Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Made with Rotisserie Chicken, Cotija and Colby and Monterey Jack cheeses
- Great for an easy family meal
- Serves ~3-4 people
- Ready in 40-50 min.
Members also considered
Member's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.17, $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31744.2394 out of 5 Stars. 3174 reviews4.2394 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound, $14.33, $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
51684.2682 out of 5 Stars. 5168 reviews4.2682 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound, $12.94, $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64064.396 out of 5 Stars. 6406 reviews4.396 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound, $11.94, $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32764.3684 out of 5 Stars. 3276 reviews4.3684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound, $15.84, $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17224.3322 out of 5 Stars. 1722 reviews4.3322 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound, $17.18, $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27864.4365 out of 5 Stars. 2786 reviews4.4365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound, $19.66, $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47354.5956 out of 5 Stars. 4735 reviews4.5956 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Convenient and Delicious
Make dinnertime delicious and stress-free with our hand-rolled chicken enchiladas, prepared fresh daily in your local Club. Made with juicy rotisserie chicken from birds that are never administered antibiotics, bold enchilada sauce, and tortillas made with flour and corn, these enchiladas are topped with a rich blend of Monterey Jack, Cotija, and Colby Jack cheeses for a flavor-packed meal your whole family will love. Simply heat and serve for a wholesome, cheesy meal that’s ready in minutes—perfect for even your busiest nights
Who Will Enjoy These Easy Chicken Enchiladas?
Anyone who loves authentic Mexican dishes will enjoy these enchiladas. Members Mark uses only wholesome ingredients and zero fillers to provide a meal that is worthy of the finest Mexican restaurants. These easy enchiladas make a fast and delicious meal on busy weekday nights or can be brought to a social gathering to add more fun to the festivities. Because they’re made with simple ingredients, most notably rotisserie chicken from birds that are never administered antibiotics and a blend of cheeses, these enchiladas will even be enjoyed by children and other picky eaters. They’ll prove tasty and convenient, just grab a tray and heat per package instructions.
How Should I Serve Member's Mark Chicken Enchiladas?
Sure, these chicken enchiladas can be enjoyed as-is for a fast and filling meal. But why not make it an even more exciting and satisfying meal? When serving these cheese enchiladas, try including one or more of the following:
- Fresh guacamole – after heating and serving the enchiladas, add a dollop or two of cool and creamy guacamole to each plate for added decadence.
- Refried beans and rice – when serving multiple guests, side dishes like these perfectly complement the enchiladas and can make the meal heartier.
- Homemade lime margaritas – with tequila or with no alcohol, depending on who you are serving, of course!
- Chips and salsa – for added crunch and flavor.
Cooking Instructions
1. Preheat oven to 350°F.
2. Remove lid.
3. Cover with foil and cook for 40–50 minutes.
4. Heat until enchiladas reaches 165°F.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container prior to cooking
- Follow use-by date on label
Net weight: 3 - 3.8 lbs.
Ingredients: Chili Sauce (Water, Tomato Paste, Onions, Soy Oil, Seasoning [chili Pepper, Salt, Cumin, Oregano, Paprika, Garlic], Citric ACID, Silicon Dioxide), Modified Corn Starch, Vegetable BASE (Salt, Yeast Extract, Sugar, Dextrose, Onion Powder, Soy Oil, Corn Starch, Celery Powder, Pepper, Turmeric), Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic ACID), Jalapeno Peppers (Jalapeno Peppers, Water, Salt, Citric ACID, Calcium Chloride), Vegetable BASE (Salt, Yeast Extract, Sugar, Dextrose, Soy Oil, Onion Powder, Corn Starch, Tomato Powder, Celery Powder, Garlic Powder, Paprika, Black Pepper, Caramel Color), Butter (Cream, Salt), White Masa Flour (Corn, Calcium Propionate, Preservatives [sorbic ACID, Fumaric ACID], Carboxymethylcellulose, Lime), Cayenne Pepper Sauce (Aged Cayenne Red Peppers, White Distilled Vinegar, Water, Salt, Garlic Powder, Garlic), Rotisserie Chicken (Chicken Breast Meat With Rib Meat, Water, Seasoning [salt, Maltodextrin, Natural Flavors, Onion Powder, Yeast Extract, Garlic Powder, Canola Oil, Carrageenan], Sodium Phosphates), Flour Tortillas (Unbleached Enriched Wheat Flour [wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic ACID], Water, Yellow Corn Masa Flour [yellow Corn Treated With Hydrated Lime], Vital Wheat Gluten, Cultured Wheat Flour [preservative], Canola Oil, Mono- & Diglycerides, Salt, Sugar, Baking Powder [sodium ACID Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate, Corn Starch, Monocalcium Phosphate], Guar Gum, Citric ACID, Yeast, Masa Flour [yellow Corn Flour, Contains Less Than 2% Of Folic ACID]), Colby Jack Cheese (Colby And Monterey Jack Cheese [pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Annatto {color}], Potato Starch, Powdered Cellulose, Natamycin [mold Inhibitor]), Crumbled Cotija Cheese (Pasteurized Milk, Palm Oil, Salt, Powdered Cellulose, Titanium Dioxide [color], Cheese Cultures, Enzymes, Natamycin [mold Inhibitor]).
