Instant Savings

Prices may vary in club and online

Member's Mark Advanced Eye Health Complex Softgels, 210 ct. $24.98 $0.12/ea

Member's Mark Advanced Eye Health Complex Softgels, 210 ct.
current price $24.98
$0.12/ea

Member's Mark Advanced Eye Health Complex Softgels, 210 ct.

4.8362 out of 5 stars
4.8362 out of 5 Stars. 1850 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set $199.00

Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set
Grey, variant on Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set
Lavender Online-Only, variant on Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set
Navy, variant on Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set
Green Online-Only, variant on Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set
current price $199.00

Member's Mark 11-Piece Modern Ceramic Cookware Set

4.4257 out of 5 stars
4.4257 out of 5 Stars. 2349 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Clear Plastic Plates, 9" 45 ct. $15.78 $0.35/ea

Member's Mark Clear Plastic Plates, 9" 45 ct.
current price $15.78
$0.35/ea

Member's Mark Clear Plastic Plates, 9" 45 ct.

4.7542 out of 5 stars
4.7542 out of 5 Stars. 1123 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct. $15.78 $0.18/ea

Member's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct.
current price $15.78
$0.18/ea

Member's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct.

4.7728 out of 5 stars
4.7728 out of 5 Stars. 1197 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Plant Based Omega-3 Softgels, 150 ct. $26.98

Member's Mark Plant Based Omega-3 Softgels, 150 ct.
current price $26.98

Member's Mark Plant Based Omega-3 Softgels, 150 ct.

4.597 out of 5 stars
4.597 out of 5 Stars. 67 reviews
Available for Shipping

Member’s Mark Lemon Pepper Seasoning, 31 oz. $8.78 $0.28/oz

Member’s Mark Lemon Pepper Seasoning, 31 oz.
current price $8.78
$0.28/oz

Member’s Mark Lemon Pepper Seasoning, 31 oz.

4.6384 out of 5 stars
4.6384 out of 5 Stars. 318 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Swiffer Sweeper Mop Pads Refill, Lavender, 64 ct. $19.48 $0.30/ea

Swiffer Sweeper Mop Pads Refill, Lavender, 64 ct.
current price $19.48
$0.30/ea

Swiffer Sweeper Mop Pads Refill, Lavender, 64 ct.

4.6553 out of 5 stars
4.6553 out of 5 Stars. 2974 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Tide PODS Laundry Detergent Pacs, Spring Meadow, 156 ct. $29.98 $0.19/ea

Tide PODS Laundry Detergent Pacs, Spring Meadow, 156 ct.
current price $29.98
$0.19/ea

Tide PODS Laundry Detergent Pacs, Spring Meadow, 156 ct.

4.8182 out of 5 stars
4.8182 out of 5 Stars. 13891 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

OxiClean Max Efficiency Odor Blasters Laundry Stain Remover Powder, 11 lb. $17.98 $1.63/lb

OxiClean Max Efficiency Odor Blasters Laundry Stain Remover Powder, 11 lb.
current price $17.98
$1.63/lb

OxiClean Max Efficiency Odor Blasters Laundry Stain Remover Powder, 11 lb.

4.4876 out of 5 stars
4.4876 out of 5 Stars. 2024 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Cascade Platinum Plus ActionPacs Dishwasher Detergent Pacs, Fresh, 82 ct. $24.98 $0.30/ea

Cascade Platinum Plus ActionPacs Dishwasher Detergent Pacs, Fresh, 82 ct.
current price $24.98
$0.30/ea

Cascade Platinum Plus ActionPacs Dishwasher Detergent Pacs, Fresh, 82 ct.

4.8111 out of 5 stars
4.8111 out of 5 Stars. 5215 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Dove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz

Dove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
current price $18.48
$0.31/oz

Dove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.

4.7404 out of 5 stars
4.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

HappyBABY Organics Clearly Crafted Fruit & Oat Pouches, Variety Pack, 12 ct., 4 oz.

HappyBABY Organics Clearly Crafted Fruit & Oat Pouches, Variety Pack, 12 ct., 4 oz.
Members-only price

HappyBABY Organics Clearly Crafted Fruit & Oat Pouches, Variety Pack, 12 ct., 4 oz.

4.8429 out of 5 stars
4.8429 out of 5 Stars. 420 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Swiffer Duster Kit, Handle + Refills, 24 ct. $18.58 $0.77/ea

Swiffer Duster Kit, Handle + Refills, 24 ct.
current price $18.58
$0.77/ea

Swiffer Duster Kit, Handle + Refills, 24 ct.

4.5361 out of 5 stars
4.5361 out of 5 Stars. 983 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Lysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk. $15.98 $5.33/ea

Lysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk.
current price $15.98
$5.33/ea

Lysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk.

4.8592 out of 5 stars
4.8592 out of 5 Stars. 14676 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

POWERADE ZERO Variety Pack Sports Drink, 20 fl. oz., 24 pk. $15.98 $0.03/foz

POWERADE ZERO Variety Pack Sports Drink, 20 fl. oz., 24 pk.
current price $15.98
$0.03/foz

POWERADE ZERO Variety Pack Sports Drink, 20 fl. oz., 24 pk.

4.7711 out of 5 stars
4.7711 out of 5 Stars. 2342 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

TRESemmé Extra Hold Hair Spray, 14.6 oz., 2 pk. $14.98 $0.51/oz

TRESemmé Extra Hold Hair Spray, 14.6 oz., 2 pk.
current price $14.98
$0.51/oz

TRESemmé Extra Hold Hair Spray, 14.6 oz., 2 pk.

4.8246 out of 5 stars
4.8246 out of 5 Stars. 536 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Scrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count $13.98 $0.14/oz

Scrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
current price $13.98
$0.14/oz

Scrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count

4.7039 out of 5 stars
4.7039 out of 5 Stars. 376 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Ninja Crispi 5-in-1 Portable Glass Air Fryer Cooking System, Bonus Glass Containers & Accessories

Ninja Crispi 5-in-1 Portable Glass Air Fryer Cooking System, Bonus Glass Containers & Accessories
Members-only price

Ninja Crispi 5-in-1 Portable Glass Air Fryer Cooking System, Bonus Glass Containers & Accessories

4.6153 out of 5 stars
4.6153 out of 5 Stars. 603 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk. $11.48 $0.36/oz

Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
current price $11.48
$0.36/oz
From $11.48

Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.

4.8153 out of 5 stars
4.8153 out of 5 Stars. 3612 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Shipping or Pickup

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk. $14.88 $0.20/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk.
current price $14.88
$0.20/foz

Hellmann's Real Mayonnaise, 25 fl. oz., 3 pk.

4.549 out of 5 stars
4.549 out of 5 Stars. 7845 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark 900 mg Omega-3 from Fish Oil Softgels, 150 ct.

Member's Mark 900 mg Omega-3 from Fish Oil  Softgels, 150 ct.

Member's Mark 900 mg Omega-3 from Fish Oil Softgels, 150 ct.

4.6651 out of 5 stars
4.6651 out of 5 Stars. 836 reviews
Out of stock

Member's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.

Member's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.

Member's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.

4.7705 out of 5 stars
4.7705 out of 5 Stars. 2336 reviews
Out of stock

Member's Mark Hand Sanitizer, 67.6 fl. oz.

Member's Mark Hand Sanitizer, 67.6 fl. oz.

Member's Mark Hand Sanitizer, 67.6 fl. oz.

4.6432 out of 5 stars
4.6432 out of 5 Stars. 440 reviews
Out of stock

Member's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct.

Member's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct.

Member's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct.

4.8371 out of 5 stars
4.8371 out of 5 Stars. 2750 reviews
Out of stock

Member's Mark 3 PC 1700 Lumen Dual Power LED Flashlight Set

Member's Mark 3 PC 1700 Lumen Dual Power LED Flashlight Set

Member's Mark 3 PC 1700 Lumen Dual Power LED Flashlight Set

4.482 out of 5 stars
4.482 out of 5 Stars. 639 reviews
Out of stock

Member's Mark Sliced Pepperoni 16 oz., 2 pk.

Member's Mark Sliced Pepperoni 16 oz., 2 pk.

Member's Mark Sliced Pepperoni 16 oz., 2 pk.

4.7722 out of 5 stars
4.7722 out of 5 Stars. 2748 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Member’s Mark Taco Seasoning, 23 oz.

Member’s Mark Taco Seasoning, 23 oz.

Member’s Mark Taco Seasoning, 23 oz.

4.3098 out of 5 stars
4.3098 out of 5 Stars. 410 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Member’s Mark Glucosamine HCl and Chondroitin/MSM Complex Tablets, 220 ct.

Member’s Mark Glucosamine HCl and Chondroitin/MSM Complex Tablets, 220 ct.

Member’s Mark Glucosamine HCl and Chondroitin/MSM Complex Tablets, 220 ct.

4.7385 out of 5 stars
4.7385 out of 5 Stars. 2084 reviews
Out of stock

Member's Mark Omega 3-6-9 with Sustainably Sourced Tuna Oil Softgels, 300 ct.

Member's Mark Omega 3-6-9 with Sustainably Sourced Tuna Oil Softgels, 300 ct.

Member's Mark Omega 3-6-9 with Sustainably Sourced Tuna Oil Softgels, 300 ct.

4.7204 out of 5 stars
4.7204 out of 5 Stars. 397 reviews
Out of stock

Member’s Mark Ashton Home Theater Power Recliner

Member’s Mark Ashton Home Theater Power Recliner

Member’s Mark Ashton Home Theater Power Recliner

4.2314 out of 5 stars
4.2314 out of 5 Stars. 242 reviews
Out of stock

Member's Mark Hotel Premier 14" Hybrid Mattress (Available in Medium, Plush, and Firm)

Member's Mark Hotel Premier 14" Hybrid Mattress (Available in Medium, Plush, and Firm)

Member's Mark Hotel Premier 14" Hybrid Mattress (Available in Medium, Plush, and Firm)

4.0251 out of 5 stars
4.0251 out of 5 Stars. 319 reviews
Out of stock

Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, 18.38 oz.

Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, 18.38 oz.

Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, 18.38 oz.

4.7857 out of 5 stars
4.7857 out of 5 Stars. 8091 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.

Hidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.

4.8749 out of 5 stars
4.8749 out of 5 Stars. 20938 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Downy Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz

Downy Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz

Downy Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz

4.8087 out of 5 stars
4.8087 out of 5 Stars. 10212 reviews
Out of stock

Nescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz.

Nescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz.

Nescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz.

4.7858 out of 5 stars
4.7858 out of 5 Stars. 2526 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Temptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs

Temptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs

Temptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs

4.8546 out of 5 stars
4.8546 out of 5 Stars. 4712 reviews
Out of stock

Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.

Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.

Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.

4.7701 out of 5 stars
4.7701 out of 5 Stars. 2331 reviews
Out of stock

Quest Tortilla Style 18-20g Protein Chip Variety Pack, Chili Lime and Nacho Cheese 14 ct.

Quest Tortilla Style 18-20g Protein Chip Variety Pack, Chili Lime and Nacho Cheese 14 ct.

Quest Tortilla Style 18-20g Protein Chip Variety Pack, Chili Lime and Nacho Cheese 14 ct.

4.5222 out of 5 stars
4.5222 out of 5 Stars. 1306 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Hefty Food Storage Containers with Lids, 28 oz., 60 pc.

Hefty Food Storage Containers with Lids, 28 oz., 60 pc.

Hefty Food Storage Containers with Lids, 28 oz., 60 pc.

4.8116 out of 5 stars
4.8116 out of 5 Stars. 5479 reviews
Out of stock

Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.

Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.

Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.

4.7657 out of 5 stars
4.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews
Out of stock

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.

Heinz Ketchup, Mustard & Mayo Classic Condiment Variety Pack, 3 pk.

4.7586 out of 5 stars
4.7586 out of 5 Stars. 10349 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Orgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.

Orgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.

Orgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.

4.5644 out of 5 stars
4.5644 out of 5 Stars. 3623 reviews
Out of stock
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Humann SuperBeets Heart Chews, Pomegranate Berry 90 ct.

Humann SuperBeets Heart Chews, Pomegranate Berry 90 ct.

Humann SuperBeets Heart Chews, Pomegranate Berry 90 ct.

4.5051 out of 5 stars
4.5051 out of 5 Stars. 5229 reviews
Out of stock

Shout Advanced Action Gel Laundry Stain Remover, 22 oz. Trigger & 60 oz. refill

Shout Advanced Action Gel Laundry Stain Remover, 22 oz. Trigger & 60 oz. refill

Shout Advanced Action Gel Laundry Stain Remover, 22 oz. Trigger & 60 oz. refill

4.1894 out of 5 stars
4.1894 out of 5 Stars. 301 reviews
Out of stock

TRESemmé Ultimate Moisture Shampoo & Conditioner, 39 fl. oz., 2 pk.

TRESemmé Ultimate Moisture Shampoo & Conditioner, 39 fl. oz., 2 pk.

TRESemmé Ultimate Moisture Shampoo & Conditioner, 39 fl. oz., 2 pk.

4.6342 out of 5 stars
4.6342 out of 5 Stars. 503 reviews
Out of stock

About Sam's Club September 2026 Instant Savings & Deals

End of summer and back to school sales are in full swing here at Sam's Club during the July Instant Savings event. It kicks off on August 26, 2026 and lasts through September 20, 2026.

*Event Pricing

Special Event Pricing is valid in U.S. clubs (except PR) with U.S. membership between August 26 – September 20, 2026. Prices shown are pre-tax. Sales tax may apply to pre-discount price. No refunds if post-offer price is below zero. Multiple offers will not be combined for any item. If more than one offer is available for an item, the most recent offer on that item will apply first. See SamsClub.com/TermsAndConditions or an associate for details.

Online Only

Online availability may vary.

Online Exclusions

SamsClub.com strives to provide accurate product and pricing information, but pricing, pictorial or typographical errors may occur. SamsClub.com cannot confirm the price of an item until after ordered. In the event that an item is listed at an incorrect price or with incorrect information due to an error in pricing or product information, SamsClub.com has the right, at our sole discretion, to either refuse or cancel any orders placed for that item, or contact you for notification and instructions on such cancellation. Without limitation to said terms above, SamsClub.com does not represent that each item on this website is accurate in regards to pricing and product information and disclaims any liability as to such accuracy. In addition, unless otherwise noted, prices for items ordered on SamsClub.com do not include shipping costs.

Delivery from Club

Plus members get free Delivery from Club on eligible items totaling $50 or more pre-tax. Otherwise, there is an $8 fee per order. Delivery fee for Club members is $12 per order. Services are offered by Sam’s Club within a 15-mile radius of participating locations. Same-day service is not guaranteed and may change due to availability, weather, labor issues or other factors. Delivery not available in Puerto Rico. Some items are not eligible for delivery, including but not limited to, gift cards, tires, flowers, prescriptions, Café items, mobile phones, alcohol and tobacco products. Other restrictions apply. Visit SamsClub.com/Delivery for complete delivery terms. Order by 1pm local time for same-day service.

Express Delivery

Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com/Delivery.

Curbside Pickup

Available at participating Sam’s Club locations in the U.S. and Puerto Rico on eligible items. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com/TermsAndConditions.

Free Shipping for Plus

Plus members get free ground shipping on eligible online items totaling $50 or more pre-tax in the contiguous U.S., up to a total of 10 addresses. Eligible orders below $50 have an $8 flat rate fee. Shipping is not available to Alaska, Guam, Hawaii, PR, USVI, PO boxes and Military AP/FPO addresses. Exclusions apply. See SamsClub.com/ShipToHome.

Sam's Cash

Purchase a qualifying TV from Sam’s Club and receive the Sam’s Cash award associated with your purchase, as indicated in the Sam’s Club July Instant Savings Book. Sam’s Cash will be automatically applied to your account within seven (7) days of purchase, but only if you’re an active member in good standing at that time. If all or part of the qualifying purchase is returned, Sam’s Cash earned from the promotion may be removed from your available Sam’s Cash or deducted from the future accrual of Sam’s Cash. Sam’s Club reserves the right to amend or cancel this offer, in whole or in part, or change part of the of the offer at any time for any or no reason, including without limitation, in the event of fraud, abuse of offer, or violations of offer, as determined by the sole discretion of Sam’s Club without notice to the member. Subject to program terms and exclusions, membership terms and privacy policy. Visit SamsClub.com/TermsAndConditions or see an associate for details. Limit 5 units per item per household membership. All July Instant Savings book TV Sam’s Cash offers valid August 26 – September 20, 2026.

Advertised Merchandise Policy

Sam’s Club® Advertised Merchandise Policy – We endeavor to have every advertised item in stock and to provide accurate information in this piece. Item unavailability may occur due to unforeseen difficulties. Errors may occur and are subject to correction. We reserve the right to limit quantities and exclude resellers.. Pricing (including REG. pricing) and item availability may vary by location and in HI, OK, PR, WI and at SamsClub.com. “Up to” savings range from zero to the maximized advertised amount. Savings are based on in-club and/or online prices. No rain checks. While supplies last. Event pricing is valid on August 26 – September 20, 2026 starting at 7am in club and at 12:01 am (EST) at SamsClub.com. Sam’s Club reserves the right to extend event pricing online and in club.

100% Membership Satisfaction Guarantee

If at any time you’re unsatisfied with your membership, let us know and we will cancel your membership and provide a refund of the amount paid for your current year membership fee. The 100% Membership Satisfaction Guarantee does not apply to memberships purchased under the sponsored membership Program. Notwithstanding anything to the contrary, there’s a limit of one Plus membership cancellation per household or business per year.