Member's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Farm Raised and sustainably sourced
- Skin-on Atlantic salmon fillet
- Packaged in a vacuum packed tray
- 23g protein per serving
- Rich, slightly sweet and delicate flavor with a buttery texture
Jimmy Dean Fully Cooked Original Pork Sausage Links, 48 ct. $10.87 $0.23/ea

Jimmy Dean Fully Cooked Original Pork Sausage Links, 48 ct.


Members also considered
Member's Mark Farm Raised Skinless Atlantic Salmon Fillet, priced per pound $32.00 $11.47/lb
$3200current price $32.00avg. price$11.47/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Skinless Atlantic Salmon Fillet, priced per pound
57254.6206 out of 5 Stars. 5725 reviews4.6206 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound $22.94 $9.76/lb
$2294current price $22.94avg. price$9.76/lbFinal cost by weightMember's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound
18784.6789 out of 5 Stars. 1878 reviews4.6789 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound $38.58 $11.87/lb
$3858current price $38.58avg. price$11.87/lbFinal cost by weightMember’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound
36494.8624 out of 5 Stars. 3649 reviews4.8624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHoney Smoked Salmon, Original Flavor, 12 oz. $13.48 $1.12/oz
$1348current price $13.48$1.12/ozHoney Smoked Salmon, Original Flavor, 12 oz.
18134.6393 out of 5 Stars. 1813 reviews4.6393 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salmon with Seafood Stuffing, 4 ct., priced per pound $24.95 $9.98/lb
$2495current price $24.95avg. price$9.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Salmon with Seafood Stuffing, 4 ct., priced per pound
52634.5451 out of 5 Stars. 5263 reviews4.5451 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Flame Roasted and Smoked Salmon Slices, 10 oz. $12.77 $1.28/oz
$1277current price $12.77$1.28/ozMember's Mark Farm Raised Flame Roasted and Smoked Salmon Slices, 10 oz.
23844.5646 out of 5 Stars. 2384 reviews4.5646 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound $19.24 $7.26/lb
$1924current price $19.24avg. price$7.26/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound
10874.4995 out of 5 Stars. 1087 reviews4.4995 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound is a centerpiece that can graciously satisfy multiple guests at your dinner table. Each pack is generously filled to ensure everyone gets a share of this delicious fare.
What Is the Nutritional Value of Farm-Raised Atlantic Salmon?
Enjoying a serving of this salmon fillet grants you a variety of nutritional benefits. Each portion contains 0g of trans fat, 0g of carbohydrates, and 0g of sugar. Moreover, every serving provides a hefty 23g of protein, making this salmon a fantastic source of this essential macronutrient. The fish is also loaded with vital vitamins and minerals, including vitamin D, calcium, iron, and potassium, helping you meet and exceed your nutritional goals.
How to Prepare Farm Raised Atlantic Salmon Fillet
Member's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound offers you an array of cooking options. Whether you prefer oven-baking, pan-searingon the stove for that perfect crispy skin, or quick cooking in a toaster oven, our fillet can handle it all. To further assist you, each package comes with detailed cooking instructions that will guide you in preparing your meal to perfection.
For Baking: Remove all packaging. Preheat oven to 350°F. Line a baking sheet with aluminum foil. Season the salmon fillet to taste. Place salmon, skin side down, on the lined baking sheet. Bake for 20 minutes. Cook to a minimum internal temperature of 145°F. Appliances may vary; adjust cooking time as necessary.
Can I Make Exciting Recipes with Salmon Fillet?
Member's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound versatile flavor profile pleases palates of all ages—serve it at your next family gathering and watch as they eagerly ask for more. Pair it with rice, noodles, cheese, or beans, or let it shine alongside fresh vegetables. Consider chopping it up to sprinkle bits of salmon fillet over your sandwiches, tacos, burritos, or even pizza. Elevate your morning eggs by adding some flavorful fish. Season your salmon fillet with pepper, salt, cayenne, or rosemary for an added zest. Many customers enjoy experimenting with different dips, such as blue cheese, mustard, or hot sauce, creating a unique experience with every bite.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Refrigerated or Frozen
Ingredients: Salmon, Color Added Through Feed.
Contains: Salmon.
Safe Handling: This product was prepared from inspected and passed seafood. Some food products may contain bacteria that could cause illness if the product is mishandled or cooked improperly. For your protection, follow these safe handling instructions. Keep refrigerated or frozen. Thaw in refrigerator or microwave. Keep raw seafood separate from other foods. Wash working surfaces (including cutting boards), utensils, and hands after touching raw seafood. Cook thoroughly. Keep hot foods hot. Refrigerate leftovers immediately or discard.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 878 reviews
Verified Purchase
Great quality product
we buy this all the time. Take home and cut into 12 oz or so individual filets and wrap and freeze. Then when cooking, defrost and slice in half making 2 6oz pieces, which is a good serving size. Not a huge savings in cost over grocery store (about $2/lb) but the convenience is worth it.
Verified Purchase
Salmon
My husband and I LOVE this salmon! We have purchased it multiple times, prepared a variety of ways, and the end result is always wonderful.
Verified Purchase
So good and healthy.
Love this stuff, skin on gives a richeness you dont get without. I pre-cut it into pieces and freeze until im ready to use.....so good. This is second best to the smoked salmon by members mark haha.
Items you may like
TransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs. $6.74 $3.37/lb
$674current price $6.74$3.37/lbTransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs.
36984.6723 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6723 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $18.97 $9.48/lb
$1897current price $18.97$9.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
41884.7249 out of 5 Stars. 4188 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound $16.45 $9.14/lb
$1645current price $16.45avg. price$9.14/lbFinal cost by weightMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound
18304.324 out of 5 Stars. 1830 reviews4.324 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120884.5634 out of 5 Stars. 12088 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245524.8631 out of 5 Stars. 24552 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound $34.70 $17.98/lb
$3470current price $34.70avg. price$17.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound
4154.3 out of 5 Stars. 415 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk. $22.77 $4.55/lb
$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71244.7694 out of 5 Stars. 7124 reviews4.7694 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 90/10 Ground Beef Roll, Vacuum Pack, priced per pound $64.12 $5.97/lb
$6412current price $64.12avg. price$5.97/lbFinal cost by weightMember's Mark 90/10 Ground Beef Roll, Vacuum Pack, priced per pound
40974.6334 out of 5 Stars. 4097 reviews4.6334 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound $27.64 $7.47/lb
$2764current price $27.64avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound
70494.6521 out of 5 Stars. 7049 reviews4.6521 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBall Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb
$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
93034.687 out of 5 Stars. 9303 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51754.5376 out of 5 Stars. 5175 reviews4.5376 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound $29.49 $7.97/lb
$2949current price $29.49avg. price$7.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound
69974.618 out of 5 Stars. 6997 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery