Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Swaggerty's Breakfast Sausage, Frozen, 42 ct., $13.84, $0.33/ea

Swaggerty's Breakfast Sausage, Frozen, 42 ct.
current price $13.84
$0.33/ea

Swaggerty's Breakfast Sausage, Frozen, 42 ct.

4.8267 out of 5 stars
4.8267 out of 5 Stars. 5493 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sweet Mini Peppers, 1.5 lbs., $4.77, $3.18/lb

Sweet Mini Peppers, 1.5 lbs.
current price $4.77
$3.18/lb

Sweet Mini Peppers, 1.5 lbs.

4.7539 out of 5 stars
4.7539 out of 5 Stars. 6809 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
current price $71.32
$0.74/ea

Member's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.

4.8333 out of 5 stars
4.8333 out of 5 Stars. 6 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs., $31.56, $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
Sponsored
current price $31.56
$15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.

4.255 out of 5 stars
4.255 out of 5 Stars. 4138 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Yoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct., $8.44, $0.47/ea

Yoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
current price $8.44
$0.47/ea

Yoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.

4.7769 out of 5 stars
4.7769 out of 5 Stars. 2784 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Taylor Farms Sweet Kale Chopped Salad Kit, 12 oz., $2.97, $0.25/oz

Taylor Farms Sweet Kale Chopped Salad Kit, 12 oz.
current price $2.97
$0.25/oz

Taylor Farms Sweet Kale Chopped Salad Kit, 12 oz.

4.6482 out of 5 stars
4.6482 out of 5 Stars. 9215 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Hostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk., $12.98, $0.27/oz

Hostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
current price $12.98
$0.27/oz

Hostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.

4.4741 out of 5 stars
4.4741 out of 5 Stars. 3071 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz., $11.28, $3.76/lb

Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz.
current price $11.28
$3.76/lb

Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz.

4.7843 out of 5 stars
4.7843 out of 5 Stars. 3087 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Large Cantaloupe, 1 ct., $2.97

Large Cantaloupe, 1 ct.
current price $2.97

Large Cantaloupe, 1 ct.

4.0119 out of 5 stars
4.0119 out of 5 Stars. 9358 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Round Tip, priced per pound, $24.05, $7.47/lb

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Round Tip, priced per pound
current price $24.05
avg. price
$7.47/lb
Final cost by weight

Member's Mark USDA Choice Angus Beef Round Tip, priced per pound

4.0512 out of 5 stars
4.0512 out of 5 Stars. 1406 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Gala Apples, 5 lbs., $5.96, $1.19/lb

Gala Apples, 5 lbs.
current price $5.96
$1.19/lb

Gala Apples, 5 lbs.

4.5187 out of 5 stars
4.5187 out of 5 Stars. 8674 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Assorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea

Assorted Cookie Tray, 84 ct.
current price $19.93
$0.24/ea

Assorted Cookie Tray, 84 ct.

4.6935 out of 5 stars
4.6935 out of 5 Stars. 8173 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

USDA Choice Angus Beef Short Ribs, Case, priced per pound, $713.11, $10.47/lb

USDA Choice Angus Beef Short Ribs, Case, priced per pound
current price $713.11
avg. price
$10.47/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Short Ribs, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 11 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 3 lbs., $9.97, $3.32/lb

Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 3 lbs.
current price $9.97
$3.32/lb

Hillshire Farm Lit'l Smokies Smoked Sausage, 3 lbs.

4.5547 out of 5 stars
4.5547 out of 5 Stars. 3820 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sara Lee Restaurant Style White Hot Dog Buns, 16 ct., $3.88, $0.16/oz

Sara Lee Restaurant Style White Hot Dog Buns, 16 ct.
current price $3.88
$0.16/oz

Sara Lee Restaurant Style White Hot Dog Buns, 16 ct.

4.5622 out of 5 stars
4.5622 out of 5 Stars. 5185 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Organic Baby Bella Mushroom 24 oz., $5.46, $0.23/oz

Organic Baby Bella Mushroom 24 oz.
current price $5.46
$0.23/oz

Organic Baby Bella Mushroom 24 oz.

4.7704 out of 5 stars
4.7704 out of 5 Stars. 3906 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Asparagus, 2 lbs., $10.17, $5.08/lb

Asparagus, 2 lbs.
current price $10.17
$5.08/lb

Asparagus, 2 lbs.

4.465 out of 5 stars
4.465 out of 5 Stars. 8013 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Mission Soft Flour Taco Tortillas, 40 ct., $5.68, $0.08/oz

Mission Soft Flour Taco Tortillas, 40 ct.
current price $5.68
$0.08/oz

Mission Soft Flour Taco Tortillas, 40 ct.

4.7136 out of 5 stars
4.7136 out of 5 Stars. 2322 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Yellow Onions, 10 lbs., $7.96, $0.80/lb

Yellow Onions, 10 lbs.
current price $7.96
$0.80/lb

Yellow Onions, 10 lbs.

4.5072 out of 5 stars
4.5072 out of 5 Stars. 2492 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Yoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct., $6.78, $0.21/ea

Yoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
current price $6.78
$0.21/ea

Yoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.

4.8028 out of 5 stars
4.8028 out of 5 Stars. 3520 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Double Chocolate Muffins, Bulk Wholesale Case 60 ct., $50.68, $0.84/ea

Double Chocolate Muffins, Bulk Wholesale Case 60 ct.
current price $50.68
$0.84/ea

Double Chocolate Muffins, Bulk Wholesale Case 60 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Silk Unsweetened Original Almond, 64 fl. oz., 3 pk., $8.83, $0.05/foz

Silk Unsweetened Original Almond, 64 fl. oz., 3 pk.
current price $8.83
$0.05/foz

Silk Unsweetened Original Almond, 64 fl. oz., 3 pk.

4.7821 out of 5 stars
4.7821 out of 5 Stars. 3942 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nestle Coffee-mate Coffee Creamer Singles, Original 180 ct., $12.58, $0.07/ea

Nestle Coffee-mate Coffee Creamer Singles, Original 180 ct.
current price $12.58
$0.07/ea

Nestle Coffee-mate Coffee Creamer Singles, Original 180 ct.

4.7131 out of 5 stars
4.7131 out of 5 Stars. 488 reviews
Available for Shipping

Nestle Coffee-Mate Coffee Creamer Liquid Creamer Singles, French Vanilla, 180 ct., $12.58, $0.07/ea

Nestle Coffee-Mate Coffee Creamer Liquid Creamer Singles, French Vanilla, 180 ct.
current price $12.58
$0.07/ea

Nestle Coffee-Mate Coffee Creamer Liquid Creamer Singles, French Vanilla, 180 ct.

4.524 out of 5 stars
4.524 out of 5 Stars. 563 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Tanimura and Antle Sweet Italian Red Onions, 6 lbs., $6.63

Tanimura and Antle Sweet Italian Red Onions, 6 lbs.
current price $6.63

Tanimura and Antle Sweet Italian Red Onions, 6 lbs.

4.5917 out of 5 stars
4.5917 out of 5 Stars. 2804 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sara Lee Restaurant Style White Hamburger Buns, 16 ct., $3.88, $0.14/oz

Sara Lee Restaurant Style White Hamburger Buns, 16 ct.
current price $3.88
$0.14/oz

Sara Lee Restaurant Style White Hamburger Buns, 16 ct.

4.6303 out of 5 stars
4.6303 out of 5 Stars. 4496 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Hormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.), $15.87, $1.51/oz

Hormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
current price $15.87
$1.51/oz

Hormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)

4.7308 out of 5 stars
4.7308 out of 5 Stars. 11016 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Sweet Celebration Full Sheet Cake, $42.94

Member's Mark Sweet Celebration Full Sheet Cake
current price $42.94

Member's Mark Sweet Celebration Full Sheet Cake

2 out of 5 stars
2 out of 5 Stars. 1 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Godshall's Uncured Turkey Bacon 40 oz., $13.86, $5.54/lb

Godshall's Uncured Turkey Bacon 40 oz.
current price $13.86
$5.54/lb

Godshall's Uncured Turkey Bacon 40 oz.

4.7025 out of 5 stars
4.7025 out of 5 Stars. 4010 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Danimals Smoothies Variety Pack, Strawberry 3.1 fl. oz., 36 ct, $12.58, $0.35/ea

Danimals Smoothies Variety Pack, Strawberry 3.1 fl. oz., 36 ct
current price $12.58
$0.35/ea

Danimals Smoothies Variety Pack, Strawberry 3.1 fl. oz., 36 ct

4.7741 out of 5 stars
4.7741 out of 5 Stars. 2116 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Organic Green Beans, 28 oz., $5.74, $0.21/oz

Organic Green Beans, 28 oz.
current price $5.74
$0.21/oz

Organic Green Beans, 28 oz.

4.4174 out of 5 stars
4.4174 out of 5 Stars. 2820 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Whole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea

Whole Seedless Watermelon
current price $6.97
$6.97/ea

Whole Seedless Watermelon

3.8108 out of 5 stars
3.8108 out of 5 Stars. 24202 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

10" Tres Leches Style Cake with Strawberry Filling, 86 oz., $19.84, $0.23/oz

10" Tres Leches Style Cake with Strawberry Filling, 86 oz.
current price $19.84
$0.23/oz

10" Tres Leches Style Cake with Strawberry Filling, 86 oz.

4.4132 out of 5 stars
4.4132 out of 5 Stars. 6512 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Envy Apples, 4 lbs., $6.26, $1.56/lb

Envy Apples, 4 lbs.
current price $6.26
$1.56/lb

Envy Apples, 4 lbs.

4.4721 out of 5 stars
4.4721 out of 5 Stars. 3493 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Athenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.), $7.28, $0.30/oz

Athenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
current price $7.28
$0.30/oz

Athenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)

4.8343 out of 5 stars
4.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Clio Greek Yogurt Bar, Strawberry & Vanilla, 12 pk., $11.86, $0.99/ea

Clio Greek Yogurt Bar, Strawberry & Vanilla, 12 pk.
current price $11.86
$0.99/ea

Clio Greek Yogurt Bar, Strawberry & Vanilla, 12 pk.

4.3546 out of 5 stars
4.3546 out of 5 Stars. 2411 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

USDA Choice Angus Beef Flanks, Case, priced per pound, $900.16, $12.44/lb

USDA Choice Angus Beef Flanks, Case, priced per pound
current price $900.16
avg. price
$12.44/lb
Final cost by weight

USDA Choice Angus Beef Flanks, Case, priced per pound

4.5714 out of 5 stars
4.5714 out of 5 Stars. 7 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Inspiration Half Sheet Cake, Gold, $23.84

Member's Mark Inspiration Half Sheet Cake, Gold
current price $23.84

Member's Mark Inspiration Half Sheet Cake, Gold

2.6667 out of 5 stars
2.6667 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Pork Tenderloins, Case, priced per pound, $93.82, $2.94/lb

Pork Tenderloins, Case, priced per pound
current price $93.82
avg. price
$2.94/lb
Final cost by weight

Pork Tenderloins, Case, priced per pound

4.7333 out of 5 stars
4.7333 out of 5 Stars. 390 reviews
Out of stock

Green Kiwi, 3 lbs., $8.57, $2.86/lb

Green Kiwi, 3 lbs.
current price $8.57
$2.86/lb

Green Kiwi, 3 lbs.

4.3987 out of 5 stars
4.3987 out of 5 Stars. 5295 reviews
Out of stock

Member's Mark Succulents with Ruffles Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Member's Mark Succulents with Ruffles Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Member's Mark Succulents with Ruffles Half Sheet Cookie Cake

Out of stock

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Peeled Butt Tenderloin, Cryovac, priced per pound, $93.71, $20.64/lb

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Peeled Butt Tenderloin, Cryovac, priced per pound
current price $93.71
avg. price
$20.64/lb
Final cost by weight

Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Peeled Butt Tenderloin, Cryovac, priced per pound

3.9259 out of 5 stars
3.9259 out of 5 Stars. 27 reviews
Out of stock

Member's Mark Inspiration Full Sheet Cake, Silver, $42.94

Member's Mark Inspiration Full Sheet Cake, Silver
current price $42.94

Member's Mark Inspiration Full Sheet Cake, Silver

Out of stock

Member's Mark Organic Whole Chickens, Case, priced per pound, $95.20, $2.38/lb

Member's Mark Organic Whole Chickens, Case, priced per pound
current price $95.20
avg. price
$2.38/lb
Final cost by weight

Member's Mark Organic Whole Chickens, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Member's Mark Inspiration Half Sheet Cake, Silver, $23.84

Member's Mark Inspiration Half Sheet Cake, Silver
current price $23.84

Member's Mark Inspiration Half Sheet Cake, Silver

Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.