Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size, $24.98, $0.11/foz

Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
current price $24.98
$0.11/foz

Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size

4.8693 out of 5 stars
4.8693 out of 5 Stars. 9278 reviews

Cleaning Supplies

Prices may vary in club and online

Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz, $11.72, $0.07/foz

Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz
Sponsored
current price $11.72
$0.07/foz

Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz

4.8227 out of 5 stars
4.8227 out of 5 Stars. 3034 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Scrub Daddy Sponges, Multiple Colors, 6 ct., $12.88, $2.15/ea

Scrub Daddy Sponges, Multiple Colors, 6 ct.
Sponsored
current price $12.88
$2.15/ea

Scrub Daddy Sponges, Multiple Colors, 6 ct.

4.7688 out of 5 stars
4.7688 out of 5 Stars. 770 reviews
Available for Shipping

Scotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct., $11.34, $0.71/ea

Scotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct.
current price $11.34
$0.71/ea

Scotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct.

4.7993 out of 5 stars
4.7993 out of 5 Stars. 583 reviews
Available for Shipping

Scrub Daddy Sponge Daddy Cleaning Sponges, Multi-Color, 12 ct., $8.98, $0.75/ea

Scrub Daddy Sponge Daddy Cleaning Sponges, Multi-Color, 12 ct.
current price $8.98
$0.75/ea

Scrub Daddy Sponge Daddy Cleaning Sponges, Multi-Color, 12 ct.

4.7935 out of 5 stars
4.7935 out of 5 Stars. 92 reviews
Available for Shipping

Swiffer WetJet Refill Pack, Lavender, 32 Pads + 2 Refills, $24.98

Swiffer WetJet Refill Pack, Lavender, 32  Pads + 2 Refills
current price $24.98

Swiffer WetJet Refill Pack, Lavender, 32 Pads + 2 Refills

4.7271 out of 5 stars
4.7271 out of 5 Stars. 2492 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Scrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count, $13.98, $0.14/oz

Scrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
Sponsored
current price $13.98
$0.14/oz

Scrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count

4.704 out of 5 stars
4.704 out of 5 Stars. 376 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Cat® Ultra-Soft Synthetic Leather Knee Pads - Large, $29.98

Cat® Ultra-Soft Synthetic Leather Knee Pads - Large
current price $29.98

Cat® Ultra-Soft Synthetic Leather Knee Pads - Large

4.6923 out of 5 stars
4.6923 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill, $16.48, $0.08/foz

Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill
current price $16.48
$0.08/foz

Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill

4.7551 out of 5 stars
4.7551 out of 5 Stars. 16081 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Fabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Watermelon 210 fl. oz., $10.98, $0.05/foz

Fabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Watermelon 210 fl. oz.
current price $10.98
$0.05/foz

Fabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Watermelon 210 fl. oz.

4.6827 out of 5 stars
4.6827 out of 5 Stars. 208 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Scotch-Brite Zero Scratch Scrub Sponges, Individually Wrapped 24 ct., $15.44, $0.64/ea

Scotch-Brite Zero Scratch Scrub Sponges, Individually Wrapped 24 ct.
Sponsored
current price $15.44
$0.64/ea

Scotch-Brite Zero Scratch Scrub Sponges, Individually Wrapped 24 ct.

4.6525 out of 5 stars
4.6525 out of 5 Stars. 2489 reviews
Available for Shipping

BISSELL Little Green HydroSteam Pet Portable Carpet Cleaner

BISSELL Little Green HydroSteam Pet Portable Carpet Cleaner
Members-only price

BISSELL Little Green HydroSteam Pet Portable Carpet Cleaner

4.3613 out of 5 stars
4.3613 out of 5 Stars. 155 reviews
Available for Shipping

Cat® Ultra-Soft Knee Pads - (Medium), $24.98

Cat® Ultra-Soft Knee Pads - (Medium)
current price $24.98

Cat® Ultra-Soft Knee Pads - (Medium)

4.8462 out of 5 stars
4.8462 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray, $10.98

OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
current price $10.98

OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray

4.8731 out of 5 stars
4.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size, $8.38, $0.11/foz

Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
current price $8.38
$0.11/foz
Options from $8.38 – $24.98

Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size

4.8693 out of 5 stars
4.8693 out of 5 Stars. 9278 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Commercial Disinfectant, Lemon Scent, 4 pk., 1 gal. each, $30.32, $0.06/foz

Member's Mark Commercial  Disinfectant, Lemon Scent, 4 pk., 1 gal. each
current price $30.32
$0.06/foz
Options from $7.98 – $30.32

Member's Mark Commercial Disinfectant, Lemon Scent, 4 pk., 1 gal. each

4.2414 out of 5 stars
4.2414 out of 5 Stars. 58 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Commercial Mop Bucket with Wringer, 36 qt., $54.98

Member's Mark Commercial Mop Bucket with Wringer, 36 qt.
current price $54.98

Member's Mark Commercial Mop Bucket with Wringer, 36 qt.

4.3511 out of 5 stars
4.3511 out of 5 Stars. 131 reviews
Available for Shipping

American Aerosol Compressed Gas Electronics Duster 10 oz., 4 Pack, $16.47

American Aerosol Compressed Gas Electronics Duster 10 oz., 4 Pack
current price $16.47

American Aerosol Compressed Gas Electronics Duster 10 oz., 4 Pack

4.6809 out of 5 stars
4.6809 out of 5 Stars. 141 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Floor Cleaner and Degreaser 1 gal., Choose Pack Size, $26.52

Member's Mark Floor Cleaner and Degreaser 1 gal., Choose Pack Size
current price $26.52

Member's Mark Floor Cleaner and Degreaser 1 gal., Choose Pack Size

4.4111 out of 5 stars
4.4111 out of 5 Stars. 90 reviews
Available for Shipping

O-Cedar H2prO Flat Mop System + 2 Mop Head Replacements, $53.98

O-Cedar H2prO Flat Mop System + 2 Mop Head Replacements
current price $53.98

O-Cedar H2prO Flat Mop System + 2 Mop Head Replacements

3.2857 out of 5 stars
3.2857 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Scrub Daddy Dish Daddy Non-Scratch Sponge Dishwand + Non-Scratch Scrub Dishwand Refills, 6 ct., $11.18, $1.60/ea

Scrub Daddy Dish Daddy Non-Scratch Sponge Dishwand + Non-Scratch Scrub Dishwand Refills, 6 ct.
current price $11.18
$1.60/ea

Scrub Daddy Dish Daddy Non-Scratch Sponge Dishwand + Non-Scratch Scrub Dishwand Refills, 6 ct.

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

Scrubbing Bubbles Flowers & Showers, Bathroom Grime Fighter Spray, Rainshower, Petal Paradise, and Floral Fusion, 32 oz., 3 pk., $9.94, $0.10/oz

Scrubbing Bubbles Flowers & Showers, Bathroom Grime Fighter Spray, Rainshower, Petal Paradise, and Floral Fusion, 32 oz., 3 pk.
current price $9.94
$0.10/oz

Scrubbing Bubbles Flowers & Showers, Bathroom Grime Fighter Spray, Rainshower, Petal Paradise, and Floral Fusion, 32 oz., 3 pk.

4.6025 out of 5 stars
4.6025 out of 5 Stars. 161 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill, $10.34, $0.07/oz

Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill
current price $10.34
$0.07/oz

Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill

4.6966 out of 5 stars
4.6966 out of 5 Stars. 212 reviews
Available for Shipping

Swiffer WetJet Mopping Refill Pack, Gain, 32 Pads + 2 Refills, $24.98

Swiffer WetJet Mopping Refill Pack, Gain, 32 Pads + 2 Refills
current price $24.98

Swiffer WetJet Mopping Refill Pack, Gain, 32 Pads + 2 Refills

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

Scrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz, $12.78, $0.43/ea

Scrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz
current price $12.78
$0.43/ea

Scrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz

4.5511 out of 5 stars
4.5511 out of 5 Stars. 157 reviews
Available for Shipping

Mr. Clean Magic Eraser Whole Home Extra Durable Cleaning Sponges, 18ct., $14.98, $0.83/ea

Mr. Clean Magic Eraser Whole Home Extra Durable Cleaning Sponges, 18ct.
current price $14.98
$0.83/ea

Mr. Clean Magic Eraser Whole Home Extra Durable Cleaning Sponges, 18ct.

4.6964 out of 5 stars
4.6964 out of 5 Stars. 168 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

OdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent, $34.68, $8.67/ea

OdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent
current price $34.68
$8.67/ea

OdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent

4.8269 out of 5 stars
4.8269 out of 5 Stars. 2357 reviews
Available for Shipping

OdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 1 gal., 4 pk., Lavender, $34.68, $8.67/ea

OdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 1 gal., 4 pk., Lavender
current price $34.68
$8.67/ea

OdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 1 gal., 4 pk., Lavender

4.7877 out of 5 stars
4.7877 out of 5 Stars. 1041 reviews
Available for Shipping

OdoBan Disinfectant Spray, 14.6 oz./can, 6 pk., Choose Scent, $23.98, $4.00/ea

OdoBan Disinfectant Spray, 14.6 oz./can, 6 pk., Choose Scent
current price $23.98
$4.00/ea

OdoBan Disinfectant Spray, 14.6 oz./can, 6 pk., Choose Scent

4.4186 out of 5 stars
4.4186 out of 5 Stars. 528 reviews
Available for Shipping

Clorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz., $12.98, $0.14/foz

Clorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz.
current price $12.98
$0.14/foz

Clorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz.

4.4635 out of 5 stars
4.4635 out of 5 Stars. 1547 reviews
Available for Shipping

Palmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz., $8.98, $0.09/foz

Palmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
current price $8.98
$0.09/foz

Palmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.

4.7675 out of 5 stars
4.7675 out of 5 Stars. 4370 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Swiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct., $15.98, $0.32/ea

Swiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct.
current price $15.98
$0.32/ea

Swiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct.

4.79 out of 5 stars
4.79 out of 5 Stars. 3729 reviews
Available for Shipping

Bissell Little Green ProHeat Pet Portable Deep Cleaner

Bissell Little Green ProHeat Pet Portable Deep Cleaner
Members-only price

Bissell Little Green ProHeat Pet Portable Deep Cleaner

4.6042 out of 5 stars
4.6042 out of 5 Stars. 96 reviews
Available for Shipping

OdoBan 3-in-1 Concentration Carpet Cleaner Solution, Fragrance Free 1 gal., 4 pk., $42.98, $10.74/ea

OdoBan 3-in-1 Concentration Carpet Cleaner Solution, Fragrance Free 1 gal., 4 pk.
current price $42.98
$10.74/ea

OdoBan 3-in-1 Concentration Carpet Cleaner Solution, Fragrance Free 1 gal., 4 pk.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 60 reviews
Available for Shipping

Palmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz., $8.98, $0.09/foz

Palmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz.
current price $8.98
$0.09/foz

Palmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz.

4.4432 out of 5 stars
4.4432 out of 5 Stars. 1038 reviews
Available for Shipping

DCT 30% Concentrated Vinegar Cleaner, Lemon Scent, 1 gal., $14.98, $0.12/foz

DCT 30% Concentrated Vinegar Cleaner, Lemon Scent, 1 gal.
current price $14.98
$0.12/foz

DCT 30% Concentrated Vinegar Cleaner, Lemon Scent, 1 gal.

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 9 reviews
Available for Shipping

Hometex Microfiber Towels, 96 pack, $38.98, $0.41/ea

Hometex Microfiber Towels, 96 pack
current price $38.98
$0.41/ea

Hometex Microfiber Towels, 96 pack

4.3266 out of 5 stars
4.3266 out of 5 Stars. 297 reviews
Available for Shipping

Febreze Professional Sanitizing Fabric Refresher, 1 Gal., $25.96, $0.20/foz

Febreze Professional Sanitizing Fabric Refresher, 1 Gal.
current price $25.96
$0.20/foz

Febreze Professional Sanitizing Fabric Refresher, 1 Gal.

4.6835 out of 5 stars
4.6835 out of 5 Stars. 632 reviews
Available for Shipping

True & Tidy SPIN-800 TrueClean Mop and Bucket System, $39.98

True & Tidy SPIN-800 TrueClean Mop and Bucket System
current price $39.98

True & Tidy SPIN-800 TrueClean Mop and Bucket System

4.6983 out of 5 stars
4.6983 out of 5 Stars. 517 reviews
Available for Shipping

O-Cedar Multi-Use No-Scratch Scrunge Sponge, 24 ct., $21.48, $0.90/ea

O-Cedar Multi-Use No-Scratch Scrunge Sponge, 24 ct.
current price $21.48
$0.90/ea

O-Cedar Multi-Use No-Scratch Scrunge Sponge, 24 ct.

4.5385 out of 5 stars
4.5385 out of 5 Stars. 117 reviews
Available for Shipping

Sprayway Stainless Steel Cleaner and Polisher, 15 oz., 6 pk., $18.36

Sprayway Stainless Steel Cleaner and Polisher, 15 oz., 6 pk.
current price $18.36

Sprayway Stainless Steel Cleaner and Polisher, 15 oz., 6 pk.

4.6746 out of 5 stars
4.6746 out of 5 Stars. 670 reviews
Available for Shipping

Fanttik Dual-Speed Electric Scrubber with 6 Brush Heads, $49.98

Fanttik Dual-Speed Electric Scrubber with 6 Brush Heads
current price $49.98

Fanttik Dual-Speed Electric Scrubber with 6 Brush Heads

4.039 out of 5 stars
4.039 out of 5 Stars. 154 reviews
Available for Pickup or Delivery

Mr. Clean Magic Eraser Shower & Tub Scrubber Starter Kit, Lavender, 1 Scrubber + 6 Erasers, $14.98

Mr. Clean Magic Eraser Shower & Tub Scrubber Starter Kit, Lavender, 1 Scrubber + 6 Erasers
current price $14.98

Mr. Clean Magic Eraser Shower & Tub Scrubber Starter Kit, Lavender, 1 Scrubber + 6 Erasers

3.6933 out of 5 stars
3.6933 out of 5 Stars. 75 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Dawn EZ-Squeeze Platinum Liquid Dish Soap, Fresh Rain Scent, 4 pk., 97.2 fl. oz., $16.88, $4.22/ea

Dawn EZ-Squeeze Platinum Liquid Dish Soap, Fresh Rain Scent, 4 pk., 97.2 fl. oz.
current price $16.88
$4.22/ea

Dawn EZ-Squeeze Platinum Liquid Dish Soap, Fresh Rain Scent, 4 pk., 97.2 fl. oz.

4.1266 out of 5 stars
4.1266 out of 5 Stars. 379 reviews
Out of stock

Windex Fast Shine Foam Glass Cleaner, No-Drip Aerosol Cleaning Spray, 19 oz., 4 pk., $10.98, $2.75/ea

Windex Fast Shine Foam Glass Cleaner, No-Drip Aerosol Cleaning Spray, 19 oz., 4 pk.
current price $10.98
$2.75/ea

Windex Fast Shine Foam Glass Cleaner, No-Drip Aerosol Cleaning Spray, 19 oz., 4 pk.

4.6951 out of 5 stars
4.6951 out of 5 Stars. 82 reviews
Out of stock

Sprayway All-Purpose Disinfectant Cleaner, 19 oz. cans, Choose Pack Size, $16.98, $2.83/ea

Sprayway All-Purpose Disinfectant Cleaner, 19 oz. cans, Choose Pack Size
current price $16.98
$2.83/ea

Sprayway All-Purpose Disinfectant Cleaner, 19 oz. cans, Choose Pack Size

4.5897 out of 5 stars
4.5897 out of 5 Stars. 446 reviews
Out of stock

MetroVac DataVac Electric Duster ESD Safe/Anti-Static Blower, Black

MetroVac DataVac Electric Duster ESD Safe/Anti-Static Blower, Black
Members-only price

MetroVac DataVac Electric Duster ESD Safe/Anti-Static Blower, Black

4.6341 out of 5 stars
4.6341 out of 5 Stars. 41 reviews
Out of stock

Mrs. Meyers Multi-Surface Cleaner, Limited Edition, Falliday Scents, 16 fl. oz., 3 pk., $11.78, $0.25/foz

Mrs. Meyers Multi-Surface Cleaner, Limited Edition, Falliday Scents, 16 fl. oz., 3 pk.
current price $11.78
$0.25/foz

Mrs. Meyers Multi-Surface Cleaner, Limited Edition, Falliday Scents, 16 fl. oz., 3 pk.

4.9095 out of 5 stars
4.9095 out of 5 Stars. 475 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

What is the difference between an all-purpose cleaner and a multi-purpose cleaner?

Are cleaners and disinfectants the same thing?

What are the best cleaning supplies to buy in bulk?

Does Sam’s Club sell commercial cleaning supplies for businesses?

Can I buy cleaning supplies online and pick them up today?

What is the benefit of buying cleaning products in bulk?

Where can I buy bulk cleaning supplies near me?

About Cleaning Supplies, Janitorial & Bulk Cleaning Products

Cleaning Supplies

Keep your entire home clean with our wide selection of superior cleaning supplies. Sam’s Club® provides you with every possible cleaning solution you need. Whether it be for the living room carpet, dining room table, kitchen counter, bathroom toilet or bedroom windows, we have it all plus more. Take safety precautions now and start cleaning every inch and corner around your home for a healthier and safer environment you and your family can live in.

Wholesale Cleaning Supplies & Household Essentials

Looking for cleaning supplies for your home and business at Membership prices? Keep your space spotless, safe, and organized with our comprehensive selection of top-tier cleaning supplies. At Sam’s Club, we offer everything from heavy-duty national brand disinfectants to daily dish detergents in bulk sizes, ensuring you always have the right tools to tackle dirt, grime, and germs without breaking the budget.

Shop Top Cleaning Supply Categories

Whether you are deep-cleaning the bathroom or quickly wiping down kitchen counters, having the right product is essential. Explore our top categories and member-favorite products:

1. Disinfecting Wipes & Sprays

Eliminate illness-causing microbes and keep high-touch surfaces safe.

2. All-Purpose & Multi-Surface Cleaners

Tackle everyday messes across various rooms with versatile formulas.

3. Kitchen & Dish Detergents

Achieve a streak-free shine on your dishes and countertops.

4. Bathroom Cleaners

Get rid of that tough soap scum, hard water stains, and bacteria in the restroom with our top picks of bathroom cleaners.

5. Floor & Carpet Cleaners

Keep your hard floors shining and carpets free of stains and pet hair.

Expert Tips for a Cleaner Home

The first step to a healthy environment is reducing clutter, but the most important step is addressing what you can't see: germs and bacteria. To get the best results from your cleaning supplies, keep these best practices in mind:

  • Match the Product to the Surface: Always ensure your cleaner is formulated for your specific surface. For example, use dedicated Sprayway Glass Cleaner for windows and mirrors to prevent streaks, and use Weiman Stainless Steel Cleaner & Polish to protect appliances from damage.
  • Practice Safety: Wear protective gear, such as gloves and masks, when handling strong chemicals to avoid skin irritation and toxic fumes.