Gifts for Her

Prices may vary in club and online
Sort by|

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk., $14.98, $0.98/oz

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk.
Sponsored
current price $14.98
$0.98/oz

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk.

4.36 out of 5 stars
4.36 out of 5 Stars. 175 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Lab Created Emerald Cut Solitaire Diamond Ring, $2,599.00

Lab Created Emerald Cut Solitaire Diamond Ring
Sponsored
current price $2,599.00

Lab Created Emerald Cut Solitaire Diamond Ring

4.1579 out of 5 stars
4.1579 out of 5 Stars. 19 reviews
Available for Shipping

Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings, $1,499.00

Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings
14K White Gold, variant on Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings
18K White Gold, variant on Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings
18K Yellow Gold, variant on Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings
14K Yellow Gold, variant on Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings
current price $1,499.00
Options from $1,399.00 – $2,499.00

Lab Created Round Cut Diamond Stud Earrings

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 15 reviews
Available for Shipping

NatureWell Hydrasun Lip Balms, SPF 30, 6 pk., $19.98

NatureWell Hydrasun Lip Balms, SPF 30, 6 pk.
current price $19.98

NatureWell Hydrasun Lip Balms, SPF 30, 6 pk.

2.5 out of 5 stars
2.5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Harry Potter Crochet Kit, Mixed Media, $14.98

Harry Potter Crochet Kit, Mixed Media
current price $14.98

Harry Potter Crochet Kit, Mixed Media

4.125 out of 5 stars
4.125 out of 5 Stars. 120 reviews
Available for Pickup or Delivery

Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk., $9.96, $0.59/foz

Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk.
Sponsored
current price $9.96
$0.59/foz

Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk.

4.4357 out of 5 stars
4.4357 out of 5 Stars. 280 reviews
Available for Shipping

Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color, $28.84

Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color
Cranberry, variant on Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color
Latte, variant on Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color
Black, variant on Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color
Navy, variant on Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color
current price $28.84

Tramontina 2-Piece Ceramic Bakeware Set, Choose Color

4.1714 out of 5 stars
4.1714 out of 5 Stars. 35 reviews
Available for Shipping

NIGHT Vegan Satin Assorted Scrunchies, 6 ct., $14.98, $2.50/ea

NIGHT Vegan Satin Assorted Scrunchies, 6 ct.
current price $14.98
$2.50/ea

NIGHT Vegan Satin Assorted Scrunchies, 6 ct.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 12 reviews
Available for Shipping

Diamond Cut Heart Dangling Earrings in 14K Yellow Gold, $165.00

Diamond Cut Heart Dangling Earrings in 14K Yellow Gold
current price $165.00

Diamond Cut Heart Dangling Earrings in 14K Yellow Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production

Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
Sponsored
Members-only price

Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production

4.4894 out of 5 stars
4.4894 out of 5 Stars. 940 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Supergoop Glowscreen Sunrise, SPF 40, 1.7 oz.

Supergoop Glowscreen Sunrise, SPF 40, 1.7 oz.
Members-only price

Supergoop Glowscreen Sunrise, SPF 40, 1.7 oz.

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 3 reviews
Available for Shipping

Sol De Janeiro Cheirosa 40 Perfume Mist, Choose Size, $19.98

Sol De Janeiro Cheirosa 40 Perfume Mist, Choose Size
current price $19.98

Sol De Janeiro Cheirosa 40 Perfume Mist, Choose Size

3.7143 out of 5 stars
3.7143 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

CurrentBody Skin LED Eye Perfector

CurrentBody Skin LED Eye Perfector
Members-only price

CurrentBody Skin LED Eye Perfector

4.0833 out of 5 stars
4.0833 out of 5 Stars. 12 reviews
Available for Shipping

Sharper Image® SpaStudio™ Towel Warmer, Heated Comfort + Aromatherapy, $99.98

Sharper Image® SpaStudio™ Towel Warmer, Heated Comfort + Aromatherapy
current price $99.98

Sharper Image® SpaStudio™ Towel Warmer, Heated Comfort + Aromatherapy

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 74 reviews
Available for Shipping

Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C Intense Care Mask, 1.4 oz., 2 pk., $24.98, $8.92/oz

Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C Intense Care Mask, 1.4 oz., 2 pk.
current price $24.98
$8.92/oz

Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C Intense Care Mask, 1.4 oz., 2 pk.

4.2857 out of 5 stars
4.2857 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Deck Impressions Indoor/Outdoor Battery Operated Candles, 5-Pack, $24.98

Deck Impressions Indoor/Outdoor Battery Operated Candles, 5-Pack
current price $24.98

Deck Impressions Indoor/Outdoor Battery Operated Candles, 5-Pack

4.7143 out of 5 stars
4.7143 out of 5 Stars. 14 reviews
Available for Shipping

Waterford Lismore Connoisseur Double Old-Fashioned Glasses, 13.5 oz, Set of 6, $379.98

Waterford Lismore Connoisseur Double Old-Fashioned Glasses, 13.5 oz, Set of 6
current price $379.98

Waterford Lismore Connoisseur Double Old-Fashioned Glasses, 13.5 oz, Set of 6

Available for Shipping

Adjustable Mama & Heart Necklace in Italian Sterling Silver and 14K Gold, $165.00

Adjustable Mama & Heart Necklace in Italian Sterling Silver and 14K Gold
current price $165.00

Adjustable Mama & Heart Necklace in Italian Sterling Silver and 14K Gold

3.5 out of 5 stars
3.5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

NatureWell Hydrating Lip Masks, 3 pk., $16.98

NatureWell Hydrating Lip Masks, 3 pk.
current price $16.98

NatureWell Hydrating Lip Masks, 3 pk.

4.7692 out of 5 stars
4.7692 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

Puffy Heart Toggle Pendant Necklace in Sterling Silver, $209.00

Puffy Heart Toggle Pendant Necklace in Sterling Silver
current price $209.00

Puffy Heart Toggle Pendant Necklace in Sterling Silver

3.6667 out of 5 stars
3.6667 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

Stamina WIRK Under Desk Exercise Bike, $99.99, Was $200.00

Stamina WIRK Under Desk Exercise Bike
current price Now $99.99, Was $200.00
$100.01 off

Stamina WIRK Under Desk Exercise Bike

4.3043 out of 5 stars
4.3043 out of 5 Stars. 138 reviews
Available for Shipping

Pear Cut Gemstone Bezel Set Dangle Earrings in 14K Gold, $299.00

Pear Cut Gemstone Bezel Set Dangle Earrings in 14K Gold
current price $299.00

Pear Cut Gemstone Bezel Set Dangle Earrings in 14K Gold

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Mystic Magenta Black Diamond Crape Myrtle, $37.26

Mystic Magenta Black Diamond Crape Myrtle
current price $37.26

Mystic Magenta Black Diamond Crape Myrtle

4.4483 out of 5 stars
4.4483 out of 5 Stars. 29 reviews
Available for Shipping

Laifen SE High-Speed Hair Dryer, Choose Color

Laifen SE High-Speed Hair Dryer, Choose Color
Black, variant on Laifen SE High-Speed Hair Dryer, Choose Color
White, variant on Laifen SE High-Speed Hair Dryer, Choose Color
Members-only price

Laifen SE High-Speed Hair Dryer, Choose Color

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

0.50 CT. T.W. Diamond Heart Stud Earring & Pendant Necklace Set in 14K Gold, $599.00

0.50 CT. T.W. Diamond Heart Stud Earring & Pendant Necklace Set in 14K Gold
current price $599.00

0.50 CT. T.W. Diamond Heart Stud Earring & Pendant Necklace Set in 14K Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
Available for Shipping

Crosley Coda Record Player with Speakers, $179.00

Crosley Coda Record Player with Speakers
current price $179.00

Crosley Coda Record Player with Speakers

4.375 out of 5 stars
4.375 out of 5 Stars. 24 reviews
Available for Shipping

Monsanto Tuscany Chianti Classico Riserva Wine, 750 ml, $31.99, $1.26/foz

Monsanto Tuscany Chianti Classico Riserva Wine, 750 ml
current price $31.99
$1.26/foz

Monsanto Tuscany Chianti Classico Riserva Wine, 750 ml

4.3462 out of 5 stars
4.3462 out of 5 Stars. 26 reviews
Available for Pickup or Delivery

Laifen SWIFT Premium Hair Dryer

Laifen SWIFT Premium Hair Dryer
Members-only price

Laifen SWIFT Premium Hair Dryer

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

Riedel The O Wine Tumbler, 4 Piece Set, $52.98

Riedel The O Wine Tumbler, 4 Piece Set
current price $52.98

Riedel The O Wine Tumbler, 4 Piece Set

Available for Shipping

Waterford Lismore Essence Champagne Saucer, 9oz, Set of 2, $149.98

Waterford Lismore Essence Champagne Saucer, 9oz, Set of 2
current price $149.98

Waterford Lismore Essence Champagne Saucer, 9oz, Set of 2

Available for Shipping

Multirow Ring in 14K Yellow Gold, $539.00

Multirow Ring in 14K Yellow Gold
current price $539.00
Options from $539.00 – $555.00

Multirow Ring in 14K Yellow Gold

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

Seiko, Essentials Collection, Quartz Movement, Day/Date, Two tone case and bracelet, White Dial, $119.00

Seiko, Essentials Collection, Quartz Movement, Day/Date, Two tone case and bracelet, White Dial
current price $119.00

Seiko, Essentials Collection, Quartz Movement, Day/Date, Two tone case and bracelet, White Dial

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

GLAMGLOW Brightmud Dual-Action Exfoliating Treatment, 2.2 oz., $59.98, $27.26/oz

GLAMGLOW Brightmud Dual-Action Exfoliating Treatment, 2.2 oz.
current price $59.98
$27.26/oz

GLAMGLOW Brightmud Dual-Action Exfoliating Treatment, 2.2 oz.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Love Knot Stud Earrings in 14K Gold, $239.00

Love Knot Stud Earrings in 14K Gold
current price $239.00

Love Knot Stud Earrings in 14K Gold

4.6757 out of 5 stars
4.6757 out of 5 Stars. 37 reviews
Available for Shipping

0.50 CT. T.W. Round Cut Heart Shaped Diamond Pendant Necklace in 14K Gold, $299.00

0.50 CT. T.W. Round Cut Heart Shaped Diamond Pendant Necklace in 14K Gold
current price $299.00

0.50 CT. T.W. Round Cut Heart Shaped Diamond Pendant Necklace in 14K Gold

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
Available for Shipping

0.96 CT. T.W. Diamond Heart Pendant in 14K Gold, $999.00, Was $1,049.00

0.96 CT. T.W. Diamond Heart Pendant in 14K Gold
current price Now $999.00, Was $1,049.00
$50 off

0.96 CT. T.W. Diamond Heart Pendant in 14K Gold

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

NIGHT Satin Anti-Frizz Shower & Sleep Caps, 2 pk., $19.98, $9.99/ea

NIGHT Satin Anti-Frizz Shower & Sleep Caps, 2 pk.
current price $19.98
$9.99/ea

NIGHT Satin Anti-Frizz Shower & Sleep Caps, 2 pk.

4.6053 out of 5 stars
4.6053 out of 5 Stars. 152 reviews
Available for Shipping

Lab White Sapphire Flower Earrings in 14K Yellow Gold, $199.00, Was $299.00

Lab White Sapphire Flower Earrings in 14K Yellow Gold
current price Now $199.00, Was $299.00
$100 off

Lab White Sapphire Flower Earrings in 14K Yellow Gold

2.3333 out of 5 stars
2.3333 out of 5 Stars. 3 reviews
Available for Shipping

1.00 CT.T.W. Heart Cut Lab Created Diamond Solitaire Necklace in 14K Gold, $699.00

1.00 CT.T.W. Heart Cut Lab Created Diamond Solitaire Necklace in 14K Gold
current price $699.00

1.00 CT.T.W. Heart Cut Lab Created Diamond Solitaire Necklace in 14K Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Riedel Red Wine Glasses, 4-Piece Set, $52.98

Riedel Red Wine Glasses, 4-Piece Set
current price $52.98

Riedel Red Wine Glasses, 4-Piece Set

Available for Shipping

Marcy Squat Rider Machine for Glutes and Quads, $99.99

Marcy Squat Rider Machine for Glutes and Quads
current price $99.99

Marcy Squat Rider Machine for Glutes and Quads

3.55 out of 5 stars
3.55 out of 5 Stars. 40 reviews
Available for Shipping

Lab Created Diamond Tennis Bracelet in 14K Gold, 2.00 C.T.W.T., $1,499.00

Lab Created Diamond Tennis Bracelet in 14K Gold, 2.00 C.T.W.T.
current price $1,499.00

Lab Created Diamond Tennis Bracelet in 14K Gold, 2.00 C.T.W.T.

Available for Shipping

Diamond Multi Row Ring in Sterling Silver, $169.00

Diamond Multi Row Ring in Sterling Silver
current price $169.00

Diamond Multi Row Ring in Sterling Silver

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 78 reviews
Available for Shipping

CurrentBody Skin Laser Hair Removal Device, $399.00

CurrentBody Skin Laser Hair Removal Device
current price $399.00

CurrentBody Skin Laser Hair Removal Device

1.8462 out of 5 stars
1.8462 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

Nordic Ware Toffee Blossom Bundt Pan with Bundt Keeper, $39.98

Nordic Ware Toffee Blossom Bundt Pan with Bundt Keeper
current price $39.98

Nordic Ware Toffee Blossom Bundt Pan with Bundt Keeper

4.9286 out of 5 stars
4.9286 out of 5 Stars. 28 reviews
Available for Shipping

Riedel Cabernet Magnum Decanter, $49.98

Riedel Cabernet Magnum Decanter
current price $49.98

Riedel Cabernet Magnum Decanter

Available for Shipping

Sterling Silver and Diamond Identity Necklace, $95.00

Sterling Silver and Diamond Identity Necklace
current price $95.00
Options from $95.00 – $99.00

Sterling Silver and Diamond Identity Necklace

4.1795 out of 5 stars
4.1795 out of 5 Stars. 39 reviews
Available for Shipping

Briogeo Don't Despair, Repair! Deep Conditioning Mask, 8 fl. oz., $31.98, $4.00/foz

Briogeo Don't Despair, Repair! Deep Conditioning Mask, 8 fl. oz.
current price $31.98
$4.00/foz

Briogeo Don't Despair, Repair! Deep Conditioning Mask, 8 fl. oz.

Out of stock

NutraLuxe Lash MD Eyelash Conditioner, $64.98

NutraLuxe Lash MD Eyelash Conditioner
current price $64.98

NutraLuxe Lash MD Eyelash Conditioner

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

What types of gifts for her are available at Sam’s Club?

Can I find holiday special or Valentine’s Day gifts for her that work year-round?

Can I order gifts for her online from Sam’s Club?

Who are these gifts suitable for?

What are some popular Mother's Day gift categories available for member-only pricing?

About Gifts for Her: Gift Ideas for Women | Sam's Club

Shop Christmas Gifts for Her at Sam's Club

Finding the perfect Valentine's Day Gift for the special women in your life is easier than ever at Sam's Club. Whether you're shopping for birthdays, holidays, or just because, our collection offers something thoughtful for every woman.

Mother’s Day Gifting

Mother's Day is a special occasion to honor the women who have shaped our lives, and the curated selection at Sam's Club makes it simple to find a gift that reflects her unique personality. Whether she is a culinary enthusiast who would love a KitchenAid 5.5 Quart Bowl-Lift Stand Mixer, a tech lover in need of Apple AirPods 4, or someone who appreciates the timeless elegance of a Lab Created White Sapphire Tennis Bracelet, there is something for every mother figure. From luxury fragrances like Versace Bright Crystal to cozy home essentials like Member's Mark Everwash Accent Rugs, these gifts are designed to provide both style and everyday usefulness.

Tech & Wellness Gifts

Help her stay connected and active with the latest gadgets. Track fitness goals with the Samsung Galaxy Watch7 or choose from popular Fitbit smartwatches. Share cherished memories with the Aura Digital Photo Frame, perfect for grandmas, moms, and friends who love displaying family photos.

Beautiful Jewelry

Show your love with stunning pieces she'll treasure forever. From elegant diamond pendant necklaces to classic hoop earrings in 14K gold, you'll find quality jewelry at member-only prices. Browse diamond tennis bracelets and statement rings that make any occasion special.

Luxury Beauty & Fragrance

Treat her to signature scents like Gucci Flora Gorgeous Jasmine or Juicy Couture Viva La Juicy. Skincare essentials like Olay moisturizers and premium brands keep her glowing year-round.

Stylish & Practical Gifts

Make this Valentine’s Day extra special with gifts for her from Sam’s Club. Find stylish gifts for her that combine fashion, function, and everyday usefulness—making them thoughtful Valentine’s Day choices she can enjoy year-round.  Whether you’re shopping for a partner, spouse, or someone you appreciate, you’ll find meaningful gift ideas designed to make her feel celebrated. From cozy comforts to thoughtful surprises, Sam’s Club makes Valentine’s Day gifting simple and affordable.

Beauty, Self-Care & Treats

Pamper her with self-care and beauty gifts that add a little luxury to everyday routines. From indulgent treats to practical finds, these gifts are ideal for Valentine’s Day.

Thoughtful Extras

Complete your gift with fresh flower arrangements, gourmet gift baskets, or cozy Member's Mark throws. From home essentials to indulgent treats, Sam's Club makes gift shopping simple and affordable for every woman on your list.

Fun Gifts

Delight her with fun gifts that spark joy and creativity. From trendy accessories and playful gadgets to cozy botanicals and gift towers, these picks are designed to make her smile.

Kitchen Gadgets for the Culinary Enthusiast

Gift her with innovative and practical kitchen gadgets, like air fryers, espresso machines, and electric pressure cookers, along with essential items such as high-quality knives and bakeware. These gifts show your appreciation for her cooking passion and help create delicious meals.