Purina Beggin' Strips Dog Treats, Bacon & Bacon and Cheese Flavors, 32 oz., 2 pk.
Shipping

Highlights
- Contains 1, 32 oz. pouch of Original with Bacon and 1, 32 oz of Bacon and Cheese flavored treats for all dogs
- Real meat is the number 1 ingredient in Beggin’ bacon flavor treats for dogs. Dog chew treats with an easy-to-chew texture
- Bacon strips are easy to tear into smaller pieces to extend the fun. Two recipes to choose from, including bacon flavor treats with cheese flavor
- Bacon and cheese training treats made with real bacon for mouthwatering flavor. Beggin’ strips bacon and cheese flavor dog treats contain no artificial flavors or FD and C colors
- No Artificial Flavors
Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.


Members also considered
VETIQ Maximum Strength Hip & Joint Soft Dog Chews, Chicken Flavored, 180 ct.
SponsoredMembers-only priceVETIQ Maximum Strength Hip & Joint Soft Dog Chews, Chicken Flavored, 180 ct.
34634.7156 out of 5 Stars. 3463 reviews4.7156 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs., $22.62, $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120714.7839 out of 5 Stars. 12071 reviews4.7839 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeow Mix, Original Choice Flavor Adult Dry Cat Food, Heart Healthy & Oral Care Formula, 32 lbs., $25.48, $0.80/lb
$2548current price $25.48$0.80/lbMeow Mix, Original Choice Flavor Adult Dry Cat Food, Heart Healthy & Oral Care Formula, 32 lbs.
100624.7714 out of 5 Stars. 10062 reviews4.7714 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Friskies Wet Cat Food Gravy Pleasers Variety Pack with Fully Load’d, Meaty Bits, and Prime Filets, 60 ct., 5.5 oz. Cans, $42.98, $0.13/oz
$4298current price $42.98$0.13/ozPurina Friskies Wet Cat Food Gravy Pleasers Variety Pack with Fully Load’d, Meaty Bits, and Prime Filets, 60 ct., 5.5 oz. Cans
3214.5919 out of 5 Stars. 321 reviews4.5919 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Multipurpose Absorbent Training Pads, 23" x 24",120 ct., $17.68, $0.15/ea
$1768current price $17.68$0.15/eaMember's Mark Multipurpose Absorbent Training Pads, 23" x 24",120 ct.
113644.5343 out of 5 Stars. 11364 reviews4.5343 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs., $37.98, $1.09/lb
$3798current price $37.98$1.09/lbMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs.
27094.4961 out of 5 Stars. 2709 reviews4.4961 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Tidy Cats Litter, Natural Clay Product With Deodorizing System, 52 lb. Bag, $12.67, $0.24/lb
$1267current price $12.67$0.24/lbPurina Tidy Cats Litter, Natural Clay Product With Deodorizing System, 52 lb. Bag
24494.5594 out of 5 Stars. 2449 reviews4.5594 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
Members-only priceBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
58694.7552 out of 5 Stars. 5869 reviews4.7552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina, Cat Chow Complete, Chicken Flavored, Dry Cat Food, 25 lbs., $25.98, $1.04/lb
$2598current price $25.98$1.04/lbPurina, Cat Chow Complete, Chicken Flavored, Dry Cat Food, 25 lbs.
21424.7694 out of 5 Stars. 2142 reviews4.7694 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Tidy Cats Multi-Cat Light Weight Clumping Cat Litter, 19.5 lbs., $25.98, $1.33/lb
$2598current price $25.98$1.33/lbPurina Tidy Cats Multi-Cat Light Weight Clumping Cat Litter, 19.5 lbs.
152834.3151 out of 5 Stars. 15283 reviews4.3151 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina, Cat Chow, Chicken Indoor Adult Dry Cat Food, Hairball and Healthy Weight, 25 lbs., $25.98, $1.04/lb
$2598current price $25.98$1.04/lbPurina, Cat Chow, Chicken Indoor Adult Dry Cat Food, Hairball and Healthy Weight, 25 lbs.
62824.8165 out of 5 Stars. 6282 reviews4.8165 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina ONE SmartBlend True Instinct Real Turkey & Venison, Adult Dry Dog Food, 40 lbs., $61.98, $1.55/lb
$6198current price $61.98$1.55/lbPurina ONE SmartBlend True Instinct Real Turkey & Venison, Adult Dry Dog Food, 40 lbs.
37164.7898 out of 5 Stars. 3716 reviews4.7898 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Multipurpose Absorbent Pads, 23" x 24", 120 ct., $17.68, $0.15/ea
$1768current price $17.68$0.15/eaMember's Mark Multipurpose Absorbent Pads, 23" x 24", 120 ct.
34614.4791 out of 5 Stars. 3461 reviews4.4791 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes, $52.98, $1.20/lb
$5298current price $52.98$1.20/lbIAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes
37864.6978 out of 5 Stars. 3786 reviews4.6978 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina Fancy Feast Variety Pack, Wet Cat Food, 48 ct., 3 oz., Choose Flavor, $38.74, $0.27/oz
$3874current price $38.74$0.27/ozOptions from $38.74 – $40.26Purina Fancy Feast Variety Pack, Wet Cat Food, 48 ct., 3 oz., Choose Flavor
9034.7398 out of 5 Stars. 903 reviews4.7398 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Taste of Real Bacon
Drive your dog bonkers for the taste of real bacon with a Purina Beggin' Strips dog treats variety pack. Loaded with bacony goodness, the two recipes in this variety pack are sure to get your dog beggin’, jumpin’ and droolin’, just like Hamlet, our lovable Beggin’ mascot. Hold out a strip of each flavor to see which he snatches first: our original recipe with the classic taste of sizzlin' bacon he flips for, or the cheesy, meaty yum of our Purina Beggin' Strips With Bacon and Cheese Flavor dog treats.
Tender Texture & No Artificial Flavors
Watch your dog’s nose start twitching like crazy the second he catches a whiff of these smoky, sizzlin’ bacon flavored dog treats. Toss him a whole Purina bacon strip as a treat just for being your best pal, or tear these bacon treats with cheese into smaller pieces to make the fun last a little longer. With their tender texture, our dog strips are sure to keep him nibbling until every last bite is gone. Made without artificial flavors or FD and C colors, these bacon strips dog treats with real bacon in every serving make your dog think he's eating the same delicious stuff you enjoy at breakfast.
Specifications
| Key Specifications | |
| Product Description: | Purina Beggin' Strips Dog Treats, Bacon & Bacon and Cheese Flavors, 32 oz., 2 pk |
| Key Health Benefit: | Bacon strips get a four-paw rating from Hamlet, Beggin’s mascot. These training dog treats are proudly produced in Purina-owned, U.S. facilities |
| Life Stage: | Adult |
| Breed Size | All Breeds |
| Free From: | No Artificial Colors |
| Ingredient List: | Original Bacon: Pork, Barley, Rice, Ground Wheat, Oat Meal, Soybean Meal, Glycerin, Sugar, Corn Gluten Meal, Ground Yellow Corn, Wheat Flour, Water, Soy Flour, Bacon, Soy Protein Concentrate, Wheat Gluten, Salt, Phosphoric Acid, Bacon Fat (Preserved With BHA And Citric Acid), Natural Flavor, Sorbic Acid (A Preservative), Natural Smoke Flavor, Calcium Propionate (A Preservative), Added Color, Malted Barley Flour. W400520. Bacon & Cheese: Pork, Barley, Rice, Ground Wheat, Oat Meal, Soybean Meal, Glycerin, Sugar, Corn Gluten Meal, Ground Yellow Corn, Wheat Flour, Water, Soy Flour, Bacon, Soy Protein Concentrate, Wheat Gluten, Salt, Phosphoric Acid, Bacon Fat (Preserved With BHA And Citric Acid), Natural Flavor, Sorbic Acid (A Preservative), Natural Smoke Flavor, Cheese Powder, Calcium Propionate (A Preservative), Added Color, Malted Barley Flour. Q400720 |
| Guaranteed Analysis: | Crude Protein (Min) 15.0%, Crude Fat (Min) 3.5%, Crude Fiber (Max) 3.5%, Moisture (Max) 27.0% |
| Feeding Instructions: | Feed as a treat to your adult dog. This product is a treat and is not intended to be fed as a meal. Feed 1 treat for each 10 pounds of body weight, not to exceed 5 treats per day. The caloric intake from treats should not exceed 10% of a dog's total daily caloric requirement. If treats are given, the amount of food should be reduced accordingly. Monitor your dog to ensure treat is adequately chewed prior to swallowing. Break into small pieces for adult small/toy breed dogs. Provide adequate fresh water in a clean container daily. For your pet's health, see your veterinarian regularly. |
| Storage Instructions: | Store in a cool, dry place. |
| Product Weight: | 2 pouches, 32 oz. each |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,259 reviews
Verified Purchase
Our dog's favorites treats!
Beggin' Strips is the only dog treat my dog will eat. So we buy and buy them to make her happy. Unfortunately, of the two Sam's Clubs we shop at, one does not carry it anymore. We have to drive farther to buy the treats now. The price beats the supermarket any day though.
Verified Purchase
Great treat!
We have a new 10mo old pup who is scared of all men. My husband had tried every snack we had and no success with getting her to come close to him. He was on a mission to find these during our Sam's visit—and he did. She took a small piece from him the first time he offered and he is making a lot or progress with her.
Verified Purchase
PURINA - Purina Beggin' Strips Club Pack (32 oz.,
My Yorkie absolutely loves Beggin' Strips. She stands up on her hind legs and fans her upper paws in the air begging for her treat! she looks so adorable, who can resist the request?
Items you may like
Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color, $19.98
$1998current price $19.98Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color
264.9231 out of 5 Stars. 26 reviews4.9231 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHalloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character, $9.98
$998current price $9.98Halloween Spooky Fun, Dog Toy, 24", Choose Character
Available for Pickup or ShippingPickupShippingEvolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.
Members-only priceEvolutions by NaturVet, Probiotic Plus Superfoods, Soft Chews for Dogs, 180 ct.
64.6667 out of 5 Stars. 6 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278194.8295 out of 5 Stars. 27819 reviews4.8295 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound, $16.99, $5.86/lb
$1699current price $16.99avg. price$5.86/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
26834.7577 out of 5 Stars. 2683 reviews4.7577 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs., $12.97, $3.71/lb
$1297current price $12.97$3.71/lbTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs.
93664.4722 out of 5 Stars. 9366 reviews4.4722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.12, $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32254.6983 out of 5 Stars. 3225 reviews4.6983 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRegalo Easy Step Extra Tall Baby Gate, 29" - 36.5", Choose Color
Instant Savings
Members-only price$10 offEnds Sep 30Regalo Easy Step Extra Tall Baby Gate, 29" - 36.5", Choose Color
10534.2441 out of 5 Stars. 1053 reviews4.2441 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPetkit Replacement Water Filters, 5pk., $14.00
$1400current price $14.00Petkit Replacement Water Filters, 5pk.
54.8 out of 5 Stars. 5 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPetkit Eversweet Solo SE Smart Pet Water Fountain, $24.00
$2400current price $24.00Petkit Eversweet Solo SE Smart Pet Water Fountain
454.5778 out of 5 Stars. 45 reviews4.5778 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping