Member's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.
Shipping

Highlights
- 360 ct. box - 180 forks, 120 spoons, 60 knives
- Durable heavyweight cutlery
- Plastic cutlery is disposable for easy clean-up
- Clear utensils
Dixie Ultra Disposable Paper Platters, 12.5" x 10", 75 ct., $13.98, $0.19/ea

Dixie Ultra Disposable Paper Platters, 12.5" x 10", 75 ct.
Members also considered
Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct., $19.98, $0.11/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.11/eaFrom $19.98Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct.
105934.8474 out of 5 Stars. 10593 reviews4.8474 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct., $16.58, $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165484.7942 out of 5 Stars. 16548 reviews4.7942 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278254.8294 out of 5 Stars. 27825 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct., $11.28, $0.09/ea
$1128current price $11.28$0.09/eaMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct.
23314.8258 out of 5 Stars. 2331 reviews4.8258 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct., $13.78, $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137174.8519 out of 5 Stars. 13717 reviews4.8519 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Cups 9 oz., 264 ct., $12.28, $0.05/ea
$1228current price $12.28$0.05/eaMember's Mark Clear Plastic Cups 9 oz., 264 ct.
24294.7106 out of 5 Stars. 2429 reviews4.7106 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Plates, 9" 45 ct., $15.78, $0.35/ea
$1578current price $15.78$0.35/eaMember's Mark Clear Plastic Plates, 9" 45 ct.
11234.7542 out of 5 Stars. 1123 reviews4.7542 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChinet Classic Dinner Paper Plates, 10.375", 165 ct., $21.68, $0.13/ea
$2168current price $21.68$0.13/eaChinet Classic Dinner Paper Plates, 10.375", 165 ct.
89204.6686 out of 5 Stars. 8920 reviews4.6686 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct., $9.98, $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct.
7314.6334 out of 5 Stars. 731 reviews4.6334 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct., $15.78, $0.18/ea
$1578current price $15.78$0.18/eaMember's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct.
11964.7726 out of 5 Stars. 1196 reviews4.7726 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct., $13.14, $0.04/ea
$1314current price $13.14$0.04/eaFrom $13.14Member's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct.
22234.7377 out of 5 Stars. 2223 reviews4.7377 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dessert/Snack Paper Plates, 6.875", 330 ct., $16.98, $0.05/ea
$1698current price $16.98$0.05/eaMember's Mark Ultra Dessert/Snack Paper Plates, 6.875", 330 ct.
76244.8244 out of 5 Stars. 7624 reviews4.8244 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
High Quality Plastic Cutlery Set
Feeding a crowd becomes a breeze with the Member's Mark Clear Cutlery Combo Pack. This pack includes 360 pieces of durable, heavyweight plastic cutlery that are designed for long-lasting use. The set is comprised of 180 forks, 120 spoons, and 60 knives, ensuring that you have ample quantity for any event or gathering.
Sleek and Modern Design
The clear plastic utensils feature a sleek and modern design that will complement any table setting. Their translucent appeal adds a touch of elegance, making them perfect for both casual and formal gatherings. Whether you're hosting a holiday dinner party or a summer cookout, these utensils will surely enhance the dining experience.
Versatile Plastic Cutlery
Use it for picnics, to-go food, and casual gatherings. It's sturdy enough to hold up to your favorite foods at BBQs, birthday parties or tailgating events. Plus, cleanup will be a snap. They can be washed and reused, or thrown away after the event.
Convenient and Disposable
These forks, knives, and spoons are not just stylish and durable, but also offer the convenience of disposability. This makes clean-up after events much easier and quicker, allowing you more time to enjoy with your guests. Keep this pack on hand for easy access to disposable cutlery anytime you need it.
Specifications
| Key Specifications | |
| Quantity | 360 Pieces |
| Forks | 180 |
| Spoons | 120 |
| Knives | 60 |
| Color/Style | Crystal Clear |
| Material | Clear Plastic |
| Features/Claims | Cutlery assortment is based on Member's needs and usage. |
| Recyclable | No |
| Compostable | No |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 423 reviews
Verified Purchase
Strong not flimsy
Good deal for picnics camping, outdoor celebrations and yard events. They're nice because they're the strong cutlery and not the flimsy stuff. Definitely the go to Choice.
Verified Purchase
Sensible packaging thinking about consumer's needs
SMART packaging of this cutlery. Decent quality. These are packaged just as they need to be: 180 forks, 120 spoons and 60 knives! When you go to a carry-in, what do you run out of first? Forks! Someone wised up and did an innovative thing packaging the numbers of each utensil wisely.
Verified Purchase
Durable & Strong
Silverware is strong and comes with plenty that lasts me months unless I have a party or event to use it at. It comes in handy and is great for parties and events.
Other popular items in Disposable Tableware
Dixie PerfecTouch White Insulated Paper Cups, Various Sizes
SponsoredMembers-only priceDixie PerfecTouch White Insulated Paper Cups, Various Sizes
644.5938 out of 5 Stars. 64 reviews4.5938 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNFL Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team, $12.98, $0.15/ea
$1298current price $12.98$0.15/eaNFL Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team
3864.8575 out of 5 Stars. 386 reviews4.8575 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCollegiate Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team, $12.48, $0.15/ea
$1248current price $12.48$0.15/eaCollegiate Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team
384.6053 out of 5 Stars. 38 reviews4.6053 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChinet Comfort Cup and Lids, 16 oz. 70 ct., $14.58, $0.21/ea
Sponsored$1458current price $14.58$0.21/eaChinet Comfort Cup and Lids, 16 oz. 70 ct.
86734.6782 out of 5 Stars. 8673 reviews4.6782 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Extra Large Foam Bowls, 28 fl. oz., 125 ct., $27.48, $0.22/ea
$2748current price $27.48$0.22/eaHefty Supreme Extra Large Foam Bowls, 28 fl. oz., 125 ct.
1634.589 out of 5 Stars. 163 reviews4.589 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArtstyle Oval Paper Plates 10" x 12", 50 ct., Choose Color, $10.48, $0.21/ea
$1048current price $10.48$0.21/eaArtstyle Oval Paper Plates 10" x 12", 50 ct., Choose Color
95 out of 5 Stars. 9 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark White Plastic Knives, Heavyweight, 600 ct., $15.98, $0.03/ea
$1598current price $15.98$0.03/eaMember's Mark White Plastic Knives, Heavyweight, 600 ct.
9864.784 out of 5 Stars. 986 reviews4.784 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavyweight Plastic Serving Tongs 12 ct., $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Heavyweight Plastic Serving Tongs 12 ct.
3254.6123 out of 5 Stars. 325 reviews4.6123 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Heavyweight Plastic Serving Spoons 12 ct., $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Heavyweight Plastic Serving Spoons 12 ct.
4034.7419 out of 5 Stars. 403 reviews4.7419 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Snack/Dip Paper Bowls, 12 oz., 200 ct., $11.98, $0.06/ea
$1198current price $11.98$0.06/eaMember's Mark Snack/Dip Paper Bowls, 12 oz., 200 ct.
53924.8221 out of 5 Stars. 5392 reviews4.8221 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping