Game Day Foods

Prices may vary in club and online
Sort by|

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct. $16.97 $7.54/lb

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct.
Sponsored
current price $16.97
$7.54/lb

Gary's Sirloin Beef Thinly Sliced QuickSteak, Frozen, 9 ct.

4.5389 out of 5 stars
4.5389 out of 5 Stars. 3325 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Barbecue Potato Chips, 15.25 oz.

4.7217 out of 5 stars
4.7217 out of 5 Stars. 3234 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Ore-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs. $8.58 $1.07/lb

Ore-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
current price $8.58
$1.07/lb

Ore-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.

4.7418 out of 5 stars
4.7418 out of 5 Stars. 6430 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Michelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $25.99 $1.08/ea

Michelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
current price $25.99
$1.08/ea

Michelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.

4.8319 out of 5 stars
4.8319 out of 5 Stars. 2041 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Classic Potato Chips, 15.625 oz.

4.7396 out of 5 stars
4.7396 out of 5 Stars. 7234 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz. $4.48 $0.28/oz

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz.
Sponsored
current price $4.48
$0.28/oz

Tostitos Scoops! Original Tortilla Chips, 16.125 oz.

4.7538 out of 5 stars
4.7538 out of 5 Stars. 3521 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Lay's Sour Cream & Onion Potato Chips, 15.25 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Sour Cream & Onion Potato Chips, 15.25 oz.
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Sour Cream & Onion Potato Chips, 15.25 oz.

4.6922 out of 5 stars
4.6922 out of 5 Stars. 2079 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs. $31.56 $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.2542 out of 5 stars
4.2542 out of 5 Stars. 4150 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Jalapeno Cheddar Smoked Sausage, 12 ct. $12.98 $1.08/ea

Member's Mark Jalapeno Cheddar Smoked Sausage, 12 ct.
current price $12.98
$1.08/ea

Member's Mark Jalapeno Cheddar Smoked Sausage, 12 ct.

4.5986 out of 5 stars
4.5986 out of 5 Stars. 2698 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Heinz Simply Tomato Ketchup, 44 oz., 2 pk. $9.98 $0.11/oz

Heinz Simply Tomato Ketchup, 44 oz., 2 pk.
current price $9.98
$0.11/oz

Heinz Simply Tomato Ketchup, 44 oz., 2 pk.

4.79 out of 5 stars
4.79 out of 5 Stars. 1095 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz. $5.78 $0.21/oz

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz.
current price $5.78
$0.21/oz

Kinder's Teriyaki Marinade Sauce, 27.5 oz.

4.7738 out of 5 stars
4.7738 out of 5 Stars. 1251 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Lay's Salt & Vinegar Flavored Potato Chips, 15.25 oz. $4.48 $0.29/oz

Lay's Salt & Vinegar Flavored Potato Chips, 15.25 oz.
current price $4.48
$0.29/oz

Lay's Salt & Vinegar Flavored Potato Chips, 15.25 oz.

4.6179 out of 5 stars
4.6179 out of 5 Stars. 560 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct. $12.93 $0.40/oz

Member's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.
current price $12.93
$0.40/oz

Member's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.

4.5203 out of 5 stars
4.5203 out of 5 Stars. 3206 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Doritos Spicy Nacho Tortilla Chips, 18.38 oz. $4.48 $0.24/oz

Doritos Spicy Nacho Tortilla Chips, 18.38 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Doritos Spicy Nacho Tortilla Chips, 18.38 oz.

4.6413 out of 5 stars
4.6413 out of 5 Stars. 1522 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Doritos Spicy Sweet Chili Tortilla Chips, 18.375 oz. $4.48 $0.24/oz

Doritos Spicy Sweet Chili Tortilla Chips, 18.375 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Doritos Spicy Sweet Chili Tortilla Chips, 18.375 oz.

4.6823 out of 5 stars
4.6823 out of 5 Stars. 875 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Zing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea

Zing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
current price $25.97
$4.33/ea

Zing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.

4.1008 out of 5 stars
4.1008 out of 5 Stars. 129 reviews
Available for Shipping

Red Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk. $9.48 Was $11.98 $3.16/ea

Instant Savings
Red Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.
current price Now $9.48, Was $11.98
$3.16/ea
$2.50 off
Ends Nov 01

Red Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 4059 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hormel Chili with Beans 15 oz., 6 pk. $10.58 $1.76/ea

Hormel Chili with Beans 15 oz., 6 pk.
current price $10.58
$1.76/ea

Hormel Chili with Beans 15 oz., 6 pk.

4.631 out of 5 stars
4.631 out of 5 Stars. 2339 reviews
Available for Shipping

Lay's Limon Potato Chips, 15 oz. $4.48 $0.30/oz

Lay's Limon Potato Chips, 15 oz.
current price $4.48
$0.30/oz

Lay's Limon Potato Chips, 15 oz.

4.6097 out of 5 stars
4.6097 out of 5 Stars. 579 reviews
Available for Shipping

Bush's Original Baked Beans 117 oz. $8.58 $0.07/oz

Bush's Original Baked Beans 117 oz.
current price $8.58
$0.07/oz

Bush's Original Baked Beans 117 oz.

4.7214 out of 5 stars
4.7214 out of 5 Stars. 2100 reviews
Available for Shipping

Ore-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs. $9.37 $1.17/lb

Ore-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs.
current price $9.37
$1.17/lb

Ore-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs.

4.7197 out of 5 stars
4.7197 out of 5 Stars. 2654 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hormel Chili No Beans 15 oz., 6 pk. $13.76 $2.29/ea

Hormel Chili No Beans 15 oz., 6 pk.
current price $13.76
$2.29/ea

Hormel Chili No Beans 15 oz., 6 pk.

4.6256 out of 5 stars
4.6256 out of 5 Stars. 1811 reviews
Available for Shipping

Velveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk. $12.98 Was $14.98 $0.14/oz

Velveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk.
current price Now $12.98, Was $14.98
$0.14/oz
$2 off

Velveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk.

4.7783 out of 5 stars
4.7783 out of 5 Stars. 4808 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Kinder's Butcher's All Purpose Seasoning, 9.4 oz. $5.48

Kinder's Butcher's All Purpose Seasoning, 9.4 oz.
current price $5.48

Kinder's Butcher's All Purpose Seasoning, 9.4 oz.

4.7762 out of 5 stars
4.7762 out of 5 Stars. 478 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Modelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $27.99 $1.17/ea

Modelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
current price $27.99
$1.17/ea

Modelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.

4.726 out of 5 stars
4.726 out of 5 Stars. 2938 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Zing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea

Zing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
current price $25.97
$4.33/ea

Zing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.

4.4118 out of 5 stars
4.4118 out of 5 Stars. 17 reviews
Available for Shipping

Kinder's Hickory Brown Sugar BBQ Sauce, 27 oz. $5.64 $0.21/oz

Kinder's Hickory Brown Sugar BBQ Sauce, 27 oz.
current price $5.64
$0.21/oz

Kinder's Hickory Brown Sugar BBQ Sauce, 27 oz.

4.8071 out of 5 stars
4.8071 out of 5 Stars. 1529 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Tostitos Restaurant Style Tortilla Chips, 18.63 oz. $4.48 $0.24/oz

Tostitos Restaurant Style Tortilla Chips, 18.63 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Tostitos Restaurant Style Tortilla Chips, 18.63 oz.

4.6963 out of 5 stars
4.6963 out of 5 Stars. 2381 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz. $5.54

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz.
current price $5.54

Litehouse Homestyle Ranch Dressing and Dip, 32 fl. oz.

4.7566 out of 5 stars
4.7566 out of 5 Stars. 3283 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Coors Light American Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $24.99 $1.04/ea

Coors Light American Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
current price $24.99
$1.04/ea

Coors Light American Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.

4.7669 out of 5 stars
4.7669 out of 5 Stars. 652 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Tostitos Regular Tortilla Chips, 18.625 oz. $4.48 $0.24/oz

Tostitos Regular Tortilla Chips, 18.625 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Tostitos Regular Tortilla Chips, 18.625 oz.

4.7156 out of 5 stars
4.7156 out of 5 Stars. 1466 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

SuperPretzel Soft Pretzels, King Size, Frozen, 20 ct. $10.98

SuperPretzel Soft Pretzels, King Size, Frozen, 20 ct.
current price $10.98

SuperPretzel Soft Pretzels, King Size, Frozen, 20 ct.

4.6288 out of 5 stars
4.6288 out of 5 Stars. 1452 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

On The Border Queso, Variety Pack, 23 oz., 2 pk. $7.98 $0.17/oz

On The Border Queso, Variety Pack, 23 oz., 2 pk.
current price $7.98
$0.17/oz

On The Border Queso, Variety Pack, 23 oz., 2 pk.

4.5022 out of 5 stars
4.5022 out of 5 Stars. 1589 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound $15.26 $2.88/lb

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound
current price $15.26
avg. price
$2.88/lb
Final cost by weight

Member's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound

3.8909 out of 5 stars
3.8909 out of 5 Stars. 541 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lawry's Seasoned Salt, 40 oz. $7.48 $0.19/oz

Lawry's Seasoned Salt, 40 oz.
current price $7.48
$0.19/oz

Lawry's Seasoned Salt, 40 oz.

4.8686 out of 5 stars
4.8686 out of 5 Stars. 3028 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Kinder's Buttery Buffalo Wing Sauce, 23.5 oz. $6.48 Was $6.58 $0.28/oz

Kinder's Buttery Buffalo Wing Sauce, 23.5 oz.
current price Now $6.48, Was $6.58
$0.28/oz
$0.10 off

Kinder's Buttery Buffalo Wing Sauce, 23.5 oz.

4.2839 out of 5 stars
4.2839 out of 5 Stars. 870 reviews
Available for Shipping

Tyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs. $14.97 $3.74/lb

Tyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs.
current price $14.97
$3.74/lb

Tyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs.

4.4929 out of 5 stars
4.4929 out of 5 Stars. 7892 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
current price Now $9.96, Was $11.98
$4.98/ea
$2.02 off

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.

4.4329 out of 5 stars
4.4329 out of 5 Stars. 4842 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Demakes Bros. Choice Beef Shaved Steak, 16 oz, 2 pk. $17.47 $0.55/oz

Demakes Bros. Choice Beef Shaved Steak,  16 oz, 2 pk.
current price $17.47
$0.55/oz

Demakes Bros. Choice Beef Shaved Steak, 16 oz, 2 pk.

4.426 out of 5 stars
4.426 out of 5 Stars. 338 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Totino's Pepperoni Pizza Rolls, Frozen, 160 ct. $11.47 $0.07/ea

Totino's Pepperoni Pizza Rolls, Frozen, 160 ct.
current price $11.47
$0.07/ea

Totino's Pepperoni Pizza Rolls, Frozen, 160 ct.

4.6043 out of 5 stars
4.6043 out of 5 Stars. 278 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Totino's Combination Pizza Rolls, Frozen, 160 ct. $11.47 $0.07/ea

Totino's Combination Pizza Rolls, Frozen, 160 ct.
current price $11.47
$0.07/ea

Totino's Combination Pizza Rolls, Frozen, 160 ct.

4.7404 out of 5 stars
4.7404 out of 5 Stars. 104 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk. $18.74 $0.55/oz

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.
current price $18.74
$0.55/oz

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.

4.6492 out of 5 stars
4.6492 out of 5 Stars. 4057 reviews
Available for Shipping

Doritos Rancheritos El Mero Sabor Ranchero Flavored Tortilla Chips, 18.37 oz. $4.48 $0.24/oz

Doritos Rancheritos El Mero Sabor Ranchero Flavored Tortilla Chips, 18.37 oz.
current price $4.48
$0.24/oz

Doritos Rancheritos El Mero Sabor Ranchero Flavored Tortilla Chips, 18.37 oz.

4.5284 out of 5 stars
4.5284 out of 5 Stars. 335 reviews
Available for Shipping

Mateo's Gourmet Medium Salsa, 23 oz., 2 pk. $9.98 $0.43/oz

Mateo's Gourmet Medium Salsa, 23 oz., 2 pk.
current price $9.98
$0.43/oz

Mateo's Gourmet Medium Salsa, 23 oz., 2 pk.

4.5017 out of 5 stars
4.5017 out of 5 Stars. 594 reviews
Available for Shipping

Kraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct. $9.36 $0.13/ea

Kraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
current price $9.36
$0.13/ea

Kraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.

4.8175 out of 5 stars
4.8175 out of 5 Stars. 13908 reviews
Out of stock

Angry Orchard Spiked Thriller Pack Hard Cider Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk. $17.99 $1.50/ea

Angry Orchard Spiked Thriller Pack Hard Cider Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
current price $17.99
$1.50/ea

Angry Orchard Spiked Thriller Pack Hard Cider Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.

3.5957 out of 5 stars
3.5957 out of 5 Stars. 47 reviews
Out of stock

High Noon Vodka Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk. $21.37 $1.78/ea

High Noon Vodka Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
current price $21.37
$1.78/ea

High Noon Vodka Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.

4.7359 out of 5 stars
4.7359 out of 5 Stars. 284 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

What are the top food choices to serve at a game day party?

Does Sam’s Club sell prepared food for parties?

Can I order Sam’s Club party trays online?

How many people do Sam’s Club party trays feed?

Is it cheaper to buy game day food at Sam’s Club?

What frozen appetizers are best for game day?

Does Sam’s Club have veggie game day platters?

Can I customize a Sam’s Club party platter?

About Game Day Foods

Game Day Party Foods: Crowd-Pleasing Made Simple

Sam’s Club Game Day Party Foods make hosting easy. From bulk snack packs and sliders to dips, wings, and ready-to-serve trays, you’ll find everything you need to feed a hungry crowd—without breaking your budget.

Sam's Club Party Food

Hosting for the big game doesn’t have to be stressful. At Sam’s Club, our Game Day Party Foods collection offers a complete lineup of appetizers, snacks, and ready-to-serve trays—perfect for game-day spreads of any size.

Wings, Sliders & Hearty Mains

Serve fan favorites like buffalo wings, baby back ribs, pulled pork carnitas, and sandwich platters and taco kits. Pre-cooked and ready-to-heat options save you prep time, while bulk packs ensure everyone gets their fill.

Dips, Chips & Finger Foods

No game-day spread is complete without salsa, condiments, queso, guacamole, popper dip, and bulk chip assortments. Sam’s Club party-sized dips and chip bundles keep snack bowls full from kickoff to overtime.

Frozen Appetizers in Bulk

Stock the freezer with mozzarella sticks, egg rolls, jalapeño bites, and mini tacos. Quick to bake and serve, these appetizers are perfect for last-minute gatherings.

Ready-to-Serve Party Trays

Simplify entertaining with meat and cheese platters, sushi trays, shrimp rings, and dessert assortments. Pre-arranged and fresh, these trays are designed for quick pick up and stress-free hosting.

Beverages & Sweets

Round out your spread with soft drinks, beer, sports drinks, and desserts like cookies, brownies, and cake balls. Club-size packs mean more servings for less.

Fuel the Fandom: Epic Menus for the Soccer World Cup 26

Summer 2026 brings the monumental excitement of the Soccer World Cup 2026 right to North American soil. When soccer fans gather from around the globe to cheer on their favorite teams, ordinary snacks won't cut it. To keep fan energy high through every dramatic penalty kick and extra-time thriller, you need a high-performance food strategy that feeds a crowd without keeping you trapped in the kitchen.

Build an international snack stadium right on your kitchen island. Pair hearty, crowd-pleasing mains like smoky baby back ribs and grilled sliders with a heavy rotation of easy-to-grab finger foods. Stack slow cookers with warm, velvety Member's Mark White Queso Dip alongside piles of crispy tortilla chips to handle match-day cravings. For an effortless global feast, complement your warm dishes with fresh Member's Mark Assorted Pinwheel Wraps Party Trays so your guests can grab a quick bite during halftime. Serving everything with bulk disposable plates and cups ensures cleanup is a breeze when the final whistle blows.

Easy Finger Foods & Grab-and-Go Trays

Minimize your time in the kitchen with premade appetizer trays and frozen pub classics.

Game Day Food Selection: Party Profiles & Prep Types

Food Category Best For Top Recommendation
Fresh Protein Sliders Backyard grilling and tailgate parties; pre-shaped 80/20 chuck portions optimized for quick cooking. 80/20 Beef Chuck Sliders
Ready-to-Serve Trays Zero-prep hosting and casual snacking; fresh ingredients pre-arranged on catering platters. Assorted Pinwheel Tray
Bulk Frozen Appetizers Marathon sports sessions, half-time refills, and kids' parties; quick to bake, air fry, or fry. Mozzarella Sticks 72 ct.
Party-Sized Dips Central snack table layouts; rich and savory blends built to pair with restaurant-style chips. White Queso Dip 32 oz.

Why Choose Sam’s Club for Game Day Food?

Bulk Value – Larger packs at warehouse prices—perfect for parties.

Variety – Wings, sliders, dips, frozen apps, and trays all in one place.

Convenience – Premade trays and heat-and-serve options save time.

Quality – Trusted Member’s Mark products and crowd-pleasing flavors.

Express Delivery – Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com's Delivery for more information.