Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Cello Imported Parmesan Cheese Wheel approx. 15 lbs., $146.87, $9.79/lb

Cello Imported Parmesan Cheese Wheel approx. 15 lbs.
current price $146.87
$9.79/lb

Cello Imported Parmesan Cheese Wheel approx. 15 lbs.

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 10 reviews
Available for Shipping

La Banderita Carb Counter 10" Tortillas Family Pack 10 Count, $5.98, $0.60/ea

La Banderita Carb Counter 10" Tortillas Family Pack 10 Count
current price $5.98
$0.60/ea

La Banderita Carb Counter 10" Tortillas Family Pack 10 Count

4.5825 out of 5 stars
4.5825 out of 5 Stars. 491 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Graceful Radiance Two-Tier Cake, $57.98

Graceful Radiance Two-Tier Cake
current price $57.98

Graceful Radiance Two-Tier Cake

4.2857 out of 5 stars
4.2857 out of 5 Stars. 7 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Marvel's Spider-Man Two-Tier Cake, $57.98

Marvel's Spider-Man Two-Tier Cake
current price $57.98

Marvel's Spider-Man Two-Tier Cake

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 50 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz., $4.28, $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.
current price $4.28
$0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.

4.303 out of 5 stars
4.303 out of 5 Stars. 1429 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Minnie Mouse Half Sheet Cake, $23.84

Minnie Mouse Half Sheet Cake
current price $23.84

Minnie Mouse Half Sheet Cake

4.614 out of 5 stars
4.614 out of 5 Stars. 57 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Bharatma Paneer Cheese 2 lbs., $8.46

Bharatma Paneer Cheese 2 lbs.
current price $8.46

Bharatma Paneer Cheese 2 lbs.

4.5802 out of 5 stars
4.5802 out of 5 Stars. 243 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sonic Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Sonic Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Sonic Half Sheet Cookie Cake

4.6316 out of 5 stars
4.6316 out of 5 Stars. 19 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Mission Carb Balance 10" Wheat Flour Tortillas, 12 ct., $6.98, $0.23/oz

Mission Carb Balance 10" Wheat Flour Tortillas, 12 ct.
current price $6.98
$0.23/oz

Mission Carb Balance 10" Wheat Flour Tortillas, 12 ct.

4.6571 out of 5 stars
4.6571 out of 5 Stars. 70 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Rastelli's Angus Beef Filet Mignon with Tuscan Herb Butter, Frozen, 8 oz., 16 ct., $254.77, $15.92/ea

Rastelli's Angus Beef Filet Mignon with Tuscan Herb Butter, Frozen, 8 oz., 16 ct.
current price $254.77
$15.92/ea

Rastelli's Angus Beef Filet Mignon with Tuscan Herb Butter, Frozen, 8 oz., 16 ct.

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 5 reviews
Available for Shipping

Lilo and Stitch Two-Tier Cake, $57.98

Lilo and Stitch Two-Tier Cake
current price $57.98

Lilo and Stitch Two-Tier Cake

4.5882 out of 5 stars
4.5882 out of 5 Stars. 34 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pokemon Two-Tier Cake, $57.98

Pokemon Two-Tier Cake
current price $57.98

Pokemon Two-Tier Cake

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 8 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Double Date Organic Whole Medjool Dates, 2 lbs., $9.95, $4.97/lb

Double Date Organic Whole Medjool Dates, 2 lbs.
current price $9.95
$4.97/lb

Double Date Organic Whole Medjool Dates, 2 lbs.

4.4583 out of 5 stars
4.4583 out of 5 Stars. 96 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Graceful Radiance Full Sheet Cake, $42.94

Graceful Radiance Full Sheet Cake
current price $42.94

Graceful Radiance Full Sheet Cake

3.6667 out of 5 stars
3.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Football 10" Double Layer Cake, $17.47

Football 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Football 10" Double Layer Cake

4.2727 out of 5 stars
4.2727 out of 5 Stars. 22 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hello Kitty Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Hello Kitty Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Hello Kitty Half Sheet Cookie Cake

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 15 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Bluey Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Bluey Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Bluey Half Sheet Cookie Cake

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 15 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hello Kitty Two-Tier Cake, $57.98

Hello Kitty Two-Tier Cake
current price $57.98

Hello Kitty Two-Tier Cake

4.9231 out of 5 stars
4.9231 out of 5 Stars. 13 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Bluapple Carbon Produce Saver Combo Pack, 2 ct., $19.96

Bluapple Carbon Produce Saver Combo Pack, 2 ct.
current price $19.96

Bluapple Carbon Produce Saver Combo Pack, 2 ct.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 9 reviews
Available for Shipping

Crescent Foods Halal Premium Beef Curated Box, Frozen, 9 lbs., $143.14

Crescent Foods Halal Premium Beef Curated Box, Frozen, 9 lbs.
current price $143.14

Crescent Foods Halal Premium Beef Curated Box, Frozen, 9 lbs.

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

Cello Domestic Romano Cheese Wheel approx. 18 lbs., $174.26, $9.68/lb

Cello Domestic Romano Cheese Wheel approx. 18 lbs.
current price $174.26
$9.68/lb

Cello Domestic Romano Cheese Wheel approx. 18 lbs.

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Pokemon Full Sheet Cake, $42.94

Pokemon Full Sheet Cake
current price $42.94

Pokemon Full Sheet Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Aunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk., $7.78

Aunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk.
current price $7.78

Aunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk.

4.7484 out of 5 stars
4.7484 out of 5 Stars. 314 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk., $3.52, $0.09/oz

Nickles Toastmaster White Bread  20 oz., 2 pk.
current price $3.52
$0.09/oz

Nickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk.

4.2715 out of 5 stars
4.2715 out of 5 Stars. 383 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Graceful Radiance Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Graceful Radiance Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Graceful Radiance Half Sheet Cookie Cake

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 4 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Nickles Country Style Honey Buns, 12 ct., $2.54

Nickles Country Style Honey Buns, 12 ct.
current price $2.54

Nickles Country Style Honey Buns, 12 ct.

4.634 out of 5 stars
4.634 out of 5 Stars. 388 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Minnie Mouse Two-Tier Cake, $57.98

Minnie Mouse Two-Tier Cake
current price $57.98

Minnie Mouse Two-Tier Cake

4.375 out of 5 stars
4.375 out of 5 Stars. 32 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Marvel's Spider-Man Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Marvel's Spider-Man Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Marvel's Spider-Man Half Sheet Cookie Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 13 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Mickey Mouse Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Mickey Mouse Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Mickey Mouse Half Sheet Cookie Cake

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 6 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Disney Princess Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Disney Princess Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Disney Princess Half Sheet Cookie Cake

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 12 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Minecraft Two-Tier Cake, $57.98

Minecraft Two-Tier Cake
current price $57.98

Minecraft Two-Tier Cake

4.2703 out of 5 stars
4.2703 out of 5 Stars. 37 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Shark 10" Double Layer Cake, $17.47

Shark 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Shark 10" Double Layer Cake

4.3868 out of 5 stars
4.3868 out of 5 Stars. 106 reviews
Out of stock

Peanuts 10" Round Double Layer Cake, $17.47

Peanuts 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

Peanuts 10" Round Double Layer Cake

4.4643 out of 5 stars
4.4643 out of 5 Stars. 28 reviews
Out of stock

Shark Half Sheet Cake, $23.84

Shark Half Sheet Cake
current price $23.84

Shark Half Sheet Cake

4.4961 out of 5 stars
4.4961 out of 5 Stars. 129 reviews
Out of stock

Zootopia 2 Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Zootopia 2 Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Zootopia 2 Half Sheet Cookie Cake

Out of stock

Peanuts Half Sheet Cake, $23.84

Peanuts Half Sheet Cake
current price $23.84

Peanuts Half Sheet Cake

4.1333 out of 5 stars
4.1333 out of 5 Stars. 15 reviews
Out of stock

Peanuts Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Peanuts Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Peanuts Half Sheet Cookie Cake

4.381 out of 5 stars
4.381 out of 5 Stars. 21 reviews
Out of stock

Safari Animals Half Sheet Cake, $23.84

Safari Animals Half Sheet Cake
current price $23.84

Safari Animals Half Sheet Cake

4.7358 out of 5 stars
4.7358 out of 5 Stars. 53 reviews
Out of stock

Baby Shark Half Sheet Cake, $23.84

Baby Shark Half Sheet Cake
current price $23.84

Baby Shark Half Sheet Cake

3.9792 out of 5 stars
3.9792 out of 5 Stars. 48 reviews
Out of stock

Party Balloons Half Sheet Cookie Cake, Dark Blue, Yellow, and Red Design, $19.98

Party Balloons Half Sheet Cookie Cake, Dark Blue, Yellow, and Red Design
current price $19.98

Party Balloons Half Sheet Cookie Cake, Dark Blue, Yellow, and Red Design

4.7561 out of 5 stars
4.7561 out of 5 Stars. 41 reviews
Out of stock

Baby Shark 10" Double Layer Cake, $17.47

Baby Shark 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Baby Shark 10" Double Layer Cake

4.7292 out of 5 stars
4.7292 out of 5 Stars. 48 reviews
Out of stock

Crescent Foods Halal Premium Chicken Curated Box, Frozen, 12 lbs., $74.98

Crescent Foods Halal Premium Chicken Curated Box, Frozen, 12 lbs.
current price $74.98

Crescent Foods Halal Premium Chicken Curated Box, Frozen, 12 lbs.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

Safari Animals 10" Double Layer Cake, $17.47

Safari Animals 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Safari Animals 10" Double Layer Cake

4.7209 out of 5 stars
4.7209 out of 5 Stars. 43 reviews
Out of stock

Barbie Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Barbie Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Barbie Half Sheet Cookie Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Zootopia 2 Full Sheet Cake, $42.94

Zootopia 2 Full Sheet Cake
current price $42.94

Zootopia 2 Full Sheet Cake

Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.