Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill
Shipping

Highlights
- Clorox Cleaner with Bleach removes tough stains, dirt, grease and grime with a fresh fragrance
- Disinfects and kills 99.9% of common household bacteria in only 30 seconds
- Specialized bleach cleaner kills viruses that cause colds and flu
- Eliminates odors caused by bacteria, mold and mildew
- Features Smart Tube Technology so you'll spray every drop
- Click here to learn more!
Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill, $10.34, $0.07/oz

Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill


Members also considered
Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill, $10.34, $0.07/oz
Sponsored$1034current price $10.34$0.07/ozSimple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill
2124.6966 out of 5 Stars. 212 reviews4.6966 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz., $12.98, $0.14/foz
$1298current price $12.98$0.14/fozClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz.
15474.4635 out of 5 Stars. 1547 reviews4.4635 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz., $10.98, $0.05/foz
$1098current price $10.98$0.05/fozFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz.
31294.8217 out of 5 Stars. 3129 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMr. Clean Clean Freak Multi-Surface Cleaner, Lemon Zest, 2 trigger sprays + refill, $13.64, $0.22/foz
$1364current price $13.64$0.22/fozMr. Clean Clean Freak Multi-Surface Cleaner, Lemon Zest, 2 trigger sprays + refill
12014.4446 out of 5 Stars. 1201 reviews4.4446 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk., $15.98, $5.33/ea
$1598current price $15.98$5.33/eaLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk.
146694.8592 out of 5 Stars. 14669 reviews4.8592 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Powerful and refreshing Clorox® Clean-Up® Cleaner with Bleach is specially designed to quickly and effectively clean, disinfect and deodorize a variety of surfaces. It removes tough stains, grease and dirt, and kills 99.9% of germs while eliminating odors caused by bacteria, mold and mildew. Clorox® Clean-Up® Cleaner with Bleach leaves your house smelling fresh and sparkling clean.
All-Purpose, Multi-Surface Cleaner
Make your home sparkle with Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner that cleans, disinfects and kills 99.9% of viruses and bacteria. This Clorox spray penetrates and removes messes on any hard nonporous surface indoors or outdoors, including appliances, outdoor furniture and more.
Dependable Cleaning Power for Every Room
Clorox Clean-Up All-Purpose Spray Cleaner is a powerful cleaner with bleach that cuts through germs and grime to remove tough kitchen and bath stains with an Original Scent. This spray cleaner has dependable Clorox cleaning power to eliminate any household surface mess. It’s great on hard, nonporous surfaces, including kitchen and bathroom sinks, counters, refrigerators, appliances, bathtubs, toilets, fiberglass, floors, showers and tiles.
Clorox Combo Pack
Featured in this combo pack is a 32-oz. Smart Tube® Technology spray bottle, which lets you spray every last drop. It also comes with a 180-oz. refill bottle that can fill more than five 32-oz. spray bottles.
Specifications
- DISINFECTANT CLEANER: Use the refill bottle with a convenient screw top lid to fill your Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner with Bleach spray bottle
- ALL PURPOSE CLEANER: Make your home sparkle with Clorox Clean-Up All-Purpose Cleaner that cleans, disinfects and kills 99.9% of viruses and bacteria
- MULTI-SURFACE CLEANER: This Clorox spray penetrates and removes messes on any hard nonporous surface indoors or outdoors, including appliances, outdoor furniture and more
- BLEACH CLEANER: Powerful cleaner with bleach cuts through germs and grime to remove tough kitchen and bath stains with an Original Scent
- CLOROX BLEACH SPRAY: This spray cleaner has dependable Clorox cleaning power to eliminate any household surface mess; use as a bathroom cleaner, kitchen cleaner and more
- Formula: Clorox Cleanup Cleaner + Bleach
- Scent: Original
- Quantity: Value Pack
- 32 fl. oz. spray
- 180 fl. oz. refill
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 11,395 reviews
Verified Purchase
Convenient bleach and a spray bottle is nice.
Convenient bleach in a spray bottle. Clorox is the name you can trust for many years. sprayed on a pair of dirty shoes, now they look almost brand new.
Verified Purchase
Won't go without it in my house!
The only cleaner I've found that successfully takes dark handmarks off my white doors and trim!! Also whitens the caulking around the base of my toilets! Won't go without it in my house!!
Verified Purchase
What a back Life Saver.
First I'd like to say I'm a Senior citizen. I've found this Clorox Clean-Up to be one of the best cleaners that I've discovered for the use of cleaning my bathroom shower. After I get out of the shower I spray it down with the cleaner and I'm done, no wiping our rising and it dries sparkling clean. Before I take my shower the next day I turn on the water in advance to let it rinse it down. What a back life saver.
Other popular items in Cleaning Supplies
Pledge® Multisurface Cleaner, Everyday Clean™, Aerosol, Rainshower Scent, 9.7 oz, Pack of 3, $12.52, $4.17/ea
Sponsored$1252current price $12.52$4.17/eaPledge® Multisurface Cleaner, Everyday Clean™, Aerosol, Rainshower Scent, 9.7 oz, Pack of 3
794.7429 out of 5 Stars. 79 reviews4.7429 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors, $16.98, Was $17.98, $0.71/ea
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.71/ea$1 offMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors
3684.7717 out of 5 Stars. 368 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count, $33.98
$3398current price $33.98Member's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count
2724.3824 out of 5 Stars. 272 reviews4.3824 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL, $149.97
$14997current price $149.97Simpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL
Available for ShippingShippingMember's Mark Commercial Sanitizer, 1 Gallon Jugs, $30.32, $0.06/foz
$3032current price $30.32$0.06/fozMember's Mark Commercial Sanitizer, 1 Gallon Jugs
334.4848 out of 5 Stars. 33 reviews4.4848 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFabuloso 3-in-1 Clean Spray, Multi-Purpose Cleaner, Lavender & Lemon Scent, 3 ct., 25.3 fl. oz., $9.98, $0.13/oz
$998current price $9.98$0.13/ozFabuloso 3-in-1 Clean Spray, Multi-Purpose Cleaner, Lavender & Lemon Scent, 3 ct., 25.3 fl. oz.
Available for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct., $14.98, $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26134.439 out of 5 Stars. 2613 reviews4.439 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz., $15.48, $0.10/foz
$1548current price $15.48$0.10/fozFrom $15.48Lysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78354.8847 out of 5 Stars. 7835 reviews4.8847 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size, $8.38, $0.11/foz
$838current price $8.38$0.11/fozOptions from $8.38 – $24.98Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
92774.8692 out of 5 Stars. 9277 reviews4.8692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz., $8.98, $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
43704.7675 out of 5 Stars. 4370 reviews4.7675 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping