El Viajero Shredded Queso Quesadilla, 2.5 lbs. $10.14 $4.06/lb

El Viajero Shredded Queso Quesadilla, 2.5 lbs.
current price $10.14
$4.06/lb

El Viajero Shredded Queso Quesadilla, 2.5 lbs.

4.5878 out of 5 stars
4.5878 out of 5 Stars. 723 reviews

El Viajero Panela Basket Cheese 3 lbs. $11.67 $3.89/lb

El Viajero Panela Basket Cheese 3 lbs.
current price $11.67
$3.89/lb

El Viajero Panela Basket Cheese 3 lbs.

4.6514 out of 5 stars
4.6514 out of 5 Stars. 700 reviews

Produce

Prices may vary in club and online
Sort by|

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs. $6.97 $4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.
Sponsored
current price $6.97
$4.65/lb

Flavor Bombs Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.

4.7809 out of 5 stars
4.7809 out of 5 Stars. 4057 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Bartlett Pears, 4 lbs. $7.96 $1.99/lb

Bartlett Pears, 4 lbs.
Sponsored
current price $7.96
$1.99/lb

Bartlett Pears, 4 lbs.

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 2864 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Bluapple Carbon Produce Saver Combo Pack, 2 ct. $19.96

Bluapple Carbon Produce Saver Combo Pack, 2 ct.
current price $19.96

Bluapple Carbon Produce Saver Combo Pack, 2 ct.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 9 reviews
Available for Shipping

Green Bell Peppers, 6 ct. $5.47 $0.91/ea

Green Bell Peppers, 6 ct.
current price $5.47
$0.91/ea

Green Bell Peppers, 6 ct.

4.6133 out of 5 stars
4.6133 out of 5 Stars. 4908 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Cosmic Crisp Apples, 4 lbs. $5.56 $1.39/lb

Cosmic Crisp Apples, 4 lbs.
current price $5.56
$1.39/lb

Cosmic Crisp Apples, 4 lbs.

4.5867 out of 5 stars
4.5867 out of 5 Stars. 6840 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Creamer Potatoes, 5 lbs. $6.74 $1.35/lb

Creamer Potatoes, 5 lbs.
Sponsored
current price $6.74
$1.35/lb

Creamer Potatoes, 5 lbs.

4.7434 out of 5 stars
4.7434 out of 5 Stars. 830 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Taylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs. $4.92 $2.46/lb

Taylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs.
current price $4.92
$2.46/lb

Taylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs.

4.5449 out of 5 stars
4.5449 out of 5 Stars. 3404 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Large Cantaloupe, 1 ct. $2.97

Large Cantaloupe, 1 ct.
current price $2.97

Large Cantaloupe, 1 ct.

4.012 out of 5 stars
4.012 out of 5 Stars. 9394 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tanimura and Antle Sweet Italian Red Onions, 6 lbs. $6.43

Tanimura and Antle Sweet Italian Red Onions, 6 lbs.
current price $6.43

Tanimura and Antle Sweet Italian Red Onions, 6 lbs.

4.5904 out of 5 stars
4.5904 out of 5 Stars. 2815 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sweet Mini Peppers, 1.5 lbs. $4.77 $3.18/lb

Sweet Mini Peppers, 1.5 lbs.
current price $4.77
$3.18/lb

Sweet Mini Peppers, 1.5 lbs.

4.7542 out of 5 stars
4.7542 out of 5 Stars. 6827 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Grape Tomatoes, 2 lbs. $5.67 $2.83/lb

Grape Tomatoes, 2 lbs.
current price $5.67
$2.83/lb

Grape Tomatoes, 2 lbs.

4.6866 out of 5 stars
4.6866 out of 5 Stars. 10852 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Lemons, 3 lbs. $3.92 $1.31/lb

Lemons, 3 lbs.
current price $3.92
$1.31/lb

Lemons, 3 lbs.

4.5247 out of 5 stars
4.5247 out of 5 Stars. 17222 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Green Kiwi, 3 lbs. $8.57 $2.86/lb

Green Kiwi, 3 lbs.
current price $8.57
$2.86/lb

Green Kiwi, 3 lbs.

4.4002 out of 5 stars
4.4002 out of 5 Stars. 5317 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Organic Bananas, 3 lbs. $2.16 $0.72/lb

Organic Bananas, 3 lbs.
current price $2.16
$0.72/lb

Organic Bananas, 3 lbs.

4.5816 out of 5 stars
4.5816 out of 5 Stars. 14111 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Spice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs. $11.47 $3.82/lb

Spice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs.
current price $11.47
$3.82/lb

Spice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs.

4.381 out of 5 stars
4.381 out of 5 Stars. 2449 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Asparagus, 2 lbs. $10.25 $5.12/lb

Asparagus, 2 lbs.
current price $10.25
$5.12/lb

Asparagus, 2 lbs.

4.4634 out of 5 stars
4.4634 out of 5 Stars. 8023 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Limes, 3 lbs. $4.72 $1.57/lb

Limes, 3 lbs.
current price $4.72
$1.57/lb

Limes, 3 lbs.

4.5851 out of 5 stars
4.5851 out of 5 Stars. 7901 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pineapple $2.97

Pineapple
current price $2.97

Pineapple

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 7972 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Double Date Organic Whole Medjool Dates, 2 lbs. $9.95 $4.97/lb

Double Date Organic Whole Medjool Dates, 2 lbs.
current price $9.95
$4.97/lb

Double Date Organic Whole Medjool Dates, 2 lbs.

4.47 out of 5 stars
4.47 out of 5 Stars. 100 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Gala Apples, 5 lbs. $7.43 $1.49/lb

Gala Apples, 5 lbs.
current price $7.43
$1.49/lb

Gala Apples, 5 lbs.

4.5169 out of 5 stars
4.5169 out of 5 Stars. 8714 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Taylor Farms Sweet Kale Chopped Salad Kit, 12 oz. $2.47 $0.21/oz

Taylor Farms Sweet Kale Chopped Salad Kit, 12 oz.
current price $2.47
$0.21/oz

Taylor Farms Sweet Kale Chopped Salad Kit, 12 oz.

4.6475 out of 5 stars
4.6475 out of 5 Stars. 9238 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Cocktail Tomatoes On The Vine, 2 lbs. $5.57 $2.79/lb

Cocktail Tomatoes On The Vine, 2 lbs.
current price $5.57
$2.79/lb

Cocktail Tomatoes On The Vine, 2 lbs.

4.6791 out of 5 stars
4.6791 out of 5 Stars. 5652 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Envy Apples, 4 lbs. $6.26 $1.56/lb

Envy Apples, 4 lbs.
current price $6.26
$1.56/lb

Envy Apples, 4 lbs.

4.4704 out of 5 stars
4.4704 out of 5 Stars. 3508 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Wholesum Organic Zucchini Squash, 3 lbs. $5.97 $1.99/lb

Wholesum Organic Zucchini Squash, 3 lbs.
current price $5.97
$1.99/lb

Wholesum Organic Zucchini Squash, 3 lbs.

4.4527 out of 5 stars
4.4527 out of 5 Stars. 835 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sweet Corn, 8 ct. $5.97 $0.75/ea

Sweet Corn, 8 ct.
current price $5.97
$0.75/ea

Sweet Corn, 8 ct.

4.3547 out of 5 stars
4.3547 out of 5 Stars. 3640 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Plantains, 5 lbs. $4.35 $0.87/lb

Plantains, 5 lbs.
current price $4.35
$0.87/lb

Plantains, 5 lbs.

4.5778 out of 5 stars
4.5778 out of 5 Stars. 1054 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tropical Fruit Box, 5 lbs., choose variety $42.88 $8.58/lb

Tropical Fruit Box, 5 lbs., choose variety
current price $42.88
$8.58/lb
Options from $41.86 – $42.88

Tropical Fruit Box, 5 lbs., choose variety

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 8 reviews
Available for Shipping

Ombres Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs. $6.65 $4.43/lb

Ombres Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.
current price $6.65
$4.43/lb

Ombres Cherry Tomatoes On The Vine, 1.5 lbs.

4.7411 out of 5 stars
4.7411 out of 5 Stars. 197 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

White Dragon Fruit, 2 lbs. $7.45 $3.73/lb

White Dragon Fruit, 2 lbs.
current price $7.45
$3.73/lb

White Dragon Fruit, 2 lbs.

2.9778 out of 5 stars
2.9778 out of 5 Stars. 135 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Yellow Peaches, 4 lbs. $9.87 $2.47/lb

Yellow Peaches, 4 lbs.
current price $9.87
$2.47/lb

Yellow Peaches, 4 lbs.

3.6403 out of 5 stars
3.6403 out of 5 Stars. 6289 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Gold Kiwis, 2 lbs. $6.87 $3.44/lb

Gold Kiwis, 2 lbs.
current price $6.87
$3.44/lb

Gold Kiwis, 2 lbs.

4.5413 out of 5 stars
4.5413 out of 5 Stars. 5042 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Navel Oranges, 6 lbs. $8.23 $1.37/lb

Navel Oranges, 6 lbs.
current price $8.23
$1.37/lb

Navel Oranges, 6 lbs.

3.5868 out of 5 stars
3.5868 out of 5 Stars. 3599 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Pumpkin, 1 ct. $6.96

Pumpkin, 1 ct.
current price $6.96

Pumpkin, 1 ct.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1185 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Heirloom Pumpkin, 1 ct. $5.96 $5.96/ea

Heirloom Pumpkin, 1 ct.
current price $5.96
$5.96/ea

Heirloom Pumpkin, 1 ct.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 42 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Cara Cara Oranges, 6 lbs. $8.12 $1.35/lb

Cara Cara Oranges, 6 lbs.
current price $8.12
$1.35/lb

Cara Cara Oranges, 6 lbs.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sugar Kiss Melon, 2 ct. $5.87 $2.94/ea

Sugar Kiss Melon, 2 ct.
current price $5.87
$2.94/ea

Sugar Kiss Melon, 2 ct.

4.3955 out of 5 stars
4.3955 out of 5 Stars. 2483 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Sweetango Apple, 4 lbs. $6.87

Sweetango Apple, 4 lbs.
current price $6.87

Sweetango Apple, 4 lbs.

4.603 out of 5 stars
4.603 out of 5 Stars. 335 reviews
Available for Pickup

Organic Ginger Root, 1.75 lbs. $5.97 $3.41/lb

Organic Ginger Root, 1.75 lbs.
current price $5.97
$3.41/lb

Organic Ginger Root, 1.75 lbs.

4.7322 out of 5 stars
4.7322 out of 5 Stars. 870 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Moon Drop Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb

Moon Drop Seedless Grapes, 3 lbs.
current price $6.97
$2.32/lb

Moon Drop Seedless Grapes, 3 lbs.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 722 reviews
Out of stock

Frequently Asked Questions

How does Sam’s Club maintain the structural freshness of delicate berries and fruits?

What is the best way to properly store whole potatoes and onions at home?

Are the fresh salad greens and romaine hearts pre-washed?

How can I quickly ripen firm Hass avocados for weekend meals?

About Fresh Fruits & Vegetables

Refresh Your Table with Premium Farm-Fresh Fruits & Vegetables

Stock up on the freshest fruits and vegetables without the weekly grocery store hustle. At Sam's Club, members get access to club-size packs of the produce they love most, from crisp apples and sweet strawberries to hearty romaine, colorful bell peppers, and everything in between. Whether you're feeding a busy family, prepping meals for the week, or catering a gathering, our fresh produce section delivers the variety and value you need in one convenient stop.

Choose from conventionally grown and USDA Certified Organic options across a wide range of seasonal and everyday staples. Many items are available for same-day delivery or curbside pickup at your local club, so you get farm-fresh quality without waiting. As a member, you save more on every bunch, bag, and clamshell compared to traditional grocery store pricing. Freshness is backed by our quality guarantee, because at Sam's Club, you should never have to compromise on what you eat. Whether you are prepping wholesome school lunches, building a colorful summer salad bar, or whipping up a restorative morning smoothie, we deliver premium agricultural quality to keep your kitchen thriving.

Shop Farm-Fresh Produce by Category

Explore our top-rated marketplace staples, packed with essential vitamins and hand-sorted for uniform freshness:

Crisp Tree Fruits & Nutrient-Dense Berries

Enjoy juicy, naturally sweet snacks and versatile cooking ingredients straight from the orchard and field.

Field Greens, Salad Kits & Everyday Cooking Vegetables

Simplify your meal prep routines with crisp, pre-washed greens and robust culinary base vegetables.

  • Member's Mark Romaine Hearts (6 ct.) – Crisp, tightly packed heads of classic romaine, ideal for crafting low-calorie Caesar salads or crunchy wraps.
  • Tomatoes on Vine – Firm, meaty tomatoes with low water content, optimized for rich homemade pasta sauces and fresh salsas.
  • Sweet Yellow Onions (10 lbs.) – Mild, versatile pantry staples crucial for layering foundational savory flavors into soups, stews, and roasts.
  • Russet Potatoes (15 lbs.) – A massive bulk bag of starchy, thick-skinned potatoes perfect for fluffy baked sides, mashing, or homemade fries.

Organic Produce & Premium Avocados

Elevate your healthy lifestyle with certified organic selections and nutrient-dense healthy fats.

  • Honeycrisp Apples (3 lbs.) – Certified organic apples delivering an incredibly explosive, juicy crunch with a perfectly balanced tart-sweet profile.
  • Premium Hass Avocados (5 ct.) – Creamy, smooth avocados rich in heart-healthy monounsaturated fats, ready to slice onto toast or mash into guacamole.

Why Buy Fresh Produce from Sam’s Club?

We redefine grocery shopping by ensuring premium agricultural standards and structural freshness at every level.

  • Wholesale Bulk Pricing: Stocking up on larger family-sized produce packs significantly lowers your household cost-per-serving compared to standard neighborhood supermarkets.
  • Certified Organic Assortments: Keep your wellness goals on track with expanding rows of USDA-certified organic choices grown without synthetic fertilizers or pesticides.
  • Club Pickup & Delivery: Order your delicate berries, heavy potato bags, and crisp greens online and schedule for curbside pickup or delivery.