Gifts for Her

Prices may vary in club and online
Sort by|

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk., $14.98, $0.98/oz

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk.
Sponsored
current price $14.98
$0.98/oz

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk.

4.36 out of 5 stars
4.36 out of 5 Stars. 175 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Lab Created Emerald Cut Solitaire Diamond Ring, $2,599.00

Lab Created Emerald Cut Solitaire Diamond Ring
Sponsored
current price $2,599.00

Lab Created Emerald Cut Solitaire Diamond Ring

4.1579 out of 5 stars
4.1579 out of 5 Stars. 19 reviews
Available for Shipping

ArtSkills Sketch Essentials Artist Quality Pencils, Charcoal, and Pad Set, $11.76

ArtSkills Sketch Essentials Artist Quality Pencils, Charcoal, and Pad Set
current price $11.76

ArtSkills Sketch Essentials Artist Quality Pencils, Charcoal, and Pad Set

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

2.46 CT.T.W. Emerald, Round, and Marquise Lab Created Diamond Earrings in 14K Gold, $1,199.00

2.46 CT.T.W. Emerald, Round, and Marquise Lab Created Diamond Earrings in 14K Gold
current price $1,199.00

2.46 CT.T.W. Emerald, Round, and Marquise Lab Created Diamond Earrings in 14K Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Lab Created Diamond Pendant & Earring Set in 14K Gold, 3.00 C.T.T.W., $1,699.00

Lab Created Diamond Pendant & Earring Set in 14K Gold, 3.00 C.T.T.W.
current price $1,699.00

Lab Created Diamond Pendant & Earring Set in 14K Gold, 3.00 C.T.T.W.

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk., $9.96, $0.59/foz

Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk.
Sponsored
current price $9.96
$0.59/foz

Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk.

4.4357 out of 5 stars
4.4357 out of 5 Stars. 280 reviews
Available for Shipping

Puffy Hoop Earrings in 14K Gold, $515.00

Puffy Hoop Earrings in 14K Gold
current price $515.00

Puffy Hoop Earrings in 14K Gold

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 5 reviews
Available for Shipping

L'Occitane Immortelle Divine Cream, 1.7 oz., $84.91, $49.95/oz

L'Occitane Immortelle Divine Cream, 1.7 oz.
current price $84.91
$49.95/oz

L'Occitane Immortelle Divine Cream, 1.7 oz.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

The Golden Girls Color-by-Number, Paperback, $10.84

The Golden Girls Color-by-Number, Paperback
current price $10.84

The Golden Girls Color-by-Number, Paperback

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production

Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
Sponsored
Members-only price

Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production

4.4894 out of 5 stars
4.4894 out of 5 Stars. 940 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Diamond Cut Hoop Earrings in 14K Gold, $699.00

Diamond Cut Hoop Earrings in 14K Gold
Yellow Gold, variant on Diamond Cut Hoop Earrings in 14K Gold
current price $699.00
Options from $299.00 – $699.00

Diamond Cut Hoop Earrings in 14K Gold

2 out of 5 stars
2 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

NIGHT Anti-Crease Silk Oversized Scrunchies, 6 ct., $39.98, $6.66/ea

NIGHT Anti-Crease Silk Oversized Scrunchies, 6 ct.
current price $39.98
$6.66/ea

NIGHT Anti-Crease Silk Oversized Scrunchies, 6 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

1.46 CT. Emerald Cut Lab Created Diamond Bracelet in 14K Gold, $1,999.00

1.46 CT. Emerald Cut Lab Created Diamond Bracelet in 14K Gold
White Gold, variant on 1.46 CT. Emerald Cut Lab Created Diamond Bracelet in 14K Gold
Yellow Gold, variant on 1.46 CT. Emerald Cut Lab Created Diamond Bracelet in 14K Gold
current price $1,999.00

1.46 CT. Emerald Cut Lab Created Diamond Bracelet in 14K Gold

Available for Shipping

Chill & Unwind Coloring Book, Paperback, $9.98

Chill & Unwind Coloring Book, Paperback
current price $9.98

Chill & Unwind Coloring Book, Paperback

Available for Shipping

Open Filigree Hoop Earring in 14K Yellow Gold, $459.00

Open Filigree Hoop Earring in 14K Yellow Gold
current price $459.00

Open Filigree Hoop Earring in 14K Yellow Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

1.0 CT. T.W. Round Cut Flower Diamond Necklace in 14K Gold, $1,599.00

1.0 CT. T.W. Round Cut Flower Diamond Necklace in 14K Gold
current price $1,599.00

1.0 CT. T.W. Round Cut Flower Diamond Necklace in 14K Gold

Available for Shipping

CurrentBody Skin LED Hair Growth Helmet

CurrentBody Skin LED Hair Growth Helmet
Members-only price

CurrentBody Skin LED Hair Growth Helmet

2.9649 out of 5 stars
2.9649 out of 5 Stars. 57 reviews
Available for Shipping

CurrentBody Skin Anti-Acne LED Pen, $69.00

CurrentBody Skin Anti-Acne LED Pen
current price $69.00

CurrentBody Skin Anti-Acne LED Pen

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Trend Earring Box Set in Sterling Silver, $189.00

Trend Earring Box Set in Sterling Silver
current price $189.00

Trend Earring Box Set in Sterling Silver

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Oval Cut London Blue Topaz and Diamond Pendant Necklace in 14K Gold, $565.00

Oval Cut London Blue Topaz and Diamond Pendant Necklace in 14K Gold
current price $565.00

Oval Cut London Blue Topaz and Diamond Pendant Necklace in 14K Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Kick Back & Relax Coloring Book, Flexibound, $9.98

Kick Back & Relax Coloring Book, Flexibound
current price $9.98

Kick Back & Relax Coloring Book, Flexibound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Christophe Robin Healthy Glow Mini Duo Gift Set, $39.28

Christophe Robin Healthy Glow Mini Duo Gift Set
current price $39.28

Christophe Robin Healthy Glow Mini Duo Gift Set

Available for Shipping

The Let Them Theory by Mel Robbins & Sawyer Robbins, Hardcover, $19.98

The Let Them Theory by Mel Robbins & Sawyer Robbins, Hardcover
current price $19.98

The Let Them Theory by Mel Robbins & Sawyer Robbins, Hardcover

4.6923 out of 5 stars
4.6923 out of 5 Stars. 26 reviews
Available for Shipping

0.46 CT.T.W. Round & Baguette Diamond Pendant Necklace in 14K Gold, $899.00

0.46 CT.T.W. Round & Baguette Diamond Pendant Necklace in 14K Gold
current price $899.00

0.46 CT.T.W. Round & Baguette Diamond Pendant Necklace in 14K Gold

Available for Shipping

Open Oval Dangle Earring in 14K Yellow Gold, $269.00

Open Oval Dangle Earring in 14K Yellow Gold
current price $269.00
From $269.00

Open Oval Dangle Earring in 14K Yellow Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

NIGHT Anti-Crease Silk Skinny Scrunchies, 6 ct., $39.98, $6.66/ea

NIGHT Anti-Crease Silk Skinny Scrunchies, 6 ct.
current price $39.98
$6.66/ea

NIGHT Anti-Crease Silk Skinny Scrunchies, 6 ct.

4.9583 out of 5 stars
4.9583 out of 5 Stars. 24 reviews
Available for Shipping

Fuse Audio GLD Vertical Record Player with Speakers, $229.00

Fuse Audio GLD Vertical Record Player with Speakers
Black, variant on Fuse Audio GLD Vertical Record Player with Speakers
Gold, variant on Fuse Audio GLD Vertical Record Player with Speakers
current price $229.00

Fuse Audio GLD Vertical Record Player with Speakers

4.4783 out of 5 stars
4.4783 out of 5 Stars. 23 reviews
Available for Shipping

Harry Potter Word Search, Quips, Quotes, and Coloring Book, Flexibound, $9.98

Harry Potter Word Search, Quips, Quotes, and Coloring Book, Flexibound
current price $9.98

Harry Potter Word Search, Quips, Quotes, and Coloring Book, Flexibound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

The Little Women Collection by Louisa May Alcott, Leather Bound, $19.98

The Little Women Collection by Louisa May Alcott, Leather Bound
current price $19.98

The Little Women Collection by Louisa May Alcott, Leather Bound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

The Action Bible Ultimate Activity Book for Kids, Paperback, $9.98

The Action Bible Ultimate Activity Book for Kids, Paperback
current price $9.98

The Action Bible Ultimate Activity Book for Kids, Paperback

Available for Shipping

Multi-Gemstone Station Earrings in 14K Gold, $235.00

Multi-Gemstone Station Earrings in 14K Gold
current price $235.00

Multi-Gemstone Station Earrings in 14K Gold

Available for Shipping

Bella 12" x 22" XL Griddle with Warming Tray, $49.98

Bella 12" x 22" XL Griddle with Warming Tray
current price $49.98

Bella 12" x 22" XL Griddle with Warming Tray

4.6444 out of 5 stars
4.6444 out of 5 Stars. 720 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

1.46 CT.T.W. Round Cut Diamond Pendant Necklace in 14K Gold, $1,899.00

1.46 CT.T.W. Round Cut Diamond Pendant Necklace in 14K Gold
current price $1,899.00

1.46 CT.T.W. Round Cut Diamond Pendant Necklace in 14K Gold

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Bible Promises for You Coloring Book, Paperback, $11.48

Bible Promises for You Coloring Book, Paperback
current price $11.48

Bible Promises for You Coloring Book, Paperback

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 10 reviews
Available for Shipping

Flying Origami and Butterfly Coloring Book, Paperback, $12.84

Flying Origami and Butterfly Coloring Book, Paperback
current price $12.84

Flying Origami and Butterfly Coloring Book, Paperback

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Sticker By Number: Whimsical Garden, Paperback, $15.48

Sticker By Number: Whimsical Garden, Paperback
current price $15.48

Sticker By Number: Whimsical Garden, Paperback

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Large Print Summer Fun Word Search, Flexibound, $9.98

Large Print Summer Fun Word Search, Flexibound
current price $9.98

Large Print Summer Fun Word Search, Flexibound

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 1 reviews
Available for Shipping

Unofficial Dolly Parton Coloring Book, Paperback, $6.94

Unofficial Dolly Parton Coloring Book, Paperback
current price $6.94

Unofficial Dolly Parton Coloring Book, Paperback

Available for Shipping

Bible Word Search Devotional, The Words of Jesus, Spiral Bound, $8.82

Bible Word Search Devotional, The Words of Jesus, Spiral Bound
current price $8.82

Bible Word Search Devotional, The Words of Jesus, Spiral Bound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 10 reviews
Available for Shipping

Pokémon Crochet Kit, Mixed Media, $16.88

Pokémon Crochet Kit, Mixed Media
current price $16.88

Pokémon Crochet Kit, Mixed Media

4.6923 out of 5 stars
4.6923 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Pickup or Delivery

Sol De Janeiro Bum Bum Body Firmeza Oil, 3.4 fl. oz., $39.98, $11.76/foz

Sol De Janeiro Bum Bum Body Firmeza Oil, 3.4 fl. oz.
current price $39.98
$11.76/foz

Sol De Janeiro Bum Bum Body Firmeza Oil, 3.4 fl. oz.

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4 reviews
Available for Shipping

Bible Word Search Hymns Large Print, Spiral Bound, $8.82

Bible Word Search Hymns Large Print, Spiral Bound
current price $8.82

Bible Word Search Hymns Large Print, Spiral Bound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 8 reviews
Out of stock

Brain Games Sticker By Number: Be Calm, Spiral Bound, $11.54

Brain Games Sticker By Number: Be Calm, Spiral Bound
current price $11.54

Brain Games Sticker By Number: Be Calm, Spiral Bound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 7 reviews
Out of stock

Art 101® Crafts Punch Needle Embroidery Canvas Kit, $16.88

Art 101® Crafts Punch Needle Embroidery Canvas Kit
current price $16.88

Art 101® Crafts Punch Needle Embroidery Canvas Kit

3.8462 out of 5 stars
3.8462 out of 5 Stars. 13 reviews
Out of stock

Bookbinding Kit, Mixed Media, $16.88

Bookbinding Kit, Mixed Media
current price $16.88

Bookbinding Kit, Mixed Media

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Mister Bigheads Large Print Word Search Vol. 1, Paperback, $10.84

Mister Bigheads Large Print Word Search Vol. 1, Paperback
current price $10.84

Mister Bigheads Large Print Word Search Vol. 1, Paperback

4.7143 out of 5 stars
4.7143 out of 5 Stars. 7 reviews
Out of stock

Art 101® Crafts Macrame Hanging Décor Kit, $16.88

Art 101® Crafts Macrame Hanging Décor Kit
current price $16.88

Art 101® Crafts Macrame Hanging Décor Kit

3.1111 out of 5 stars
3.1111 out of 5 Stars. 9 reviews
Out of stock

Taste of Home One Dish & 30 Minute Recipes, Hardcover, $14.88

Taste of Home One Dish & 30 Minute Recipes, Hardcover
current price $14.88

Taste of Home One Dish & 30 Minute Recipes, Hardcover

4.7143 out of 5 stars
4.7143 out of 5 Stars. 7 reviews
Out of stock

Romantasy Stenciled Book Edges Kit, Mixed Media, $15.48

Romantasy Stenciled Book Edges Kit, Mixed Media
current price $15.48

Romantasy Stenciled Book Edges Kit, Mixed Media

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

What types of gifts for her are available at Sam’s Club?

Can I find holiday special or Valentine’s Day gifts for her that work year-round?

Can I order gifts for her online from Sam’s Club?

Who are these gifts suitable for?

What are some popular Mother's Day gift categories available for member-only pricing?

About Gifts for Her: Gift Ideas for Women | Sam's Club

Shop Christmas Gifts for Her at Sam's Club

Finding the perfect Valentine's Day Gift for the special women in your life is easier than ever at Sam's Club. Whether you're shopping for birthdays, holidays, or just because, our collection offers something thoughtful for every woman.

Mother’s Day Gifting

Mother's Day is a special occasion to honor the women who have shaped our lives, and the curated selection at Sam's Club makes it simple to find a gift that reflects her unique personality. Whether she is a culinary enthusiast who would love a KitchenAid 5.5 Quart Bowl-Lift Stand Mixer, a tech lover in need of Apple AirPods 4, or someone who appreciates the timeless elegance of a Lab Created White Sapphire Tennis Bracelet, there is something for every mother figure. From luxury fragrances like Versace Bright Crystal to cozy home essentials like Member's Mark Everwash Accent Rugs, these gifts are designed to provide both style and everyday usefulness.

Tech & Wellness Gifts

Help her stay connected and active with the latest gadgets. Track fitness goals with the Samsung Galaxy Watch7 or choose from popular Fitbit smartwatches. Share cherished memories with the Aura Digital Photo Frame, perfect for grandmas, moms, and friends who love displaying family photos.

Beautiful Jewelry

Show your love with stunning pieces she'll treasure forever. From elegant diamond pendant necklaces to classic hoop earrings in 14K gold, you'll find quality jewelry at member-only prices. Browse diamond tennis bracelets and statement rings that make any occasion special.

Luxury Beauty & Fragrance

Treat her to signature scents like Gucci Flora Gorgeous Jasmine or Juicy Couture Viva La Juicy. Skincare essentials like Olay moisturizers and premium brands keep her glowing year-round.

Stylish & Practical Gifts

Make this Valentine’s Day extra special with gifts for her from Sam’s Club. Find stylish gifts for her that combine fashion, function, and everyday usefulness—making them thoughtful Valentine’s Day choices she can enjoy year-round.  Whether you’re shopping for a partner, spouse, or someone you appreciate, you’ll find meaningful gift ideas designed to make her feel celebrated. From cozy comforts to thoughtful surprises, Sam’s Club makes Valentine’s Day gifting simple and affordable.

Beauty, Self-Care & Treats

Pamper her with self-care and beauty gifts that add a little luxury to everyday routines. From indulgent treats to practical finds, these gifts are ideal for Valentine’s Day.

Thoughtful Extras

Complete your gift with fresh flower arrangements, gourmet gift baskets, or cozy Member's Mark throws. From home essentials to indulgent treats, Sam's Club makes gift shopping simple and affordable for every woman on your list.

Fun Gifts

Delight her with fun gifts that spark joy and creativity. From trendy accessories and playful gadgets to cozy botanicals and gift towers, these picks are designed to make her smile.

Kitchen Gadgets for the Culinary Enthusiast

Gift her with innovative and practical kitchen gadgets, like air fryers, espresso machines, and electric pressure cookers, along with essential items such as high-quality knives and bakeware. These gifts show your appreciation for her cooking passion and help create delicious meals.