Contains: Milk And Wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,866 reviews
Verified Purchase
Member's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas a Hit!
I purchased the rotisserie chicken enchiladas for a weekly game day for me and my retired friends. We always start by having lunch and are always looking for different food options that are good for a group. I can honestly say these enchiladas were a huge hit! Plenty of food, great taste, and all at an awesome price. One tray would be great for a family of four. Add a side of Spanish rice or your favorite beans and dinner is served.
Verified Purchase
OMG Best Enchiladas - love both.
Decided to try both the red and Hatch Chili chicken enchiladas and OMG they are great! The chucks of chicken is so good and I love the Hatch Chili one the best. Not too hot in temperature. So filling my husband and I eat half of one and are stuffed. Great price. Easy to make!
Verified Purchase
Great time saver to feed a family of 4
I love the ready-to-cook meals from Sam's. These work great for our family of four (with 2 grade-school aged children). This enchilada does the trick: it's tasty, doesn't take long to cook, it's filling, and it feels like a home-cooked meal. I'd recommend 100%.
Popular products in this category
Member's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28264.6603 out of 5 Stars. 2826 reviews4.6603 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48324.4329 out of 5 Stars. 4832 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs., $15.73, $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs., $16.94, $5.65/lb
$1694current price $16.94$5.65/lbJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
33224.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews4.3016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk., $8.78, $0.23/oz
$878current price $8.78$0.23/ozMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
26354.4953 out of 5 Stars. 2635 reviews4.4953 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz., $17.93, $0.75/oz
$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35323.8967 out of 5 Stars. 3532 reviews3.8967 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz., $11.98, $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13144.2253 out of 5 Stars. 1314 reviews4.2253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct., $15.83, $0.34/oz
$1583current price $15.83$0.34/ozLa Terra Fina Quiche Variety Pack 2 ct.
24024.1278 out of 5 Stars. 2402 reviews4.1278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz., $14.46
$1446current price $14.46Member's Mark Hatch Chile & Pepper Jack Cheese Chicken Burgers, 10 Count, 40 oz.
684.5882 out of 5 Stars. 68 reviews4.5882 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated, $14.87
$1487current price $14.87Member's Mark Tikka Masala Chicken, 32oz, Refrigerated
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz., $13.36
$1336current price $13.36Member's Mark BBQ Smoked Pork Bowls, 2 Pack, 25 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Baby Back Ribs, $16.98, $16.98/ea
$1698current price $16.98$16.98/eaMember's Mark Rotisserie Baby Back Ribs
1313.4504 out of 5 Stars. 131 reviews3.4504 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs., $8.37, $0.84/ea
$837current price $8.37$0.84/eaMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
12094.6079 out of 5 Stars. 1209 reviews4.6079 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCholula Queso Blanco Chicken Burrito Bowl, Frozen, 9 oz. Each, 4 pk, $14.87
$1487current price $14.87Cholula Queso Blanco Chicken Burrito Bowl, Frozen, 9 oz. Each, 4 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz., $13.98
$1398current price $13.98Del Real Foods Pork in Red Sauce Tamales 10 ct., 60 oz.
12323.9083 out of 5 Stars. 1232 reviews3.9083 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery