Minecraft Half Sheet Cookie Cake
Bakery, in club pickup

Highlights
- Double-layered, half sheet cookie cake serves 36-48 people
- Made fresh in club
- Design may vary
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
Pillsbury Chocolate Chip Cookie Dough Tub, 4.75 lbs. $9.86 $2.08/lb

Pillsbury Chocolate Chip Cookie Dough Tub, 4.75 lbs.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166274.7633 out of 5 Stars. 16627 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82044.6933 out of 5 Stars. 8204 reviews4.6933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18944.3379 out of 5 Stars. 1894 reviews4.3379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Block-tastic Culinary Fusion
Our Minecraft Cookie Cake is like a super cool combo of two of your favorite treats—cookies and cake, with a touch of that Minecraft magic you know and love. The result? A mouthwatering masterpiece that brings together the chewiness of cookies with the yumminess of cake, all topped off with Minecraft-inspired details. Trust us, each slice is a mind-blowing experience that'll win over both taste buds and hearts alike.
Pixeled Icing Details
Level up the awesomeness of our Minecraft Cookie Cake with intricately crafted icing decorations inspired by the pixelated world of Minecraft. The stunning details showcase that unmistakable Minecraft charm. Be it a birthday party, game night or any special event, these Minecraft touches add a level of excitement that sets the stage for a super fun celebration.
Slice of Adventure
Doesn't matter if it's a chill family gathering or a big ol' party, our Minecraft Cookie Cake is sure to be a hit with everyone. With each slice, guests are treated to a mix of textures, flavors and eye-catching Minecraft details that'll spark a sense of wonder and excitement.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Cakes & cupcake orders can be picked up the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 10 reviews
Great cookie cake
We were very impressed with this cake, especially given the price. It is two cookies, with a thin layer of icing in between. The picture was as pictured online and the baker did a good job of adding the birthday message. The flavor was good, though the icing is sweet (as expected). We bought it on Wednesday, finished it on Sunday and it still tasted fresh. I would recommend this product and will buy again.
Verified Purchase
Good to the last bite!
This birthday cookie was delicious! Decorations were perfect. 2 layers of cookie with icing filling was a big hit for kids as well as adults. Bakery had it ready on time. Couldn't ask for a better experience. Will definitely buy again possibly for Christmas party
Verified Purchase
Cookie cake
This was honestly the best cookie cake. Was very happy with it.
Top products
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush) $199.98
$19998current price $199.98Options from $199.98 – $499.98Member's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush)
34514.3109 out of 5 Stars. 3451 reviews4.3109 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingPeak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28" $10.88
$1088current price $10.88Peak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28"
33424.3731 out of 5 Stars. 3342 reviews4.3731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs. $21.98 Was $23.98 $0.12/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Catering Tray with Covers 5 ct. $15.48 $3.10/ea
$1548current price $15.48$3.10/eaMember's Mark 16" Catering Tray with Covers 5 ct.
5284.7367 out of 5 Stars. 528 reviews4.7367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods Pro 3 $249.00
Sam's Cash Offer
$24900current price $249.00-Apple AirPods Pro 3
11434.4322 out of 5 Stars. 1143 reviews4.4322 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk. $11.92 $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18734.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews4.4501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Women's 2-Piece Notch Collar Pajama Set $6.81 Was $14.98
Now$681current price Now $6.81, Was $14.98$14.98$8.17 offMember's Mark Women's 2-Piece Notch Collar Pajama Set
5544.7419 out of 5 Stars. 554 reviews4.7419 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSAMSUNG 85” Class M80H Series Mini LED 4K UHD Vision AI Smart Tizen TV $1,397.99
$1,39799current price $1,397.99SAMSUNG 85” Class M80H Series Mini LED 4K UHD Vision AI Smart Tizen TV
614.7377 out of 5 Stars. 61 reviews4.7377 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMonster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker $219.00
$21900current price $219.00Monster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker
Available for ShippingShippingWoojer Vest 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness $299.00
$29900current price $299.00Woojer Vest 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness
133.7692 out of 5 Stars. 13 reviews3.7692 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
60144.4774 out of 5 Stars. 6014 reviews4.4774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery