Multipet Jumbo Lamb Chop Plush Dog Toy
Shipping

Highlights
- Perfect for all dog sizes and breeds
- Super plush dog toy for interactive play time
- Internal squeaker to entice play
- Plush dog toy of everyone's favorite childhood character, Lamb Chop
Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz. $24.98 $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.


Members also considered
Temptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs $18.38 $0.38/oz
Sponsored$1838current price $18.38$0.38/ozTemptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs
47124.8546 out of 5 Stars. 4712 reviews4.8546 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs. $22.62 $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120754.7839 out of 5 Stars. 12075 reviews4.7839 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeow Mix, Original Choice Flavor Adult Dry Cat Food, Heart Healthy & Oral Care Formula, 32 lbs. $25.48 $0.80/lb
$2548current price $25.48$0.80/lbMeow Mix, Original Choice Flavor Adult Dry Cat Food, Heart Healthy & Oral Care Formula, 32 lbs.
100684.7712 out of 5 Stars. 10068 reviews4.7712 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs. $17.98 $1.20/lb
Sponsored$1798current price $17.98$1.20/lbMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs.
95904.8302 out of 5 Stars. 9590 reviews4.8302 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs. $54.98 Was $57.98 $1.25/lb
Now$5498current price Now $54.98, Was $57.98$57.98$1.25/lb$3 offPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs.
77614.7807 out of 5 Stars. 7761 reviews4.7807 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPup-Peroni Dog Snacks, Original Beef Flavor, 46 oz. $16.98 $0.37/oz
$1698current price $16.98$0.37/ozPup-Peroni Dog Snacks, Original Beef Flavor, 46 oz.
65784.7995 out of 5 Stars. 6578 reviews4.7995 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Friskies Wet Cat Food Gravy Pleasers Variety Pack with Fully Load’d, Meaty Bits, and Prime Filets, 60 ct., 5.5 oz. Cans $42.98 $0.13/oz
$4298current price $42.98$0.13/ozPurina Friskies Wet Cat Food Gravy Pleasers Variety Pack with Fully Load’d, Meaty Bits, and Prime Filets, 60 ct., 5.5 oz. Cans
3214.5919 out of 5 Stars. 321 reviews4.5919 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs. $37.98 $1.09/lb
$3798current price $37.98$1.09/lbMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs.
27154.4954 out of 5 Stars. 2715 reviews4.4954 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz. $14.98 $0.40/oz
$1498current price $14.98$0.40/ozMilk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz.
67064.8469 out of 5 Stars. 6706 reviews4.8469 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz. $24.98 $0.52/oz
$2498current price $24.98$0.52/ozMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz.
69564.7072 out of 5 Stars. 6956 reviews4.7072 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct. $24.67 Was $26.44 $0.07/oz
Now$2467current price Now $24.67, Was $26.44$26.44$0.07/oz$1.77 offPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct.
68864.7514 out of 5 Stars. 6886 reviews4.7514 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Tidy Cats Litter, Natural Clay Product With Deodorizing System, 52 lb. Bag $12.67 $0.24/lb
$1267current price $12.67$0.24/lbPurina Tidy Cats Litter, Natural Clay Product With Deodorizing System, 52 lb. Bag
24544.5595 out of 5 Stars. 2454 reviews4.5595 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
Members-only priceBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
58704.7552 out of 5 Stars. 5870 reviews4.7552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Beggin' Strips Dog Treats, Bacon & Bacon and Cheese Flavors, 32 oz., 2 pk. $19.98 Was $21.48 $0.31/oz
Now$1998current price Now $19.98, Was $21.48$21.48$0.31/oz$1.5 offPurina Beggin' Strips Dog Treats, Bacon & Bacon and Cheese Flavors, 32 oz., 2 pk.
7654.8314 out of 5 Stars. 765 reviews4.8314 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina, Cat Chow Complete, Chicken Flavored, Dry Cat Food, 25 lbs. $25.98 $1.04/lb
$2598current price $25.98$1.04/lbPurina, Cat Chow Complete, Chicken Flavored, Dry Cat Food, 25 lbs.
21454.7697 out of 5 Stars. 2145 reviews4.7697 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Just like the song that never ends, the fun never ends with the Jumbo Lamb Chop Dog Toy! This plush toy is perfect for all dog sizes and breeds, making it the ideal choice for any furry friend. And let's not forget about the iconic character that this toy is based on—none other than Lamb Chop! Known and loved by many, this adorable plush toy will bring back fond memories of Lamb Chop's Play-Along for pet owners and provide endless entertainment for their furry companions.
Soft and Cuddly Plush Dog Toy
Whether your dog is into fetching or launching their toys in the air, or happily cuddling and squeaking the toy, this plush dog toy brings instant joy. Lamb Chop has a super soft exterior that is great for cuddling when playtime is over. Don’t let the size fool you, Lamb Chop can be enjoyed by the smallest dog to the largest. It is a great toy to interact with your pup.
Jumbo Size Lamb Chop Dog Toy
This toy is a whopping 24” long with floppy ears that are fun to shake, and a squeaker that entices play as well as a soft surface that dogs love to cuddle with. Perfect for the new puppy or senior family dog. Small dogs climb and lay on the toy, carry it in their mouth and cuddle. Larger breeds find the toy a substantial addition to their play routine.
Not recommended for destructive chewers as this toy is not intended to be a chew toy.
Specifications
- For all dog breeds and sizes
- Plush exterior
- Internal squeaker
- Dimensions: 24" L
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 105 reviews
Verified Purchase
Great Dog Toy
I have Shelties and collies and they all LOVE this huge lamb chop. I wish there were more squeakes in it but I have saved them from dead toys, LOL, and put those in it and that made it even better to my furbabies. It's so soft and they like to sleep on it. I highly recommend this huge lamb chop. Very reasonable priced and I bought two more as backup because they like it so much. If your furbabies like toys this will be a favorite toy to them very quickly.
Verified Purchase
XXL Lamb Chop toy
Our dog absolutely loves her new lamb chop toy that Santa Paws (mom) gave her for Christmas!! She plays with it every day all day long! She’s had it for 2 weeks so far and it’s held up great. Our dog is a year old lab. I highly recommend this for anyone who has a dog that loves stuffed animals. My only complaint is that it only has one squeaker in. Being this big it should have at least three or four. Her smaller size lamb chops have 5 squeakers.
Verified Purchase
BEST DOG TOY EVER!!!
My dogs have a small version of Lamb Chop that they love, so I didn't hesitate to buy this Jumbo Lamb Chop. I have two 25-pound dogs and they LOVE her. They play and chew on her separately, and sometimes at the same time. The drag her around the apartment, and one of my dogs likes to use her for a pillow. It's a very well-made toy that only cost $9.98!!! I bought two more for later on. It sells for $39.99 at Petco.
Items you may like
Member's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs. $13.97 $4.66/lb
Sponsored$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101124.307 out of 5 Stars. 10112 reviews4.307 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color $19.98
$1998current price $19.98Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color
264.9231 out of 5 Stars. 26 reviews4.9231 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCanine Chews 8" Basted Rawhides for Dogs, 25 ct., Choose Flavor $20.97 $0.84/ea
$2097current price $20.97$0.84/eaCanine Chews 8" Basted Rawhides for Dogs, 25 ct., Choose Flavor
4694.3539 out of 5 Stars. 469 reviews4.3539 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArm & Hammer, Chicken Flavored Nubbies Dental Treats for Dogs, 139 ct. $24.96 $0.18/ea
$2496current price $24.96$0.18/eaArm & Hammer, Chicken Flavored Nubbies Dental Treats for Dogs, 139 ct.
132.8462 out of 5 Stars. 13 reviews2.8462 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627604.8196 out of 5 Stars. 62760 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRegalo Easy Step Extra Tall Baby Gate, 29" - 36.5", Choose Color
Members-only priceRegalo Easy Step Extra Tall Baby Gate, 29" - 36.5", Choose Color
10534.2441 out of 5 Stars. 1053 reviews4.2441 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFresh Step Drawstring Litter Box Liner Bundle, Fresh Scent, Multiple Sizes, 30 ct. $10.48 $0.35/ea
$1048current price $10.48$0.35/eaOptions from $10.48 – $12.88Fresh Step Drawstring Litter Box Liner Bundle, Fresh Scent, Multiple Sizes, 30 ct.
134.6923 out of 5 Stars. 13 reviews4.6923 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMulti-Functional Cat Tower, 73.6 in., Dark Grey $99.98
$9998current price $99.98Multi-Functional Cat Tower, 73.6 in., Dark Grey
174.6471 out of 5 Stars. 17 reviews4.6471 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs. $11.97 $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111934.5254 out of 5 Stars. 11193 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound $16.99 $5.86/lb
$1699current price $16.99avg. price$5.86/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
27174.7556 out of 5 Stars. 2717 reviews4.7556 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs. $12.97 $3.71/lb
$1297current price $12.97$3.71/lbTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs.
94134.4728 out of 5 Stars. 9413 reviews4.4728 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery