Member's Mark Dental Chew Treats for Dogs, 30 ct.
Shipping

Highlights
- Clinically proven to reduce plaque by 25% and tartar by 62%
- Veterinary Oral Health Council (VOHC) accepted for plaque and tartar control
- Wheat gluten-free and highly digestible
- No added artificial colors
- Made in the USA with globally sourced ingredients
- Not recommended for puppies under 6 months or dogs weighing less than 20 lbs
- Normal color variation should be expected
Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz. $24.98 $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.
Members also considered
Temptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs $18.38 $0.38/oz
Sponsored$1838current price $18.38$0.38/ozTemptations Classics Mixups Chicken, Catnip, and Seafood Adult Cat Treats, 16 oz., 3 tubs
47124.8546 out of 5 Stars. 4712 reviews4.8546 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs. $22.62 $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120754.7839 out of 5 Stars. 12075 reviews4.7839 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeow Mix, Original Choice Flavor Adult Dry Cat Food, Heart Healthy & Oral Care Formula, 32 lbs. $25.48 $0.80/lb
$2548current price $25.48$0.80/lbMeow Mix, Original Choice Flavor Adult Dry Cat Food, Heart Healthy & Oral Care Formula, 32 lbs.
100684.7712 out of 5 Stars. 10068 reviews4.7712 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone MaroSnacks Dog Treats, 50 oz. $11.48 $0.23/oz
Sponsored$1148current price $11.48$0.23/ozMilk-Bone MaroSnacks Dog Treats, 50 oz.
4974.7223 out of 5 Stars. 497 reviews4.7223 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs. $54.98 Was $57.98 $1.25/lb
Now$5498current price Now $54.98, Was $57.98$57.98$1.25/lb$3 offPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs.
77614.7807 out of 5 Stars. 7761 reviews4.7807 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Multipurpose Absorbent Training Pads, 23" x 24",120 ct. $17.68 $0.15/ea
$1768current price $17.68$0.15/eaMember's Mark Multipurpose Absorbent Training Pads, 23" x 24",120 ct.
113664.5344 out of 5 Stars. 11366 reviews4.5344 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina Friskies Wet Cat Food Gravy Pleasers Variety Pack with Fully Load’d, Meaty Bits, and Prime Filets, 60 ct., 5.5 oz. Cans $42.98 $0.13/oz
$4298current price $42.98$0.13/ozPurina Friskies Wet Cat Food Gravy Pleasers Variety Pack with Fully Load’d, Meaty Bits, and Prime Filets, 60 ct., 5.5 oz. Cans
3214.5919 out of 5 Stars. 321 reviews4.5919 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs. $37.98 $1.09/lb
$3798current price $37.98$1.09/lbMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs.
27154.4954 out of 5 Stars. 2715 reviews4.4954 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct. $24.67 Was $26.44 $0.07/oz
Now$2467current price Now $24.67, Was $26.44$26.44$0.07/oz$1.77 offPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct.
68864.7514 out of 5 Stars. 6886 reviews4.7514 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Tidy Cats Litter, Natural Clay Product With Deodorizing System, 52 lb. Bag $12.67 $0.24/lb
$1267current price $12.67$0.24/lbPurina Tidy Cats Litter, Natural Clay Product With Deodorizing System, 52 lb. Bag
24534.5593 out of 5 Stars. 2453 reviews4.5593 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
Members-only priceBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
58704.7552 out of 5 Stars. 5870 reviews4.7552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina, Cat Chow Complete, Chicken Flavored, Dry Cat Food, 25 lbs. $25.98 $1.04/lb
$2598current price $25.98$1.04/lbPurina, Cat Chow Complete, Chicken Flavored, Dry Cat Food, 25 lbs.
21454.7697 out of 5 Stars. 2145 reviews4.7697 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Tidy Cats Multi-Cat Light Weight Clumping Cat Litter, 19.5 lbs. $25.98 $1.33/lb
$2598current price $25.98$1.33/lbPurina Tidy Cats Multi-Cat Light Weight Clumping Cat Litter, 19.5 lbs.
152884.3151 out of 5 Stars. 15288 reviews4.3151 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina, Cat Chow, Chicken Indoor Adult Dry Cat Food, Hairball and Healthy Weight, 25 lbs. $25.98 $1.04/lb
$2598current price $25.98$1.04/lbPurina, Cat Chow, Chicken Indoor Adult Dry Cat Food, Hairball and Healthy Weight, 25 lbs.
62884.8166 out of 5 Stars. 6288 reviews4.8166 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina ONE SmartBlend True Instinct Real Turkey & Venison, Adult Dry Dog Food, 40 lbs. $61.98 $1.55/lb
$6198current price $61.98$1.55/lbPurina ONE SmartBlend True Instinct Real Turkey & Venison, Adult Dry Dog Food, 40 lbs.
37314.7904 out of 5 Stars. 3731 reviews4.7904 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark Dental Chew Treats for Dogs (30 ct.) are clinically proven to reduce plaque by 25% and tartar by 62%. In addition to leaving behind cleaner, fresher breath, these dental treats are highly digestible and contain omega-3 fatty acids. Member's Mark Dental Chew Treats for Dogs are accepted by the Veterinary Oral Health Council (VOHC).
Ingredients:
Potato flour, rice flour, glycerin, water, natural flavor, gelatin, canola oil, monoglycerides of edible fatty acids, flaxseed oil, citric acid, magnesium stearate, tetra sodium pyrophosphate.
No added artificial colors. Normal color variation should be expected.
Calorie Content:
Calculated Metabolizable Energy
- 3,161 kcal/kg
- 179 kcal/treat
Guaranteed Analysis:
- Crude Protein (min): 10%
- Crude Fat (min): 3%
- Crude Fiber (max): 2%
- Moisture (max): 13%
- Omega-3 Fatty Acids* (min): 0.4%
- *Not recognized as an essential nutrient by the AAFCO Dog Food Nutrient Profiles
Feeding Instructions:
Treats should not make up more than 10% of your dog’s daily calorie intake. As with any edible product, monitor your dog to ensure the treat is adequately chewed. Gulping any edible product can be harmful to your dog.
To soften Member's Mark Dental Treats for you pet or to aid in dividing, please wrap a moistened paper towel and microwave for 10 seconds.
We do not recommend feeding Member's Mark Dental Treats to puppies less than 6 months of age or dogs weighing less than 20 lbs.
Questions or Comments?
We would love to hear about your Member's Mark experience! Visit us at: samsclub.com/membersmarkhelp
Specifications
- Dental treats for dogs
- Wheat Gluten-Free
- No added artificial colors
- Highly digestible
- VOHC accepted (Veterinary Oral Health Council)
- Quantity: 30 total dental chews
- Ingredients: Potato flour, rice flour, glycerin, water, natural flavor, gelatin, canola oil, monoglycerides of edible fatty acids, flaxseed oil, citric acid, magnesium stearate, tetra sodium pyrophosphate.
- We do advise that all pets be supervised while eating any food or treat to prevent a potential injury or choking hazard.
- Feeding Instructions: Treats should not make up more than 10% of your dog's daily calories intake. As with any edible product, monitor your dog to ensure the treat is adequately chewed. Gulping any edible product can be harmful to your dog.
- Product Weight: NET WT. 60 oz. (1.7 kg)
- Disclaimer: Product color, shape, and design details may vary slightly from images shown. Retail packaging may also differ based on manufacturing updates or regional variations. These differences do not affect product quality, performance, or safety standards.
Indications
Animal Health Concern
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,995 reviews
Verified Purchase
Worth the purchase!
I bought these for my dogs who hate most dental treats. So many are mint flavored, and my dogs hate mint. I bought these to try because my girls have terrible breath. In a week I can be around them breathing in my face again and they have less tartar on their teeth than before. And they get so excited when they see the bag, they love them.
Keeps My Dog's Teeth Clean
My dog is picky when it comes to dental treats, but he loves the Member's Mark Dental Dog Treats. They do a solid job of keeping his teeth clean and breath fresh. Check out my full review on my YouTube channel @SamsClubReviewGal (enthusiastic customer, not affiliated with Sam's Club), which includes a cameo with my dog, Bruno.
Verified Purchase
Best dental chews
I am surprised that my pups love these as much as they do! They have had good dental check ups & I think these chews are somewhat responsible! Please continue to carry these & thank you.
Items you may like
HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEvolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.
Members-only priceEvolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.
64.6667 out of 5 Stars. 6 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNaturVet ArthriSoothe-GOLD Level 3 Advanced Joint Care Supplements for Dogs and Cats, 240 ct., Choose Type
Members-only price$4 offNaturVet ArthriSoothe-GOLD Level 3 Advanced Joint Care Supplements for Dogs and Cats, 240 ct., Choose Type
334.4242 out of 5 Stars. 33 reviews4.4242 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423734.8563 out of 5 Stars. 42373 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHalloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character $9.98
$998current price $9.98Halloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character
Available for Pickup or ShippingPickupShippingBuddy Buddy Flamingo Long Rope Dog Toy $14.98
$1498current price $14.98Buddy Buddy Flamingo Long Rope Dog Toy
1883.383 out of 5 Stars. 188 reviews3.383 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBuddy Buddy Fox Long Rope Dog Toy $14.98
$1498current price $14.98Buddy Buddy Fox Long Rope Dog Toy
102.8 out of 5 Stars. 10 reviews2.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88364.8366 out of 5 Stars. 8836 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery