Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Chobani 20G Protein Lowfat Greek Yogurt Drink, Variety Pack, 10 fl. oz., 12 ct., $21.57, $1.80/ea

Chobani 20G Protein Lowfat Greek Yogurt Drink, Variety Pack, 10 fl. oz.,  12 ct.
current price $21.57
$1.80/ea

Chobani 20G Protein Lowfat Greek Yogurt Drink, Variety Pack, 10 fl. oz., 12 ct.

4.4183 out of 5 stars
4.4183 out of 5 Stars. 557 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Bartlett Pears, 4 lbs., $7.25, $1.81/lb

Bartlett Pears, 4 lbs.
current price $7.25
$1.81/lb

Bartlett Pears, 4 lbs.

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 2864 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Chobani Flip Low-Fat Greek Yogurt Variety Pack, 4.5 oz., 16 ct., $16.46, Was $17.46, $1.03/ea

Chobani Flip Low-Fat Greek Yogurt Variety Pack, 4.5 oz., 16 ct.
current price Now $16.46, Was $17.46
$1.03/ea
$1 off

Chobani Flip Low-Fat Greek Yogurt Variety Pack, 4.5 oz., 16 ct.

4.763 out of 5 stars
4.763 out of 5 Stars. 270 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Somerdale Wensleydale with Lemon & Honey Cheese, 16 oz., $8.81, $0.55/oz

Somerdale Wensleydale with Lemon & Honey Cheese, 16 oz.
current price $8.81
$0.55/oz

Somerdale Wensleydale with Lemon & Honey Cheese, 16 oz.

4.2979 out of 5 stars
4.2979 out of 5 Stars. 47 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Formaggio Charcuterie Snack Stick, Pepperoni, 1.5oz., 10 ct., $10.76, $1.08/ea

Formaggio Charcuterie Snack Stick, Pepperoni, 1.5oz., 10 ct.
current price $10.76
$1.08/ea

Formaggio Charcuterie Snack Stick, Pepperoni, 1.5oz., 10 ct.

3.0303 out of 5 stars
3.0303 out of 5 Stars. 66 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

K-Pop Demon Hunters Half Sheet Cookie Cake, $19.98

K-Pop Demon Hunters Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

K-Pop Demon Hunters Half Sheet Cookie Cake

Available for Pickup

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs., $6.97, $4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.
Sponsored
current price $6.97
$4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.

4.7822 out of 5 stars
4.7822 out of 5 Stars. 4031 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

K-Pop Demon Hunters Two-Tier Cake, $57.98

K-Pop Demon Hunters Two-Tier Cake
current price $57.98

K-Pop Demon Hunters Two-Tier Cake

Available for Pickup

N'Joy Non-Dairy Powdered Creamer Packets 1,000 ct., $18.98, $0.02/ea

N'Joy Non-Dairy Powdered Creamer Packets 1,000 ct.
current price $18.98
$0.02/ea

N'Joy Non-Dairy Powdered Creamer Packets 1,000 ct.

4.5646 out of 5 stars
4.5646 out of 5 Stars. 147 reviews
Available for Shipping

K-Pop Demon Hunters Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

K-Pop Demon Hunters Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

K-Pop Demon Hunters Cupcakes, 30 ct.

Available for Pickup

Cara Cara Oranges, 6 lbs., $8.12, $1.35/lb

Cara Cara Oranges, 6 lbs.
current price $8.12
$1.35/lb

Cara Cara Oranges, 6 lbs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs., $14.97, $5.99/lb

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs.
current price $14.97
$5.99/lb

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Little Debbie Cosmic Brownies, 2.2 oz., 24 ct., $10.78, $0.21/oz

Little Debbie Cosmic Brownies, 2.2 oz., 24 ct.
current price $10.78
$0.21/oz

Little Debbie Cosmic Brownies, 2.2 oz., 24 ct.

4.6477 out of 5 stars
4.6477 out of 5 Stars. 88 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Sugar Kiss Melon, 2 ct., $5.87, $2.94/ea

Sugar Kiss Melon, 2 ct.
current price $5.87
$2.94/ea

Sugar Kiss Melon, 2 ct.

4.3929 out of 5 stars
4.3929 out of 5 Stars. 2469 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Kerrygold Unsalted Butter Sticks, 4 oz., 6 pk., $11.22, Was $12.22, $0.47/oz

Kerrygold Unsalted Butter Sticks, 4 oz., 6 pk.
current price Now $11.22, Was $12.22
$0.47/oz
$1 off

Kerrygold Unsalted Butter Sticks, 4 oz., 6 pk.

4.8438 out of 5 stars
4.8438 out of 5 Stars. 32 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Oroweat Protein White Bread, 24 oz., $4.98, $0.21/oz

Oroweat Protein White Bread, 24 oz.
current price $4.98
$0.21/oz

Oroweat Protein White Bread, 24 oz.

4.2338 out of 5 stars
4.2338 out of 5 Stars. 77 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

K-Pop Demon Hunters Half Sheet Cake, $23.84

K-Pop Demon Hunters Half Sheet Cake
current price $23.84

K-Pop Demon Hunters Half Sheet Cake

Available for Pickup

Coffee mate Half and Half Liquid Creamer Singles, 0.3 fl. oz., 180 ct., $12.78, $0.07/ea

Coffee mate Half and Half Liquid Creamer Singles, 0.3 fl. oz., 180 ct.
current price $12.78
$0.07/ea

Coffee mate Half and Half Liquid Creamer Singles, 0.3 fl. oz., 180 ct.

4.5512 out of 5 stars
4.5512 out of 5 Stars. 303 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Thomas' Plain Bagels, 12 pk., $6.98, $0.19/oz

Thomas' Plain Bagels, 12 pk.
current price $6.98
$0.19/oz

Thomas' Plain Bagels, 12 pk.

4.7333 out of 5 stars
4.7333 out of 5 Stars. 210 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.), $5.72, Was $10.48

Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.)
current price Now $5.72, Was $10.48
$4.76 off

Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.)

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Oroweat High Fiber Fiber Power Bread, 24 oz., $4.98, $0.21/oz

Oroweat High Fiber Fiber Power Bread, 24 oz.
current price $4.98
$0.21/oz

Oroweat High Fiber Fiber Power Bread, 24 oz.

4.1463 out of 5 stars
4.1463 out of 5 Stars. 41 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Old Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct., $8.84, $1.47/ea

Old Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct.
current price $8.84
$1.47/ea

Old Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct.

4.3733 out of 5 stars
4.3733 out of 5 Stars. 75 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Velveeta Original Cheese Loaf, 32 oz., 2 pk., $10.78, Was $12.78, $0.17/oz

Instant Savings
Velveeta Original Cheese Loaf, 32 oz., 2 pk.
current price Now $10.78, Was $12.78
$0.17/oz
From $10.78
$2 off
Ends Oct 21

Velveeta Original Cheese Loaf, 32 oz., 2 pk.

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 270 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Chobani Dairy Refrigerated Coffee Creamer, Pumpkin Spice, 52 fl. oz., $7.43, $0.14/foz

Chobani Dairy Refrigerated Coffee Creamer, Pumpkin Spice, 52 fl. oz.
current price $7.43
$0.14/foz

Chobani Dairy Refrigerated Coffee Creamer, Pumpkin Spice, 52 fl. oz.

4.6823 out of 5 stars
4.6823 out of 5 Stars. 1064 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

GoGo Squeez Yogurtz Strawberry and Strawberry Banana, 3 oz., 20 ct., $12.98, $0.65/ea

GoGo Squeez Yogurtz Strawberry and Strawberry Banana, 3 oz., 20 ct.
current price $12.98
$0.65/ea

GoGo Squeez Yogurtz Strawberry and Strawberry Banana, 3 oz., 20 ct.

4.6877 out of 5 stars
4.6877 out of 5 Stars. 951 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Hempler's Center Cut, Butcher Cut Shoulder Bacon, 32 oz., $13.83, $0.43/oz

Hempler's Center Cut, Butcher Cut Shoulder Bacon, 32 oz.
current price $13.83
$0.43/oz

Hempler's Center Cut, Butcher Cut Shoulder Bacon, 32 oz.

4.3541 out of 5 stars
4.3541 out of 5 Stars. 257 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Chobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct., $18.78, Was $19.78, $1.17/ea

Chobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct.
current price Now $18.78, Was $19.78
$1.17/ea
$1 off

Chobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct.

4.1236 out of 5 stars
4.1236 out of 5 Stars. 914 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Thomas' Everything Bagels, 12 pk., $6.98, $0.19/oz

Thomas' Everything Bagels, 12 pk.
current price $6.98
$0.19/oz

Thomas' Everything Bagels, 12 pk.

4.4255 out of 5 stars
4.4255 out of 5 Stars. 47 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Coffee mate Sweetened Original Liquid Pump Creamer (50.7 oz.), $14.98, $0.30/foz

Coffee mate Sweetened Original Liquid Pump Creamer (50.7 oz.)
current price $14.98
$0.30/foz

Coffee mate Sweetened Original Liquid Pump Creamer (50.7 oz.)

Available for Shipping

White Dragon Fruit, 2 lbs., $7.45, $3.73/lb

White Dragon Fruit, 2 lbs.
current price $7.45
$3.73/lb

White Dragon Fruit, 2 lbs.

3.0084 out of 5 stars
3.0084 out of 5 Stars. 119 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Frigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz., $6.47, Was $10.47

Instant Savings
Frigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz.
current price Now $6.47, Was $10.47
$4 off
Ends Sep 29

Frigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz.

4.8561 out of 5 stars
4.8561 out of 5 Stars. 5615 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pepperidge Farm Bread Sourdough, 24 oz., 2 pk., $5.98, $2.99/ea

Pepperidge Farm Bread Sourdough, 24 oz., 2 pk.
current price $5.98
$2.99/ea

Pepperidge Farm Bread Sourdough, 24 oz., 2 pk.

4.073 out of 5 stars
4.073 out of 5 Stars. 671 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Maola More 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk, Half Gallon, $4.74

Maola More 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk, Half Gallon
current price $4.74

Maola More 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk, Half Gallon

4.753 out of 5 stars
4.753 out of 5 Stars. 1352 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

BelGioioso Fresh Mozzarella Cheese Pearls, 8 oz., 3 pk., $7.44, $0.31/oz

BelGioioso Fresh Mozzarella Cheese Pearls, 8 oz., 3 pk.
current price $7.44
$0.31/oz

BelGioioso Fresh Mozzarella Cheese Pearls, 8 oz., 3 pk.

4.7184 out of 5 stars
4.7184 out of 5 Stars. 380 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk., $11.86

Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk.
current price $11.86

Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk.

Available for Pickup or Delivery

Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack, 5.3 oz.​, 3 pk., $9.96, $0.63/oz

Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack,  5.3 oz.​, 3 pk.
current price $9.96
$0.63/oz

Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack, 5.3 oz.​, 3 pk.

4.7439 out of 5 stars
4.7439 out of 5 Stars. 164 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Winnie the Pooh Half Sheet Cake, $23.84

Winnie the Pooh Half Sheet Cake
current price $23.84

Winnie the Pooh Half Sheet Cake

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 4 reviews
Out of stock

Winnie the Pooh 10" Double Layer Cake, $17.47

Winnie the Pooh 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Winnie the Pooh 10" Double Layer Cake

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4 reviews
Out of stock

Star Wars: The Mandalorian 10" Double Layer Cake, $17.47

Star Wars: The Mandalorian 10" Double Layer Cake
current price $17.47

Star Wars: The Mandalorian 10" Double Layer Cake

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 25 reviews
Out of stock

Patriotic Celebration American Flag Kit, 10 Pcs, $14.91, Was $34.98

Patriotic Celebration American Flag Kit, 10 Pcs
current price $14.91, Was $34.98
$20.07 off

Patriotic Celebration American Flag Kit, 10 Pcs

4.3465 out of 5 stars
4.3465 out of 5 Stars. 101 reviews
Out of stock

Winnie the Pooh Cookie Cake, $19.98

Winnie the Pooh Cookie Cake
current price $19.98

Winnie the Pooh Cookie Cake

Out of stock

Star Wars: The Mandalorian Half Sheet Cake, $23.84

Star Wars: The Mandalorian Half Sheet Cake
current price $23.84

Star Wars: The Mandalorian Half Sheet Cake

4.625 out of 5 stars
4.625 out of 5 Stars. 24 reviews
Out of stock

Star Wars: The Mandalorian Full Sheet Cake, $42.94

Star Wars: The Mandalorian Full Sheet Cake
current price $42.94

Star Wars: The Mandalorian Full Sheet Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
Out of stock

Winnie the Pooh Full Sheet, $42.94

Winnie the Pooh Full Sheet
current price $42.94

Winnie the Pooh Full Sheet

Out of stock

Star Wars: The Mandalorian Two-Tier Cake, $57.98

Star Wars: The Mandalorian Two-Tier Cake
current price $57.98

Star Wars: The Mandalorian Two-Tier Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.