Member's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Flaky crust with creamy filling, shredded chicken, carrots and baby peas
- Great for an easy family dinner that's ready to bake
- Serves ~4-6 people
- Ready in 60-90 min.
Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea

Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
Members also considered
Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound, $14.33, $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
51544.2693 out of 5 Stars. 5154 reviews4.2693 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.12, $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound, $15.84, $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17194.331 out of 5 Stars. 1719 reviews4.331 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound, $11.94, $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32654.3734 out of 5 Stars. 3265 reviews4.3734 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.17, $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31674.2409 out of 5 Stars. 3167 reviews4.2409 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound, $17.18, $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27824.4367 out of 5 Stars. 2782 reviews4.4367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Convenient and Delicious
Take the stress out of mealtime with Member's Mark Chicken Pot Pie – a deliciously wholesome solution for busy families. Perfect for serving 4–6 people, this classic comfort food is ready to bake straight from your local Sam’s Club. Made with a flaky buttery crust and a creamy filling of tender shredded chicken, carrots, and peas, it’s a hearty and satisfying main course with no prep. Just heat, serve, and enjoy more time with the ones you love!"
Is the Member’s Mark Chicken Pot Pie Made at Sam’s Club?
This tasty chicken pot pie is prepared fresh in the club every day. You can be sure that you will get a great product that is high-quality and delicious when you take home one of these fresh shredded chicken pot pie dinners for your family tonight.
Serve Up a Wholesome Meal for Dinner Tonight
Whether you're looking for something new to prepare for dinner tonight or simply want a meal that is hassle-free, the Member’s Mark Chicken Pot Pie is an excellent choice. This healthy and wholesome meal is ready to bake and prepared fresh in the club every day.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Cooking Instructions:
1. Preheat oven to 375°F.
2. Remove pot pie from packaging.
3. Place pot pie directly on middle oven rack.
4. Cover with foil and cook for 60–90 minutes.
5. Heat until filling reaches 165°F.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable continer prior to cooking
- Follow use-by date on label
Net weight: 4.6 - 4.99 lbs.
Ingredients: Filling: Water, Fully Cooked Rotisserie White Meat Chicken (Boneless Skinless Chicken Breast With Rib Meat, Water, Seasoning Blend [salt, Maltodextrin, Natural Flavors, Onion Powder, Yeast Extract, Garlic Powder, Canola Oil, Carrageenan], Vinegar, Sodium Phosphates), Cream Mix (Heavy Cream, Nonfat Milk), Carrots, Peas, Celery, Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Modified Corn Starch, Butter (Sweet Cream [milk], Salt), Chicken Base (Chicken Meat Including Natural Juices, Salt, Chicken Fat, Sugar, Whey [milk], Yeast Extract, Natural Flavor, Turmeric), Chicken Base (Chicken Meat Including Chicken Juices, Salt, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Sugar, Flavoring, Potato Flour, Autolyzed Yeast Extract, Carrot Powder, Turmeric), Dehydrated Parsley, Nisin Preparation Blend (Salt, Nisin Preparation). Lattice Strips: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Shortening (Canola Oil, Fractionated Palm Oil And Palm Kernel Oil), Water, Less Than 2% Of Dextrose, Salt, Wheat Starch, Soy Lecithin, Baking Soda, Calcium Propionate, Soy Oil, Sodium Metabisulfite. Shell: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Shortening (Palm Oil, Soy Oil), Water, Dextrose, Salt, Nonfat Dry Milk Fortified With Vitamins A And D (Nonfat Milk, Lactose, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3), Calcium Propionate.
Contains: Milk, Wheat and Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,586 reviews
Comfort Food That Rocks
This is my favorite pre-prepared item that Sam's sells. If they have any left on my visits I pretty much always buy one. The crust is flaky, the chicken and veg is fresh, and it's absolutely delicious. After some dashes of hot sauce on top I am in heaven. Takes about an hour to cook or so in a 375 oven. Just wait until the crust develops a deep golden brown and you are good to go.
Verified Purchase
Warm filling meal without the work!
Very tasty pot pie and isn’t filled with all celery! It has large amounts of chicken, and for the price that seems high at first glance, it fed 6 as a stand alone meal without any problem. Sure beats fast food. Easy in/out of oven and a warm filling hearty meal Not to mention how pretty and golden brown the crust turns when cooking.
Verified Purchase
Comfort Food Made Easy!
The Member’s Mark Chicken Pot Pie is a hearty, comforting meal that’s super easy to bake in the oven. The filling is creamy, packed with tender chicken and veggies, and the crust comes out golden and flaky. Perfect for a quick dinner that feels homemade without all the work!
Items you may like
Soules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea
SponsoredNow$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48304.4327 out of 5 Stars. 4830 reviews4.4327 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound, $10.30, $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9924.2117 out of 5 Stars. 992 reviews4.2117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz., $17.93, $0.75/oz
Sponsored$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35293.8988 out of 5 Stars. 3529 reviews3.8988 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314184.4705 out of 5 Stars. 31418 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221824.7301 out of 5 Stars. 22182 reviews4.7301 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk., $8.47, $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
36984.6812 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28224.6598 out of 5 Stars. 2822 reviews4.6598 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct., $12.72, $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39234.3971 out of 5 Stars. 3923 reviews4.3971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs., $16.94, $5.65/lb
$1694current price $16.94$5.65/lbJack Daniel's Pulled Pork 3 lbs.
33224.3016 out of 5 Stars. 3322 reviews4.3016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs., $15.73, $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31104.5688 out of 5 Stars. 3110 reviews4.5688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk., $8.78, $0.23/oz
$878current price $8.78$0.23/ozMember's Mark Spinach and Ricotta Ravioli 19 oz., 2 pk.
26294.4949 out of 5 Stars. 2629 reviews4.4949 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz., $11.98, $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13134.2247 out of 5 Stars. 1313 reviews4.2247 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery