Bulk Foods & Case Sales

Prices may vary in club and online

Bugles, Chex Mix & Gardetto Variety Pack Snacks, 40 pk., $16.48, $0.29/oz

Bugles, Chex Mix & Gardetto Variety Pack Snacks, 40 pk.
Sponsored
current price $16.48
$0.29/oz

Bugles, Chex Mix & Gardetto Variety Pack Snacks, 40 pk.

4.6322 out of 5 stars
4.6322 out of 5 Stars. 1104 reviews
Available for Shipping

Cheez-It Baked Snack Crackers, White Cheddar, 1.5 oz., 45 pk., $14.98, $0.22/oz

Cheez-It Baked Snack Crackers, White Cheddar, 1.5 oz., 45 pk.
Sponsored
current price $14.98
$0.22/oz

Cheez-It Baked Snack Crackers, White Cheddar, 1.5 oz., 45 pk.

4.6433 out of 5 stars
4.6433 out of 5 Stars. 2072 reviews
Available for Shipping

Gold Medal Funpop Popcorn kits, for use with 4 oz. Poppers, 36 kits, $30.28, $0.21/oz

Gold Medal Funpop Popcorn kits, for use with 4 oz. Poppers, 36 kits
current price $30.28
$0.21/oz

Gold Medal Funpop Popcorn kits, for use with 4 oz. Poppers, 36 kits

4.572 out of 5 stars
4.572 out of 5 Stars. 472 reviews
Available for Shipping

Cheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz

Cheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.38/oz

Cheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.

4.7419 out of 5 stars
4.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Cheetos Puffs Cheese Snacks, 0.875 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/ea

Cheetos Puffs Cheese Snacks, 0.875 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.38/ea

Cheetos Puffs Cheese Snacks, 0.875 oz., 50 pk.

4.6973 out of 5 stars
4.6973 out of 5 Stars. 1034 reviews
Available for Shipping

Gardetto's Original Recipe Snack Mix, 1.75 oz., 42 pk., $16.24, $0.39/ea

Gardetto's Original Recipe Snack Mix, 1.75 oz., 42 pk.
Sponsored
current price $16.24
$0.39/ea

Gardetto's Original Recipe Snack Mix, 1.75 oz., 42 pk.

4.8101 out of 5 stars
4.8101 out of 5 Stars. 1332 reviews
Available for Shipping

SunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk., $18.48, $0.62/ea

SunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
current price $18.48
$0.62/ea

SunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.

4.7504 out of 5 stars
4.7504 out of 5 Stars. 3561 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Smartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk., $18.98, $0.61/oz

Smartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.61/oz

Smartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk.

4.7155 out of 5 stars
4.7155 out of 5 Stars. 2685 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Cheetos Flamin' Hot Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk., $43.98, $0.34/oz

Cheetos Flamin' Hot Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk.
current price $43.98
$0.34/oz

Cheetos Flamin' Hot Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk.

4.5933 out of 5 stars
4.5933 out of 5 Stars. 150 reviews
Available for Shipping

Chex Mix Savory Snack Mix Variety, 1.75 oz., 30 pk., $12.98, $0.25/oz

Chex Mix Savory Snack Mix Variety, 1.75 oz., 30 pk.
Sponsored
current price $12.98
$0.25/oz

Chex Mix Savory Snack Mix Variety, 1.75 oz., 30 pk.

4.5833 out of 5 stars
4.5833 out of 5 Stars. 72 reviews
Available for Shipping

Cheetos Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk., $43.98, $0.39/oz

Cheetos Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk.
current price $43.98
$0.39/oz

Cheetos Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 129 reviews
Available for Shipping

Hormel Chili No Beans 108 oz., $16.78, $0.16/oz

Hormel Chili No Beans 108 oz.
current price $16.78
$0.16/oz

Hormel Chili No Beans 108 oz.

4.2272 out of 5 stars
4.2272 out of 5 Stars. 383 reviews
Available for Shipping

Famous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk., $18.38, $0.22/oz

Famous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
current price $18.38
$0.22/oz

Famous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.

4.7993 out of 5 stars
4.7993 out of 5 Stars. 4594 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Tostitos Salsa Variety Pack, 15.5 oz., 3 ct., $10.48, $3.49/ea

Tostitos Salsa Variety Pack, 15.5 oz., 3 ct.
current price $10.48
$3.49/ea

Tostitos Salsa Variety Pack, 15.5 oz., 3 ct.

4.6073 out of 5 stars
4.6073 out of 5 Stars. 545 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Planters Honey Roasted Peanuts, 34.5 oz., $4.98, Was $5.48, $0.14/oz

Instant Savings
Planters Honey Roasted Peanuts, 34.5 oz.
current price Now $4.98, Was $5.48
$0.14/oz
$0.50 off
Ends Oct 18

Planters Honey Roasted Peanuts, 34.5 oz.

4.4365 out of 5 stars
4.4365 out of 5 Stars. 646 reviews
Available for Shipping

Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk., $17.28, $0.38/ea

Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
current price $17.28
$0.38/ea

Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.

4.618 out of 5 stars
4.618 out of 5 Stars. 3639 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

OREO Mini Mix Variety Pack Sandwich Cookies, 1.5 oz., 30 pk., $12.78, $0.28/oz

OREO Mini Mix Variety Pack Sandwich Cookies, 1.5 oz., 30 pk.
current price $12.78
$0.28/oz

OREO Mini Mix Variety Pack Sandwich Cookies, 1.5 oz., 30 pk.

4.7802 out of 5 stars
4.7802 out of 5 Stars. 1442 reviews
Available for Shipping

Knorr Tomato Bouillon with Chicken Flavor, 70.4 oz., $9.99, Was $12.78, $0.14/oz

Instant Savings
Knorr Tomato Bouillon with Chicken Flavor, 70.4 oz.
current price Now $9.99, Was $12.78
$0.14/oz
$2.79 off
Ends Oct 08

Knorr Tomato Bouillon with Chicken Flavor, 70.4 oz.

4.4211 out of 5 stars
4.4211 out of 5 Stars. 57 reviews
Available for Shipping

Ruffles Cheddar & Sour Cream Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz

Ruffles Cheddar & Sour Cream Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.38/oz

Ruffles Cheddar & Sour Cream Potato Chips, 1 oz., 50 pk.

4.7066 out of 5 stars
4.7066 out of 5 Stars. 1077 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct., $37.16, $0.25/ea

Member's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
current price $37.16
$0.25/ea

Member's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 7 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Utz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk., $14.38, $0.34/ea

Utz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
current price $14.38
$0.34/ea

Utz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.

4.537 out of 5 stars
4.537 out of 5 Stars. 2136 reviews
Available for Shipping

Simply Cheetos White Cheddar Puffs, 0.87 oz., 30 pk., $13.98, Was $15.98, $0.47/ea

Instant Savings
Simply Cheetos White Cheddar Puffs, 0.87 oz., 30 pk.
current price Now $13.98, Was $15.98
$0.47/ea
$2 off
Ends Oct 04

Simply Cheetos White Cheddar Puffs, 0.87 oz., 30 pk.

4.7208 out of 5 stars
4.7208 out of 5 Stars. 1053 reviews
Available for Shipping

Ruffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz

Ruffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.38/oz

Ruffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk.

4.657 out of 5 stars
4.657 out of 5 Stars. 1207 reviews
Available for Shipping

Fritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz

Fritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.38/oz

Fritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk.

4.7567 out of 5 stars
4.7567 out of 5 Stars. 1196 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Wolf Brand "No Bean" Chili 106 oz., $15.48, $0.15/oz

Wolf Brand "No Bean" Chili 106 oz.
current price $15.48
$0.15/oz

Wolf Brand "No Bean" Chili 106 oz.

3.963 out of 5 stars
3.963 out of 5 Stars. 108 reviews
Available for Shipping

MK Lighter Eco Pocket Lighter, 4pk, $4.98

MK Lighter Eco Pocket Lighter, 4pk
current price $4.98

MK Lighter Eco Pocket Lighter, 4pk

3.2727 out of 5 stars
3.2727 out of 5 Stars. 11 reviews
Available for Shipping

Big Texas Cinnamon Roll, 4 oz., 12 ct., $9.74, $0.20/oz

Big Texas Cinnamon Roll, 4 oz., 12 ct.
current price $9.74
$0.20/oz

Big Texas Cinnamon Roll, 4 oz., 12 ct.

4.2236 out of 5 stars
4.2236 out of 5 Stars. 246 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Chef-mate Hot Dog Chili Sauce With Beef 108 oz., $9.98, $0.09/oz

Chef-mate Hot Dog Chili Sauce With Beef 108 oz.
current price $9.98
$0.09/oz

Chef-mate Hot Dog Chili Sauce With Beef 108 oz.

4.0258 out of 5 stars
4.0258 out of 5 Stars. 155 reviews
Available for Shipping

Fritos Original Corn Chips, 2 oz., 64 pk., $43.98, $0.34/oz

Fritos Original Corn Chips, 2 oz., 64 pk.
current price $43.98
$0.34/oz

Fritos Original Corn Chips, 2 oz., 64 pk.

4.5843 out of 5 stars
4.5843 out of 5 Stars. 166 reviews
Available for Shipping

Funyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct., $18.98, $0.51/oz

Funyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
current price $18.98
$0.51/oz

Funyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.

4.7422 out of 5 stars
4.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews
Available for Shipping

Chester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/ea

Chester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
current price $18.98
$0.38/ea

Chester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.

4.6678 out of 5 stars
4.6678 out of 5 Stars. 855 reviews
Available for Shipping

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk., $18.74, $0.55/oz

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.
current price $18.74
$0.55/oz

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.

4.6489 out of 5 stars
4.6489 out of 5 Stars. 4045 reviews
Available for Shipping

HERSHEY'S Family Favorites Mix, Variety Pack Snacks, 0.5 oz., 36 pk., $14.98, $0.42/ea

HERSHEY'S Family Favorites Mix, Variety Pack Snacks, 0.5 oz., 36 pk.
current price $14.98
$0.42/ea

HERSHEY'S Family Favorites Mix, Variety Pack Snacks, 0.5 oz., 36 pk.

4.5497 out of 5 stars
4.5497 out of 5 Stars. 322 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Zapp's Variety Pack Potato Chips, 1 oz., 36 pk., $13.98, $0.39/ea

Zapp's Variety Pack Potato Chips, 1 oz., 36 pk.
current price $13.98
$0.39/ea

Zapp's Variety Pack Potato Chips, 1 oz., 36 pk.

4.5271 out of 5 stars
4.5271 out of 5 Stars. 277 reviews
Available for Shipping

Red Gold Tomato Ketchup Single-Serve Packets 1,000 ct., $19.98, $0.02/ea

Red Gold Tomato Ketchup Single-Serve Packets 1,000 ct.
current price $19.98
$0.02/ea

Red Gold Tomato Ketchup Single-Serve Packets 1,000 ct.

4.7769 out of 5 stars
4.7769 out of 5 Stars. 130 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Andy Capp's Hot Fries, Corn & Potato Snacks, 0.85 oz., 48 ct., $12.16, $0.25/ea

Andy Capp's Hot Fries, Corn & Potato Snacks, 0.85 oz., 48 ct.
current price $12.16
$0.25/ea

Andy Capp's Hot Fries, Corn & Potato Snacks, 0.85 oz., 48 ct.

3.8571 out of 5 stars
3.8571 out of 5 Stars. 63 reviews
Available for Shipping

Knorr Chicken Flavor Bouillon 70.4 oz., $9.99, Was $12.78, $0.14/oz

Instant Savings
Knorr Chicken Flavor Bouillon 70.4 oz.
current price Now $9.99, Was $12.78
$0.14/oz
$2.79 off
Ends Oct 08

Knorr Chicken Flavor Bouillon 70.4 oz.

4.8227 out of 5 stars
4.8227 out of 5 Stars. 220 reviews
Available for Shipping

Handi Pak Gourmet Popcorn, 12.5 lb., 4 pk., $54.98, $1.10/lb

Handi Pak Gourmet Popcorn, 12.5 lb., 4 pk.
current price $54.98
$1.10/lb

Handi Pak Gourmet Popcorn, 12.5 lb., 4 pk.

4.5644 out of 5 stars
4.5644 out of 5 Stars. 388 reviews
Available for Shipping

Stacy's Pita Thins, Variety Pack, 1 oz., 30 pk., $14.78, $0.49/oz

Stacy's Pita Thins, Variety Pack, 1 oz., 30 pk.
current price $14.78
$0.49/oz

Stacy's Pita Thins, Variety Pack, 1 oz., 30 pk.

4.59 out of 5 stars
4.59 out of 5 Stars. 700 reviews
Available for Shipping

Planters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk., $15.98, $0.59/oz

Planters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk.
current price $15.98
$0.59/oz

Planters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk.

4.715 out of 5 stars
4.715 out of 5 Stars. 421 reviews
Available for Shipping

Jennie-O Lean Ground Turkey, Case ( 20 lbs.), $86.53, $4.33/lb

Jennie-O Lean Ground Turkey, Case ( 20 lbs.)
current price $86.53
$4.33/lb

Jennie-O Lean Ground Turkey, Case ( 20 lbs.)

4.7236 out of 5 stars
4.7236 out of 5 Stars. 720 reviews
Out of stock

Jennie-O Antibiotic-Free Ground Turkey, Case 16 lbs., $86.53, $5.41/lb

Jennie-O Antibiotic-Free Ground Turkey, Case 16 lbs.
current price $86.53
$5.41/lb

Jennie-O Antibiotic-Free Ground Turkey, Case 16 lbs.

4.68 out of 5 stars
4.68 out of 5 Stars. 25 reviews
Out of stock

TransOcean Crab Classic Imitation Crab Flakes, Case 20 lbs., $64.23

TransOcean Crab Classic Imitation Crab Flakes, Case 20 lbs.
current price $64.23

TransOcean Crab Classic Imitation Crab Flakes, Case 20 lbs.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 12 reviews
Out of stock

Farm-Raised Tilapia Fillet, Case, priced per pound, $131.77, $6.87/lb

Farm-Raised Tilapia Fillet, Case, priced per pound
current price $131.77
avg. price
$6.87/lb
Final cost by weight

Farm-Raised Tilapia Fillet, Case, priced per pound

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Dark Chocolate Blossom Curls, Bulk Wholesale Case 12 lbs., $70.66, $5.89/lb

Dark Chocolate Blossom Curls, Bulk Wholesale Case 12 lbs.
current price $70.66
$5.89/lb

Dark Chocolate Blossom Curls, Bulk Wholesale Case 12 lbs.

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 2 reviews
Out of stock

Petite White Hoagie Rolls, Bulk Wholesale Case 126 ct., $20.87, $0.17/ea

Petite White Hoagie Rolls, Bulk Wholesale Case 126 ct.
current price $20.87
$0.17/ea

Petite White Hoagie Rolls, Bulk Wholesale Case 126 ct.

4.16 out of 5 stars
4.16 out of 5 Stars. 25 reviews
Out of stock

Regular White Hoagie Rolls, Bulk Wholesale Case 84 ct., $20.48, $0.24/ea

Regular White Hoagie Rolls, Bulk Wholesale Case 84 ct.
current price $20.48
$0.24/ea

Regular White Hoagie Rolls, Bulk Wholesale Case 84 ct.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 30 reviews
Out of stock

About Bulk Food Supplies for Sale Near Me & Online - Sam's Club

Bulk Foods & Case Sales

At Sam's Club®, we have options that foodservice businesses appreciate. Here, you have the chance to get your hands on bulk meat, ice cream, baked goods and more, which can be extremely useful. These selections have enormous quantities, making them great for restaurants, parties and other events.

Do Bulk Foods and Case Sales Offer Nutritional Benefits?

Several of these products are full of healthy ingredients that can provide you with numerous advantages. For instance, our bulk meat is a great source of protein, which is an essential macronutrient that your body needs. Similarly, some of our items consist of vital vitamins and minerals that can help you maintain good health. We have low-fat options and selections that are low in sugar. We also have products that have low carbohydrates, which can be great for anyone on a diet. Some of these bulk foods are gluten-free, GMO-free and have no artificial flavors, colors or preservatives.

What Can I Make with Bulk Foods and Case Sales?

Once ready, you can use these bulk meat and bulk snacks to create delicious recipes that countless people adore. Mixing the bulk meat with noodles, spaghetti or fresh produce can be appetizing. You can also serve bulk meat with lasagna, rice, pizza or salad. Chopping the meat into chunk enables you to add a topping to pizza or scrambled eggs. Slicing the bulk meat can help you make tasty sandwiches and burritos. Likewise, serving meat with breakfast snacks can alleviate hunger in no time at all. You can season your meat with your favorite spices, including cayenne, rosemary, ginger, cumin, nutmeg and more. Many customers enjoy creating their own combinations of spices because it allows them to let their imagination run wild. After eating bulk meat, many enjoy indulging in yummy desserts or beverages. This section also contains ice cream and baked goods that you can use produce cuisines and snacks that your family members love. For instance, spreading ice cream between two candy bars can make tasty ice cream sandwiches. Ice cream is also a helpful ingredient when you're making sundaes or milkshakes.

Storing Bulk Foods and Case Sale Items is Safe and Easy

Many of these items like bulk meat or bulk snacks come in large boxes or packages. The boxes have strong and durable exteriors that provide protection and security. This solid packaging enables you to store these products on shelves or in storerooms safely. The selections that come in bags are easy to place into storage because the bags don't take up much space.