M&M'S Red, White & Blue Patriotic Mix Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
Shipping

Highlights
- Include one 62 oz. container
- Be the hit of the barbecue with these sweet treats
- Order online and make summer fun and easy
- Add bulk candy to all your outdoor fun
- Add the sweet taste of fun to your summer recipes
- Get everyone's favorite Peanut M&M'S Milk Chocolate Candy
Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.


Members also considered
M&M'S Pop'd Caramel Crunchy & Airy Milk Chocolate Candy, 19 oz., $13.48, $0.71/oz
Sponsored$1348current price $13.48$0.71/ozM&M'S Pop'd Caramel Crunchy & Airy Milk Chocolate Candy, 19 oz.
1864.2043 out of 5 Stars. 186 reviews4.2043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132314.7813 out of 5 Stars. 13231 reviews4.7813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102624.7516 out of 5 Stars. 10262 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz., $16.98, $0.31/oz
$1698current price $16.98$0.31/ozM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz.
37844.7981 out of 5 Stars. 3784 reviews4.7981 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
5884.7262 out of 5 Stars. 588 reviews4.7262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz., $15.28, $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128114.7767 out of 5 Stars. 12811 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62144.7065 out of 5 Stars. 6214 reviews4.7065 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37104.8032 out of 5 Stars. 3710 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Experience the Sweetness of Summer
Summer is a time for traditions, from backyard barbecues to beach outings. But what makes these moments even sweeter is the presence of classic candies. Make your 4th of July celebrations more colorful and delightful with a party size jar of red, white, and blue Peanut M&M'S Milk Chocolate Candy. These vibrant candy bites are a treat to the eyes and the palate, perfect for any summer gathering.
Quality Ingredients for a Delicious Treat
Each piece of Peanut M&M'S Milk Chocolate Candy is made with roasted peanuts and real milk chocolate. This combination is then covered in a crunchy candy shell, creating a delightful contrast of textures. The result is a candy that's as enjoyable to eat as it is to look at. With these candies, you're not just getting a sweet treat, but a quality one as well.
Perfect for Various Occasions
These red, white, and blue Peanut M&M'S are not just for 4th of July celebrations. They're also great for picnics, as festive treats, or even as decorations for your home or office candy bowl. Bring a value pack jar of Peanut M&M'S Red, White & Blue Milk Chocolate Candy to your next block party, barbecue, or cookout. The possibilities are endless with these versatile candies.
Get Creative with Your Treats
Why not take your celebrations a step further? Get creative and use these Peanut M&M'S to make delicious DIY Fourth of July party favors. Your friends and family will surely appreciate the effort and the delicious result. Stock up now and keep the spirit of summer alive all season long with Peanut M&M'S Red, White & Blue Milk Chocolate Candy.
Specifications
Net Weight: 62 ounces
Includes: One 62 oz. container
Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Chocolate, Skim Milk, Cocoa Butter, Lactose, Milkfat, Peanuts, Soy Lecithin, Salt, Natural Flavor), Peanuts, Sugar, Cornstarch; Less Than 1% Of: Palm Oil, Corn Syrup, Dextrin, Colors (Includes Blue 1 Lake, Red 40, Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Blue 1, Yellow 6, Yellow 5, Yellow 5 Lake, Blue 2 Lake, Blue 2), Carnauba Wax, Gum Acacia. Contains Peanuts, Milk and Soy. May Contain Tree Nuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5,433 reviews
Verified Purchase
This was sent to my niece in Phoenix. It was above and beyond how it was packed, with a small ice bag to prevent melting. Great job!
Verified Purchase
Fresh and good
I love M %26 Ms in moderation. I purchased 5 tubs for a project. Needed more so Walmart shipped me what I ordered. M %26 Ms has a nice candy coated outer shell that protects the peanuts inside the center. Makes my mouth water just thinking about them. We made fruit baskets this year and included the candies in jars. They were a hit . Fresh tasting. I ate some putting the kits together. Great snack too.
Perfect bit size candy
Peanut M&Ms are the perfect go to snack. They are convient bit sized candy. They have the perfect amount of chocolate and the peanut in the middle makes them feel somewhat healthy. I love that I can have a few then wrap up the package and save some for later. I am never disappointed by an M&M.
Other popular items in Candy
Altoids Mints, Peppermint, 1.76 oz., 12 pk., $28.38, $2.36/ea
Sponsored$2838current price $28.38$2.36/eaAltoids Mints, Peppermint, 1.76 oz., 12 pk.
2504.484 out of 5 Stars. 250 reviews4.484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz., $14.18, $0.38/oz
$1418current price $14.18$0.38/ozSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz.
834.747 out of 5 Stars. 83 reviews4.747 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
29994.7683 out of 5 Stars. 2999 reviews4.7683 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea
Sponsored$2998current price $29.98$1.00/eaMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8424.8587 out of 5 Stars. 842 reviews4.8587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
Now$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
Now$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245354.8632 out of 5 Stars. 24535 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk., $51.98, Was $59.98, $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
5254.7619 out of 5 Stars. 525 reviews4.7619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40374.7072 out of 5 Stars. 4037 reviews4.7072 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping