IAMS Proactive Health Large Breed Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes, $52.98

IAMS Proactive Health Large Breed Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes
current price $52.98

IAMS Proactive Health Large Breed Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes

4.6529 out of 5 stars
4.6529 out of 5 Stars. 2034 reviews

IAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes, $52.98, $1.20/lb

IAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes
current price $52.98
$1.20/lb

IAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes

4.6979 out of 5 stars
4.6979 out of 5 Stars. 3787 reviews

Cesar Classic Loaf in Sauce Wet Dog Food Variety Pack, 3.5 oz., 48 ct., $38.98, $0.23/oz

Cesar Classic Loaf in Sauce Wet Dog Food Variety Pack, 3.5 oz., 48 ct.
current price $38.98
$0.23/oz

Cesar Classic Loaf in Sauce Wet Dog Food Variety Pack, 3.5 oz., 48 ct.

4.7843 out of 5 stars
4.7843 out of 5 Stars. 2680 reviews

Pedigree Chopped Ground Dinner, Variety Pack, 13.2 oz., 36 ct., $45.98, $0.10/oz

Pedigree Chopped Ground Dinner, Variety Pack, 13.2 oz., 36 ct.
current price $45.98
$0.10/oz

Pedigree Chopped Ground Dinner, Variety Pack, 13.2 oz., 36 ct.

4.6987 out of 5 stars
4.6987 out of 5 Stars. 1437 reviews

Dogs

Prices may vary in club and online
Sort by|

Waggin Train Chicken Jerky Tenders with Bone Broth & Turmeric, High Protein Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Tenders with Bone Broth & Turmeric, High Protein Dog Treats, 36 oz.
Sponsored
current price $24.98
$0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Tenders with Bone Broth & Turmeric, High Protein Dog Treats, 36 oz.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 5 reviews
Available for Shipping

Waggin' Train, Duck Jerky Dog Treats for Sensitive Stomach, 36oz, $25.98, $0.72/oz

Waggin' Train, Duck Jerky Dog Treats for Sensitive Stomach, 36oz
Sponsored
current price $25.98
$0.72/oz

Waggin' Train, Duck Jerky Dog Treats for Sensitive Stomach, 36oz

4.5714 out of 5 stars
4.5714 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Waggin' Train, Salmon Jerky Tenders for Skin & Coat Support, 36 oz., $25.98, $0.72/oz

Waggin' Train, Salmon Jerky Tenders for Skin & Coat Support, 36 oz.
current price $25.98
$0.72/oz

Waggin' Train, Salmon Jerky Tenders for Skin & Coat Support, 36 oz.

4.8202 out of 5 stars
4.8202 out of 5 Stars. 228 reviews
Available for Shipping

Evolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.

Evolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.
Members-only price

Evolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

NaturVet, Cranberry Relief Plus Echinacea Soft Chews for Dogs, 120 ct.

NaturVet, Cranberry Relief Plus Echinacea Soft Chews for Dogs, 120 ct.
Members-only price

NaturVet, Cranberry Relief Plus Echinacea Soft Chews for Dogs, 120 ct.

4.7857 out of 5 stars
4.7857 out of 5 Stars. 28 reviews
Available for Shipping

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.
Sponsored
current price $24.98
$0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.

4.7945 out of 5 stars
4.7945 out of 5 Stars. 7629 reviews
Available for Shipping

Nutramax Cosequin Minis Maximum Strength Joint Health Supplement, 45 Soft Chews

Nutramax Cosequin Minis Maximum Strength Joint Health Supplement, 45 Soft Chews
Members-only price

Nutramax Cosequin Minis Maximum Strength Joint Health Supplement, 45 Soft Chews

4.4862 out of 5 stars
4.4862 out of 5 Stars. 253 reviews
Available for Shipping

UBite Adult Dog and Cat Salmon Freeze Dried Treats, 16 oz., $14.98, $0.94/oz

UBite Adult Dog and Cat Salmon Freeze Dried Treats, 16 oz.
current price $14.98
$0.94/oz

UBite Adult Dog and Cat Salmon Freeze Dried Treats, 16 oz.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

NaturVet, No Scoot with Pumpkin, Soft Chews for Dogs, 120 ct.

NaturVet, No Scoot with Pumpkin, Soft Chews for Dogs, 120 ct.
Members-only price

NaturVet, No Scoot with Pumpkin, Soft Chews for Dogs, 120 ct.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 50 reviews
Available for Shipping

Zesty Paws Calming Plus Bites, Turkey, 160 ct., $29.97, $0.19/ea

Zesty Paws Calming Plus Bites, Turkey, 160 ct.
Sponsored
current price $29.97
$0.19/ea

Zesty Paws Calming Plus Bites, Turkey, 160 ct.

4.4458 out of 5 stars
4.4458 out of 5 Stars. 720 reviews
Available for Shipping

NaturVet ArthriSoothe-GOLD Level 3 Advanced Joint Care Supplements for Dogs and Cats, 240 ct., Choose Type

NaturVet ArthriSoothe-GOLD Level 3 Advanced Joint Care Supplements for Dogs and Cats, 240 ct., Choose Type
Members-only price
$6.50 off

NaturVet ArthriSoothe-GOLD Level 3 Advanced Joint Care Supplements for Dogs and Cats, 240 ct., Choose Type

4.4242 out of 5 stars
4.4242 out of 5 Stars. 33 reviews
Available for Shipping

NaturVet, Glucosamine-DS Plus Level 2 Time Release Tablets for Dogs or Cats, 240 ct.

NaturVet, Glucosamine-DS Plus Level 2 Time Release Tablets for Dogs or Cats, 240 ct.
Members-only price
$4 off

NaturVet, Glucosamine-DS Plus Level 2 Time Release Tablets for Dogs or Cats, 240 ct.

3.2857 out of 5 stars
3.2857 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Arm & Hammer, Chicken Flavored Nubbies Dental Treats for Dogs, 139 ct., $24.96, $0.18/ea

Arm & Hammer, Chicken Flavored Nubbies Dental Treats for Dogs, 139 ct.
current price $24.96
$0.18/ea

Arm & Hammer, Chicken Flavored Nubbies Dental Treats for Dogs, 139 ct.

2.8462 out of 5 stars
2.8462 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

Nutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules

Nutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules
Members-only price

Nutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules

4.6726 out of 5 stars
4.6726 out of 5 Stars. 281 reviews
Available for Shipping

GNC Pets, Bacon Flavored, Calming Soft Chew Dog Supplements, 180 ct., $24.88, $0.14/ea

GNC Pets, Bacon Flavored, Calming Soft Chew Dog Supplements, 180 ct.
current price $24.88
$0.14/ea

GNC Pets, Bacon Flavored, Calming Soft Chew Dog Supplements, 180 ct.

Available for Shipping

Member's Mark Round Pet Bed, Choose Size and Color, $19.98

Member's Mark Round Pet Bed, Choose Size and Color
Carter Gray, variant on Member's Mark Round Pet Bed, Choose Size and Color
Cow Print, variant on Member's Mark Round Pet Bed, Choose Size and Color
Island Tan, variant on Member's Mark Round Pet Bed, Choose Size and Color
current price $19.98
Options from $19.98 – $29.87

Member's Mark Round Pet Bed, Choose Size and Color

4.5315 out of 5 stars
4.5315 out of 5 Stars. 143 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color, $19.98

Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color
current price $19.98

Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color

4.9231 out of 5 stars
4.9231 out of 5 Stars. 26 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

GNC Pets, Bacon Flavored, Digestion Soft Chews for Dogs, 180 ct., $24.88, $0.14/ea

GNC Pets, Bacon Flavored, Digestion Soft Chews for Dogs, 180 ct.
current price $24.88
$0.14/ea

GNC Pets, Bacon Flavored, Digestion Soft Chews for Dogs, 180 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Blue Buffalo Nudges Homestyle Chicken, Peas, and Carrots Natural Dog Treats, 40 oz.

Blue Buffalo Nudges Homestyle Chicken, Peas, and Carrots Natural Dog Treats, 40 oz.
Members-only price

Blue Buffalo Nudges Homestyle Chicken, Peas, and Carrots Natural Dog Treats, 40 oz.

4.7722 out of 5 stars
4.7722 out of 5 Stars. 575 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Pre and Probiotic Soft Chew Gut Health Supplement for Dogs, 180 ct., $19.98, $0.11/ea

Member's Mark Pre and Probiotic Soft Chew Gut Health Supplement for Dogs, 180 ct.
current price $19.98
$0.11/ea

Member's Mark Pre and Probiotic Soft Chew Gut Health Supplement for Dogs, 180 ct.

4.541 out of 5 stars
4.541 out of 5 Stars. 61 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Churro Style Bites, Chicken Recipe Dog Treats, Cinnamon & Vanilla Flavor, 3 lbs., $14.98, $0.31/oz

Member's Mark Churro Style Bites, Chicken Recipe Dog Treats, Cinnamon & Vanilla Flavor, 3 lbs.
current price $14.98
$0.31/oz

Member's Mark Churro Style Bites, Chicken Recipe Dog Treats, Cinnamon & Vanilla Flavor, 3 lbs.

4.6437 out of 5 stars
4.6437 out of 5 Stars. 247 reviews
Available for Shipping

Blue Buffalo, Nudges Beef Meatball Recipe, Natural Dog Treats, 36 oz., $19.98, $0.56/oz

Blue Buffalo, Nudges Beef Meatball Recipe, Natural Dog Treats, 36 oz.
current price $19.98
$0.56/oz

Blue Buffalo, Nudges Beef Meatball Recipe, Natural Dog Treats, 36 oz.

4.5397 out of 5 stars
4.5397 out of 5 Stars. 126 reviews
Available for Shipping

Bubble Faux Fur Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size, $34.98

Bubble Faux Fur Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size
Taupe, variant on Bubble Faux Fur Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size
Gray, variant on Bubble Faux Fur Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size
current price $34.98

Bubble Faux Fur Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size

Available for Shipping

Petshop Hanging' In There Plush Dog Toy, 3 Pack, $13.98, $4.66/ea

Petshop Hanging' In There Plush Dog Toy, 3 Pack
current price $13.98
$4.66/ea

Petshop Hanging' In There Plush Dog Toy, 3 Pack

Available for Shipping

Halloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character, $9.98

Halloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character
current price $9.98

Halloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character

Available for Shipping or Pickup

Purina Beggin’ Ghoulish Ghosts With Bacon Halloween Dog Treats, 54 oz. Pouch, $15.98, $0.30/oz

Purina Beggin’ Ghoulish Ghosts With Bacon Halloween Dog Treats, 54 oz. Pouch
current price $15.98
$0.30/oz

Purina Beggin’ Ghoulish Ghosts With Bacon Halloween Dog Treats, 54 oz. Pouch

Available for Shipping

Pup-Peroni Dog Treats with Real Beef Brisket, Hickory Smoked Flavor, 46 oz., $16.98, $0.37/oz

Pup-Peroni Dog Treats with Real Beef Brisket, Hickory Smoked Flavor, 46 oz.
current price $16.98
$0.37/oz

Pup-Peroni Dog Treats with Real Beef Brisket, Hickory Smoked Flavor, 46 oz.

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1304 reviews
Available for Shipping

Power Chew Love Our Oceans, Dog Chew Toy, 3 pk., $15.49, $5.16/ea

Power Chew Love Our Oceans, Dog Chew Toy, 3 pk.
current price $15.49
$5.16/ea

Power Chew Love Our Oceans, Dog Chew Toy, 3 pk.

4.7368 out of 5 stars
4.7368 out of 5 Stars. 76 reviews
Available for Shipping

Lone Star Pup Pack Bundle Dog Toys, 3 Pack Bundle, $14.98, $4.99/ea

Lone Star Pup Pack Bundle Dog Toys, 3 Pack Bundle
current price $14.98
$4.99/ea

Lone Star Pup Pack Bundle Dog Toys, 3 Pack Bundle

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

Cozy Corduroy Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size, $34.98

Cozy Corduroy Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size
Brown, variant on Cozy Corduroy Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size
Tan, variant on Cozy Corduroy Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size
current price $34.98

Cozy Corduroy Furniture Protector 3-in-1 Pet Bed, Choose Color and Size

Available for Shipping

HugFun, Popsicle Plush Dog Toy, Multi-Pack, 4-Piece Set, $17.98, $4.50/ea

HugFun, Popsicle Plush Dog Toy, Multi-Pack, 4-Piece Set
current price $17.98
$4.50/ea

HugFun, Popsicle Plush Dog Toy, Multi-Pack, 4-Piece Set

4.1711 out of 5 stars
4.1711 out of 5 Stars. 76 reviews
Available for Shipping

Alpaca Dog Toy, 3 pk., $14.98, $4.99/ea

Alpaca Dog Toy, 3 pk.
current price $14.98
$4.99/ea

Alpaca Dog Toy, 3 pk.

4.4306 out of 5 stars
4.4306 out of 5 Stars. 144 reviews
Available for Shipping

Purina Busy With Peanut Butter Small/Medium Breed Dog Treats, 18 ct., $19.98, $1.11/ea

Purina Busy With Peanut Butter Small/Medium Breed Dog Treats, 18 ct.
current price $19.98
$1.11/ea

Purina Busy With Peanut Butter Small/Medium Breed Dog Treats, 18 ct.

4.5808 out of 5 stars
4.5808 out of 5 Stars. 167 reviews
Available for Shipping

Minties Fresh Bites 15oz, $17.98, $1.20/oz

Minties Fresh Bites 15oz
current price $17.98
$1.20/oz

Minties Fresh Bites 15oz

4.3995 out of 5 stars
4.3995 out of 5 Stars. 373 reviews
Available for Shipping

Brutus Bone Broth, Beef Powder Hip & Joint & Pork Probiotic Powder Variety Pack, Dog Food Topper, 3.5 oz., 2 pk., $29.99, $4.28/oz

Brutus Bone Broth, Beef Powder Hip & Joint & Pork Probiotic Powder Variety Pack, Dog Food Topper, 3.5 oz., 2 pk.
current price $29.99
$4.28/oz

Brutus Bone Broth, Beef Powder Hip & Joint & Pork Probiotic Powder Variety Pack, Dog Food Topper, 3.5 oz., 2 pk.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Waggin' Train, Chicken & Bone Broth, High Protein Pockets with Bone Marrow, 36 oz., $20.98, $0.58/oz

Waggin' Train, Chicken & Bone Broth, High Protein Pockets with Bone Marrow, 36 oz.
current price $20.98
$0.58/oz

Waggin' Train, Chicken & Bone Broth, High Protein Pockets with Bone Marrow, 36 oz.

3.6 out of 5 stars
3.6 out of 5 Stars. 5 reviews
Out of stock

Cesar Filets in Gravy Wet Dog Food Steak and Poultry Variety Pack, 3.5 oz., 48 ct., $38.98, $0.23/oz

Cesar Filets in Gravy Wet Dog Food Steak and Poultry Variety Pack, 3.5 oz., 48 ct.
current price $38.98
$0.23/oz

Cesar Filets in Gravy Wet Dog Food Steak and Poultry Variety Pack, 3.5 oz., 48 ct.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 4 reviews
Out of stock

Dental Friend, Dental Sponge Treat For Adult Dogs, 30 ct., 33 oz., $14.98, $0.45/oz

Dental Friend, Dental Sponge Treat For Adult Dogs, 30 ct., 33 oz.
current price $14.98
$0.45/oz

Dental Friend, Dental Sponge Treat For Adult Dogs, 30 ct., 33 oz.

Out of stock

Beggin' Ham Dog Treats, 54 oz., $15.98, $0.30/oz

Beggin' Ham Dog Treats, 54 oz.
current price $15.98
$0.30/oz

Beggin' Ham Dog Treats, 54 oz.

Out of stock

Zesty Paws, 8-in-1 Multivitamin Bites, Pumpkin, 160 ct., $29.97, $0.19/ea

Zesty Paws, 8-in-1 Multivitamin Bites, Pumpkin, 160 ct.
current price $29.97
$0.19/ea

Zesty Paws, 8-in-1 Multivitamin Bites, Pumpkin, 160 ct.

Out of stock

About Dog Food, Supplies and Essentials at Sam’s Club

Everything You Need for Your Dog in One Place

Sam’s Club makes caring for your dog simple with high-quality dog food, treats, toys, grooming supplies/flea and tick care, and wellness essentials — all at member-only pricing. Whether you’re raising a new puppy or caring for a senior dog, the Dogs category offers trusted brands, value-sized packs and everyday essentials designed to support your dog’s health, happiness and well-being.

Dog Food & Nutrition

Find the right nutrition for your dog with dry food, wet food, grain-free formulas, protein-rich blends and options tailored for puppies, adults and senior dogs. Sam’s Club features Member’s Mark recipes along with top national brands to meet every dietary need.

Dog Treats, Chews & Rewards

Reward good behavior or support daily enrichment with crunchy treats, dental chews, jerky bites, rawhide alternatives and training snacks. Value-sized packs help you stock up while keeping your dog’s favorite flavors on hand.

Grooming Supplies & Wellness Essentials

Keep dogs clean, comfortable and healthy with shampoos, conditioners, wipes, pet supplements , flea & tick prevention, grooming tools and more. Whether your dog needs a deep clean, detangling or itch relief, Sam’s Club has reliable grooming essentials covered.

Dog Toys & Enrichment

From squeaky toys and ropes to durable chew toys and plush companions, Sam’s Club offers a variety of engaging dog toys for playtime and mental stimulation. Perfect for puppies, power chewers and dogs who love to stay active.

Beds, Crates & Comfort Accessories

Give your dog a cozy place to rest with plush beds, lounger pads, backyard dog kennel, blankets and dog accessories. Designed for comfort and durability, our dog beds and houses help keep your dog relaxed at home or on the go.

Why Buy Dog Supplies at Sam’s Club?

  • Member-Only Savings: Affordable pricing on food, treats and essentials in generous sizes.
  • Trusted Brands: Shop Member’s Mark and top national dog brands.
  • Convenient Multipacks & Bulk Sizes: Great for multi-dog households or stocking up.
  • Quality & Safety: Products selected for healthy nutrition, durability and everyday reliability.
  • Easy Shopping Options: Choose home delivery, same-day delivery (select areas) or free curbside pickup.