Member's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Baked fresh in-club daily
- Flaky puff pastry filled with apple filling and topped with coarse sugar
- Great for breakfast on-the-go or as a sweet treat
- Includes 8 turnovers per container
- Can be served warmed up or as is
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz., $4.28, $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Croissants, 12 ct., $5.54, $0.46/ea
$554current price $5.54$0.46/eaMember's Mark Chocolate Croissants, 12 ct.
5314.1055 out of 5 Stars. 531 reviews4.1055 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21884.1421 out of 5 Stars. 2188 reviews4.1421 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5793.7133 out of 5 Stars. 579 reviews3.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk., $15.54, $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29584.664 out of 5 Stars. 2958 reviews4.664 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8173.5863 out of 5 Stars. 817 reviews3.5863 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct.
41314.6107 out of 5 Stars. 4131 reviews4.6107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Sink your teeth into flaky, sweet pastries with the classic Member's Mark Apple Turnover. These baked apple turnovers are made fresh daily in your local Club and are excellent for special occasions or daily snacking.
About Member's Mark Apple Turnovers
This package contains eight apple turnovers made with flaky puff pastry stuffed with a delectable apple filling. Each pastry has a granulated sugar coating for extra crunch and sweetness. They’re a staple in European-style bakeries and cafés and can now be enjoyed at home or anywhere you want them. Bring a package or two to work for birthdays, holidays or potlucks. Delight your hosts by bringing these apple turnovers to a party for an uplifting after-dinner sweet treat with fresh coffee. Spoil the grandkids by giving these apple turnovers when they’re visiting for the weekend.
Who Enjoys Fresh Apple Turnovers?
Anyone can enjoy traditional fresh-baked pastries. Because they’re made with flaky puff pastry and a sweet apple filling, these turnovers are a simple yet decadent treat. They’re adored by people of all ages. Adults love apple turnovers with a cup of coffee in the morning and children love them, well, anytime! Apple turnovers are delicious as-is, but you can also enjoy them gently heated in the microwave for a few seconds to make the apple turnover filling warm and gooey.
How Should I Serve Member's Mark Apple Turnovers?
Though they’re ready to eat right out of the package, these apple turnovers can also be enjoyed several other ways. Here are some of our favorites:
- If you prefer your pastries extra crispy, bake them for a couple of minutes in a standard or toaster oven.
- To make them sweeter, top with melted butter and cinnamon-sugar or drizzle with chocolate syrup or caramel.
- These make an amazing dessert when slightly heated and topped with vanilla ice cream.
- Serve with a dollop of homemade whipped cream to complement the fruity apple filling.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is the exclusive brand of Sam’s Club offering high-quality products at incredible value. From eco-friendly packaging to organic and fair-trade ingredients, Member’s Mark is designed to bring exceptional quality to your table.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Store at room temperature
- Resealable container
- Quantity: 8 ct.
- Follow use-by date on label
Net Weight: 20 oz.
Ingredients: Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Ascorbic Acid Added As A Dough Conditioner, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Enzyme, Folic Acid), Apple Filling (Apples, Sugar, Water, Modified Corn Starch, Ascorbic Acid (Preservative), Citric Acid, Caramel Color, Paprika Color, Spices), Margarine (Palm Oil, Canola Oil, Water, Sugar, Mono- And Diglycerides, Soy Lecithin, Citric Acid, Natural Flavor, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3, Beta carotene Color), Water, Sugar, Salt.
Contains: Wheat And Soy.
Contains Bioengineered Food Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,756 reviews
Verified Purchase
Apple turnovers
These turnovers were nice and crispy on the outside and soft and fruity on the inside. They were sprinkled with sugar crystals. Taste good warmed up with ice cream or just plain! They were also inexpensive under $4.00 and there were 6 turnovers in the container.
Verified Purchase
Delicious !! Not too sweet and great texture
I love me some turnovers and Apple is probably my favorite fruit for desserts. Amazing value for the amount that you get ! If it stops you in your tracks, don't hesitate , just get it ! Treat yourself to a nice crunch of sweet & flaky heaven ! Yum !
Verified Purchase
Tasty treat for coffee, dessert or just anytime!
Light, fluffy, nice amount of apple filling! Great for dessert, coffee in the morning, or just an afternoon snack! Great value too, especially with the discounted price at the time, but still a good value for any other time! Wonderful warmed up with some ice cream!
Items you may like
Pillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
Sponsored$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk., $7.18, $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59454.6749 out of 5 Stars. 5945 reviews4.6749 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk., $12.98, $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30724.4743 out of 5 Stars. 3072 reviews4.4743 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingbelVita Blueberry Breakfast Biscuits, 4 biscuits per pack, 25 pk., $12.98, $0.52/ea
Sponsored$1298current price $12.98$0.52/eabelVita Blueberry Breakfast Biscuits, 4 biscuits per pack, 25 pk.
84744.7368 out of 5 Stars. 8474 reviews4.7368 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120694.5633 out of 5 Stars. 12069 reviews4.5633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245084.8632 out of 5 Stars. 24508 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78804.8032 out of 5 Stars. 7880 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423344.8563 out of 5 Stars. 42334 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93644.0122 out of 5 Stars. 9364 reviews4.0122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct.
544.4 out of 5 Stars. 54 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk., $9.98, $0.31/ea
$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17294.6859 out of 5 Stars. 1729 reviews4.6859 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blueberry Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Blueberry Sliced Bagels, 6 ct.
4924.3 out of 5 Stars. 492 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3483.8793 out of 5 Stars. 348 reviews3.8793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery