Milk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz.
Shipping

Highlights
- Contains one 37-ounce container of Milk-Bone Soft & Chewy Beef & Filet Mignon Recipe With Chuck Roast dog treats. Great for dogs of all sizes.
- Soft and chewy dog treats made with real chuck roast
- Fortified with 12 vitamins and minerals
- Loved since 1908
- Milk-bone is a delicious and wholesome dog treat that shows you care
Waggin Train Chicken Jerky Tenders with Bone Broth & Turmeric, High Protein Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Tenders with Bone Broth & Turmeric, High Protein Dog Treats, 36 oz.


Members also considered
Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.69/ozWaggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.
76294.7945 out of 5 Stars. 7629 reviews4.7945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMilk-Bone, Chicken Recipe, Soft & Chewy Dog Snacks, 37 oz., $14.98, $0.40/oz
$1498current price $14.98$0.40/ozMilk-Bone, Chicken Recipe, Soft & Chewy Dog Snacks, 37 oz.
47524.8512 out of 5 Stars. 4752 reviews4.8512 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPup-Peroni Dog Snacks, Original Beef Flavor, 46 oz., $16.98, $0.37/oz
$1698current price $16.98$0.37/ozPup-Peroni Dog Snacks, Original Beef Flavor, 46 oz.
65754.7994 out of 5 Stars. 6575 reviews4.7994 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone Flavor Snacks Variety Pack Small Crunchy Dog Biscuits, 8 lbs., $13.78, $1.72/lb
$1378current price $13.78$1.72/lbMilk-Bone Flavor Snacks Variety Pack Small Crunchy Dog Biscuits, 8 lbs.
46434.7851 out of 5 Stars. 4643 reviews4.7851 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMilk-Bone MaroSnacks Dog Treats, 50 oz., $11.48, $0.23/oz
$1148current price $11.48$0.23/ozMilk-Bone MaroSnacks Dog Treats, 50 oz.
4974.7223 out of 5 Stars. 497 reviews4.7223 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs., $17.98, $1.20/lb
$1798current price $17.98$1.20/lbMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs.
95894.8302 out of 5 Stars. 9589 reviews4.8302 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz., $24.98, $0.52/oz
$2498current price $24.98$0.52/ozMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz.
69484.7073 out of 5 Stars. 6948 reviews4.7073 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlue Buffalo, Nudges Beef Meatball Recipe, Natural Dog Treats, 36 oz., $19.98, $0.56/oz
$1998current price $19.98$0.56/ozBlue Buffalo, Nudges Beef Meatball Recipe, Natural Dog Treats, 36 oz.
1264.5397 out of 5 Stars. 126 reviews4.5397 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBlue Buffalo Nudges Natural Chicken Flavored Jerky Cut Dog Treats, 40 oz.
Members-only priceBlue Buffalo Nudges Natural Chicken Flavored Jerky Cut Dog Treats, 40 oz.
28654.7442 out of 5 Stars. 2865 reviews4.7442 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Grain-Free Dog Treat Biscuits, Peanut Butter Flavored, 5 lbs., $14.98, $3.00/lb
$1498current price $14.98$3.00/lbMember's Mark Grain-Free Dog Treat Biscuits, Peanut Butter Flavored, 5 lbs.
29744.5733 out of 5 Stars. 2974 reviews4.5733 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlue Buffalo Blue Bits Chicken and Beef Variety Pack, Soft-Moist Training Treats, 11 oz., 2 ct.
Members-only priceBlue Buffalo Blue Bits Chicken and Beef Variety Pack, Soft-Moist Training Treats, 11 oz., 2 ct.
3104.8161 out of 5 Stars. 310 reviews4.8161 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Dogs love snacks just like people do. So, give your dog a snack he’ll love with Milk-Bone™ Soft & Chewy Beef & Filet Mignon Recipe Dog Snacks. Dogs are a part of many of our families. When we feed our families snacks, we like to look for something delicious and with some good nutritional value. Milk-Bone Soft & Chewy Dog Snacks has a delicious flavor and good nutrients to give your furry family member a healthy snack.
Are Milk-Bone Soft & Chewy Beef & Filet Mignon Recipe Dog Snacks Made With Real Meat?
These Milk-Bone Soft & Chewy Snacks are made with real beef. Your dog gets to enjoy real beef flavor and good protein to support muscle health and development. The snacks are delicious and tender so your dog will scarf them down quickly and you can feel good about him doing that.
Are There Other Nutrients In Milk-Bone Soft & Chewy Beef & Filet Mignon Recipe Dog Snacks?
Yes, there are more nutrients for your dog in these Milk-Bone Dog Treats other than just protein. These Milk-Bone Chewy Dog Treats are packed full of 12 different vitamins and minerals that were chosen based on research showing what specific things dogs need to provide the most nutrition.
Is There Wheat in Milk-Bone Soft & Chewy Dog Snacks?
These dog snacks are wheat-free. A lot of dogs have wheat allergies. Because of that, these Milk-Bone snacks are made without wheat.
How Should I Feed These Snacks to My Dog?
These are meant to be fed as treats or snacks. Feed to your dog and monitor while he eats it. For small dogs, break apart into more manageable pieces.
Specifications
Product Description: One 37-ounce container of Milk-Bone Soft & Chewy Beef & Filet Mignon Recipe With Chuck Roast dog treats
Key Features: Savory flavor and rich in protein Wholesome & Tasty - Delicious treats that you can feel good about giving 12 Vitamins & Minerals. Wheat free dog snacks.
Pet Life Stage: All stages
Breed Size: All sizes
Ingredients List: Beef, Chicken, Soy Grits, Sugar, Corn Starch, Filet Mignon, Chuck Roast, Dicalcium Phosphate, Salt, Natural Smoke Flavor, Propylene Glycol, Rice Flour, Guar Gum, Brewers Rice, Lactic Acid, Garlic Powder, Potassium Sorbate (used As A Preservative), Vitamins (vitamin E Supplement, Niacin Supplement, Vitamin A Supplement, D-calcium Pantothenate, Riboflavin Supplement, Pyridoxine Hydrochloride, Thiamine Mononitrate, Vitamin D3 Supplement, Folic Acid, Biotin, Vitamin B12 Supplement), Minerals (ferrous Sulfate, Zinc Oxide, Manganous Oxide, Copper Sulfate, Calcium Iodate, Sodium Selenite), Red 40, Yellow 5, Bha (used As A Preservative), Blue 2, Papain
Nutritional Analysis: Crude Protein(Min)...18.0%, Crude Fat(Min)…8.0%, Crude Fiber(Max)…2.5%, Moisture(Max)…22.0%, Calcium(Min)...0.40%, Phosphorus(Min)...0.40%, Magnesium(Min)…0.05%, Iron(Min)…31.2 mg/kg, Copper(Min)...5.7 mg/kg, Zinc(Min)…62.4 mg/kg, Iodine(Min)…0.8 mg/kg, Pantothenic Acid(Min)...9.4 mg/kg, Niacin(Min)…10.7 mg/kg, Pyridoxine(Min)…1.2 mg/kg, Folic Acid(Min)…0.17 mg/kg, Vitamin B12(Min)…0.03 mg/kg
Feeding Instructions: Feed as a snack or a treat, as part of a healthy diet. Break into small pieces for small dogs. Always monitor your pet while treating. Keep clean water available at all times.
Product Weight: 37ounce
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,213 reviews
Verified Purchase
Great healthy treats.
My doggies love these tasty treats. I’ll have to buy two jars next time.
Verified Purchase
Doggy love!
My dog loves these! She actually dances when I pull these out of the pantry! And it’s a great deal as well.
Verified Purchase
My dogs love these.
My dogs love these soft chews. Five of them are 10 years old and have difficulty chewing the harder dog bones. The youngest, and bigger, dog loves them too, but I tear hers in smaller chunks so she won’t eat it too fast. I was relieved to find a treat that they all love.
Other popular items in Dogs
Nutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules
SponsoredMembers-only priceNutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules
2814.6726 out of 5 Stars. 281 reviews4.6726 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCanine Chews Premium All-Natural Beef Hide Canine Retrievers, 15 ct., $13.94, $0.93/ea
$1394current price $13.94$0.93/eaCanine Chews Premium All-Natural Beef Hide Canine Retrievers, 15 ct.
26104.682 out of 5 Stars. 2610 reviews4.682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCanine Chews Chicken-Wrapped Rawhide Chews for Dogs, 125 ct., $14.48, $0.12/ea
$1448current price $14.48$0.12/eaCanine Chews Chicken-Wrapped Rawhide Chews for Dogs, 125 ct.
17624.6101 out of 5 Stars. 1762 reviews4.6101 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVETIQ Maximum Strength Hip & Joint Soft Dog Chews, Chicken Flavored, 180 ct.
SponsoredMembers-only priceVETIQ Maximum Strength Hip & Joint Soft Dog Chews, Chicken Flavored, 180 ct.
34634.7156 out of 5 Stars. 3463 reviews4.7156 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnif-Snax Scottish Salmon Bites Dog Treats 48 oz., $18.98, $0.40/oz
$1898current price $18.98$0.40/ozSnif-Snax Scottish Salmon Bites Dog Treats 48 oz.
12194.5595 out of 5 Stars. 1219 reviews4.5595 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBlue Buffalo Nudges Grillers Steak Flavored Natural Dog Treats, 48 oz.
Members-only priceBlue Buffalo Nudges Grillers Steak Flavored Natural Dog Treats, 48 oz.
23514.5917 out of 5 Stars. 2351 reviews4.5917 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423494.8562 out of 5 Stars. 42349 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk., $11.98, $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257614.8584 out of 5 Stars. 25761 reviews4.8584 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs., $54.98, Was $57.98, $1.25/lb
Now$5498current price Now $54.98, Was $57.98$57.98$1.25/lb$3 offPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs.
77604.7807 out of 5 Stars. 7760 reviews4.7807 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
Members-only priceBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
58704.7552 out of 5 Stars. 5870 reviews4.7552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs., $37.98, $1.09/lb
$3798current price $37.98$1.09/lbMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs.
27144.4952 out of 5 Stars. 2714 reviews4.4952 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct., $24.67, Was $26.44, $0.07/oz
Now$2467current price Now $24.67, Was $26.44$26.44$0.07/oz$1.77 offPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct.
68854.7513 out of 5 Stars. 6885 reviews4.7513 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping