WILDE Protein Crackers Classic Cheddar, 7.4 oz.
Shipping

Highlights
- 7.4 oz bag of WILDE protein crackers, classic cheddar flavor
- 12g protein per serving
- Baked with real chicken breast, chicken bone broth and cheddar cheese
- Made with antibiotic-free chicken breast
RXBAR Protein Energy Bites, Strawberry Peanut Butter, 14 ct., $18.68, $1.33/ea

RXBAR Protein Energy Bites, Strawberry Peanut Butter, 14 ct.


Members also considered
Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz., $11.22, $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32394.7823 out of 5 Stars. 3239 reviews4.7823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk., $14.26, $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk., $11.92, $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18614.4535 out of 5 Stars. 1861 reviews4.4535 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAngieโs BOOMCHICKAPOP Sweet & Salty Kettle Corn, 25 oz., $5.98, $0.24/oz
Sponsored$598current price $5.98$0.24/ozAngieโs BOOMCHICKAPOP Sweet & Salty Kettle Corn, 25 oz.
63594.7124 out of 5 Stars. 6359 reviews4.7124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz., $13.98, $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236344.82 out of 5 Stars. 23634 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk., $10.88, $0.26/oz
$1088current price $10.88$0.26/ozPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk.
39654.7069 out of 5 Stars. 3965 reviews4.7069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk., $19.36, $0.24/oz
$1936current price $19.36$0.24/ozFrom $19.36Kar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk.
42484.7239 out of 5 Stars. 4248 reviews4.7239 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz., $5.98, Was $6.48, $0.17/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.48$6.48$0.17/oz$0.5 offMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz.
95104.6532 out of 5 Stars. 9510 reviews4.6532 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk., $10.98, $0.46/ea
$1098current price $10.98$0.46/eaNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk.
49344.7308 out of 5 Stars. 4934 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk., $15.98, Was $17.98, $1.42/oz
Instant Savings
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz., $14.98, $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
21504.5023 out of 5 Stars. 2150 reviews4.5023 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz., $5.98, $0.35/oz
$598current price $5.98$0.35/ozSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz.
40924.7287 out of 5 Stars. 4092 reviews4.7287 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz., $11.98, $1.00/oz
$1198current price $11.98$1.00/ozMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz.
59954.5823 out of 5 Stars. 5995 reviews4.5823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz., $17.98, $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz.
86464.797 out of 5 Stars. 8646 reviews4.797 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz., $14.98, $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz.
24874.4423 out of 5 Stars. 2487 reviews4.4423 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Delicious High-Protein Snack
Enjoy a satisfying crunch with these high-protein crackers made from real chicken breast. Perfect for those seeking a flavorful and protein-packed snack, these crackers deliver a unique taste experience.Crafted with Quality Ingredients
Made with premium chicken breast, these crackers are designed to provide a wholesome and savory option. Each bite is crafted to ensure quality and taste, making them a great addition to your snack collection.Convenient and Versatile
These crackers are ideal for on-the-go snacking or pairing with your favorite dips and spreads. Whether you're at home or on the move, they offer a convenient way to enjoy a protein-rich treat.Specifications
Net Weight: 7.4 oz.
Includes: One 7.4 oz. bag
Ingredients: Antibiotic-Free Chicken Breast, Wheat Flour, Live Active Sourdough, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Milk Protein Isolate, Olive Oil, Corn Starch, Wheat Gluten, Wheat Protein Isolate, Cream*, Chicken Bone Broth, Parmesan Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Contains Less Than 2% Of the Following: Skim Cheese (Pasteurized Milk, Whey Protein, Cultures, Enzymes), Nonfat Dry Milk, Butter (Cream, Natural Flavor), Butter* (Butter (Cream, Salt), Nonfat Milk), Buttermilk*, Medium-Chain Triglyceride, Paprika, Paprika Extract, Yeast*, Yeast Extract, Sea Salt, Salt, Tapioca Starch, Modified Tapioca Starch, Lactic Acid, Ascorbic Acid, Citric Acid, Annatto (Color), Natural Flavor, Sugar **, Enzymes. *Dried. ** Adds A Trivial Amount of Added Sugar. Contains milk and wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 146 reviews
Verified Purchase
Great high protein snack!
Weโve tried a lot of the high protein snacks; many of them are just okay and some are terrible, but these are actually delicious! Flavorful and crunchy, not exactly like a cheez-itโs but a very good high protein alternative! Will definitely buy again!
I have been almost no carb for two years. These are addicting, I consumed one serving everyday until gone ๐ฉ ๐๐ DELICIOUS! BETTER THAN CHEEZITS! IF Sam's does not continue to carry these and expand the Wilde brand products line, I will shop elsewhere.
Verified Purchase
Great low carb snack
Taste a lot like cheezits. Leaves a bit of orange on fingers like cherries. First pre-made low carb snack I have enjoyed that tastes good. I would buy again.
Items you may like
Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk., $13.14, $0.29/oz
Sponsored$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk., $10.28, $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk., $12.98, $0.29/oz
$1298current price $12.98$0.29/ozRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk.
12114.6961 out of 5 Stars. 1211 reviews4.6961 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk., $8.98, $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72834.8155 out of 5 Stars. 7283 reviews4.8155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingTriscuit Original Whole Grain Wheat Vegan Crackers, 8.5 oz., 4 pk., $8.98, $0.26/oz
$898current price $8.98$0.26/ozTriscuit Original Whole Grain Wheat Vegan Crackers, 8.5 oz., 4 pk.
74.4286 out of 5 Stars. 7 reviews4.4286 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz, $8.28
$828current price $8.28WILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz
Available for ShippingShippingShelly Senbei Rice Crackers 19.4 oz., $9.78, $0.50/oz
$978current price $9.78$0.50/ozShelly Senbei Rice Crackers 19.4 oz.
804.775 out of 5 Stars. 80 reviews4.775 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery