews4.4663 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs. $15.94 $7.97/lb
$1594current price $15.94$7.97/lbMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs.
37634.6896 out of 5 Stars. 3763 reviews4.6896 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $18.97 $9.48/lb
$1897current price $18.97$9.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
41884.7249 out of 5 Stars. 4188 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound $36.55 $14.62/lb
$3655current price $36.55avg. price$14.62/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound
20504.4176 out of 5 Stars. 2050 reviews4.4176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Cooked Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 2 lbs. $17.47 $8.73/lb
$1747current price $17.47$8.73/lbMember's Mark Farm Raised Large Cooked Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 2 lbs.
27274.6494 out of 5 Stars. 2727 reviews4.6494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13144.2253 out of 5 Stars. 1314 reviews4.2253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs. $19.94 $6.65/lb
$1994current price $19.94$6.65/lbMember’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs.
2404.2375 out of 5 Stars. 240 reviews4.2375 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs. $16.94 $8.47/lb
$1694current price $16.94$8.47/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs.
18764.7537 out of 5 Stars. 1876 reviews4.7537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery