Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct. $14.98 $0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
current price $14.98
$0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 25 reviews

Condiments & Sauces

Prices may vary in club and online

Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk. $7.98 $0.17/foz

Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk.
Sponsored
current price $7.98
$0.17/foz

Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk.

4.808 out of 5 stars
4.808 out of 5 Stars. 4313 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Duke's Real Mayonnaise, 64 fl. oz. $8.48 $0.13/foz

Duke's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.
Sponsored
current price $8.48
$0.13/foz

Duke's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.

4.8225 out of 5 stars
4.8225 out of 5 Stars. 2282 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Heinz 57 Sauce, 20 oz., 2 pk. $8.58 $0.21/oz

Heinz 57 Sauce, 20 oz., 2 pk.
current price $8.58
$0.21/oz

Heinz 57 Sauce, 20 oz., 2 pk.

4.8073 out of 5 stars
4.8073 out of 5 Stars. 1915 reviews
Available for Shipping

Miracle Whip Original Mayo-like Dressing, 1 gal. $14.24 $0.11/oz

Miracle Whip Original Mayo-like Dressing, 1 gal.
current price $14.24
$0.11/oz

Miracle Whip Original Mayo-like Dressing, 1 gal.

4.6116 out of 5 stars
4.6116 out of 5 Stars. 3916 reviews
Available for Shipping

French's Classic Regular Worcestershire Sauce, 1 gal. $8.78 $0.07/oz

French's Classic Regular Worcestershire Sauce, 1 gal.
current price $8.78
$0.07/oz

French's Classic Regular Worcestershire Sauce, 1 gal.

4.7452 out of 5 stars
4.7452 out of 5 Stars. 467 reviews
Available for Shipping

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz. $5.54

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz.
Sponsored
current price $5.54

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz.

4.7566 out of 5 stars
4.7566 out of 5 Stars. 3283 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Ken's Steak House Honey Mustard, 32 oz. $4.98 $0.16/foz

Ken's Steak House Honey Mustard, 32 oz.
current price $4.98
$0.16/foz

Ken's Steak House Honey Mustard, 32 oz.

4.7905 out of 5 stars
4.7905 out of 5 Stars. 525 reviews
Available for Shipping

Yo Mama's Foods Low-Carb Italian Pasta Sauce Gift Box, 25 oz., 3 pk. $18.98 $0.25/oz

Yo Mama's Foods Low-Carb Italian Pasta Sauce Gift Box, 25 oz., 3 pk.
current price $18.98
$0.25/oz

Yo Mama's Foods Low-Carb Italian Pasta Sauce Gift Box, 25 oz., 3 pk.

4.801 out of 5 stars
4.801 out of 5 Stars. 196 reviews
Available for Shipping

McCormick Mayonesa Mayonnaise with Lime Juice, 28 fl. oz., 2 pk. $11.68 $0.21/foz

McCormick Mayonesa Mayonnaise with Lime Juice, 28 fl. oz., 2 pk.
current price $11.68
$0.21/foz

McCormick Mayonesa Mayonnaise with Lime Juice, 28 fl. oz., 2 pk.

4.7561 out of 5 stars
4.7561 out of 5 Stars. 865 reviews
Available for Shipping

Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz

Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
Sponsored
current price $9.76
$0.22/oz

Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.

4.7907 out of 5 stars
4.7907 out of 5 Stars. 6846 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Red Gold Tomato Ketchup Single-Serve Packets 1,000 ct. $19.98 $0.02/ea

Red Gold Tomato Ketchup Single-Serve Packets 1,000 ct.
current price $19.98
$0.02/ea

Red Gold Tomato Ketchup Single-Serve Packets 1,000 ct.

4.7769 out of 5 stars
4.7769 out of 5 Stars. 130 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Texas Pete Hot Sauce, 200 ct. $16.48 $0.08/ea

Texas Pete Hot Sauce, 200 ct.
current price $16.48
$0.08/ea

Texas Pete Hot Sauce, 200 ct.

4.5932 out of 5 stars
4.5932 out of 5 Stars. 59 reviews
Available for Shipping

Yellowbird Blue Agave Sriracha, 19.6 oz. $8.98 $0.46/oz

Yellowbird Blue Agave Sriracha, 19.6 oz.
current price $8.98
$0.46/oz

Yellowbird Blue Agave Sriracha, 19.6 oz.

4.9106 out of 5 stars
4.9106 out of 5 Stars. 235 reviews
Available for Shipping

Dale's Steak Seasoning Marinade, 64 fl. oz. $11.98 $0.19/oz

Dale's Steak Seasoning Marinade, 64 fl. oz.
current price $11.98
$0.19/oz

Dale's Steak Seasoning Marinade, 64 fl. oz.

4.7266 out of 5 stars
4.7266 out of 5 Stars. 289 reviews
Available for Shipping

Whataburger Fancy Ketchup, 40 oz., 2 pk. $7.98 $0.10/oz

Whataburger Fancy Ketchup, 40 oz., 2 pk.
current price $7.98
$0.10/oz

Whataburger Fancy Ketchup, 40 oz., 2 pk.

4.7436 out of 5 stars
4.7436 out of 5 Stars. 156 reviews
Available for Shipping

Whataburger Spicy Ketchup, 40 oz., 2 pk. $7.48 $0.09/oz

Whataburger Spicy Ketchup, 40 oz., 2 pk.
current price $7.48
$0.09/oz

Whataburger Spicy Ketchup, 40 oz., 2 pk.

4.7286 out of 5 stars
4.7286 out of 5 Stars. 210 reviews
Available for Shipping

Cholula Original Hot Sauce, 12 oz., 2 pk. $7.98 Was $9.98 $3.99/ea

Instant Savings
Cholula Original Hot Sauce, 12 oz., 2 pk.
current price Now $7.98, Was $9.98
$3.99/ea
$2 off
Ends Oct 19

Cholula Original Hot Sauce, 12 oz., 2 pk.

4.8449 out of 5 stars
4.8449 out of 5 Stars. 445 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Cattlemen's Carolina Tangy Gold Barbecue Sauce, 1 gal. $18.78 $0.15/oz

Cattlemen's Carolina Tangy Gold Barbecue Sauce, 1 gal.
current price $18.78
$0.15/oz

Cattlemen's Carolina Tangy Gold Barbecue Sauce, 1 gal.

4.6702 out of 5 stars
4.6702 out of 5 Stars. 285 reviews
Available for Shipping

Patak's Butter Chicken Curry Simmer Sauce, 15 oz., 2 pk. $7.26 $3.63/ea

Patak's Butter Chicken Curry Simmer Sauce, 15 oz., 2 pk.
current price $7.26
$3.63/ea

Patak's Butter Chicken Curry Simmer Sauce, 15 oz., 2 pk.

4.2908 out of 5 stars
4.2908 out of 5 Stars. 196 reviews
Available for Shipping

Cookies Original Bar "B" "Q" Sauce, 1 gal. $18.98 $0.15/foz

Cookies Original Bar "B" "Q" Sauce, 1 gal.
current price $18.98
$0.15/foz

Cookies Original Bar "B" "Q" Sauce, 1 gal.

4.2632 out of 5 stars
4.2632 out of 5 Stars. 19 reviews
Available for Shipping

Best Maid Whole Dill, 5 gal. $32.98

Best Maid Whole Dill, 5 gal.
current price $32.98

Best Maid Whole Dill, 5 gal.

4.6552 out of 5 stars
4.6552 out of 5 Stars. 58 reviews
Available for Shipping

Hidden Valley, Garlic Ranch Dry Dressing & Seasoning, 6 Pack $6.98 $1.16/ea

Hidden Valley, Garlic Ranch Dry Dressing & Seasoning, 6 Pack
current price $6.98
$1.16/ea

Hidden Valley, Garlic Ranch Dry Dressing & Seasoning, 6 Pack

Available for Pickup

Doña María Mole, 8.25 oz., 4 pk. $9.38

Doña María Mole, 8.25 oz., 4 pk.
current price $9.38

Doña María Mole, 8.25 oz., 4 pk.

4.6792 out of 5 stars
4.6792 out of 5 Stars. 53 reviews
Available for Shipping

Huy Fong Sriracha Sauce, 28 oz., 2 pk. $9.98 $0.18/oz

Huy Fong Sriracha Sauce, 28 oz., 2 pk.
current price $9.98
$0.18/oz

Huy Fong Sriracha Sauce, 28 oz., 2 pk.

4.8829 out of 5 stars
4.8829 out of 5 Stars. 205 reviews
Available for Shipping

Carbone Fine Foods Roasted Garlic Alfredo Sauce, 30 oz., 2 pk. $9.91 $0.33/oz

Carbone Fine Foods Roasted Garlic Alfredo Sauce, 30 oz., 2 pk.
current price $9.91
$0.33/oz

Carbone Fine Foods Roasted Garlic Alfredo Sauce, 30 oz., 2 pk.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Imo's Pizza Italian Dressing and Marinade, 2pk of 20 oz Bottles $9.48 $4.74/ea

Imo's Pizza Italian Dressing and Marinade, 2pk of 20 oz Bottles
current price $9.48
$4.74/ea

Imo's Pizza Italian Dressing and Marinade, 2pk of 20 oz Bottles

4.6579 out of 5 stars
4.6579 out of 5 Stars. 38 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Cranberry Crunch Salad Topper, 20 oz. $9.98 $0.50/oz

Member's Mark Cranberry Crunch Salad Topper, 20 oz.
current price $9.98
$0.50/oz

Member's Mark Cranberry Crunch Salad Topper, 20 oz.

4.8235 out of 5 stars
4.8235 out of 5 Stars. 34 reviews
Available for Shipping or Pickup

Kewpie Spicy Mayo, 24oz. $6.88 Was $7.48 $0.29/oz

Kewpie Spicy Mayo, 24oz.
current price Now $6.88, Was $7.48
$0.29/oz
$0.60 off

Kewpie Spicy Mayo, 24oz.

Available for Shipping

Kinder's Original BBQ Sauce, 27 oz. $5.98 $0.22/oz

Kinder's Original BBQ Sauce, 27 oz.
current price $5.98
$0.22/oz

Kinder's Original BBQ Sauce, 27 oz.

Available for Shipping

Kinder's Honey Hot BBQ Sauce, 27 oz. $5.98 $0.22/oz

Kinder's Honey Hot BBQ Sauce, 27 oz.
current price $5.98
$0.22/oz

Kinder's Honey Hot BBQ Sauce, 27 oz.

Available for Shipping

Kinder's Roasted Turkey Liquid Gravy 14.1 oz., 2 pk. $6.78 $0.24/oz

Kinder's Roasted Turkey Liquid Gravy 14.1 oz., 2 pk.
current price $6.78
$0.24/oz

Kinder's Roasted Turkey Liquid Gravy 14.1 oz., 2 pk.

Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Smash Kitchen USDA Organic Yellow Mustard, 20 oz., 2 pk. $5.98 $0.15/oz

Smash Kitchen USDA Organic Yellow Mustard, 20 oz., 2 pk.
current price $5.98
$0.15/oz

Smash Kitchen USDA Organic Yellow Mustard, 20 oz., 2 pk.

Available for Shipping

Primal Kitchen Ranch , 31 fl.oz. $10.98 $0.35/foz

Primal Kitchen Ranch , 31 fl.oz.
current price $10.98
$0.35/foz

Primal Kitchen Ranch , 31 fl.oz.

Available for Shipping

Member's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct. $38.28 $0.91/lb

Member's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct.
current price $38.28
$0.91/lb

Member's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Best Foods Purely 100% Avocado Oil Mayonnaise, 32 oz. $8.98 $0.28/oz

Best Foods Purely 100% Avocado Oil Mayonnaise, 32 oz.
current price $8.98
$0.28/oz

Best Foods Purely 100% Avocado Oil Mayonnaise, 32 oz.

4.8085 out of 5 stars
4.8085 out of 5 Stars. 590 reviews
Available for Shipping

Kinder's Sticky Honey and Sweet & Tangy Wing & Dipping Sauces, 2 pk. $7.98 $0.25/oz

Kinder's Sticky Honey and Sweet & Tangy Wing & Dipping Sauces, 2 pk.
current price $7.98
$0.25/oz

Kinder's Sticky Honey and Sweet & Tangy Wing & Dipping Sauces, 2 pk.

4.7101 out of 5 stars
4.7101 out of 5 Stars. 138 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Poshi Premium Green Olive Snack Packs, 1.1 oz., 12 pk. $10.98 $0.92/ea

Poshi Premium Green Olive Snack Packs, 1.1 oz., 12 pk.
current price $10.98
$0.92/ea

Poshi Premium Green Olive Snack Packs, 1.1 oz., 12 pk.

Available for Shipping

Heinz Tomato Ketchup Single-Serve Packets, 1000 ct. $22.98 $0.02/ea

Heinz Tomato Ketchup Single-Serve Packets, 1000 ct.
current price $22.98
$0.02/ea

Heinz Tomato Ketchup Single-Serve Packets, 1000 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Valentina Hot Sauce, 12 fl. oz., 6 pk. $8.98 $0.12/oz

Valentina Hot Sauce, 12 fl. oz., 6 pk.
current price $8.98
$0.12/oz

Valentina Hot Sauce, 12 fl. oz., 6 pk.

4.3782 out of 5 stars
4.3782 out of 5 Stars. 156 reviews
Out of stock

Kewpie Mayonnaise, 24oz. $6.88 Was $7.48 $0.29/oz

Kewpie Mayonnaise, 24oz.
current price $6.88, Was $7.48
$0.29/oz
$0.60 off

Kewpie Mayonnaise, 24oz.

Out of stock

Kinder's Gold Label Sweet Honey BBQ Sauce, 27.5 oz. $7.48 $0.27/oz

Kinder's Gold Label Sweet Honey BBQ Sauce, 27.5 oz.
current price $7.48
$0.27/oz

Kinder's Gold Label Sweet Honey BBQ Sauce, 27.5 oz.

Out of stock

Smash Kitchen USDA Organic Real Mayonnaise, 32 oz. Jar $8.98 $0.28/oz

Smash Kitchen USDA Organic Real Mayonnaise, 32 oz. Jar
current price $8.98
$0.28/oz

Smash Kitchen USDA Organic Real Mayonnaise, 32 oz. Jar

Out of stock

Smash Kitchen USDA Organic Tomato Ketchup, 32 oz., 2 pk. $9.98 $0.16/oz

Smash Kitchen USDA Organic Tomato Ketchup, 32 oz., 2 pk.
current price $9.98
$0.16/oz

Smash Kitchen USDA Organic Tomato Ketchup, 32 oz., 2 pk.

Out of stock

Frequently Asked Questions

What condiments can I buy in bulk at Sam’s Club?

Does Sam’s Club sell variety of cooking oils?

Can I order condiments and sauces online for delivery?

Does Sam’s Club sell cooking oils in big packs?

Are pasta sauces available at Sam’s Club?

Does Sam’s Club carry restaurant-sized condiments and sauces?

What are the best condiments to keep stocked from Sam’s Club?

About Condiments & Sauces

Bulk Condiments, Oils & Sauces at Sam’s Club

Looking to stock your pantry with flavor-packed essentials? Sam’s Club offers bulk condiments, sauces, and cooking oils at member-only prices. Whether you’re shopping for your household, meal prepping, or running a food service business, buying in bulk helps you save money while always having your favorite staples on hand.

Shop Bulk Condiments for Everyday Meals

From family classics like ketchup, mustard, and mayonnaise to BBQ sauce, relish, and hot sauce, Sam’s Club makes it easy to buy condiments in bulk. For bold flavors, explore salsas, BBQ sauces, hummus and dips—perfect for parties, cookouts, and restaurants.

High-Quality Cooking Oils in Bulk

Choose from a wide range of bulk cooking oils, including extra virgin olive oil, avocado oil, canola oil, ghee and coconut oil. Whether you’re sautéing, frying, or baking, Sam’s Club has the restaurant-size oils you need to cook with confidence.

Salad Dressings for Every Taste

Make everyday meals simple and delicious with Sam's club salad dressings and croutons. Stock up on classic ranch , vinegarette,  honey mustard, and gourmet Italian dressing designed for families, events, or commercial kitchens. Add some crunch with seasoned croutons and crisps or even fresh gourmet topping.

Sauces & Marinades

Stock up on marinara, Alfredo, and bulk tomato sauces. These versatile sauces simplify meal prep for families or catering. Check out member’s favorite country sausage gravy, original Red Hot sauce, classic pesto all available at Sam’s Club.

Pickles, Peppers and Olives

Select from a huge variety of marinated pickles, peppers and olives available in individual packs and bulk size at Sam’s Club. Choices include pitted olives, pickles in jars and snack packs, and even Member’s Mark stuffed olives.