Fresh Food

Prices may vary in club and online

Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.
Sponsored
current price $10.98
$3.91/lb

Ball Park Beef Franks, 24 ct.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 9291 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Sponsored
current price $6.98
$2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.

4.6356 out of 5 stars
4.6356 out of 5 Stars. 4188 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk., $11.86

Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk.
current price $11.86

Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk.

Available for Pickup or Delivery

Pepperidge Farm Bread Sourdough, 24 oz., 2 pk., $5.98, $2.99/ea

Pepperidge Farm Bread Sourdough, 24 oz., 2 pk.
current price $5.98
$2.99/ea

Pepperidge Farm Bread Sourdough, 24 oz., 2 pk.

4.073 out of 5 stars
4.073 out of 5 Stars. 671 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nestle Coffee-mate Liquid Creamer Pump, Hazelnut 50.7 oz., $14.98, $0.30/foz

Nestle Coffee-mate Liquid Creamer Pump, Hazelnut 50.7 oz.
current price $14.98
$0.30/foz

Nestle Coffee-mate Liquid Creamer Pump, Hazelnut 50.7 oz.

4.3816 out of 5 stars
4.3816 out of 5 Stars. 76 reviews
Available for Shipping

Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.
Sponsored
current price $7.82
$0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.

4.5117 out of 5 stars
4.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Moon Drop Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb

Moon Drop Seedless Grapes, 3 lbs.
current price $6.97
$2.32/lb

Moon Drop Seedless Grapes, 3 lbs.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 722 reviews
Available for Pickup or Delivery

Chobani Dairy Coffee Creamer, Vanilla, 52 fl. oz., $7.43, $0.14/foz

Chobani Dairy Coffee Creamer, Vanilla, 52 fl. oz.
current price $7.43
$0.14/foz

Chobani Dairy Coffee Creamer, Vanilla, 52 fl. oz.

4.6979 out of 5 stars
4.6979 out of 5 Stars. 288 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Entenmann's Little Bites Chocolate Chip Muffins, 1.5 oz., 20 pk., $11.78, $0.39/oz

Entenmann's Little Bites Chocolate Chip Muffins, 1.5 oz., 20 pk.
current price $11.78
$0.39/oz

Entenmann's Little Bites Chocolate Chip Muffins, 1.5 oz., 20 pk.

4.7239 out of 5 stars
4.7239 out of 5 Stars. 2926 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs., $6.97, $4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.
Sponsored
current price $6.97
$4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.

4.7822 out of 5 stars
4.7822 out of 5 Stars. 4031 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Oikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct., $18.84

Oikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct.
current price $18.84

Oikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Yellow Peaches, 4 lbs., $9.87, $2.47/lb

Yellow Peaches, 4 lbs.
current price $9.87
$2.47/lb

Yellow Peaches, 4 lbs.

3.6478 out of 5 stars
3.6478 out of 5 Stars. 6229 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Alpenhaus French Gruyere Semi-Hard Cheese Wedge, 1 lb., $11.93, $0.75/oz

Alpenhaus French Gruyere Semi-Hard Cheese Wedge, 1 lb.
current price $11.93
$0.75/oz

Alpenhaus French Gruyere Semi-Hard Cheese Wedge, 1 lb.

4.4912 out of 5 stars
4.4912 out of 5 Stars. 114 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

K-Pop Demon Hunters 10" Round Double Layer Cake, $17.47

K-Pop Demon Hunters 10" Round Double Layer Cake
current price $17.47

K-Pop Demon Hunters 10" Round Double Layer Cake

Available for Pickup

Prince Tennis Racket, $20.91, Was $34.98

Prince Tennis Racket
current price Now $20.91, Was $34.98
$14.07 off

Prince Tennis Racket

Available for Shipping

K-Pop Demon Hunters Full Sheet Cake, $42.94

K-Pop Demon Hunters Full Sheet Cake
current price $42.94

K-Pop Demon Hunters Full Sheet Cake

Available for Pickup

Entenmann's Little Bites Party Cake Muffins, 1.5 oz., 20 pk., $11.78, $0.39/oz

Entenmann's Little Bites Party Cake Muffins, 1.5 oz., 20 pk.
current price $11.78
$0.39/oz

Entenmann's Little Bites Party Cake Muffins, 1.5 oz., 20 pk.

4.7288 out of 5 stars
4.7288 out of 5 Stars. 1943 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Star Wars: The Mandalorian Two-Tier Cake, $57.98

Star Wars: The Mandalorian Two-Tier Cake
current price $57.98

Star Wars: The Mandalorian Two-Tier Cake

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Star Wars: The Mandalorian Half Sheet Cookie Cake, $19.98

Star Wars: The Mandalorian Half Sheet Cookie Cake
current price $19.98

Star Wars: The Mandalorian Half Sheet Cookie Cake

Out of stock

Star Wars: The Mandalorian Cupcakes, 30 ct., $16.67, $0.56/ea

Star Wars: The Mandalorian Cupcakes, 30 ct.
current price $16.67
$0.56/ea

Star Wars: The Mandalorian Cupcakes, 30 ct.

4.8333 out of 5 stars
4.8333 out of 5 Stars. 24 reviews
Out of stock

About Fresh Meats, Produce & Bakery | Sam’s Club

Experience the Freshness and Convenience of Sam's Club® Fresh Food

Sam's Club® is your one-stop-shop for all your grocery needs, from free-range meats, farm-fresh produce and crisp greens to aromatic bread, bakery delights, and scrumptious deli treats.

Fresh Food for Everyday Meals & Gatherings

Fill your cart with fresh food from Sam’s Club, featuring quality ingredients you can trust for everyday meals and special occasions. From produce and meats to bakery and deli favorites, this category brings together fresh essentials for your kitchen.

Sam’s Club makes it easy to shop fresh while enjoying value and convenience.

Explore a Wide Selection of Fresh Foods

Fresh Produce & Fruits

Shop fresh produce ideal for me als, snacks, and recipes. With dependable quality and convenient sizing, it’s easy to stock up for the week. Indulge in the freshness of our handpicked produce that includes organic and seasonal options. Stop by the bakery section for warm and fragrant bread, custom cakes, cookie trays and bulk wholesale cases for your foodservice business or restaurant. Pick up some of the prepared deli foods—we’re talking ready-made soups, pasta salads, sushi trays, fruit platters and veggie trays.

Fresh Meat, Seafood & Proteins

Find fresh meat and seafood perfect for grilling, cooking, and family dinners. These fresh protein options help you plan meals with confidence. Savor the taste of succulent steaks, juicy chicken, and tender fish, all delivered straight to your doorstep or available for club pickup. Need variety? We have fresh food home delivery featuring premium beef and chicken boxes, seafood assortment, and surf-turf boxes.

Fresh Bakery & Prepared Favorites

Discover fresh bakery items, custom cakes, and prepared foods that add convenience and flavor to any meal, from everyday dining to entertaining.

Quality Fresh Foods at Exceptional Value

Sam’s Club offers fresh food in value-friendly quantities, making it easier to shop less often while feeding more people. With trusted sourcing and consistent freshness, Sam’s Club helps you bring quality ingredients home every time.

Why Buy Fresh Food from Sam’s Club?

Sam’s Club membership makes local grocery shopping easier and more affordable.

  • Members-only pricing on fresh food and groceries
  • Bulk and value-size options for families
  • Fresh selections across multiple food categories
  • Convenient online shopping and club pickup
  • Satisfaction guarantee for peace of mind

Order Now and Experience the Sam's Club® Difference

Start exploring the amazing world of fresh food home delivery at Sam's Club® today and experience the difference that comes with shopping at one of America's most trusted retailers. Whether you're a meat lover, a seafood aficionado, or a fan of fresh produce, you'll find everything you need to create memorable meals and satisfy your cravings. Order now and enjoy the convenience, quality, and taste that only Sam's Club® can deliver.