Limited Time Buys

Prices may vary in club and online
Sort by|

DJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz., $7.78, $0.88/oz

DJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz.
Sponsored
current price $7.78
$0.88/oz

DJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz.

4.1547 out of 5 stars
4.1547 out of 5 Stars. 459 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct., $14.98, $0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
Sponsored
current price $14.98
$0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 25 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Kendall-Jackson California Vintners Reserve Chardonnay and Sauvignon Blanc Wine, 750 ml, 2 pk., $19.99, $0.79/foz

Kendall-Jackson California Vintners Reserve Chardonnay and Sauvignon Blanc Wine, 750 ml, 2 pk.
current price $19.99
$0.79/foz

Kendall-Jackson California Vintners Reserve Chardonnay and Sauvignon Blanc Wine, 750 ml, 2 pk.

4.8537 out of 5 stars
4.8537 out of 5 Stars. 41 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

M&M'S Red, White & Blue Patriotic Mix Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz

M&M'S Red, White & Blue Patriotic Mix Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
current price $16.98
$0.27/oz

M&M'S Red, White & Blue Patriotic Mix Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.

4.731 out of 5 stars
4.731 out of 5 Stars. 5966 reviews
Available for Shipping

Werther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz., $8.98, $0.32/oz

Werther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.
current price $8.98
$0.32/oz

Werther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.

4.2068 out of 5 stars
4.2068 out of 5 Stars. 324 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Cape Cod Chips, Variety Pack, 1 oz., 36 ct., $15.98, $0.44/ea

Cape Cod Chips, Variety Pack, 1 oz., 36 ct.
Sponsored
current price $15.98
$0.44/ea

Cape Cod Chips, Variety Pack, 1 oz., 36 ct.

4.2627 out of 5 stars
4.2627 out of 5 Stars. 118 reviews
Available for Shipping

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
current price $24.98
$0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.

4.6574 out of 5 stars
4.6574 out of 5 Stars. 432 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
current price $22.98
$0.11/ea

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.

4.4343 out of 5 stars
4.4343 out of 5 Stars. 274 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs., $17.98, $0.12/ea

Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
current price $17.98
$0.12/ea

Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.

4.8638 out of 5 stars
4.8638 out of 5 Stars. 235 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
Sponsored
current price $29.98
$1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.

4.8587 out of 5 stars
4.8587 out of 5 Stars. 842 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Red Bull Peach Edition Sugar Free Energy Drink, White Peach, 8.4 fl. oz., 24 pk., $42.48

Red Bull Peach Edition Sugar Free Energy Drink, White Peach, 8.4 fl. oz., 24 pk.
current price $42.48

Red Bull Peach Edition Sugar Free Energy Drink, White Peach, 8.4 fl. oz., 24 pk.

4.733 out of 5 stars
4.733 out of 5 Stars. 221 reviews
Available for Shipping

Sparkling Ice® Purple Variety Pack, 17 fl. oz., 24 pk., $17.98, $0.04/foz

Sparkling Ice® Purple Variety Pack, 17 fl. oz., 24 pk.
current price $17.98
$0.04/foz

Sparkling Ice® Purple Variety Pack, 17 fl. oz., 24 pk.

4.7165 out of 5 stars
4.7165 out of 5 Stars. 455 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Takis Rolled Tortilla Chips Halloween Variety Pack, Fuego & Zombie, 1 oz., 46 pk., $17.28

Takis Rolled Tortilla Chips Halloween Variety Pack, Fuego & Zombie, 1 oz., 46 pk.
current price $17.28

Takis Rolled Tortilla Chips Halloween Variety Pack, Fuego & Zombie, 1 oz., 46 pk.

Available for Shipping

Doritos Protein Tortilla Style Chips Variety Pack, 1.3 oz., 14 ct., $16.98, $0.93/oz

Doritos Protein Tortilla Style Chips Variety Pack, 1.3 oz., 14 ct.
current price $16.98
$0.93/oz

Doritos Protein Tortilla Style Chips Variety Pack, 1.3 oz., 14 ct.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 54 reviews
Available for Shipping

Seeds of Change Organic Chipotle Style Brown Rice, 8.5 oz., 6 pk., $11.98, $2.00/ea

Seeds of Change Organic Chipotle Style Brown Rice, 8.5 oz., 6 pk.
current price $11.98
$2.00/ea

Seeds of Change Organic Chipotle Style Brown Rice, 8.5 oz., 6 pk.

Available for Shipping

Red Bull Energy 8.4 fl. oz., 28 pk., $47.38, $0.20/foz

Red Bull Energy 8.4 fl. oz., 28 pk.
current price $47.38
$0.20/foz

Red Bull Energy 8.4 fl. oz., 28 pk.

Available for Shipping

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs., $23.98

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
current price $23.98

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 93 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Sparkling Ice Summer Lemonade Variety Pack, 17 fl. oz., 24 pk., $17.98, $0.04/foz

Sparkling Ice Summer Lemonade Variety Pack, 17 fl. oz., 24 pk.
current price $17.98
$0.04/foz

Sparkling Ice Summer Lemonade Variety Pack, 17 fl. oz., 24 pk.

4.7208 out of 5 stars
4.7208 out of 5 Stars. 1053 reviews
Available for Shipping

Toasteds Club Town House Charcuterie Cracker Collection Variety Pack, 39.2 oz., $10.98, $0.28/oz

Toasteds Club Town House Charcuterie Cracker Collection Variety Pack, 39.2 oz.
current price $10.98
$0.28/oz

Toasteds Club Town House Charcuterie Cracker Collection Variety Pack, 39.2 oz.

4.5276 out of 5 stars
4.5276 out of 5 Stars. 199 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Tandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct., $14.98, $1.25/ea

Tandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.
current price $14.98
$1.25/ea

Tandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.

4.7143 out of 5 stars
4.7143 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Raisin Bran Breakfast Cereal, 56 oz., $8.48, $0.15/oz

Raisin Bran Breakfast Cereal, 56 oz.
current price $8.48
$0.15/oz

Raisin Bran Breakfast Cereal, 56 oz.

4.5008 out of 5 stars
4.5008 out of 5 Stars. 1198 reviews
Available for Shipping

Cuso's All Natural Seasoning Rub, Maple Bourbon, 10.5 oz., $9.98, $0.95/oz

Cuso's All Natural Seasoning Rub, Maple Bourbon, 10.5 oz.
current price $9.98
$0.95/oz

Cuso's All Natural Seasoning Rub, Maple Bourbon, 10.5 oz.

4.375 out of 5 stars
4.375 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

Kinder Joy Stranger Things Chocolate Surprise Egg, 0.7 oz., 20 ct. DSV, $19.98

Kinder Joy Stranger Things Chocolate Surprise Egg, 0.7 oz., 20 ct. DSV
current price $19.98

Kinder Joy Stranger Things Chocolate Surprise Egg, 0.7 oz., 20 ct. DSV

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

Reese Filled Pretzels 28oz, $7.48

Reese Filled Pretzels 28oz
current price $7.48

Reese Filled Pretzels 28oz

Out of stock

About New Food Items & Grocery Products - Sam's Club

When you’re looking for the latest food items and grocery products, you can find them at Sam’s Club. Sam’s Club has a huge selection of products, with new grocery items being added all the time. Check out our selection of new grocery products and add some fresh flavors to your kitchen.

Frequently Asked Questions: New Food Items

Can I get new food items delivered to my home?

If you’re a Sam’s Club member, you can get your favorite new food items delivered directly to your door. With fresh home delivery, you can even get produce and other fresh groceries delivered without worrying about anything spoiling. Sam’s Club even offers additional delivery benefits for members, including free shipping on certain orders.

To find out if your order qualifies for free shipping, simply add the items you want to your cart and check out to view your shipping options. From international foods to medicine and more, Sam’s Club can deliver just about anything to your home.

How often do you introduce new food and grocery products?

You can find new grocery and household items at Sam’s Club all the time. New food and grocery items aren’t released on a specific date, so the best way to keep up with the changing selection is to check back regularly for new products.

Sam’s Club is always working to put more choices on the shelves for you, so you can find interesting new food items throughout the year. Whether you visit a club near you or shop online, you can usually find a few new items to add to your cart.

How can I stay up-to-date about new food items and groceries that come to Sam’s Club?

The best way to stay up-to-date with new food items is to check in on our website regularly and opt in to email communications. You can also download the Sam’s Club app to easily browse new arrivals on your mobile device.

From prepared meals to international foods and snacks from popular new brands, Sam’s Club is always adding new grocery products into the rotation. You can even find new household items on our website and in our clubs, including everything from furniture and accessories to cleaners and more.

Can I return or exchange new food products if they don’t meet my expectations?

Sam’s Club has a separate return policy for perishable items, but you can still return or exchange new food items if you’re not happy with your purchase. If your purchase doesn’t meet your expectations, you can contact us to request a return.

For online orders, you can request a return online or visit a Sam’s Club location to request a return. For in-club purchases, you can visit the Sam’s Club location where you made your purchase to request a refund. You’re not required to return any perishable items for a refund or exchange. All categories of perishable items are accepted, including the foods in the clean eating category.